IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[49] Drobne różnice
Autor Wiadomość
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Wto 12 Wrz, 2006   [49] Drobne różnice

Tak dzisiaj sobie przeglądałem złom, który nabyłem w niedziele i zobaczyłem ciekawe rzeczy... mianowicie mam dwie ramy i różnią się mocowaniem dolnej częsci amortyzatora skrętu, oraz górną miseczką na kulki. Nie wygląda mi to na przerubę. Dla przykładu dodam że DKW w ogóle w tym miejscu nie miała mocowania:




Samo pokrętło się różni, choc jest połamane to bardziej przypomina dekawoskie (sam ten bakielit):





Również róznica tkwi w przednich goleniach/lagach/teleskopach (jak kto woli) Są z przyspawanymi mocowaniami błotnika i sa z nasuwaną opaską:



Do wyżej wymienionych różnic możemy również dopisać mocowania suwaków, u góry i dołu na srubę, lub tylko u góry na śrubę. Mocowanie Klaksonu tez jest w dwóch postaciach (bezpośrednio do ramy bądż do łącznika) Dolne łączniki ramy są z dziurą lub bez.

Jak narazie więcej różnic nie doszukałem się, co nie znaczy ze temat zamknięty... drodzy Iżowcy, szukajcie i dopisujcie znalezione róznice.

Czy róznice te to zabiegi mające na celu poprawę funkcjonowania motocykla? Lifting? :wink:
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Wto 12 Wrz, 2006   

Patrząc na zdjęcia zauwarzyłem jeszcze dwie kolejne:

Rury wydechowe (kolanka) maja czasem zagięcie pod podnóżkiem a czasami tego nie mają, a skoro jesteśmy blisko podnóżków to one tez się różnią, moga byc z dokręcaną koncówką lub bez (guma ma dziure lub nie).

Zapraszam do dyskusji :)
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Wto 12 Wrz, 2006   

kowal dwa razy takiego samego młotka nie zrobi
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Sro 13 Wrz, 2006   

Michał napisał/a:
kowal dwa razy takiego samego młotka nie zrobi


True, moja lewa i prawa połówka zbiornika paliwa roznią sie wymiarami o 5mm (na dugości) ;) o precyzji wykonania felg nie wspomne ;)
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Sro 13 Wrz, 2006   

Sie czepiacie naprawde szczegółów :wink:

Chodzi tylko o to żeby pokazywac różnice, a wydaje mi sie że są to różnice powstałe podczas produkcji, takie jakby wprowadzanie innowacji.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Sro 13 Wrz, 2006   

Wydaje mi sie, Gaca ze wymieniles wszystkie innowacje, No chyba że dodam dodatkowy pionowy slupek wzmacniajacy tylna lewa czesc ramy (obok tylnego podnózka) w wersji przeznaczonej do jazdy w zaprzegu.
 
 


Posty: 0
Wysłany: Sro 13 Wrz, 2006   

mcfrag to przerwa taka duża pomiędzy szklankami suwaka czy malowidło w stylu czarny pasek, no i widze ze masz zamontowane radio pomiędzy sygnałem i filtrem :)
 
 
patyk


Posty: 294
Skąd: Gorzów wlkp.
Wysłany: Sro 13 Wrz, 2006   

Pierwszy raz widze takie wzmocnienie ciekawe ale myśle, że iż 49 ma naprawde solidną rame.
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Sro 13 Wrz, 2006   

Nie powiem, jest zajebisty... ciekawią mnie te gumy na zbiorniku, juz sie gdzies spotkałem z takim saturnem w planecie, czyzby na samym początku ruscy mieli odpowiednik Dekawoskich kółeczek? :wink:



Ale nie ma co Iż jest konkretny. :!: :!: :!: :!:
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Sro 13 Wrz, 2006   

superek dopieszczony, ale są braki na fotkach, aku, filter, nie wiem czy skrzynka prądów tez bo tam jakos pusto no i oryginalnie pomalowany zbiornik na pewno się wyróżnia
 
 


Posty: 0
Wysłany: Sro 13 Wrz, 2006   

jest sliczny mówię to całkiem na serio, jest na co popatrzeć
 
 
tybusz
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1153
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 13 Wrz, 2006   

Tez mam takie wzmocnienie na wozek w tylnym widelcu ,nawet ostatnio na Allegro kupilem kule do mocowania wozka ale to byl niewypal ,zdjecie troche oszukalo :evil: "0" /> w rzeczywistosci otwory nie pasuja bo jest do wezszej ramy ,chyba 56 lub pozniejszych a szkoda bo sie podpalilem :oops:
_________________
ИЖ-49 z 1956, Junak M10
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Sro 13 Wrz, 2006   

A dlaczego Tybusz, kolega, nie dołączy na mapkę forumowa? Dlaczego nie da jakis fajnych fotek swojego Iża do galerii? Pytam bo mieszkasz najbliżej mnie :wink:
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
tybusz
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1153
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 13 Wrz, 2006   

:oops: :oops: :oops: sorry ,powinienem miec leser w podpisie.

Moze swojej facjaty w avatarze nie umieszcze ale reszte postaram sie szybko nadrobic to przez ta 40-che na karku . :lol:
_________________
ИЖ-49 z 1956, Junak M10
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pią 15 Wrz, 2006   

Komunikat do MCfrag:

Ten zielony iż ze zdjęcia ma jednak mały brak, zresztą prawie jak kazdy iż, nie wiele osób to ma w iżach, czasem nie wie ze cos takiego jest (w katalogu tego nie ma, ale na rysunkach jest ta czesc, ten Iż 350 co jest/był na Allegro ma tą czesc)

To jest taka opaska którą przykreca się w miejscu podnóżków kierowcy i mocuje ona rure wydechową :wink:
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Pią 15 Wrz, 2006   

gaca1985 napisał/a:
Komunikat do fraga:

Ten zielony iż ze zdjęcia ma jednak mały brak, zresztą prawie jak kazdy iż, nie wiele osób to ma w iżach, czasem nie wie ze cos takiego jest (w katalogu tego nie ma, ale na rysunkach jest ta czesc, ten Iż 350 co jest/był na Allegro ma tą czesc)

To jest taka opaska którą przykreca się w miejscu podnóżków kierowcy i mocuje ona rure wydechową :wink:


podejrzewam, że ta opaska występowała tylko w izu350, jako drugi (oprocz wieszaka pod tylnym podnóżkiem) punkt mocowania układu kolano-wydech. Ze względu na inną tylną część ramy w 350 nie było możliwe unieruchomienie wydechu na opasce uszczelniającej połączenie kolano-wydech, stąd wziął się ten patent.

Gaca, nie wydaje mi się ze to, o czym mówisz to mały brak. W 49 wydech jest unieruchomiony w dwóch punktach, więc bez sensu bylaby jeszcze jedna opaska. No chyba, że były jekieś pierwsze egzemparze, które nie miały opaski uszczelniającej wydech mocowanej do ramy - wtedy to miałoby jakiś sens. Ja nie spotkałm się z takim iżem, ale wykluczyć nie mogę..
 
 
Maniek G


Motocykl: Iż-49
Posty: 420
Skąd: Włocławek
Wysłany: Pią 15 Wrz, 2006   

Mam ten patent, czyli opaskę mocowania rury wydechowej w obu 49-tkach, więc myślałem, że to standard.
_________________
iż49, garbus 1600, Simson SR2, Honda VT1100 i inne
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Pią 15 Wrz, 2006   

w trzech miejscach wydech jest unieruchomiony, ja mam takie rozwiazanie jak w tym zielonym na foto, jedno mocowanie to grube ucho do podwieszenia do ramy które ma część środkowa z reguły malowana, drugie mocowanie to opaska która przychodzi na połączenie części malowanej z kolanem i tą opaskę ma ten zielony tylko dużo ładniejszą niż ten zardzewiały, a trzeci punkt mocowanie to przecież cylinder, uwazam ze w pełni jest to wystarczające, czwarty punkt to byłaby przesada
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Sob 16 Wrz, 2006   

Ja nie mam żadnej fotki takiego iża, ale dam skan, opaska jest pod podnóżkiem. Widziałem kilka takich Iży.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Sob 16 Wrz, 2006   

faktycznie jest, ale jest to rok 1952, a mój 1955 widocznie w trakcie przestali stosowac podpaski, a może u mnie ktoś ją wywalił, zauważyłem na zamieszczonej grafice coś co niebardzo sobie przypominam aby było u mnie na wahaczu pomiędzy suwakiem a silnikiem, co to ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [49][56] Różnice między Iż-49a iż-56
albert80 Ogólne 17 Wto 02 Lut, 2016
jeż
Brak nowych postów [56] [Planeta] Różnice między 56, nowszym 56 i Planetą
Wojt@s Ogólne 27 Wto 15 Sty, 2013
Pegazz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna