IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Motobazar] Łódź
Autor Wiadomość
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pon 27 Kwi, 2009   [Motobazar] Łódź

Po roku nieobecności znów będziemy mieli własne stoisko. Właśnie dostaliśmy z Piotrkiem potwierdzenie, że mamy rezerwację na nasz dawny plac 285C.



Szykuje się impreza jakiej nie było od lat, bo kilku zacnych Forumowiczów zapowiedziało wizytę całodobową. Plany są antyabstynenckie :wink:

Zatem zapraszam
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pon 27 Kwi, 2009   

Już mnie głowa boli :wink: Teraz dotarło do mnie, że nie ma już odwrotu :D
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
anper
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 96
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 28 Kwi, 2009   

Widzę, że Wrocławski bazar zaowocował dłuższy pobyt w Łodzi.

Trzeba szykować jakieś piwko. :D
_________________
Pozdrawiam Piotrek
 
 
 
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 28 Kwi, 2009   

Nooo fajna sprawa się szykuje.

Mam nadzieję że dane mi będzie uczestniczyć w tym temacie.
_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Wto 28 Kwi, 2009   

Uprasza się o zabranie ze sobą składanych krzesełek :)
 
 
PęDZEL


Motocykl: Iż-49
Posty: 360
Skąd: Opolskie
Wysłany: Sob 09 Maj, 2009   

Czekamy na obszerną relację 8)
_________________
IŻ 49 - wieczny remont...
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Sob 09 Maj, 2009   

Relacja będzie, ale tubylcom, jak i przyjezdnym wysiadło ładowanie i czas się poziomować i podpiąc się po prostowik :wink:
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1794
Skąd: Kielce
Wysłany: Sob 09 Maj, 2009   



A tu nasza ekipa u której namiotowałem. Voron, Roy i Suchy.









 
 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Sob 09 Maj, 2009   

Suchy, co jest? miało być o zabytkach techniki a Ty tu całkiem niezłe "klaczki" pokazujesz :wink: .

Chyba, że w sęsie iż na jednych i drugich dobrze pojeździć można :wink: :D
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3301
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Nie 10 Maj, 2009   



Nawigacja:

- kursory - przesuwanie obrazu

- klawisze +/- lub rolka myszy nad obrazkiem - zoom




Tak wygląda łódzki bazar z mojego fotelika. Skład był (chyba już mogę tak stwierdzić) standardowy, oprócz ekipy Michała był Gaca, Agrupa, Tybusze, no i Anper na swojej nówka sztuce 49-tce. Pojawił się Bartek, Spiker powiedział "cześć", Krzysiek_2059 wychylił browara, przemknął też Maniek G, mignęło także kilku forumowiczów mniej zsocjalizowanych. Ale po kolei:





Wypadałoby coś kupić. Gaca zaczął od pompki.





6000zł za tą M04. Nawet sprzedawca w przypływie szczerości przyznał się, że cena jest z kosmosu, ale liczy na idiotę z wypchanym portfelem.





W igorowym busiku tym razem zero fantów. Było tylko trochę Bimbra, ale wiadomo, ruscy za kołnierz nie wylewają :wink:





Planeta. 3500zł bez kwita. Podobno na chodzie, ale własciciel znikł.





Jak będę duży, też sobie taką Deesę kupię.





Najładniejsza Saharyna na bajzlu. Obok stały nowe, rok produkcji 2009, ale ta biła je na głowe. Kto w ogóle kupuje wyremontowane motocykle, zwłaszcza za taką walizkę kasy??





Śmieszny samochodzik z silnikiem od motocykla :wink:





Ju5 z wozem. Nie poszedł raczej. Nie ma chyba zainteresowania tym modelem.





Całkiem przystojna Katarzyna w oryginalnym makijażu.





Awo wycudowane. Niektórym się podobało.





Jedyny 49 na bazarze w jednym w miarę kawałku. 3000zł za ten zestaw częsci.





Fajny, nie? Mnie powalił designem.





Dwie małe NZtki. Bez rewelacji. Dużo Iża i replik, a stan po remoncie nie przyprawia o zazdrość.





Ta Czwórka za 5000. Ale to warszawska, mniej prestiżowa...





Wracamy na bazę. Przyjechał Anper na Zielonej Landrynce. Od razu wzrosło zainteresowanie na stoisku...





Iż został przeskanowany przez fachowców. Chyba nawet zbyt wnikliwie, Anper nawet w pewnym momencie stanowczo zabronił wykrecania podzespołów :)





Naczelny Poszukiwacz Baboli w akcji. Tu wykład z cyklu "jak popsuć regulator w weekend" :wink:





DKW SB500 za 7000. Stan powodziowy.





Tybusz w akcji. Właśnie pobrał haracz za oglądanie Iża Anpera. Za 3 minuty - 5,50 :D





Kolejny wóz pod tytułem "mała emka". Po raz kolejny nikt nic nie wie na jego temat.





Kriasnyj Oktjabr, stały bywalec na ostatnich bazarach. 7000zł.





Chińska emka za 19 000. Nówka, z elektrycznym rozrusznikiem. Spory tłumek sie przy niej krecił, ale nie widziałem chętnych do zakupu. O jedno zero w cenie za dużo.





Czy to na pewno jest oryginalne szkło?





Taka czeka nas przyszłość za parę lat. Tylko motorki sie nie zestarzeją....



I tym optymistycznym akcentem kończę mój reportaż. Wątki wieczorno- nocne i brakujące fotki pokażą inni :wink: Ja wróciłem zadowolony i spełniony. Kupiłem parę fajnych gratów, szczególnie cieszy mnie pokrętło amora ciernego do 350 oraz całkiem fajny gażnik K-40 do tegoż. Oba fanty praktycznie nie do namierzenia.



Tak powinien wyglądać każdy bazar.
 
 
Kamil


Motocykl: Iż-49
Posty: 86
Skąd: Żegocin k. Pleszewa
Wysłany: Nie 10 Maj, 2009   

Trochę rozebrałem te 49-tkę za 3000zł i odkręciłem sobie tylni błotnik, tłumiki oraz pare detali ... Wszystko w rozsądnej cenie :D
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Nie 10 Maj, 2009   

"Mała emka" ma błotnik pasujący do mojego "drugiego Iża", pewnie wyszły od jednego kowala. :D
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 10 Maj, 2009   

Witek.



Byłem, widziałem, wróciłem.

No mógłbym dodać jeszcze że się troszkę obkupiłem.



Na wstępie chciałbym podziękować Michałowi za tak miłe i staropolskie goszczenie - kiełbasą i ogórem :) Po całodziennym łażeniu rozkładane krzesełka jakimi dysponował Michał były lekiem na moje obolałe nogi :)



Na giełdzie byłem około 9 rano, wcześniej nie udało się z racji pracy.

Przywitałem się grzecznie z forumowiczami i poszedłem grzebać po skrzyniach. Nie byłem sam więc musiałem odłączyć się od grupy i kontynuować poszukiwania jako wolny strzelec...

W sumie do mojej Jeżyny mam już zupełnie wszystko ale nie zaszkodzi mieć jeszcze trochę więcej :) Oczywiście szukałem samych wisienek tortowych...

W sumie się udało :) Fakt faktem na przełączniczek świateł nie trafiłem ale co się odwlecze to nie uciecze :P



Zrobiłem tylko kilka zdjęć, niestety padł mi aparat :( Nie mam żadnego zdjęcia grupowego czego bardzo żałuję...

Jak forumowicz suchy robiłem zdjęcia tylko tego co mnie interesowało:



ten osiołek był całkiem fajny, z tego co pamiętam to 6kzł



ładnie odrestaurowany, chciałbym żeby moja Jeżyna tak wyglądała po zakończeniu prac, teraz już wiem że tak nie będzie :(





Najpiękniejsza Ema na bazarku, Stałem tam i się gapiłem, narobiłem tyle zdjęć że spowodowałem zagotowanie się cyfrówki :P

Moim jeszcze nie doświadczonym zdaniem pięknie zachowany egzemplarz, nie skalany żadnymi podróbami jak i nie skundlony kaśką czy innym uralcem :P Ehhh chętnie bym takie coś kupił, niestety cena 3,5tyś E była raczej dla kupujących z za zachodniej granicy...



Fajniusie K-125, jest to jeden z motocykli które chciałbym mieć w swojej radzieckiej kolekcji :) Cena 1500 (do zapłaty 1300) Ogólnie trochę brakowało jej oryginalnych części ale nie było tragedii. Gdybym nie ciułał na co innego już byłaby moja :P



Kolejna emeczka w kawałku, stan już nieporównywalnie gorszy niż poprzedniej ale i tak była fajna :)



następna...



Co do bajzelku, uważam że było fajnie, sporo motocykli w kawałku a to już rzadko się zdarza. Części całkiem sporo a i mam wrażenie że czasmi jakoś ceny przystępniejsze
Pierwszy raz spotkałem niejakiego Daniel S. Który to przez nie jednego jest poszukiwany :) Dla mnie okazał się miłym gościem u którego zostawiłem parę złotych



A to moje zakupy, parę gratów typowo eksploatacyjnych a parę dość ciekawych i wbrew pozorom cennych :)



Najbardziej się cieszę z mocowania licznika (brakowało mi i miałem dorobione) oprawki żarówki (mam klosz do niej) wydmuszki ФП-7 - litwini się pod wieczór zlitowali i puścili mi za 50zł, w garażu mam jeszcze jedną podstawkę oryginalną więc się skompletuje ładną lampkę.

Fajną podstawkę do ФП-7 dorabiają Ci sami litwini, koszt 20zł był na tyle śmieszny że musiałem sobie kupić - nie wiem po co :P





PS. Było miło przybić piątkę z kilkoma osobami z którymi nie miałem jeszcze okazji się poznać :) Szkoda że nie zostałem na noc, ale obowiązki wzywały. Cieszę się że mimo wszystko posiedziałem do późna i pożartowaliśmy sobie trochę.



PS2. Dzięki Anper za piwko, wczoraj wypiłem :)
_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
Pitek
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 467
Skąd: Toruń
Wysłany: Nie 10 Maj, 2009   

No ładnie panowie :wink: Widzę że bazar całkiem ciekawy i udany. Szkoda że nie mogłem przyjechać i się z wami spotkać. Nie mam szczęścia do bazarów ostatnio, ale może następnym razem...

Czarna Planeta z przyczepki chyba już kilkakrotnie osiągnęła 3500 zł na Allegro, ale to pewnie znajomi sami siebie przebijali :wink:
_________________
Iż 56 - 1959 r., WFM M06 - 1956 r.
 
 
 
Wasyl
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Nie 10 Maj, 2009   

No Bardzo ładne sprzęty. Ale chciałem stanowczo zaprotestować nazwaniu Zaporożca śmiesznym :evil: "0" />

Toż to wspaniały pojazd! Osobiście byłem takim cudem w Łebie. A trzeba zaznaczyć że mieszkam w Bielsku-Białej (tj. dokłednie po drugiej stronie kraju :lol: ).
 
 
diablomichal


Motocykl: Planeta
Posty: 764
Skąd: Staszów/Kraków
Wysłany: Nie 10 Maj, 2009   

Ach kurcze mnie znowu nie było - w przyszłości muszę was poznać w realu:)). Tym razem powód dość poważny - maturalne zamieszanie:p
_________________
Iż Planeta '63
 
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1794
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie 10 Maj, 2009   

Jak chcecie, to mogę zapodać więcej zdjęć dupeczek :wink: Jedną rzeczą , która mnie uderzyła na tym bajzlu to to, że znów ceny rusków idą w kosmos, innych rzeczy też. Ja nie pojmuję, kto będzie ładował 17 000 pln za M-72 do remontu, inne rzeczy takie jak lampki itp. też ceny , poje...e. Tym sprzedawcom niektórym ludziom juz chyba na mózg siada. A przecież tego jest masa, o ich łopatologi itd. nie mówiąc. Natomiast fanty do mojego junkersa wyjątkowo się zatrzymały cenowo, przykładowo za bagaznik na bak, chrom w dobrym stanie dałem 20 zyli, wiec da się żyć.
 
 
 
jax


Motocykl: Planeta
Posty: 129
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 10 Maj, 2009   

Fajny bajzel fotki i grono starych bywalcow tylko pluc se w brode ze mnie tam nie bylo no coz takie zycie moze nastepnym razem pozdrawiam
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Nie 10 Maj, 2009   

Późno bo późno, ale jednak. Tym razem ja powiem jak było naprawdę i od początku :wink:



Dzień pierwszy:





Tak wyglądało jak z załogą niebieskiego bolidu wyjeżdżaliśmy z Wrocławia.





Piersza gablota zobaczona po przyjeździe.





Sahara w oryginale, jeden z wiekszych rodzynków na giełdzie. Dobrze że niejedyny.





Cały teren giełdy strzegła dzielna Milicja ze swoim niepordzewiałym kredensem.





Jedna z wielu eM na bazarze.





Tego pana nie trzeba przedstawiać. Chyba każdy miał go na aparacie.





Zagadka: Iż czy DKW? Nawet wyjadacze nie byli by pewni na 100%





Aktor drugo planowy, z hollywoodskim uśmiechem.





Jakiś wycycany Triumph. Raczej jako ozdoba stoiska.





Oczekiwana od rana parada na Iżu, niestety tylko jednym.





Ciekawe smieszny singielek firmy NSU.





"Dawaj i więcej się tu nie pokazuj" Powiedział srogo Tybusz, skutecznie ostraszajac potencjalnych, dalszych klientów.





Koniec zakupów. Czas na uzupełnienie gospodarki wodnej organizmu.





W takim towarzystwie smakuje dużo lepiej.





Przypadkowy gość z Węgier.





Poznał na własnej skórze jak goscinni są Iżowcy.





Wykręcanie się od pocia Węgra Michał szybko mu wybił z głowy.





Ogórka jednak już nie chciał spróbować :wink: Dzielnym krokiem ruszył dalej.





Powrót do noclegowni. Redukcja czerwonych oczu tu nie pomogła :wink:



Dzień drugi:





Taka sobie DKW. Dorównująca do reszty "wyremontowanych" pojazdów.





Chyba najładniejszy HD na bajzlu.





Ciekawa Dykta w nieciekawej cenie :wink:





Zagadka :wink:





Ostatnie, południowe pogaduszki w silnej grupie.





Ostatnie spojrzenia na Anperowego Iża i powoli czas był się zbierać.



Moje zakupy są udane, jeżeli kogoś to interesuje to prześlę fotki na maila. Najważniejsza jednak chyba była wspólna integracja. Te dwie rzeczy w sumie zrobiły z tego wyjazdu wspaniałe przeżycie, które zapadnie na ładny kawałek czasu w pamięci :wink:
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
tybusz
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1154
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 11 Maj, 2009   

Witam. Zmęczenie jazdą, nocnym biesiadowaniem :wink: minęło, nastał czas dorzucenia paru fotek ode mnie.

Absolutnym hitem tego bajzlu (według nas) była mała emka, w innych okolicznościach już" darłbym z niej farbę" zobaczmy to jeszcze raz :shock:







Parę namiotowych ujęć



a ten mały palec Gacy, zastygł po ostatnim kieliszku :)



o, proszę, niektórzy przyjechali na bazar tylko w jednym celu...



ciekawy bzyk



lubię ciężkie motorki, szczęściem, że się na nich nie znam, więc czy to oryginał czy replika nie ma dla mnie znaczenia i tak cieszy oko.































kosz mam, do iżowego podejdzie :wink:



stoiskowy "wabik" tutaj już z prawidłowo założonym reg. skrętu :wink:



na parkingach było ciasno, liczył się każdy kawałek gruntu :D



Koledzy o samym bazarze i atmosferze na stoisku 285C! napisali prawdę, potwierdzam, można sobie tylko życzyć dalszych tak owocnych spotkań, Michale Jesteś Wielki
_________________
ИЖ-49 z 1956, Junak M10
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Motobazar] Łódź
3-4 lipca 2009
PęDZEL Motobazary 12 Pon 06 Lip, 2009
diablomichal
Brak nowych postów [Motobazar] Łódź
14-15 maja 2011
Michał Motobazary 57 Pią 20 Maj, 2011
regers
Brak nowych postów [Motobazar] Łódź
9-10 września 2017
Spiker Motobazary 2 Czw 14 Wrz, 2017
nickeledon
Brak nowych postów [Motobazar] Łódź
7-8 maja 2022
seaman Motobazary 5 Pon 09 Maj, 2022
LukS
Brak nowych postów [Motobazar] Łódź
22 stycznia 2011
topik_2006 Motobazary 52 Pią 11 Lut, 2011
panz
Brak nowych postów [Motobazar] Łódź
7-8 września 2007
Wojt@s Motobazary 34 Nie 30 Cze, 2019
seaman


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna