IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[56] Iż56 wreszcie zawita pod moje skrzydla
Autor Wiadomość
Błażej


Motocykl: Iż-49
Posty: 726
Skąd: Oława
Wysłany: Sob 26 Sie, 2006   

Ja bym w tej chwili tylko kosmetykę zrobił. Wygląda ten moto lepiej niż niejeden "dobrze utrzymany zabytek". Widać, że już go w przeszłości trochę pogwałcili, bo śrubki, to każda z innej parafii chyba. Elektryka trochę postrzępiona ale plus zamontaż wyłacznika stopu. Najczęściej przykrecali taki ciągnięty sprężynką na blachach boczku i wyglądało to średnio. Gdzie fajka i cewka?
 
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 27 Sie, 2006   

cewka jest zdemontowana, tak samo kabel napiecia;p mam do niego karton duzy czesci.No wiadomo bez gwaltow sie nie obejdzie czasami;p elektryka bedzie nowa kladziona;p hehe blazej ja wiem ze wyglada niezle, ale szukalem specjalnie takiego ktory ma zdrowe blachy, silnik troszke jest juz uzyty bo ma cos kolo 25000 na nominale, ale kompresja w miare jest, a i tak bede robil generalke.
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Nie 27 Sie, 2006   

lampka polska od Junaka albo WFM - mam taka sama

boczne pokrywy skrzynek jak w Planecie - podwojne tłoczenia

obudowa hamulca przedniego tez jak w Planecie (płaska) a w 56 jest wypukła

lampa przednia tez jakas taka inna - ale w Planecie miała mniejsza srednice

krociec gaznika krotki jak w planecie



to pewnie jakas przejsciowka





przepraszam za brak polskich czcionek, ale qmpel unowoczesnił mi komputer i teraz nie mam polskich a yamiast y mam z
 
 
Wojtek


Motocykl: Planeta
Posty: 143
Skąd: Ogrodzieniec
Wysłany: Nie 27 Sie, 2006   

A ja sie nie zgodze z Michałem. Z uwagi na to, że jest to rocznik 61 to te elemnty które wymieniasz, oprócz lampki tylnej są oryginalne. Co do lampy to pewności nie mam. Ale tak jak wcześniej pisałem modernizacja u ruskich była dośc płynna i wprowadzali zmiany cały czas i jeden model mógł mieć wiele kombinacji wyposażenia
_________________
Planeta '62 + BP-56, Junak M10 '62, Suzuki GSF 1200S
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Nie 27 Sie, 2006   

nie mowie ze to nie jest oryginal - napisalem tylko ze to jak w planecie
 
 
Wojtek


Motocykl: Planeta
Posty: 143
Skąd: Ogrodzieniec
Wysłany: Nie 27 Sie, 2006   

W Iżu jest cholernie trudno powiedzieć odnosnie kilku elementów co jest oryginal o co nie.
_________________
Planeta '62 + BP-56, Junak M10 '62, Suzuki GSF 1200S
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 28 Sie, 2006   

Panowie kazdy z was ma racje, ja powoli dochodze do paru teori na temat 56 tzn ze wystepowaly z sercowka i kanapa, dluga kanapa, ze zwyklym cylindrem, z cylindrem planetowskim, z elementami planety.

od 1956 do 1959 mysle ze sa te bardziej znane 56<cylinder, tloczenia, pokrywy gaznikow, obudowy bebnow itp.

od 1960 do 1962 produkowali wersje 56K i 56 z elementami Planety.



Obserwujac wiele gield, naprawde ciezko czasami dojsc co jest oryginalne a co nie. Wedlug mnie bo facet posiada tego Iza przeszlo 20 lat bo kupil od ruskich, te rzczy co wymienil Michal sa oryginalne ze wzgledu na przejsciowy rocznik 1961. Juz widocznie wtedy byly plany nowego Iza, tj Planety . Ruscy w tych latach eksperymentalnie w koncowej seri 56 montowali czesci od planety, aby sprawdzic ich jakosc, jak to wszystko bedzie wspolgralo ze soba. Co o tym myslicie ??

Pozdrawiam
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pon 28 Sie, 2006   

:D a ja myślę, ze to nie po to żeby sprawdzić jakość tylko po to żeby zejść ze stanów magazynowych z części do 56 w momencie gdy już były planety :D
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 28 Sie, 2006   

w sumie tak tez moglo byc. Teraz to juz gdybanie, bo malo kto zyje z lini produkcyjnej. Michal, ja zostaje przy tych rzeczach ktore mam bo sa oryginalne, komu by sie chcialo zmieniac jakies rzeczy 20, 30 lat temu?? raczej nikomu bo dostac cos za PRL-u to tylko dolarki
jedynie zmienie filtr powietrza, i przelacznik;]
 
 
 
Błażej


Motocykl: Iż-49
Posty: 726
Skąd: Oława
Wysłany: Pon 28 Sie, 2006   

To wygląda tak, że nie robili przecież wszystkich gratów do motocykla w jednym zakładzie. Mieli kooperantów. I mieli towar raz od tych, raz od tych. Cały czas trwały prace rozwojowe. I niektórzy dostarczali części z nowszych serii, a niektórzy nie. Dziś nie można sie spierać co jest oryginalne, a co nie, bo podejrzewam, że nawet w fabryce nie mieliby danych jak i w co były motocykle wyposażane. Nikt się raczej nie przejmował różnicami w siedzeniu, czy ilością przetłoczeń na pokrywie. Sztuka była sztuka. Można by pewnie szukać w rysunkach technicznych różnych wersji detalu. Ale jeśli były zamienne, to nikt się nie przejmował specjalnym zaznaczaniem, co i w którym motocyklu było.
 
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 02 Paź, 2006   

No wiec panowie Iż już odebrany, w trakcie rejestracji;p i remoncik niedlugo się zacznie. Jest troszke nowych foteczek;p z bliska gorzej wyglada ale cóż
damy rade.Pozdrawiam



Nowe foteczki:

http://img111.imageshack....imgp2132zc1.jpg

http://img111.imageshack....imgp2128ed4.jpg

http://img228.imageshack....imgp2136pm8.jpg

http://img111.imageshack....imgp2140mc2.jpg
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pon 02 Paź, 2006   

Zdziwil mnie troche gaźnik, taki dekielek jest na zawleczke, u mnie on jest po drugiej stronie, a tam gdzie ty to masz w moim jest sruba składu mieszanki. Zresztą w innych jakie mam tez... nie wiem dlaczego tak jest.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
PęDZEL


Motocykl: Iż-49
Posty: 360
Skąd: Opolskie
Wysłany: Pon 02 Paź, 2006   

Gaca ma racje, troszke dziwny ten gaźnik :roll: A masz tak w ogóle tą śrubę od składu mieszanki???
_________________
IŻ 49 - wieczny remont...
 
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 02 Paź, 2006   

Otóż ten gażnik to jest model K-28G z tłumaczenia rosyjskiego.

http://img235.imageshack....imgp2131ht4.jpg



Wyglada to nastepująco, nie wiecie od czego to jest?? może od Jupitera albo nowszej planety ?? bo ja nie mam pojęcia. Mam drugi gaznik k-28B do iza,ale troszke za bardzo wylatany. Czy ten może byc odpowiedni??i się nada;p
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pon 02 Paź, 2006   

Jak przełozysz tylko korpus z tego 28B to powinno dzialac, zawsze dziala. Poprzekrecaj wzajemnie i hulaj.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 02 Paź, 2006   

No to chyba tak zrobie z tym korpusem, ale zastanawia mnie nadal od jakiego modelu jest ten gaźnik, bo to ciekawe zjawisko. Śruba mieszanki jest ale z drugiej strony;p
 
 
 
diablomichal


Motocykl: Planeta
Posty: 764
Skąd: Staszów/Kraków
Wysłany: Pon 02 Paź, 2006   

Wojt@s widze ze reczna dzwignie masz od palnety moze chcesz sie zamienic na tak od 56. http://www.bikepics.com/pictures/617713/
_________________
Iż Planeta '63
 
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 05 Paź, 2006   

Diablo na razie wymiana nie wchodzi w gre;p ale czemuż nie/ a wiec panowie przeszedłem przez męke i po tygodniu siedzienia w urzędzie udało. Moto jest zarejestrowane, na razie na biale blachy bo nie mam kasy specjalnie na weterana,ale moze w przyszlym roku.



http://img119.imageshack....age=rejekq5.jpg
 
 
 
piotr


Motocykl: Iż-56
Posty: 275
Skąd: Chodzież
Wysłany: Czw 05 Paź, 2006   

jak będziesz miał trochę czasu opisz tą drogę przez mękę w urzędach, ostatnio jestem na NICH cięty.
_________________
ИЖ 56 '58 не ходит
 
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 05 Paź, 2006   

A wiec wyglądało to tak: kupiłem motor tylko z dowodem i starą umową, numery ramy i silnika się zgadzały, ale motor był nie przerejstrowany i nie wyrejestrowany, wedlug urzędu zginał na jakieś 10 lat, wiec trzeba było podpisać kolejną umowe z facetem. I tak wyszło ze zostalem z dwoma umowami, dowodem i żółtą rakietą
no i w urzędzie to najpierw musialem załatwić potwierdzenie że taki motor istnieje nadal w urzędzie w radomiu. Pan z Radomia zadzwonil do mojego wydzial i powiedzial jak jest. Pozniej znowu jakieś problemu, że to dwusów, to pani wyciągnąłem przepisy dotyczące przerejstrowania pojazdów w Polsce, wiec rozmowa zmieniła ton. I znowu trzeba było załatwić "na szybko" przegląd. I pamiętajcie jedno pani wam w okienku powie że musicie pokazać OC ale tego nie ma w przepisach więc odpowiedziałem że nie ma tego w przepisie i chce rozmawiac z kierownikiem. Takie tam paranoje i dzis odebrałem moje blachy
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [56] Moje ogłoszenie Iż56 - proszę o wycenę
agrupa Ogólne 6 Wto 24 Paź, 2006
denis
Brak nowych postów Moje motorynki
dodo88 Pozostałe 5 Pią 20 Cze, 2014
dodo88
Brak nowych postów Moje miasto
Krosno Odrzańskie
Pawlasty W trasie 8 Pią 22 Maj, 2015
Pawlasty
Brak nowych postów Moje Pociechy!
Szymon-weteran Pozostałe 15 Sob 21 Mar, 2009
Brak nowych postów Moje początki na Iżu
sezon 2012
Maciekpiti W trasie 3 Pon 27 Sie, 2012
Gaca
Brak nowych postów Moje z SHL wakacyjne zmagania
Suchy W trasie 5 Czw 27 Gru, 2007
tybusz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna