IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Lipiec-Sierpień 2007
Autor Wiadomość
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Czw 27 Wrz, 2007   

Dopiero teraz- tak z ciekawości- wszedłem by poczytać tego posta - i co czytam?

Miała być wyprawa, a skończyło się na wielkim nic.....
Z jednej strony wielka szkoda, że nic nie wypaliło, Z drugiej - bije się w piersi, że dopiero teraz czytam o tak wspaniałym pomyśle! Mam nadzieję, że temat nie umrze tylko przeciągnie się trochę w czasie.

Jak by nie patrzeć, jest teraz trochę czasu na dopieszczenie, doremontowanie, usunięcie usterek czy po prostu na dokładne załatwienie sprawy w aspekcie logistycznym. :)
 
 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Czw 20 Mar, 2008   

:( ...No tak.... Minęło już ładnych kilka miesięcy, wszyscy tylko " górnolotnie" gadają o pierdołach, a tak wspaniale prezentujący się plan urlopowo-iżowej wyprawy zdechł.

Co jest Panowie? Wszyscy dalej śpią snem spokojnego i czekają na cud?

Czyżby bez Wojt@s-a nikt nic nie potrafił zorganizować?
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Czw 20 Mar, 2008   

Katok, a co tak właściwie Wojt@s zorganizował? Wyprawę, której nie było? "Tofmanowi zebątka się zapiekła, Michałowi wał wysiadł, ja dopiero wczoraj otrzymalem wałek kopniak, Krzysztofowi tarcze popękały w sprzegle.". Prawie jak w Gangu Olsena :wink:

Mogę zorganizować nieudaną wyprawę na Biegun, oczywiście na Iżach. Wchodzisz w to? :D
 
 
Pitek
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 467
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw 20 Mar, 2008   

Tomek Kulik chciał i może nadal chce zorganizować wyprawę, i to konkretną.
http://www.izhmoto.fora.p...jowka,1620.html

Tylko że zainteresowanie prawie żadne :(
_________________
Iż 56 - 1959 r., WFM M06 - 1956 r.
 
 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Sob 22 Mar, 2008   

Dobra Frag. Zrozumiałem. Lecz chodzi mi o to, że (na pewno za wyjątkiem koszulek) :wink: , chłop próbował zorganizować całkiem nieźle zapowiadający się wypad w Polskę. Lecz z tego co napisałeś, niezbicie wychodzi (proszę tylko bez obrazy :) ), że chęci wielu to jedno, a stan techniczny maszyn to drugie. Mimo, że moja maszynka nie wygląda tak jak maszyny niektórych z szanownych kolegów, to jednak jestem spokojny o jej mechanikę.

Przez co nie boję się wsiąść na nią i wyruszyć w trasę, bez żadnych specjalnych przygotowań.

Nie wiem jeszcze jak w tym roku będę wyrabiał się z czasem wolnym, jednak planuję Iż-ową wyprawę w Bieszczady. Zaokrąglając coś ok. 5-ciu stówek km w jedną stronę. I jeśli nie będę "wariował" to "kolczasty" spokojnie da sobie radę z taką trasą. Ewentualni zainteresowani-proszę - priw.
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Sob 22 Mar, 2008   

Żeby była jasność - nie jestem typem złośliwego zadrośnika, który musi wyszydzić wszystko, co mu nie pasuje. Ta wyprawa byłaby oczywiście bardzo OK, gdyby się udała, ale jak się spokojnie przeczyta cały wątek, widać wyrażnie że szans na to nie było żadnych. Na początku szumne plany, podbój swiata, mapy, bunkry, wszyscy jadą... Powazne dylematy czy można nie na Iżu, czy pannę można zabrać... Finał niestety był przewidywalny - większość wymiękła nawet specjalnie się z tego nie tłumacząc, a kilku naprawdę chętnych gości dopadł pech.

Ja niestety raczej nie mam jak wyrwać się na taki rajd, taką mam robotę niestety. Co do stanu technicznego - katok, moim zdaniem trafiłeś w dziesiątke. To też jest problem, przynajmniej w moim przypadku. Nie odważylbym sie na taki wypad bez wyjeżdzenia przynajmniej 1000-1500 km w małych dawkach. Nie wiem, czy mój Iż nie wymyśli czegoś, od tej strony jeszcze go nie poznałem. Wiec na razie będzie dla mnie to zabawka weekendowa, do pościgania się z wiejskimi Azorami i Burkami na lokalnych mało uczęszczanych drogach :wink: O podboju świata pomyśli się poźniej.

Organizatorom następnej wyprawy Iżowej szczerze kibicuję - może nalezy zacząć od czegoś mniejszego, może na początek starczy rajd 300-500 kilometrowy. Zabawy tyle samo, a jakby łatwiej będzie wiekszej liczbie osób wykroić czas w tym samym momencie, bo poza stanem Iża chyba to jest największym przeciwskazaniem...
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Sob 22 Mar, 2008   

Żeby była jasność :) Wojt@s dołączył mojego Iża do tych, z których to niby powodu nie odbyła się Wielka Wyprawa. I tu trochę rozminął się z rzeczywistością. Mój Iż - owszem - chwilowo odmówił współpracy - ale to było podczas trasy, którą właśnie robiłem wiedząc już, że z Wielkiej Wyprawy nici. I nie padł mi wał tylko miałem ciało obce w cylindrze - zresztą Iż dojechał o własnych siłach i do tej pory nic mu nie dolega. :) Zresztą akurat miałem brać udział w tym przedsięwzięciu tylko przez jeden dzień, a później sobie wrócić, bo też mi nie pozwalają inne względu pozamotocyklowe.

Chciałem też zwrócić uwagę, że jak dotąd to tylko ja i kiedyś Gaca opisywaliśmy od czasu do czasu jakieś wycieczki ponad 200 kilometrowe. My opisywaliśmy, ale to oczywiście nie znaczy, że ktoś inny nie jeździ w dalsze trasy, tylko może po prostu nie ma ochoty się chwalić. Mój Iż zdecydowanie nie boi się dłuższych tras, nawet ładowania starcza. Być może, pod koniec kwietnia uda mi się mały planik, w którym pokuszę się o swój mały rekordzik - ale na razie to tylko zamiary :wink:
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Nie 23 Mar, 2008   

katok napisał:
Dobra Frag. Zrozumiałem. Lecz chodzi mi o to, że (na pewno za wyjątkiem koszulek) :wink: , chłop próbował zorganizować całkiem nieźle zapowiadający się wypad w Polskę.
Chłop próbował, ale zrobić dużo szumu, bo nawet zapanować trasy mu się nie chciało (może nie potrafił). Gaca zrobił trasę DO - Wojt@s zrobił szum, gdy inni zrobili coś jeszcze - Wojt@s sprzedał Iża :wink:
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów XI Rajd Nocny Motocykli Zabytkowych - Susiec 6-8 Lipiec
Mocny Imprezy 12 Sro 04 Lip, 2018
radarator
Brak nowych postów Hubal 2007
krzysiek_2059 Imprezy 3 Czw 17 Maj, 2007
Wojt@s
Brak nowych postów 31 ROTOR Rajd 21-24,06,2007
BartekG Imprezy 14 Pią 29 Cze, 2007
BartekG
Brak nowych postów [Motobazar] Wrocław 23 września 2007
PęDZEL Motobazary 8 Nie 23 Wrz, 2007
jax
Brak nowych postów [Motobazar] Łódź 5-6 września 2007
patyk Motobazary 10 Czw 11 Wrz, 2008
Suchy
Brak nowych postów [Motobazar] Warszawa 31 marca 2007
agrupa Motobazary 17 Pon 02 Kwi, 2007
mcfrag


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna