IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Najdłuższa trasa jeżozwierzem
Autor Wiadomość


Posty: 0
Wysłany: Nie 04 Gru, 2005   Najdłuższa trasa jeżozwierzem

Kto pochwali sie jakąś dłuższą traską na IŻu?
 
 
Wojtek


Motocykl: Planeta
Posty: 143
Skąd: Ogrodzieniec
Wysłany: Nie 04 Gru, 2005   Trasa

No cóż jeśli chodzi o trasę to może mój wynik nie będzie powalający ale nie dotarłem jeszcze maszyny. W sierpniu udało mi się nawinąć 120km w tym pare po piaskach Pustyni Błędowskiej. W tym sezonie będzie lepiej :roll:
_________________
Planeta '62 + BP-56, Junak M10 '62, Suzuki GSF 1200S
 
 


Posty: 0
Wysłany: Nie 04 Gru, 2005   

Moja najdłuższą trasą Iżem była wycieczka z dziewczyną w Sudety, gdzie zwiedzialiśmy głównie zamki, ruiny itp.

Łączenie przejechaliśmy około 1200 km przez 6 dni. 8) bez żadnej awarii ani bez najmniejszego zgrzytu nawet w maszynie. Duży moment obrotowy przy niskich obrotach spowodował, że Iż znakomicie sprawdził się w górach i w terenie. :D

Oprócz tego rok temu byłem z kumplem w dawnej fabryce amunicji w Brożku nad Nysą Łużycką. Przy okazji przejechaliśmy przez granicę i zrobiliśmy wypad do Cottbus. Zrobiliśmy 600km przez 2 dni.
 
 


Posty: 0
Wysłany: Wto 06 Gru, 2005   

ja niestety mogę tylko powzdychać do wiatru.

Tez bym tak chciał jeździć :) i coś czuje że

może nie na tych wakcajch ale na następnych na 100%

gdzieś dalej wypadnę moim zwierzem 8)
 
 
skrzydlaty


Motocykl: NSU
Posty: 214
Skąd: Lublin/Janów Lubelski
Wysłany: Sro 08 Mar, 2006   

:wink: witam!

Jestem tu świeży. Iża nie mam i nigdy nie miałem, ale nakręciłem 49-ką ok. 2500 tysiąca 8) Nie za jednym tupnięciem, a przy różnych wyjazdach. Najdłuższe z nich to:

1)Wyjazd w Bieszczady z Lublina, poprzez Pogórze Dynowskie do Zagórza, na zlot, potem wielka pętla bieszczadzka, łącznie z bezdrożami Bieszczad i powrót. W sumie ok. 800 km w 3 dni.

2)Wyjzad do Iławy na zlot motocykli zabytkowych w sumie ok. 700 km w 3 dni. Tu fotka z wolnej jazdy: http://www.nsu.motocykle....um19/Nowy_3.jpg

2)Wyjazd do Czerska w 2004 r z Lublina w sumie ok. 450 km.

tu można nawet zobaczyć fotorelację http://www.nsu.motocykle....bumName=album67

Jednym słowem do bólu d...y :wink:
 
 
 
patyk


Posty: 294
Skąd: Gorzów wlkp.
Wysłany: Pon 15 Maj, 2006   

ja z gorzowa do darłowa 300 km w jedna strone bez pierdnięcia jak narazie to 5 lat jezdze bez awarji a tu fotka mojego iza na paradzie w darłowie http://www.zlot.darlowo.i...hp?gid=3&pid=40 ten na pierwszym planie czarny
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Pon 28 Sie, 2006   

zrobiłem nowy rekord swoim izem ponad 1000 km bez awari pojechałem do darłowa puzniej sie troche szlajałem i do polanowa i do domciu
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Sro 30 Sie, 2006   

Mój rekord do jednorazowa 250km, a tak poza tym to pojechalbym dalej, ale jakos nie ma z kim, po co i gdzie. Mój iż byłna dotariu w tym roku, ale jakos tak na półmetku zdarzyło sie zarżnąć tłok :D i sie teraz jezdzi na oryginalnych, uzywanych czesciach, i powiem ze jest lepiej jak było. Moze coś we wrześniu by ktoś wymyslił?
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
patyk


Posty: 294
Skąd: Gorzów wlkp.
Wysłany: Pon 04 Wrz, 2006   

zrobiłem nowy rekord swoim izem ponad 1000 km bez awari pojechałem do darłowa puzniej sie troche szlajałem i do polanowa i do domciu .Jakoś tak to wysłałem ze wyszło ze jako gosć to napisałem ale juz jest ok.
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Nie 29 Paź, 2006   najdłuższa traska

Najdłuższa trasa na Iżu49 w jeden dzień bez spania z 4 przerwami Kaszuby-Czersk k.Góry Kalwarii przez Tczew, Malbork,Kwidzyn,Golub-Dobrzyń...(zlot Sokoła 2006) 469km.Na Iżu 56 z wózkiem w jeden dzień z jedną przerwą na tankowanie!!! Kaszuby-Czersk przez Gdańsk,Elbląg,Ostródę..(zlot Sokoła 2004)493km.Co rok od paru ładnych lat obowiązkowo Rotor 150-200km w jedną mańkę zależy gdzie chłopaki z Olsztyna organizują rajd.Jak złożę BSA Sloper(jeszcze jakieś 3 lata)w planie wyjazd do Birmingham,żeby wypuścić polskie a wpompować angielskie powietrze do kół mojej 600-tki w angielskiej wulkanizacji-ale to na razie tylko takie skromne marzenie :) .
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią 10 Lis, 2006   Pytanie co do ładowności

Jak sie jezdzi 49 załadowanym pasarzerką i bagażem, chodzi mi o bardzo długie trasy, typu Kielce-Moskwa-Wołgograd?? :twisted: :D Jak 49 sie spisuje w takiej turystyce? jka z prędkościa stałą? i ogólnie jakościa jazdy?
 
 
 
BartekG


Motocykl: Iż-49
Posty: 756
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 10 Lis, 2006   

Witam!

MArcin co do długości trasy mało kto pobije - moja najdalsza trasa na 49 to jakieś 210km ciurkiem na tegoroczny rotor (solo). Natomiast z panną i klamotami to jakieś180km ciurkiem na rotor dwa lata temu :) . A żeby było jeszcze zabawniej, to najbardziej "obładowana trasa" to wyjazd na zlot do tucholi - jakieś 160km w jedną stronę, ale w 2 osoby, z namiotem, śpiworami, karimatami, bambetlami, worem części itp. Iż ledwo dychał, klamoty dyndały z każdej strony ( z przodu nad błotnikiem dyndał namiot i karimaty), ale daliśmy radę. Tyle, że prędkość podróżna niewiele przekraczała 60km/h. W innych przypadkach 75km/h jest realną prędkością podróżną.
_________________
Iż49
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto 14 Lis, 2006   Wiec wnioski nasuwają mi sie takie

Nie barać zbędnych rzeczy, mały namiot, nadwyżki ciuchów, odchudzic sie(i pasarzerkę) do wagi prawidłowej i (jak ktos ma jeszcze wybór :lol: ) na swoje życiowe partneki wybierac raczej te szczuplejsze :D .Ale w końcu co 15 KM to 15 KM, niechwaląc sie ja zrobiłem w 2004 trase jawką z Kielc na MWB jednego dnia -320km w obie strony, by na następnego odwiedzic rodzinkę koło Żywca-250 km w jedna stronę, w sobote byłem SHL z pasażerką na wycieczce w Górach Świętokrzyskich ,w jedna strone 45 km średnia prędkosc 77km/h bardzo sprzyjały warunki, było zimno-duży komfort dla silnika, a dla załogi mozliwośc przetestowania ubrań :D , mały ruch z powodu święta, tak więc jak będe miał 49 to nie będe miał juz chyba żadnych oporów :twisted: co domożliwości turystycznych. :twisted: :D
 
 
 
BartekG


Motocykl: Iż-49
Posty: 756
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 14 Lis, 2006   

Żeby 15KM... W 49 trzeba tjuningowac, żeby tyle wydusić...
_________________
Iż49
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Czw 16 Lis, 2006   

A standardowo ile jest? Jaka jest z tego prędkosc maksymalna :oops: i jaka przelotowa stała? Chyba nie ma mniej niz m-11 :shock:
 
 
 
BartekG


Motocykl: Iż-49
Posty: 756
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 16 Lis, 2006   

Witam!

Wg instrukcji 11,5 KM. Dobrze zrobiony iż ( w zasadzie lekko stjuningowany, czyli dopracowane kanały dolotowe, połączenie cylinder-kartery, głowica bez uszczelki) potrafi rozbujac się do 100km/h (sprawdzone), fabryka mówi o 90km/h, jest to na pewno wartość rzeczywista. Prędkość do utrzymania na trasie to jest 75-80km/h w przypadku mojej maszynki.

Pozdrawiam!
_________________
Iż49
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią 17 Lis, 2006   

Aha czyli wsk4 nas zostawia w tyle :D , ale zato my pykamy dostojnie gdzie inni wyją obrotami, jeszcze tylko zdobęde brakujące ok2500pln :D i kupuję 49 w końcu to klasyczna sylwetka końca lat 30... 8) no moze bez suwaków i teleskopów :oops: ...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Trasa pana Michała cz. 9
Rawa, Inowłódz, Konewka
Michał W trasie 0 Wto 08 Wrz, 2009
Michał
Brak nowych postów Trasa pana Michała cz. 6
Sulejów, Witów i trochę terenu
Michał W trasie 0 Pon 10 Gru, 2007
Michał
Brak nowych postów Trasa pana Michała cz. 1
Lipce Reymontowskie
Michał W trasie 2 Sro 25 Kwi, 2007
Gaca
Brak nowych postów Trasa Pana Michała cz.13
Ziemia Opoczyńska pokrótce, czyli w drodze do Króla Szos
Michał W trasie 15 Pon 10 Wrz, 2012
Spiker
Brak nowych postów Trasa Pana Michała cz. 17
do Czechosłowacji i NRD
Michał W trasie 4 Wto 05 Maj, 2015
Michał
Brak nowych postów Trasa pana Michała cz. 7
Łęczyca, niedziela, Piątek, Sobota
Michał W trasie 3 Czw 14 Sie, 2008
Michał


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna