IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
DKW NZ350/43 '44 Gacy
Autor Wiadomość
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Sro 01 Lip, 2009   

A papierki na motór są? Czy ,,prawdziwi Niemcy" nie potrzebują? :wink:
 
 
 
diablomichal


Motocykl: Planeta
Posty: 764
Skąd: Staszów/Kraków
Wysłany: Sro 01 Lip, 2009   

Co ty chcesz od tego koloru, całkiem ciekawie wyszedł :wink: I szybkość masz niezłą, nie to co u mnie :?
_________________
Iż Planeta '63
 
 
 
Wasyl
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Czw 02 Lip, 2009   

Dla mnie bomba :lol:

(Poczułem się zmotywowany do wyrażenia swojej opini szerzej) :D
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Wto 07 Lip, 2009   

Stało się, choć dalej końca nie widać.



Kolano jak najbardziej do geometrycznej poprawy. Likwidacja "kalafiora" będzie chyba ostatnim skomplikowanym zabiegiem.




Pierwszy upolowany przeze mnie smaczek. Pomyśleć że po roku go zamontowałem :wink:


Gratis przy zakupie by wiedzieć czego szukać. Prawie w 90% znaczków dostępnych na Allegro i bazarach to nie te znaczki. W tym brak niestety kółeczek.


Ostatni i największy "Graal" chyba każdej DKW. Dalej niekompletny, ale taki lepszy niż podróba. Może niedługo do drzwi zawita listonosz z drugim takim kompletnym :wink:


A teraz krótka sesyjka :wink: Ujęcia zróżnicowane. Mniej lub bardziej korzystne dla tego malutkiego motorka.










Spokrewnieni koledzy razem :wink:






Na koniec dodam, że dalej jest mnóstwo baboli. Kolega Anper będzie wiedział na pewno o jednym, bo sam ma takiego w swoim 49 :wink:

Na usprawiedliwienie mam tyko tyle, że nie skończyłem motocykla. Teraz czas się zając Iżem 49, bo to on będzie gwiazdą tego lata :wink:
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Wto 07 Lip, 2009   

Taaa... To już rok jak te motorki (mój 350 i gacowa NZ) się znają. A tak wygładały rok temu - fotka z 5 lipca 2008, dnia przywleczenia dykty do Wro. Trochę się pozmieniało...



 
 
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 08 Lip, 2009   

Gaca a prosty ten twój motorek?

na tym zdjęciu http://img21.imageshack.us/img21/5805/img2738r.jpg

jakiś taki jak by bombą dostał :P



Ogólnie spoko, ale widać po nim że Ci się śpieszy :wink:

Trochę nie rozumiem, masz iża do latania więc teoretycznie nie masz ciśnienia na złożenia tego żółtka a lecisz na złamanie karku. Dla mnie bez sensu bo i tak wrócisz do tego i będziesz poprawiał.



Grunt że skompletowałeś galanterię.
_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Sro 08 Lip, 2009   

Super, motocykle tej marki zawsze mnie rozwalają, robota solidna, tylko mam jedno pytanie, czy Wy macie życie prywatne, skąd macie na to czas?
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Sro 08 Lip, 2009   

To wyłącznie kwestia organizacji. Dykta była składana w dwóch czterogodzinnych podejściach, malowana chyba w trzech takich seansach. Ja uważam, (a patrzę na ten remont z bliska i staram się być raczej krytyczny niż pochlebczy), że ta eNZetka jest zrobiona zgodnie z pierwotnym zamysłem, a wykonanie jest całkiem porządne. To nie ma być "landrynek militarny", to jest po prostu motocykl odbudowaby bezszpachlowo (tę rolę przejmie naturalne środowisko w postaci błota i kurzu). I ok, tak powinien być według mnie rekonstruowany każdy pojazd militarny. A widywałem już kamuflaż przykryty klarem... :wink:



Co do czasu poświęconego na remont - mam w pracy ku temu warunki, nie pochłania to aż tak wiele czasu prywatnego.



Ale cóż, Koza masz trochę racji. Nie można żyć samym remontem sztywniaka. W końcu trzeba też pojeżdzić na 49 :D Życie stygnie, jak to mawia pewien mój kolega :wink: Trzeba się spieszyć.
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Sro 08 Lip, 2009   

Nie mogę się zgodzić, że brak mi organizacji, pracuję na półtora etatu, wychowuję syna, jest żona, są fuchy i "fachowcy". Iż, jak już pisałem był tak zdewastowany, że napraw wymagał praktycznie każdy element (oprócz suwaków), a do tego kasa, która w budżecie rodzinnym, na motocykl przeznaczana jest na końcu.

Co do odrestaurowania militarek to masz 100% racji.



ps są braki których uzupełnienie też wymaga czasu...
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
Kamil


Motocykl: Iż-49
Posty: 86
Skąd: Żegocin k. Pleszewa
Wysłany: Sro 08 Lip, 2009   

Masz racje koza tak mają chyba wszyscy nieco starsi miłośnicy starych motocykli; półtora etatu fuchy dzieci i żona która nie może wiedziec o wszystkich wydatkach. Dykta super bez niepotrzebnego lukru bo tak powinno być.



ps.Jak pomyślę ze trzy kilometry ode

mnie jesj taka w rozsybce to mnie trzepie.
 
 
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

Doprecyzuję, zupełnie mi nie chodzi o jakość powłok i o gładzenie.

Na niektóry zdjęciach widać że np. błotnik przedni ucieka :wink:

Sam mam u siebie trochę do poprawienia, ale Gacy to już któryś motocykl więc wie co i jak a takie babole jak chociażby ten wynikają tylko z pośpiechu :)



Tak czy inaczej fajny junak będzie...
_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Nie 10 Sty, 2010   

No Gaca muszę Ci przyznać że odjebałeś kawał dobrej roboty, gratuluje!!!



Ja jeszcze swoją dyktę kończę składać i kompletować, może na ten sezon będzie gotowa. Może się kiedyś na trasie spotkamy pozdrawiam!!!
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
Mateusz49


Motocykl: Iż-49
Posty: 101
Skąd: Pomorskie
Wysłany: Pią 05 Lut, 2010   

Zajebista sprawa taka DeKaWa :) Macie Panowie warunki idealne do malowania ;)pozazdroscic
 
 
 
panz


Motocykl: Yamaha
Posty: 578
Skąd: Oliva
Wysłany: Nie 07 Lut, 2010   

Chyba coś mnie ominęło w 2009r :mrgreen: Gratuluję samozaparcia i wyniku końcowego.
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Nie 07 Lut, 2010   

Mateusz49 napisał/a:
Macie Panowie warunki idealne do malowania ;)pozazdroscic

Warunki typowo okolicznościowe i wynikajace z życzliwości gospodarza. Do idału na pewno brakowało jakiejść większej butli, bo ten 45 litrowy odkurzacz mocno sie zapocił oraz ze dwa lub trzy razy udało mu się odpocząć.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Mateusz49


Motocykl: Iż-49
Posty: 101
Skąd: Pomorskie
Wysłany: Sro 17 Lut, 2010   

A no faktycznie tez malowalem takim odkurzaczem dobry jest do pompowania kol w rowerze :-x co innego jak maluje sie ze 100L butla takie 12 atm. i pieknie sie maluje bez spocenia sprzetu i siebie ;)
 
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Sro 24 Mar, 2010   

Gaca kiedy się z Dyktę weźmiesz? Iż 49 już prawie skończony. Wpadaj do mnie na forum i przedstaw cały proces odnawiania tak jak i tu www.dkw.pun.pl Pozdrawiam :D
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Niebieski Gacy wyjechał na szosę
Rozpoczęcie sezonu
Gaca W trasie 1 Sob 05 Mar, 2011
jarcco


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna