IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Iżowe wycieczki - Maciek
Autor Wiadomość
maciek86


Motocykl: Iż-49
Posty: 147
Skąd: Sienno/Lublin
Wysłany: Pon 04 Maj, 2009   Iżowe wycieczki - Maciek

Będąc na weekendzie w domu rodzinnym, tam gdzie stacjonuje mój Iż postanowiłem trochę polansować się po okolicy. Niestety nie mogłem wyjechać zbyt dalego od domu z dwóch powodów:
1. Brak ładowania :(
2. Motocykl niezarejestrowany (nie sugerować się tablicą rejestracyjną :gwizdze: )

Ale mimo przeszkód udało mi się zrobić ok. 30 km :wink:
A to kilka zdjęć z wycieczki po pobliskich polach i lasach:



Tutaj mój Iż przy pomniku upamiętniającym pacyfikację dwóch wiosek w 1943 roku, wszystkich mieszkańców spalono żywcem w jednej ze stodół...

Podczas jazdy po takich dróżkach mojemu Iżowi z pewnością przypomniały się lata młodości :)


A tutaj troszeczkę zakwitł...

...A tu wygrzewający się w majowym słońcu na skraju młodego lasku...



Pomimo tego, że teren był różny (jak widać powyżej) Iż dotarł do domu bez problemów, tylko w nieco zmienionym kolorze :hyhy:

A ja... sezon motocyklowy uważam za rozpoczęty :D , a Wy poznaliści trochę moją okolicę. Mam nadzieję, że już wkrótce będę mógł pokazać jej coraz więcej, oczywiście z Iżem na pierwszym planie 8)
_________________
Maciek
Iż 49 '51 2xJawa 353 '59/'61 MZ ES250/1 '62 SHL M17 '69 WSK M06 '58 2xJawa 20 '74/'76
 
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1783
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon 04 Maj, 2009   

Widzę, że Kolega z mojego regionu :D spoko wycieczka i spoko foty. A ja kiedyś byłem w Ostrowcu dwa razy i to jawką mustang , żeby było smieszniej :D
 
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Pon 04 Maj, 2009   

49tka najlepiej wygląda w terenie...
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
maciek86


Motocykl: Iż-49
Posty: 147
Skąd: Sienno/Lublin
Wysłany: Pon 05 Paź, 2009   

Witam po wakacjach:)
Jak już pisałem w innym temacie, udało się zarejestrować Iża, stało się to 1 lipca, czyli wakacje zapowiadały sie dobrze :D
Sezon już można uznać za zakończony, gdyż wątpie, że uda mi się pojeździć dalej niż kilka kilometrów, ze względu na strach przed odpadnięciem z zimna niektórych części ciała :wink:
Ogólnie w pierwszym mym legalnym sezonie motocyklowym udało się przejeździć prawie 1000 km. Dla niektórych to pewnie mało, dla mnie w sam raz jak na początek. Głównie była to jazda wkoło komina, czyli wycieczki do dziewczyny i lans po okolicy, w której Iży i ogólnie starych motocykli brak na drogach.
Zdarzyło się też wyjechać w góry Świętokrzyskie, ale ów wypad nie należał do specjalnie udanych. Po pierwsze brak aparatu (z prędkości)a co za tym idzie brak fotek :( Następnie kilka przygód z jeżyną, ale nie takich, na które nie można było poradzić.
Iż był obciążony dwoma osobami i... ok 30 km od domu (w drodze powrotnej na szczęście) poleciało łożysko w tylnym kole, jakoś sie do domu doturlałem z bidą. Ogólnie zrobiono 130km tego dnia. Łozysko nastepnego dnia zostało wymienione :)

We wrześniu (konkretnie 6-go) zabrałem moją dziewczynę na wycieczkę po lesie. Miałem mały plan :)

Dotarliśmy już tam gdzie chciałem, zaparkowałem Iżyka...

i zaprowadziłem dziewczynę by jej pokazać pomnik przyrody. Taki oto dąb:


Następnie pod tym właśnie dębem podarowałem dziewczynie to:

...i od tamtej chwili jest moja narzeczoną :p

Nastepnie powziąłem kierunek na Iłżę, która słynie z pysznych lodów i ze znajdujących się tam ruin zamku.

Pomimo zakazu wjazdu na górę udało się jakoś przemycić Iża, którego zaparkowałem na górze zamkowej (w tle baszta)


Tutaj kilka fotek ruin:




Tutaj widok z baszty, w prawdzie nie z tej wycieczki, ale raczej widok z baszty, nie za często się zmienia :wink:


A potem jeżyna dowiozła nas do domu i ani razu nie odmówiła posłuszeństwa, znaczy to, że chyba nie jest zazdrosna :wink:
Przejechane kilometry tego dnia ok 70 :)

Pozdrawiam!
_________________
Maciek
Iż 49 '51 2xJawa 353 '59/'61 MZ ES250/1 '62 SHL M17 '69 WSK M06 '58 2xJawa 20 '74/'76
 
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Pon 05 Paź, 2009   

Agrupa do ślubu Iżem, Ty zaręczyłeś się na wycieczce Iżem, czekamy na poród , na Iżu :wink:

ps gratulacje.
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 05 Paź, 2009   

NO pięknie kolego Maciek86.
Odważna decyzja, życzę wam wszystkiego dobrego :)

Bywam czasami w twojej okolicy (Moja mama pochodzi z Iwanisk, mamy tam dom)
Któregoś lata może doturlam się tam Jeżyną to Cię odwiedzę :wink:
_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
maciek86


Motocykl: Iż-49
Posty: 147
Skąd: Sienno/Lublin
Wysłany: Pon 05 Paź, 2009   

agrupa napisał/a:

Któregoś lata może doturlam się tam Jeżyną to Cię odwiedzę ;)

Bardzo serdecznie zapraszam :) Z Wawy bliżej do mnie niż do Iwanisk, po drodze zapakuję się na swoją Jeżynę i odwiedzimy zamek Krzyżtopór, też fajne miejsce na wycieczkę motórami :)
Cytat:
czekamy na poród , na Iżu

To tutaj potrzebna jakaś Iżomaniaczka, bo Iżomaniak, to chyba nie sprosta temu zadaniu :wink:
_________________
Maciek
Iż 49 '51 2xJawa 353 '59/'61 MZ ES250/1 '62 SHL M17 '69 WSK M06 '58 2xJawa 20 '74/'76
 
 
 
roman


Motocykl: Iż-56
Posty: 326
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 05 Paź, 2009   

Super wycieczka, taka życiowa i wszystko z Iżem - pozdrawiam
_________________
ИЖ 56 - 1958r
 
 
 
Drakula


Motocykl: Planeta
Posty: 80
Skąd: podkarpacie
Wysłany: Wto 06 Paź, 2009   

Widac Iż jak członek rodziny, wszędzie on tam gdzie my. Maciek - Gratulacje i wszystkiego dobrego. Może obmyślec trasę po ruinach t.j. jak Krzyżtopór (ja z tych okolic). Może zrobic Rajd Iży po ciekawych okolicach, bogatych w ruiny? Pzdr.
 
 
diablomichal


Motocykl: Planeta
Posty: 764
Skąd: Staszów/Kraków
Wysłany: Sro 07 Paź, 2009   

Super wycieczka i świetny pomysł na zaręczyny. Ej nie ma tak dobrze, czekajcie na mnie!!

Ps. Musimy wszyscy się kiedyś spotkać
_________________
Iż Planeta '63
 
 
 
maciek86


Motocykl: Iż-49
Posty: 147
Skąd: Sienno/Lublin
Wysłany: Sro 07 Paź, 2009   

Dzięki chłopaki za gratulacje :)

Diablo do przyszłego roku zrób iża i pośmigamy razem :) Jeszcze zahaczyć można o Chęciny. Może jest jeszcze więcej ruin. Ale ogólnie świetny pomysł.

Pozdro!
_________________
Maciek
Iż 49 '51 2xJawa 353 '59/'61 MZ ES250/1 '62 SHL M17 '69 WSK M06 '58 2xJawa 20 '74/'76
 
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sro 14 Paź, 2009   

Jazda po lesie fajna rzecz ... ale można podpaść leśniczemu lub straży leśnej. Po nagłaśnianych ekscesach quadowców są szczególnie wrażliwi. Uważaj!
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Krótkie wycieczki
Moje małe trasy
Pitek W trasie 6 Sro 23 Cze, 2010
Pitek
Brak nowych postów Kto sobie robi wycieczki iżem o tej porze roku
tofman Hyde Park 4 Sro 26 Gru, 2007
Suchy
Brak nowych postów [Iż] Przebiegi iżowe
luKi_2 Ogólne 18 Wto 11 Sty, 2011
Gaca
Brak nowych postów MRU, czyli Iżowe ognisko
14-15 września 2018
nickeledon Imprezy 122 Wto 12 Maj, 2020
Ozzy
Brak nowych postów Iżowe ciekawostki garażowe
znalezione w sieci
Łukasz Hawryluk Hyde Park 65 Wto 13 Lut, 2024
skrzydlaty
Brak nowych postów Takie Iżowe urządzenie
Gaca Hyde Park 4 Sro 15 Wrz, 2010
katok


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna