IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
DKW NZ350/43 '44 Gacy
Autor Wiadomość
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Czw 11 Cze, 2009   

To jest podkłąd akrylowy z utwardzaczem. Tak by sie nie żarł z tym co bedzie nad nim, a bedzie piasek półmatowy w akrylu.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
diablomichal


Motocykl: Planeta
Posty: 764
Skąd: Staszów/Kraków
Wysłany: Pią 12 Cze, 2009   

Fajnie ale narazie tylko podkład:)), sami malowaliście? Jaki pistolet? Bo widzę, że sprężareczka malutka.
_________________
Iż Planeta '63
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pią 12 Cze, 2009   

Malowanie samodzielne, a co do kompresorka to nie taki malutki. Dał radę w pełni, a powietrza nie brakowało. Pistolet jakiś za 80-100zł, ale tańszym też się uda i będzie podobnie.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
diablomichal


Motocykl: Planeta
Posty: 764
Skąd: Staszów/Kraków
Wysłany: Pią 12 Cze, 2009   

Zazdroszcze pomieszczenia i stojaków:)
_________________
Iż Planeta '63
 
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Nie 14 Cze, 2009   

...ale Gaca wie, że piasek nie pasuje do rocznika i wyposażenia?

W roku 43 ' Romel 8-9tego marca już opuścił afrykę, już sprzętu tam nie wysyłano, a na pewno nie ze skrobakiem błota. Prawidłowy kolor dla twojego rocznika byłby feldgrau, lub ciapy.
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Nie 14 Cze, 2009   

.... ale DKW NZ nie jezdziły w Afryce. Ten motocykl nie był przystosowany do takich warunków, Silnik (ani żaden inny zespół) nie był uszczelniony, a siatkowy filtr powietrza Knecht stosowany do końca roku 42 w NZ (tak tak, cyklon pojawił sie w roku 43, a więc po walkach w Afryce).



Poza tym były dwa odcienie beżu:



- Afrika beige (RAL8000) - ten był używany na Czarnym Lądzie do 1942roku



- Wehrmaht beige (RAL 1000 i 1002) - stosowano do 1945, o czym świadczą także żeliwne 350/1 malowane na jasny kolor. A te zaczęto produkować w roku 44.
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Nie 14 Cze, 2009   

... ale Koza muszę Ci powiedzieć, że Gaca doskonale się orientuje w malowaniu swojej DKW :wink: Ta dykta była w oryginale piaskowa, świdczą o tym barwy jakie siedziały pod kolorem czarnym.



Co wiecej w kolorze piaskowym było o wiele wiecej dykt. Swiadczą o tym fanty w owych kolorach. Feldgrau czy inny ciemny zdara się niezwykle rzadko. Ja widzialem na Allegro tylko raz bęben tylnego koła w takim ciemnym kolorze.



Nadmienie jeszcze, że dużo ludzu przy remoncie Dekawki legnie na wyborze koloru. Ubiera ją w ciemne kubraki, a one są nieodpowiednie dla tego modelu. Niektórzy się upierają co do trafności koloru. Na przykład właściciel znanego na całą Polskę Iża NZ49 :wink:
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Nie 14 Cze, 2009   

mcfrag
Cytat:
.... ale DKW NZ nie jezdziły w Afryce
http://img14.imageshack.us/i/arch22.jpg/ http://img14.imageshack.us/i/arch2525.jpg/ pierwsze zdjęcie przedstawia żołnierza w krótkich porach, chyba nie muszę komentować do jakiej formacji należy, a druga fotka przedstawia germańca w Kairze. Fakt jest taki, że Gaca ma rację z kolorem, sam widziałem piaskową NZ 350/1 ,a ich w afryce nie było (skleroza). Nie mogę się jednak zgodzić, że feldgrau występował w DKW NZ rzadko. Trzecia sprawa, to filtr siatkowy przecież pawie wszystkie motocykle kampanii afrykańskiej takie miały :wink:
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pon 15 Cze, 2009   

Ciemne bearwy były może często, ale bardzo mało tego do naszych czasów się utrzymało. Pewne jest ze Nz na głębokich błotnikach były w ciemnym malowaniu (rycina w katalogu części) ale tylko do połowy wojny. Nie wiem dokładnie. Mój model, czyli przejściowy, był już malowane na piaskowo. Kiedyś spotkałem sie z okresleniem "rosyjski step" :wink:



Grono prawdziwych zapaleńców i znawców uważa że nie było w drugiej polowie wojny NZetek ciemnych, składniam sie ku temu twierdzeniu. Znam tylko jeden taki ciemny egzemplarz i to w dodatku z bogatą historą, egzemplarz porzucony przez wycofującą się II Dywizję Das Raich pod Jarosławiem z braku paliwa
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Pon 15 Cze, 2009   

KOZA napisał:
pierwsze zdjęcie przedstawia żołnierza w krótkich porach, chyba nie muszę komentować do jakiej formacji należy, a druga fotka przedstawia germańca w Kairze.
Cóż, nie przekonałeś mnie. Na pierwszej focie nie widzę Afryki tylko krótkie gacie, na drugiej soldiera pod palmą w normalnym całorocznym mundurze, raczej nie pasującym do klimatu afrykańskiego. Dodatkowo jego Dykta ma kamuflaż, jakoś nie kojarzący mi sie nijak z maskowaniem na pustyni. Skąd wytrzasnaleś Kair? Obie foty znam, leżą na ogólnie znanej stronie dyktowej. Ale nie ma tam żadnych podpisów. Dodatkowo nie znalazłem w całym necie ANI JEDNEGO SŁOWA o tym, że NZ brało udział w działaniach AK. A szukałem długo, uwierz.
Cytat:
Trzecia sprawa, to filtr siatkowy przecież pawie wszystkie motocykle kampanii afrykańskiej takie miały :wink:
To znaczy jakie? KS750? R75? Coś przegapiłem? Chętnie się douczę. Poprosze o konkrety. Najlepiej coś wiszącego w necie.
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1785
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon 15 Cze, 2009   

Gaca napisał:
Malowanie samodzielne, a co do kompresorka to nie taki malutki. Dał radę w pełni, a powietrza nie brakowało. Pistolet jakiś za 80-100zł, ale tańszym też się uda i będzie podobnie.




Dokłądnie 8) dobry spec pomaluje elegancko nawet psikaczem do okien
a niedobremu nawet sprzęt NASA nie pomoże
 
 
 
Maniek G


Motocykl: Iż-49
Posty: 420
Skąd: Włocławek
Wysłany: Pon 15 Cze, 2009   

Suchy napisał:
Gaca napisał:
Malowanie samodzielne, a co do kompresorka to nie taki malutki. Dał radę w pełni, a powietrza nie brakowało. Pistolet jakiś za 80-100zł, ale tańszym też się uda i będzie podobnie.




Dokłądnie 8) dobry spec pomaluje elegancko nawet psikaczem do okien
a niedobremu nawet sprzęt NASA nie pomoże


Nie do końca. Ostatnio miałem w ręku kilka pistoletów malarskich i naprawdę jest różnica w malowaniu. Nie polecam malowania psikaczem do okien, ani nawet pistoletem "elektrycznym", czyli z elektromagnesem. Jednak pewne "minimum" musi być zachowane :wink:
_________________
iż49, garbus 1600, Simson SR2, Honda VT1100 i inne
 
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Pon 15 Cze, 2009   

Po pierwsze krótkie gacie występowały tylko w Afrika Korps, ale brykali też w mundurze całorocznym. Kair skojarzyłem z podobną fotką Romla w mercedesie (to można faktycznie podważyć).

Co do filtra siatkowego, łatwiej podać motocykle, z innymi filtrami np BMW R75,Zundapp KS 750. Najpopularniejsza w afryce niemiecka maszyna to BMW R12 (na żadnej fotce nie zauważyłem innego filtra, niż siatkowy) to samo DKW RT125, albo maszyny angielskie, też na filtrach siatkowych.

A tu taki duperelek (żaden fakt)

http://img26.imageshack.us/i/tam35286.jpg/
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Wto 16 Cze, 2009   

Krótko:



14:50 - towarzyska kawa.



15:03 - ostre działanie :wink:



18:20 zakończenie działań i ewakuacja do noclegownii :wink:





Kolorek całkiem niezły.





W świetla flasha wygląda tak:





W świetle zwykłym tak:







Jeszcze świeże :wink:





Kolor okazał się w 99% taki sam jak na wzorniku RAL. Numerek jego to 1001 :wink:





Zostało niewiele.





Bedą oczywiście pewne poprawki, ale bardzo małe i przede wszystkim do opanowania.



21:20 - Piwo
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
tybusz
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1153
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 16 Cze, 2009   

Pięknie, tylko pasowałoby jeszcze prysnąć hełm :wink:
_________________
ИЖ-49 z 1956, Junak M10
 
 
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 17 Cze, 2009   

Dzień dobry.



Jestem nowy na forum i mam pare pytań :P

- Po co wam tam był młotek?

- Dlaczego rama ma dzwona? Nie dało się coś z tym zrobić, czy to niby ślady wojny?



Poza tym odważny kolor, trochę bardziej pedalski jak mój ale jest git :wink:

Baaaardzo jestem ciekaw jak to wyjdzie całościowo.

Gacu zrób zdjęcia jak malujesz i Temu twojemu pomagierowi albo na odwrót :)
_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Sro 17 Cze, 2009   

agrupa napisał:
Gacu zrób zdjęcia jak malujesz i Temu twojemu pomagierowi albo na odwrót :)
Na razie będzie na odwrót. Dykta już pomalowana, dziś był finał. Zdradzę tajemnice dlaczego tak szybko poszło :wink:
Na pytania niech odpowie głowny winowajca. Ja tu tylko kawe podawałem i wytykałem palcem gdzie jest zjebane :wink:
 
 
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 17 Cze, 2009   

Psia mać! To Gaca jest bliźniakiem trzyjajowym?

mcfrag napisał:


.... i wytykałem palcem gdzie jest zjebane :wink:


Eeee to najfajniejsze zajęcie miałeś :)



PS. Poważnie, po cholere Wam tam ten młotek :?
_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Sro 17 Cze, 2009   

Zgadza się dziś nastał finał. Teraz tylko składać i zagryzać zeby czy czegoś się nie zapomniało zrobić, lub dopasowac.
Cytat:
PS. Poważnie, po cholere Wam tam ten młotek
Młotek po prostu tam leżał, bo był potrzebny do pewnego zabiegu przygotowawczego. Jedno jest pewne nikt od niego nie ucierpiał :wink: Na koniec dodam, że po całej tej zabawie doszedłem do wniosku że chyba za bardzo żółty ten kolor :wink: Niestety taki już pozostanie.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Sro 01 Lip, 2009   

Statyści do czytania, drugą połowę forum również zapraszam :wink:

Aby motocykl jeździł muszą być koła. Tym się zajął Frag, który zostawił mnie w "piaskownicy" sam pojechał do gumiarza.


Ja w miedzyczasie układałem klocki LEGO.


Kultowy Kaleson jak inne szmaty są wielce pożyteczne, stąd bez ich pomocy by się nie udało.


Silniczek już w ramie. A tak wygląda jego nieuzbrojony prawy profil.


Lewy wygląda podobnie choc inaczej :wink:


Czasu było mało i na tym zakończyłem zabawę.


...
...
...

Decyzja podjęta przez mojego gospodarza, który przejął inicjatywe na tym etapie kazała skończyć dzisiejsze walki na froncie całym "zarysem"


Montaż koła i wyjazd z boksu.


W celu upamiętnienia tej chwili rodzinnymi zdjęciami :wink:




Brakuję już tylko dokręcić biżuterię i można nadepnać na kopniak. Zanim to jednak nastąpi jeszczę się spotkamy na łamach tego wątku :wink:
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Niebieski Gacy wyjechał na szosę
Rozpoczęcie sezonu
Gaca W trasie 1 Sob 05 Mar, 2011
jarcco


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna