IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Iż] Kto i jakim iżem jeździ ???
Autor Wiadomość
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Czw 31 Sie, 2006   

Michał napisał:
w tej mojej książeczce stoi, że luz nowego łańcucha nie może mieć więcej niż 7 mm, luz kwalifikujący do wymiany od 14 mm wzwyż http://imageshack.us
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pon 04 Wrz, 2006   

to jak już mówimy kto czym jeździ to się trochę pokażę:

http://imageshack.us



http://imageshack.us



http://imageshack.us



http://imageshack.us



http://imageshack.us



a ktoś się pytał o licznik - no to mam taki wynalazek:

http://imageshack.us





a to moja Dziupla (ale nie warsztat tylko tzw. Stary Garaż)

http://imageshack.us
 
 
Arek
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Pon 04 Wrz, 2006   

O kur... Michał ale odstawiłeś IŻa! Jestem pod ogromnym wrażeniem. Cudo!
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pon 04 Wrz, 2006   

No starałem się :wink: Ale wprawne oko uważnego obserwatora dostrzeże trochę nieoryginalnych części :wink: ja naliczyłem 10 elementów (zespołów) *- może urżądzimy konkurs? :wink: . Lewy tłumik mam obtarty od startera ale rozwiązałem już problem i jest w porządku - muszę tylko zrobić zaprawki bo nie chce mi się lakierować całego tłumika.
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 04 Wrz, 2006   

Michal gratki, bardzo ladny kolorek , bede robil w miare podobny;p tylko ciemniejszy;p a ten licznik to z jakiego motorka??widac pare tych rzeczy ale to pierdoly i sie nie licza. Piekna robota;p Ooo i oczywiscie ta lampka magiczna z tylu, skad ja ja znam;p Michal silnik na dotarciu? co robiles w silniku??
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pon 04 Wrz, 2006   

licznik standardowy ruski (chyba w Planecie 5 jest taki sam ale w Uralach chyba też) w każdym razie ma inne przełożenie i zaniża trochę wskazania. Lampka oczywiście Junak , WFM :D . Na razie nie szukam już oryginalnej bo ta jest po prostu lepsza (lepiej widoczna w nocy) tylko, że nie ma w sobie odblasku dlatego przykręciłem pod tablicą ten mały odblask. Silnik robiłem 4 lata temu ale jeździłem później tylko rok i to mało (jakieś 1000 km). Robiłem szlif, dałem wał regenerowany od Daniela, nowe łożyska, tłok sworzeń, pierścienie, czyli niezbędne minimum. Oczywiście to tylko ostatnio (licząc kilometrami). Teraz czeka mnie wymiana całego układu sprzęgła zębatka - łańcuch - kosz (może tarcze są dobre bo niedawno wymieniałem). Mam też zamówione nowe amorki tylne - mam odebrać teraz na Łodzi od Walerego. No i jeszcze muszę się wziąć za zamontowanie modułu zapłonowego, który kupiłem dwa lata temu.
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 04 Wrz, 2006   

W uralu jest zupelnie inny licznik!! licznik jest skalowany do 160, posiada dwa pomiary, tak jak w samochodzie, stan kilometrow i jeszcze kilometrow od tankowania ktory sie zeruje. Nie wiesz ile kosztuje ta cala zebatka z lancuchen i koszem?? bo to od razu wywalam u siebie. A na przyszly rok dolaczysz do planowanego wypadu nad morze??
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pon 04 Wrz, 2006   

Co do konkursu to powiem tak, nie znam sie za bardzo na "56" ale to co mi sie wydaje lub wiem to jest to:



-Pokretło kranika paliwa nie oryginalne (powinien być chyba jezyczek)

-Dorabiane gumy podnóżków DKW :wink: (powiem ze to mnie szczerze dziwi)

-Nakrętka dorabiana lewego wydechu, ale to juz o tym gdzies tam bylo pisane

-cos mi sie kopniak nie podoba, ale ty napewno jestem w błędzie.



Reszte jak dotej pory nie znalazłem :(
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pon 04 Wrz, 2006   

Gaca! Bingo ! :D
trafienia 3 : 1

1 kranik jest od Planety 5 - muszę przełożyć języczek ze starego kranika, bo to pokrętło jest niewygodne
2 gumy miałem strasznie zjechane a do 56 nie dorabiają - kupiłem je na Łodzi parę lat temu bo zobaczyłem, że mają taki sam kształt - muszę tylko jakoś wyskrobać to Audi
3. nakrętka wiadomo, że dorabiana - ale to było najprostsze i jak dotąd skuteczne rozwiązanie
4. kopniak jak najbardziej oryginał, tylko trochę inny system zaciskania na wałku (znacznie lepszy - nie luzuje się tak łatwo)

Wojt@s! niestety zębatka łańcuch i kosz kosztują sporo (razem na pewno ponad 200 zł) a może i więcej

Nad morze nie pojadę, rodzinka niestety na Iża w całości nie wejdzie (zwłaszcza z klamotami) a samemu byłoby mi głupio (taki rodzinny jestem).
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 04 Wrz, 2006   

A rodzinka nie da Ci urlopu na tydzien:P hehe rozumiem, choc dzieki bogu korzystam narazie poki rodzinki nie zakladam. Gumy do ruska sa do dostania od Pawla Kedziery...<bez komentarza> . Oj 200zl to dosc duzo , ale jak juz cos robic to na maxa.
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pon 04 Wrz, 2006   

No dobra ja sie poddaję, poza licznikiem czy tylną lampką (co już padło wcześniej) nic wiecej nie widzę (nie znam sie poprostu) Dziwnie troche na zdjeciu jednym wyglada Korek wlewu paliwa, ale to na bank oryginał... po włączeniu rentgena w oczach zobaczyłem nieoryginalny filtr powietrza (ciekawe czy ten blef jest trafiony).

Dlaczego masz jeden podnózek pasarzera inaczej niz drugi? (tzn jeden w pionie a drugi w poziomie)

Co do Ciebie Wojtas... bez komentarza? :wink: Chyba to było po to zeby taki jak ja człowiek nie napisał znowu, ze nie polecam zakupów u niego. :wink:
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Pon 04 Wrz, 2006   

podniosłes nieżle poprzeczkę, gratuluje wytrwałości i co by nie mówić precyzji bo wygląda jak spod igły, to na pewno wielu zmobilizuje, dobry pomysł z zamieszczeniem moto, jak oglądałem galerię to wielu z was ma super sprzęt, a pozostali łącznie ze mną do tego dążą, ja chciałbym ukończyć swojego Iża i wybrać się na dłuższą wyprawę zwłaszcza, że od jakiegoś czasu nie mam ciekawych wakacji, a taka wyprawa to niezapomniane wrażenia pozostawia
 
 
tybusz
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1154
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 04 Wrz, 2006   

zmijka-kerim napisał/a:
jak duży luz pionowy można dopuścić na łańcuszku sprzęgła bo u mnie około 2 cm a na zębach nic mam chęć go wymienić na nowy orginał niewiesz gdzie go można zamówić?

Jezeli masz w poblizu sklep motocyklowy to wal smialo i bierz lancuszek od CZ jest identyczny -wymiarowo i ilosc ogniw sie zgadza , koszt 33 zlp

[tyle dalem we Wrocku] oczywiscie pojedynczy jak w orginale :D
_________________
ИЖ-49 z 1956, Junak M10
 
 
patyk


Posty: 294
Skąd: Gorzów wlkp.
Wysłany: Pon 04 Wrz, 2006   

Żeczywiście ładnie zrobiony ale jeszcze pare nieorginalnych drobiazgów przydało by sie wywalić, mam nadzieje że nie będzie on za często stał w garażu. Do zobaczenia na trasie!!!!!!
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Sro 06 Wrz, 2006   

Gaca - nie oryginalne są jeszcze:

- większość śrub, bo kupiłem nowe chromowane a nie mieli oryginalnych wymiarów (ale to pryszcz)
- dekiel piasty tylnego koła jest od Planety (z czterema krążkami zamiast dwóch) ale to się zrobi
- kluczyk stacyjki (dorabiany)
- gumy na kierownicy od M72 (normalnie nie pasują bo emka ma rurę 25 mm a Iż 22, ale nawinąłem na kierownicę taśmę izolacyjną i pasują) - są ładniejsze i wygodniejsze
- podkładka pod licznik (wytoczona z gumy)
- wkład reflektora z ramką chromowaną (nowy - nawet nie wiem od czego - ale pasuje i specjalnie się nie różni)
- końcówka prawego tłumika (ta dziurkowana tarczka) - zrobiłem ją z kratki od zlewu :D
- szprychy powinny być ocynkowane a są w lakierze proszkowym
- zamiast pręta (cięgna) hamulca tylnego mam linkę w pancerzu
- brakuje wkręcanego korka aluminiowej osłony łańcucha (gdzieś zgubiłem)
- filtr powietrza oczywiście, że nieoryginalny (rentgen działa) - zwykłe sitko od Pannonii z zasuwkę ssania, ale mam już oryginał i niedługo założę
- przewody na kierownicy są niektóre nowe i nie bardzo to wygląda (albo całkiem dam nowe albo założę jakąś koszulkę) Kupiłem nawet taką sznurkową ale jest za sztywna
- linka sprżęgła od WueSKi
- lusterko chińskie (ale ładne)

to chyba tyle :lol:
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Czw 07 Wrz, 2006   

Zaciekawiły mnie te szprych w proszkowum lakierze, dałeś całe koło do pomalowania, bez rozszprychowania czy jak to załatwiałes?
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Czw 07 Wrz, 2006   

Tak - najpierw dałem do śrutowania, potem wycentrowałem i poprostowałem, , co było ze szprych do wymiany to wymieniłem a później dałem zmontowaną całość do lakierowania proszkowego. Do lakierowania zakleiłem jeszcze wewnętrzne powierzchnie bębnów hamulcowych i oczywiście wyjąłem łożyska.
 
 


Posty: 0
Wysłany: Pią 27 Paź, 2006   

Iż 49.Rok nieznany.

Świeżo zakupiony,wiele godzin pracy

minie zanim wyruszę w POLSKE.
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 27 Paź, 2006   

Ja zapomniałem się tu wpisąć: Iż 56 rok 1961 w trakcie remontu na wiosne może wyjedzie
 
 
 
andrew
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Sro 22 Lis, 2006   

Iz Planta z 62 roku, zarejestrwany, oryginalny i na chodzie. Opocz tego dwie SHL M11, dwie WFM, Panonia tlf 250, Junak m 10, Osa m50, i inne
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [56] Mój Iż już jeździ :-)
Wafelek Ogólne 13 Nie 10 Sty, 2010
diablomichal
Brak nowych postów PSYCHOTEST - jakim jesteś motocyklistą???
PęDZEL Hyde Park 9 Sob 07 Kwi, 2007
Brak nowych postów Kto czym jeździ poza Iż-em? Dawac Foty!
Gaca Hyde Park 66 Nie 07 Cze, 2009
KOZA
Brak nowych postów Iżem nad Narew
Nowogród, Szablak i droga na Ostrołękę
jarcco W trasie 6 Wto 22 Paź, 2013
Spiker
Brak nowych postów Probowal ktos tak iżem ???
Losketh Hyde Park 3 Pon 28 Lut, 2011
katok
Brak nowych postów Kto sobie robi wycieczki iżem o tej porze roku
tofman Hyde Park 4 Sro 26 Gru, 2007
Suchy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna