IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Iż] Motocykl wyrejestrowany
Autor Wiadomość
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 29 Lip, 2006   [Iż] Motocykl wyrejestrowany

Panowie mam okazje kupic iza tylko niestety jest on wyrejestrowany i posiada zaswiadczenie o wyrejestrowaniu. Co to oznacza dokladnie??czy jak podpisze umowe z wlascicielem to nie bedzie problemow z rejestracja?? wogole dlaczego ludzie wyrejestrowuja motocykle??

z gory dzieki za newsy

pozdrawiam
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Sob 29 Lip, 2006   

Nie wiem czy nie będzie problemu, wiem tylko tyle ze dodatkowo do papierów które musisz przedstawic w urzędzie komunikacji musisz pokazać oswiadczenie rzeczoznawcy pojazdowego, a jezeli bedziesz miał na umowie kolesia którego imie i nazwisko jest w dowodzie rej, to nie powinno byc problemu
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 29 Lip, 2006   

a co ten rzeczoznawca ma niby stwierdzic?? rzeczoznawca PZM?? no umowa bedzie z kolesiem ktory ten motor wyrejestrowal.Ale ciagle mi chodzi po glowie czemu ludzie wyrejestrowuja motory;>
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Sob 29 Lip, 2006   

Jeżeli motor został wyrejestrowany to nie mozesz go zarejestrowac ponownie, bo on juz został wyrejestrował, i dlatego jezeli motocykl jest "zabytkowy" czyli ma 25 lat minimum to rzeczoznawca daje opinię i na podstawie tego mozna zarejestrowac ponownie, tak to jest rzeczoznawca PZM. A to ze ludzie wyrejestrowują to taka moda, mimo ze nie było obowiazku płacenia OC to oni i tak wyrejestrowywali. Jezeli chcesz poznac odpowiedz na to pytanie to spytaj sie kolesia od którego ozesz miec, a moze juz masz ten motor :)
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Sob 29 Lip, 2006   

Jezeli juz bedziesz znał odpowiedź, to oczywiscie podziel się nią ze mną, bo sam sie tym interesuje :P
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 29 Lip, 2006   

Zapytam se w najblizszym czasie, motocykl jest z 1963 <Planeta>. Na podstawie tej opini chyba bede mogl zarejestrowac na weterana tak mi sie zdaje. Odezwe sie jak bede wiedzial cos wiecej.
 
 
 
Arek
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Nie 30 Lip, 2006   

Witam. Rejestrowałem wyrejestrowany motocykl i zmuszony byłem przebić się przez te wszystkie bzdurne "regulacje" prawne. Nie będę się rozpisywał co i jak, bo Gaca nakreślił już właściwy obraz całej procedury. Mogę podesłać skany papierów, które oni wystawiają, wtedy każdy się dowie, co oni tam wypisują, dlaczego i po co.
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 30 Lip, 2006   

Arek bym byl Ci bardzo wdzieczny. Wogole pozdrowionka;) Bo chce sie jakos przygotowac do tych "regulacji"
 
 
 
krzysztof772


Motocykl: Iż-56
Posty: 294
Skąd: Głogów
Wysłany: Pią 11 Sie, 2006   

Wojtas, jak jest motor wyrejestrowany a jest dowod skasowany ale masz go albo ten papier o wyrejestrowaniu to ja ci powiem na 99% ze nie ma problemy z rejestracja,Z tego co ja sie orientuje to wyrejestrowywali poniewaz jak nie wyrejestrujesz musisz placic Oc i wydaje mi sie ze musieli placic. A jak wyrejestrowal to juz nie płacił. Ja rejstrowalem dwa motory ktore byly wyrejestrowane a w jednym nawet starego dowodu nie bylo, drugi tez wyrejestrowany a jednak wszystko sie dało. Tylko te urzedasy tyle stania, latania i oczywiscie Kasy. Pozdrowionka
_________________
Iż 56 z 1958 , WSK M06 Bc Gil z 1977, K-750 z 1964
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Sro 17 Sty, 2007   

Witam mam takie pytanko. Mam tez takiego Iża z 63 roku i jest wyrejestrowany , opisujecie ze jest sporo biegania żeby go z powrotem zarejestrować i troszkę kasy. A tak mniej więcej jaki to jest koszt????? Z góry dziękuję i pozdrawiam fanów tych wspaniałych maszyn:)





Pisownię poprawiłem. Błażej
 
 
Matek


Posty: 156
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   

Jeżeli chcesz mieć żółte tablice to rzeczywiście opinia rzeczoznawcy jest wymagana :? W przypadku rejestracji na zwykłe blachy wystarczy umowa z gościem z dowodu i stary dowód.
 
 
 
Matek


Posty: 156
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Czw 18 Sty, 2007   

http://weteranszos.pl/ind...d_news&nwsid=25 wrzucę coś co pewnie większośćz Was już czytała
 
 
 
BartekG


Motocykl: Iż-49
Posty: 756
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 19 Sty, 2007   

Witam!

Z wyrejestrowaniem sprawa wygląda następująco (stan na sierpień 2006).

Jezeli motocykl był wyrejestrowany wczesniej, niż przedbodajże 1997 rokiem, bez problemu zarejestrujemy go z powrotem. Natomiast motocykl wyrejestrowanych po 1997 roku, nie ma opcji powtórnego zarejerowania ( o ile się nie myle ma to związek z tym, że wtedy zaczęto weymagac zaświadczenia/oświadczenia o kasacji pojazdu przy wyrejestrowywaniu; więc w świetle prawa motocykl wyrejestrowany w tym okresie "nie istnieje"). Wtedy musimy bawić się w rzeczoznawców - tu druga kwestia. Na podstawie orzeczenia rzeczoznawcy można powtórnie zarejestrowac pojazd jako:

- pojazd zabytkowy na żółtej tablicy (droga zabawa - konserwator, księga itp)

- pojazd unikatowy - na białej tablicy, koszta niewiele wyższe o dtypowych (tylko orzeczenie rzeczoznawcy PZMotu)

Oczywiście, w obu powyższych wypadkach trzeba mieć cokolwiek, zaby potwierdzić prawa własności, jakać umowa na kolanie, cokolwiek.

W praktuce wszystko co potem, zalezy, na jaką kundę trafimy w wydziale komunikacji. Najlepiej od razu dac kawusię, czy cos i w ten spoosób zmiękczając urzędasa likwidowac potencjalne przeszkody rejestracyjne.

To chyba tyle - co do dokładnej daty zmiany opcji wyrejestrowywania pojazdów trzeba pytac w wydziale komunikacji, bo dupy nie dam SOBIE OBCIĄĆ, ŻE TO AKURAT 1997 ROK.
_________________
Iż49
 
 


Posty: 0
Wysłany: Sob 20 Sty, 2007   

spokojnie majstry :) uspokoje was troche...ja wlasnie swojego kupilem jako wyrejestrowanego na czas remontu.. w tym czasie na wyrejestrowaniu przeszedl on az 3 wlascicieli...wystarczyla tylko ciaglosc umów i swistek ze skarbowki ktory stwierdzal fakt o wyrejestrowaniu na czas remontu... zglosilem sie do urzedu komunikacji w ktorym zostal on wyrejestrowany no i bezproblemowo odzyskalem papiery... tak wiec Wojt@s jesli masz swistek papieru mowiacy o wyrejestrowaniu tego motocykla i w ktorym urzedzie to nastapilo to nie ma najmniejszego problemu, gorzej byloby jakby byl zezlomowany no to juz... kicha:(
 
 
sgrzech


Motocykl: Iż-49
Posty: 16
Skąd: Wejherowo
Wysłany: Sro 24 Sty, 2007   

Witam wszystkich ..,

Tez mam taki problem … jeden z moich iżów jest wyrejestrowany …posiadam od niego stary dowód rejestracyjny z pieczątką WYREJESTROWANY posiadam równiez umowę z ost.właścicielem .. nie wiem czy nie będzie problemów z ponowną rejestracją

Dla pewności jutro wybieram się do wydziału komunikacji. Popytam co i jak ...

Pozdrawiam

grześ
_________________
iż 49, iż 56, junak M-10, komar
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Co to za motocykl?
SławekS Hyde Park 1 Nie 28 Cze, 2015
mareq
Brak nowych postów Motocykl bez kosza
nie tylko dwuosobowy
jeż Hyde Park 3 Wto 27 Lis, 2012
motomaciey
Brak nowych postów Jaki to motocykl?
Rozpoznanie motocykla
bassey Hyde Park 9 Sro 15 Lut, 2017
mareq
Brak nowych postów [Iż] 56 - jedyny nowoczesny motocykl.
KOZA Ogólne 8 Czw 15 Lis, 2007
KOZA
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Chroń swój motocykl
TO NIE JEST "IŻ"
Ozzy Hyde Park 58 Sro 15 Gru, 2010
regers
Brak nowych postów Opłata recyklingowa na motocykl
jarcco Hyde Park 2 Pią 26 Mar, 2010
jarcco


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna