IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Głębokie błotniki, czyli rozważania o wartościach
Autor Wiadomość
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Pon 21 Gru, 2009   Głębokie błotniki, czyli rozważania o wartościach

TEMAT WYDZIELONY Z INNEGO. Zaczęlo się od głebokich błotników w 49...
crovaxus napisał:
co jak co ale masz zajebiste głębokie błotniki :wink: Wyglada na nich świetnie.
Podeślij mi swoje, to Ci za darmo pogłębię. Będzie spokój. Tak się zastanawiam, kiedy w końcu zobaczę jakąś żeliwną NZ z pogłębianymi błotnikami? Przecież są takie zajebiste. A jeszcze żaden dykciarz na to nie wpadł. Jacyś dziwni są ci NZciarze, nie?
 
 
crovaxus


Motocykl: Peugeot
Posty: 308
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon 21 Gru, 2009   

dziwni to są iżowny ale to szczegół :wink: Bo na żadnym prawie forum nikt tak nie płacze z powodu że ktoś robi lub ma coś nieoryginalnego. I muszę podziękować temu forum za tak wysokie ceny części na Allegro, bazarach itp :wink:
_________________
Peugeot P112 DeLuxe '34, Dniepr MT10 '76, Jawa 175 356 '60
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Pon 21 Gru, 2009   

crovaxus napisał:
dziwni to są iżowny ale to szczegół :wink: Bo na żadnym prawie forum nikt tak nie płacze z powodu że ktoś robi lub ma coś nieoryginalnego.
Pytanie - Po co remontować zabytkowy motocykl? Wystarczy przecież go uruchomić. Żeby zapierdalał. Tak?
Cytat:
I muszę podziękować temu forum za tak wysokie ceny części na Allegro, bazarach itp :wink:
Znam parę tańszych marek. Ale i droższych też. Cóż, jak się miało boksera złożonego z różnych dostępnych częsci bez wnikania, to tak to bywa, że prawdizwy remont połączony z kompletacją może boleć. Iże to niestety już motocykle zabytkowe - ponad 50 lat, to chyba coś już znaczy, czyż nie?. Przynajmniej te, które należą do większości forumowców. I po to, żeby w takiej rzetelnej odbudowie pomóc, jest chyba to forum. W poskładaniu kundla z byle czego i odpaleniu, ono raczej się specjalnie nie przyda. Jak widać, nawet może przeszkadzać :wink: Porównując koszty remontu Iża 49 (chyba że chcesz pogadać np o Iżu 350 w aspekcie kosztów - nadal sądzisz, że graty do 49 są takie drogie?) - powiedz mi jak sie ma remont 49 do np RZETELNEGO remontu (oraz cen oryginalnych części) M72, AWO Turista, Ify BK, JAWY Perak, JUNAKA M07, SHL M04, itp? Celowo porównuję go do rówieśników. Dalej jest drogo? Popatrz więc na wątek Piotra i dyskusje o cenach lampek kosza (i samego wozu też) do Pannonii. Dalej drogo? A to przecież niby TYLKO Pannonia... A ludzie się zabijają o te graty. A można założyć inną lampkę, albo coś zmodyfikować za pomocą brzeszczotu, czyż nie? Ważne, żeby świeciło... Jakby co, zawsze przecież można wrócić do boksera typu, cytuję "pradnica od malucha (loze nie przerabiane, pradnica przetoczona pod oryginalne wejscie w silnik) ,tloki od poloneza, gazniki nowe K68, cewka od malucha, klamki od emki (zewnetrzne), rejestracja na przednim blotniku, notka na przedniej lampie, 2 metalowe puszki amunicyjne od Maxima, puszka od niemieckiej gaz maski na tylnim blotniku, lampa szperacz na wozku (lampa od MZ 251), instalacja 12v, stacyjka Jawa". Będzie tanio i zawsze coś sie dopasuje jeżeli zabraknie pomysłu. Albo dorobi na tokarce. Wracając do Iża 49 - zawsze przecież możesz odzyskać kasę. Nie stracisz, pod warunkiem, że przyłożysz się do remontu. Więc zamiast marudzić, ciesz się że masz cenny pojazd i remontuj tak, żeby nie żałować po miesiącu że idąc na skróty spieprzyłeś coś, co mózna było spokojnie zrobić dobrze. To nie jest wielorasowy ruski bokser. Czas to w końcu zrozumieć, że tu trzeba inaczej kombinować. Moim zdaniem warto...
 
 
crovaxus


Motocykl: Peugeot
Posty: 308
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon 21 Gru, 2009   

nie mam zamiaru nic spieprzyć bo ten jeż mam mnie wozić i być sprawy :wink: dla mnie wygląd nie ma wielkieog znaczenia i możę wyglądać na nieoryginał coś lub lakier nie do końca perfect ale silniki u mnie zawsze chodzą tip top i nie psują się a nie jak to widzę u większości na forum tylko stoją maszynki itp.
_________________
Peugeot P112 DeLuxe '34, Dniepr MT10 '76, Jawa 175 356 '60
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pon 21 Gru, 2009   

Frag - nie czepiaj się już Crovaxusa. Osobiście uważam, że to bardzo dobrze, że wreszcie na tym forum znalazł się ktoś, kto wprowadził odrobinę kolorytu w skostniałe towarzystwo starych ramoli. Ponadto jego bogate doświadczenie życiowe, techniczne i podróżnicze już nie jednemu z nas się przydało.

Popatrz na to z drugiej strony: taki Iż kupiony za dwa tysie i zrobiony za jeszcze jednego tysia to znacznie większy szpan niż jakiś japoniec za te same pieniądze.



Piszę z powagą - bez najmniejszego emotikona.
 
 
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 21 Gru, 2009   

crovaxus napisał:
nie mam zamiaru nic spieprzyć bo ten jeż mam mnie wozić i być sprawy :wink: dla mnie wygląd nie ma wielkieog znaczenia i możę wyglądać na nieoryginał coś lub lakier nie do końca perfect ale silniki u mnie zawsze chodzą tip top i nie psują się a nie jak to widzę u większości na forum tylko stoją maszynki itp.


Widzę że ty dalej swoje :)

Powiem tak po prostu "PIERDOLISZ JAK POTŁUCZONY" :)

Już nie mogę się doczekać jak złożysz tą swoją maszynkę.

No ale pewnie wtedy nie będziesz się chwalił jak to się śmiga - :P
_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pon 21 Gru, 2009   

Proponuję wydzielenie osobnego wątku - najlepiej w koszu.
 
 
crovaxus


Motocykl: Peugeot
Posty: 308
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto 22 Gru, 2009   

się śmiejcie panowie :wink: tylko że wam licznik zamyka się na max 2000 km w sezonie bo ja niestety ale tyle robię na zlotach w ciągu 2 miesięcy :wink: A japoni nie kupie i to wiem napewno :wink: A tobie agrupa powiem żę sam się dziwię po co tobie ten iż i na to jeszcze ta emka skoro one tylko stoją u ciebie nic więcej :wink:
_________________
Peugeot P112 DeLuxe '34, Dniepr MT10 '76, Jawa 175 356 '60
 
 
 
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 22 Gru, 2009   

Niee, proszę o stworzenie nowego tematu :)

Wycieczki osobiste :P
_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
kielek06


Motocykl: Iż-49
Posty: 33
Skąd: Mchw
Wysłany: Wto 22 Gru, 2009   

no comment :? chopaki się pokłócili...



Może wrócimy do tematu 7 postów wyżej?
 
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1414
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 22 Gru, 2009   

Jak już wątek jest w dziale Hyde Park to mogę się włączyć ...



Jak widać starły się dwie skrajne wizje. I dobrze, bo to przecież forum dyskusyjne! Nie ukrywam, że jestem bardzo blisko jednej z nich (oczywiście Fragowej). Pomimo mocno kontrowersyjnych poglądów Crovaxus budzi jednak we mnie pewną sympatię - bo przypomina mi szalone (ale piękne), młodzieńcze czasy, ludzi i poglądy sprzed kilkunastu lat ... Ten niespełna 20-to letni kolega mający na koncie swoje pierwsze udane czynności remontowe i zaliczone pierwsze samodzielne wyjazdy próbuje nam się tutaj przedstawić jako "guru/globtroter" o ogromnym doświadczeniu i złotych rękach :wink: . Pewnie to tak irytuje Fraga :wink: - mnie raczej bawi.

Jak się nie ma kasy na porządny remont (normalna sprawa) to trzeba po prostu przyznać się do konieczności zastosowania półśrodków, a nie dorabiać do tego ideologię.



P.S.: Drogi Crovaxus-ie, z pewnością masz już wiele do powiedzenia ... ale sugeruję nieco więcej pokory. A tak na marginesie - kupisz "japonię" - daję Ci na to 5 lat :wink: . A jak już powrócisz do weteranów to będziesz miał takie poglądy ... jak dzisiaj Frag :wink: .
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 22 Gru, 2009   

crovaxus napisał/a:
A tobie agrupa powiem żę sam się dziwię po co tobie ten iż i na to jeszcze ta emka skoro one tylko stoją u ciebie nic więcej :wink:

Ooo coś do mnie! :)

Crovaxususie, owszem moje motocykle stoją bo lubię jak stoją :)

Ja po mniej więcej 8 latach spędzonych na różnych motocyklach mam w tej chwili trochę przesyt - może też się boję - śmieszne co?

Lubię motocykle, w szczególności te zabytkowe więc je mam. Lubię je naprawiać i odtwarzać więc to robię. Nie mam w tej materii (tak jak Ty) bóg wie jakiego doświadczenia. Jak się dobrze wczytasz w moje posty wielokrotnie podkreślałem że IŻ 49 to mój pierwszy weteran którego odrestaurowałem sam od A do Z. Oczywiście jest parę baboli, teraz jestem bogatszy o wiedzę którą zgromadziłem przez te trzy lata i zrobiłbym pewne rzeczy inaczej. Ty, co jest najbardziej śmieszne próbujesz tutaj wmówić kilkudziesięciu osobom że są debilami :shock: , Ja jestem wstanie przyjąć słowa krytyki ale jeżeli jest ona czymś poparta. Twoje słowa to tylko cwaniacko-szczeniackie przechwałki :)

Daj mi dowód że jestem/jesteśmy w błędzie a odszczekam wszystko.

Z moje strony EOT.
_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
crovaxus


Motocykl: Peugeot
Posty: 308
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto 22 Gru, 2009   

nie wmawiam nikomu żę ktoś jest debilem. Skądże znowu. Tylko powiniście również nauczyć się trochę pokory i spokoju dla osób które nie chcą robić motocykla na 100% oryginał i wyjeżdżać nim 2 razy w roku na zlot. I nie miałem kaśki z dnieprowym silnikiem i to widać było na fotkach a skrzynia standardowa dnieprowska ze wstekeim montowana w K-750M. A przyghory nie zaczynałem na rusku tylko na starej jawie 175 którą posiadam do disiaj i nikt mi nie powie żę jest to zły motocykl bo jeździ do teraz a ten silnik składałem jak miałem 15 lat i wiele osób mi się dziwi że nadal działa i to bez usterek. Nie czepiam się tylko po ty by pokazać że jestem jakiś lepszy czy znam się lepiej od was. Nie. Piszę tak abyście wreszcie przestali się czepiać wszystkich o to że ktoś ma coś nieoryginalnego i chce coś zrobić inaczej niż wy np z tymi dystansami górnymi ramy. Zjebaliście mnie jak psa tylko za to żę nie mam skąd ich wziać to wolę je dorobić bo mam taką możliwość. I powiem wam żę przez wasze podejście do sprawy na tym forum nie działa i nie będzię działać kilku iżowców z mojej strony ( dwie 49 'tki oraz kilka 56 solo i z wózkami).

Ja przepraszam za moje czepialstwo i wylgaryzm do niektórych ale wy również nieco uspokujcie się :wink:
_________________
Peugeot P112 DeLuxe '34, Dniepr MT10 '76, Jawa 175 356 '60
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Wto 22 Gru, 2009   

crovaxus napisał/a:
I powiem wam żę przez wasze podejście do sprawy na tym forum nie działa i nie będzię działać kilku iżowców z mojej strony ( dwie 49 'tki oraz kilka 56 solo i z wózkami).

W sumie jeżeli miałoby to być pięcu takich asów, to może i lepiej? :D

A poważniej (choć też bez przesady) - forum to dodatek do jazdy na zrobionym własnym Iżu. To, jak każdy sobie go robi, to prywatna sprawa własciciela, nic innym do tego. Jednak decydując się na zaistnienie tutaj, należy liczyć se z nieobiektywnymi ocenami i opiniami innych. Jak w kążdym stadzie. Trzeba mieć twardą dupę, bronić swego, ale także mieć jakieś merytoryczne argumenty i przestrzegać elementarnych zasad zachowania się.

Skoro masz takie iżowe grono wokół siebie, aktywne i prężne, to dlaczego tu zadajesz pytania o wymiary? Koledzy nie chcą pomóc?

Nie zapominaj też, że sam zacząleś ataki, twierdząc że to Izhmoto to świat dziwaków, w przeciwieństwie do wszystkich innych forów.
 
 
crovaxus


Motocykl: Peugeot
Posty: 308
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto 22 Gru, 2009   

Ja się już dostosowałem do zasad forum i szanuję te zasady ale mi tylko chodzi o wasze podejście do indywidualizmu jak kto robi swojego iża. Ja robię po swojemu i dostaję zjebki :P Bo mój iż to ma być mój iż a nie kolejny wyglądający tak samo na forum. Ja tam się nie obrażam że ktoś mi coś wypomina ani nic w tym rodzaju ale nie jest miłe czytanie po 6 godzinach naprawy lampki tylniej od wózka by był do tyłu na błotnik jaki ja głupi bo zniszczyłem lampkę. A ja nie mam kasy na kupienie oryginalnej a tą kupiłem okazyjnie i co? zaraz się czepiać że niszczę a nie remontuję iża.
_________________
Peugeot P112 DeLuxe '34, Dniepr MT10 '76, Jawa 175 356 '60
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Wto 22 Gru, 2009   

crovaxus napisał:
ktoś mi coś wypomina ani nic w tym rodzaju ale nie jest miłe czytanie po 6 godzinach naprawy lampki tylniej od wózka by był do tyłu na błotnik jaki ja głupi bo zniszczyłem lampkę.
Wyczuwam, że chodzi o mnie. Z mojej strony małe sprostowanie do cytatu powyżej: TO nie była naprawa, tylko spieprzenie po całości. Zepsucie detalu, za którego proponowano ci właściwą lampkę. Wstyd się przyznawać że trwało to 6 godzin. Jak tu koledzy piszą i ja zauważyłem twoje wielkie doświadczenie we własnoręcznych remontach. Szkoda tylko, że te remonty/naprawy, a sam tak przed chwilą nazwałeś prace nad lampką, doprowadziły do jej zniszczenia. Podobnie jest z twoim Iżem. Nie powiem, że ten Iż nie pojedzie, bo wiem, że będzie jeździł, ale prestiżem to nie będzie, nawet z dolnej półki. To ogromne doświadczenie wyniesione w tych licznych motocykli, które juz wyremontowałeś jest odwrotnie proporcjonalne do jakości wykonywanej pracy. Są tutaj ludzie którzy mają (wg mnie, nie ujmując nikomu) mniej cenione modele Iżów, mimo ich młodszego wieku czy możliwości (oczywiście także duzego doświadczenia i obcowania w zabytkach) są wstanie się przyłożyć do remontu i skończyć go tak że niejednemu żal dupe ściska. W twoim przypadku będzie to podobnie, tylko że żal będzie motocykla.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
crovaxus


Motocykl: Peugeot
Posty: 308
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto 22 Gru, 2009   

dobra tobie może być żal ale napewno nie mi bo remont robię SAM i jeśli coś spieprzę to będzie to tylko moja wina. A apropos lampki nie miałem namyśli nikogo. A ty Gaca możesz wreszcie przestać ze mnie szydzić bo zaczynasz mnie poprostu wkurwiać (przepraszam za wulgaryzm).. Są na tym forum ludzie z którymi idzie prowadzić rozmowę jak Frag, Spider i inni ale z tobą to nawet pies z kulawą nogą by się nie dogadał bo za wszelką cenę chcesz pokazać jaki ty mądry.
_________________
Peugeot P112 DeLuxe '34, Dniepr MT10 '76, Jawa 175 356 '60
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Wto 22 Gru, 2009   

Próbowałem Cię zmobilizować byś trochę bardziej przyłożył pracy do remontu, byś nie szedł na skróty. Moja metoda jak widać nie jest skuteczna, więc ja pasuję. Ty działaj dalej, ja wracam do centrowania kół :wink:



Jak może widziałes jeździłem przez 4 lata Iżem, zrobionym podobnie jak twój. Poszedłem wtedy na skróty, ale tym czasie zdecydowałem się przyłożyć. Na szczęście nie zrobiłem wtedy nic, co by mi utrudniło powrót do oryginału. Warto się kilak razy zastanowić nad czymś co się zrobi, niż potem wbić sobie gola.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Wto 22 Gru, 2009   

Dobra, koniec tego przeciągania liny. Nikt tu nie musi nikogo przekonywać o swoich racjach, zmieścimy sie na forum wszyscy. Kazdy już wie, jaki światopogląd mają inni i nalezy to uszanować.

Cały temat zszedł na remontowanie a zaczęło sie znowu od zajebistych głębokich błotników w 49. Przyznaję, to działa na mnie jak plachta na byka. Widzę to mniej więcej tak, jakby ktoś za pomocą laubzegi spłycił błotniki w Iżu 56 (czy Planecie), a potem dorabiał do tego ideologię o ich wyjątkowym stylu i pięknej linii.

Myślę, że kazdy już wystarczająco sobie obniżył cisnienie. Dlatego teraz proponuję rozejśc się do zajęc garażowych :) I wrócić na forum z opisem nowych sukcesów na niwie remontowej.

Dziś jest najdłuższa noc w roku. Ogarniacie, ile można dziś wieczorem powalczyć w garazu? :D
 
 
crovaxus


Motocykl: Peugeot
Posty: 308
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto 22 Gru, 2009   

ja też gaca akurat centruje koło przednie bo dostałem nowe szprychy. A Jakbyś nie widział to nic nie robię z przeróbek a już napewno nie "coś" co może mi utrudnić powrót do oryginału. Ja z mojej strony powiedziałem wszystko co chciałem i tyle :wink:
_________________
Peugeot P112 DeLuxe '34, Dniepr MT10 '76, Jawa 175 356 '60
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Rozważania o sztywniakach
Jazda motocyklem ze sztywnym tyłem
grigorius Hyde Park 44 Wto 14 Paź, 2014
Ozzy
Brak nowych postów Rozważania o etylinie
Szanujmy wspomnienia, smakujmy ich treść, nauczmy się je cenić
Darek Hyde Park 7 Sro 07 Kwi, 2021
nickeledon
Brak nowych postów MRU, czyli Iżowe ognisko
14-15 września 2018
nickeledon Imprezy 122 Wto 12 Maj, 2020
Ozzy
Brak nowych postów Tysicovka, czyli Skoda 1000MB
Michał Hyde Park 5 Sro 10 Wrz, 2008
Suchy
Brak nowych postów Veteran Cup, czyli biegi motocykli zabytkowych
13-14 czerwca 2015
nickeledon Imprezy 2 Pon 15 Cze, 2015
nickeledon
Brak nowych postów Branna 2016, czyli emeryci na start !
10-11 września 2016
nickeledon Imprezy 3 Czw 08 Wrz, 2016
tomboj


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna