IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Woschod a Simson
Autor Wiadomość
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1797
Skąd: Kielce
Wysłany: Sob 29 Sie, 2009   Woschod a Simson

Dorwałem ŚM z 1993 roku, nowy simek wtedy kosztował 22 mln zł, rosyjski poważny motocykl woschod- kopia CZ 175 stał za 5,5 mln zł. A przykałdowo za SHL wtedy wołali ok 3mln.

A ile się wtedy zarabiało? Bo cena tego ,,sowieta" jest wyjątkowo atrakcyjna. Ile by on kosztował dzisiaj na nasze? Ktoś jest na tyle ,,stary" :wink: że pamięta ceny w tych latach?
 
 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Sob 29 Sie, 2009   

Cen z 1993r niestety nie pamiętam, natomiast w 1994 moja pensja wynosiła - jeśli mnie pamięć nie zawodzi - coś około 2,5 mln zł :D Tak więc trochę przyoszczędzając teoretyczne kupno było w zasięgu. 8)
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Sob 29 Sie, 2009   

Moja mama księgowa zarabiała wtedy 7-8 baniek (czyli na dzisiejsze 700 - 800 zł)

Teraz Romet 125 kosztuje chyba 3500 więc też coś koło tych wartości
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1797
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie 30 Sie, 2009   

Czyli zapewne w powodu przebitki walutowej taki woschod był bardzo tani, no bo co to jest jedna wypłata za nowy poważny motocykl. Ja najtaniej w czasach obecnych widziałem motorower w realu za 1500 zł.
 
 
 
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 30 Sie, 2009   

Ja nie wiedziałem że kowrowiec to poważny motocykl :wink:

Myślę że w tej chwili parametrami silnika mógłby konkurować z chińszczyzną
_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1797
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie 30 Sie, 2009   

Poważny jak na CZ 175 przystało, a w porównaniu z Simsonem to istny szatan! :wink:
 
 
 
UCHO
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Nie 27 Mar, 2011   

Witam. Panowie a może ktoś z Was posiada instrukcję do takiej maszyny?

Właśnie się wziąłem za przywrócenie zycia tego oto wspaniałego motocykla jakim jest Woschod M3 i nie mam do tego zadnych instrukcji. Gdy uporam sie z Woschodem to kolejna w kolejce czeka SHL-ka.

Z góry wielkie dzieki za pomoc.
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3301
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Nie 27 Mar, 2011   

http://frag.blt.pl/Voshod.rar
http://frag.blt.pl/woschod.zip
 
 
mysia


Motocykl: Iż-49
Posty: 13
Skąd: Grodzisk Maz.
Wysłany: Nie 27 Mar, 2011   

Możesz jeszcze rzucić okiem tu: http://kolyaska.pl/woschod.pdf

Wprawdzie album obejmuje tylko typ 3, ale 3M różnił się od niego głównie 12-woltową instalacją oraz kilkoma szczegółami (gumowe osłony przednich amortyzatorów, większe żebra głowicy, zmieniony przedni błotnik). Reszta chyba bez większych zmian.
 
 
UCHO
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Nie 27 Mar, 2011   

mcfrag napisał/a:
http://frag.blt.pl/Voshod.rar
http://frag.blt.pl/woschod.zip

Wielkie dzieki kolego.
 
 
golot


Motocykl: Iż-49
Posty: 176
Skąd: Szczytno
Wysłany: Wto 29 Mar, 2011   

Taki woschod to fajna "kopia" CZ-175,
miałem plan montować jego prądy do Iża 49, ale mi przeszło.

Jak by kto potrzebował to mam Woschoda. Stoi i zawala warsztat, a robił go nie będę raczej.
Szkoda mi się go zrobiło i zgarnąłem go od młodzieży która skutecznie go zamęczyła.
Chętnie się pozbędę, najlepiej w całości, może jaka wymiana na części do 49 lub oddam za symboliczny grosik.

pozdro golot
 
 
Maciej


Motocykl: Osa
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 03 Kwi, 2011   Re: Woschod a Simson w 1993 roku.

Suchy napisał/a:
(...)
Ktoś jest na tyle ,,stary" :wink: że pamięta ceny w tych latach????

W 1991 roku kupiłem nowego Poloneza za 45mln. Po sporej przecenie, bo krótko potem wprowadzono model Caro. Gdzieś chyba mam jeszcze fakturę, bo to był mój pierwszy nowy wóz :grin:
_________________
M20. MR230. M52
 
 
motomaciey


Motocykl: Jupiter
Posty: 47
Skąd: Grudziądz, Olsztyn
Wysłany: Pią 06 Wrz, 2013   

Koledzy, przepraszam za odgrzewanie starego kotleta ale musiałem, nie pozwolę żeby na forum o rosyjskich motocyklach takie herezje szerzyć. Dzięki uprzejmości kolegi z forum w moje wpadł silnik od pochodnej Woschoda, trochę trwało zanim rozszyfrowałem co to w ogóle jest. Po wpisaniu w google "Cobra 200" wyskakiwał jedynie serial z lat 90' z Michaelem Dudikoffem w roli głównej. Dobrze, że u mnie w liceum rusycystka musiała jakoś dociągnąć do emerytury i poznałem cyrylicę, wpisałem w wyszukiwarkę ЭИД, które widnieje na pokrywie silnika i proszę :lol:





Nie wiedzieć czemu polski importer do ruskiego Sowa dodał sobie literkę R i wyszło Cobra - rasowo i groźnie :P
Motocykl jest rozwinięciem Woschoda 3M 175 będącego z kolei rozwinięciem K-175, wbrew powszechnej opinii nie jest to ruska kopia Cezety.
Silnik jet dość zmodyfikowaną pochodną DKW RT 125 a więc korzenie wspólne z małymi MZ-tkami, WSK-ami itd.
Silnik ma 197cm³ pojemności i osiąga moc 15,5KM, skok tłoka wynosi 58mm za to średnica cylindra to ponad 65mm. Cylinder posiada pięć kanałów płuczących i zawór membranowy. Motocykl posiada bezakumulatorową instalacje z zapłonem CDI 12V 90W, spala 4l paliwa na 100km i w/g producenta rozwija prędkość maksymalna 120km/h. Skrzynia biegów ma cztery przełożenia.




 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1797
Skąd: Kielce
Wysłany: Sob 07 Wrz, 2013   

Przepraszam bardzo, ale czyniłem moje herezje na podstawie artykułu w ŚM nr 2/1994, wg niego Woschod 3M to kopia CZ. :hmm:



:hmm:
 
 
 
motomaciey


Motocykl: Jupiter
Posty: 47
Skąd: Grudziądz, Olsztyn
Wysłany: Sob 07 Wrz, 2013   

Na szczęście wiesz już, że autor tego artykułu nie jet nieomylny i jest inaczej ;)
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1797
Skąd: Kielce
Wysłany: Sob 07 Wrz, 2013   

Raczej nie był, bo Wydrzycki redaktor ŚM nie żyje od chyba 2007 roku, a Motomacieyu, skąd masz twarde dane, że 3M to rozwinięcie K-175, a nie CZ?
 
 
 
motomaciey


Motocykl: Jupiter
Posty: 47
Skąd: Grudziądz, Olsztyn
Wysłany: Sob 07 Wrz, 2013   

A z danych zawartych w fabrycznych instrukcjach obsługi. Myślisz, że kopia CZ 175 miałaby skok tłoka i charakterystyczne dwie śruby mocujące lewą pokrywę takie jak w DKW ? Posiadam zarówno silnik CZ jak i ZDK i stwierdzam, że nie mają ze sobą nic wspólnego po za tym, że to dwusuwy z byłego bloku wschodniego.
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3301
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Sob 07 Wrz, 2013   

http://kolyaska.pl/kowrow.html
http://kolyaska.pl/kowrow_2.html
 
 
motomaciey


Motocykl: Jupiter
Posty: 47
Skąd: Grudziądz, Olsztyn
Wysłany: Sob 07 Wrz, 2013   

Wklejam skan instrukcji obsługi Woschoda 2, 2M i 3. Silnik nie jest kopią Jawy-CZ, co najwyżej jest do niej podobny wizualnie przez zastosowanie dwóch tłumików. Skok tłoka i średnica cylindra jak w SHL-ce nie jak w Jawie.
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1797
Skąd: Kielce
Wysłany: Sob 07 Wrz, 2013   

Czyli to dowód na to, że nie warto kupować ŚM, bo ta gazeta się zaczeła psuć wczesniej niż się wydaje. :P
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Simson SR-2
Może nie motocykl, ale...
luKi_2 Pozostałe 10 Wto 11 Paź, 2011
luKi_2


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna