IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Iż] Naprawa Motocykli - link do książki
Autor Wiadomość
piotr


Motocykl: Iż-56
Posty: 275
Skąd: Chodzież
Wysłany: Sob 16 Wrz, 2006   [Iż] Naprawa Motocykli - link do książki

chciałbym sie z wami podzielić linkiem do świetnej książki na temat naprawy motorów. Może ktoś jeszcze nie ma. Na Allegro bywa oryginał ale strasznie drogi (ok 45 zł)

http://ataman.junak.net/naprawa/napHTMLmot.html
_________________
ИЖ 56 '58 не ходит
 
 
 
Maniek G


Motocykl: Iż-49
Posty: 420
Skąd: Włocławek
Wysłany: Sob 16 Wrz, 2006   

Bardzo fajna książka, i o iżach w niej trochę jest. :wink:
_________________
iż49, garbus 1600, Simson SR2, Honda VT1100 i inne
 
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 17 Wrz, 2006   

Bardzo fajna, naprawde dzieki Piotrek za link, bedzie na naszej nowej stronce odnosnik do tej lektury. Najbardziej spodobal mi sie temat pierscieni, a szczegolnie wymiany i dopasowywanie jak rowniez tablica luzow dopuszczalnych. Panowie do czytania, moze bedzie mniej jakis dziwnych teori;p

Jestem pod wrazeniem tej ksiazki, musze poswieci i zebrac ta ksiazke;p
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Nie 17 Wrz, 2006   

konkretna ksiażka, dobra lektura na jesienno-zimowe wieczory oraz pomoc przy remontach posezonowych wielkie dzięki, na wszelki wypadek ściągnąłem, gdyby ktoś wysuwał roszczenia i miałaby zniknac za chwile z netu
 
 
piotr


Motocykl: Iż-56
Posty: 275
Skąd: Chodzież
Wysłany: Nie 17 Wrz, 2006   

Weteran, a w jaki sposób ściągnąłeś tą(tę) książkę, bo mi się nie udało ? nie umiem jej ściągnąć od razu w całości.
_________________
ИЖ 56 '58 не ходит
 
 
 
Maniek G


Motocykl: Iż-49
Posty: 420
Skąd: Włocławek
Wysłany: Nie 17 Wrz, 2006   

No wlaśnie, jak ją pobrać w całości, czy tylko strona po stronie :?:
_________________
iż49, garbus 1600, Simson SR2, Honda VT1100 i inne
 
 
 
panz


Motocykl: Yamaha
Posty: 578
Skąd: Oliva
Wysłany: Nie 17 Wrz, 2006   

Wszystkim maniakom weteranów polecam ciułać kasę i kupować knigi autorstwa inż.Cichowskiego (a kilka ich jest :D Ten facet duuuuużo swojej wiedzy przelał na papier i nie tylko w temacie motocykli.W bibliotekach też jeszcze można znaleźć książki o motocyklach z lat powojennych.
 
 


Posty: 0
Wysłany: Nie 17 Wrz, 2006   

niestety ściągałem stronka po stronce, ale co miałem lepszego do roboty po dużym niedzielnym śniadaniu, to około godzinki roboty, a wiedza jaka jest w tej knidze jest bezcenna, strony sa ponumerowane więc przyjemna robota, ale jest pewnie możliwość ściągnięcia jej w całości, bo można nawet sciągać całe struktury drzewiaste z podkatalogami ale to pytać jakiegoś informatyka
 
 
piotr


Motocykl: Iż-56
Posty: 275
Skąd: Chodzież
Wysłany: Nie 17 Wrz, 2006   

a da się tą twoją robotę przesłać na maila ?jakie to duże jest ?
_________________
ИЖ 56 '58 не ходит
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Nie 17 Wrz, 2006   

Cytat:
a da się tą twoją robotę przesłać na maila? jakie to duże jest?

Ponad 70MB samych obrazków. Co do ściągania strona po stronie - gratuluję samozaparcia. Jest do tego masa programów, że wspomnę choćby legendarnego Teleporta Pro.

Wracając do meritum - po malej obróbce cala książka ma 34MB. Spakowalem ją rarem i wrzucilem na moja stronę, ale z wiadomych względów po adres zapraszam na priv.
 
 


Posty: 0
Wysłany: Nie 17 Wrz, 2006   

czesto rzeczy spakowanych nie mozna rozpakować i to co wydaje się szybciej czesto bywa dłużej, albo niemożliwe do zrealizowania, dlatego zrobiłem to po chłopsku, bo to zawsze skutecznie, od razu jest porzadek oraz bezpieczniej sciągać pliki jpg niz spakowane pakiety w których nie wiadomo co jest i co się samo po rozpakowaniu w tle zainstaluje, ale tobie mcfrag napewno wszystko zajeło takze kilkanaście lub kilkadziesiąt minut, nie ulega wątpliwości ze to szybciej

Niestety jak się nie ma w głowie to trzeba mieć w nogach - świeta prawda.
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Nie 17 Wrz, 2006   

Cytat:
czesto rzeczy spakowanych nie mozna rozpakować i to co wydaje się szybciej czesto bywa dłużej, albo niemożliwe do zrealizowania, dlatego zrobiłem to po chłopsku, bo to zawsze skutecznie i od razu jest porzadek, ale tobie mcfrag napewno wszystko zajeło takze kilkanaście lub kilkadziesiąt minut.

Spakowałem do rara nie po to, żeby jeszcze zmniejszyć, w przypadku jotpegów to nie ma specjalnie sensu, one już sa mocno skompresowane. Zrobiłem to po to, żeby wszystko było w jednym pliku, chyba łatwiej ciągnąć jeden niż 320 plików, co? :wink: . Zmniejszenie rozmiarów całej paczki osiagnąłem zwiększając stopień kompresji samych jotpegów.
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Nie 17 Wrz, 2006   

na szczęście mam tę książkę w oryginale 8)
 
 
Maniek G


Motocykl: Iż-49
Posty: 420
Skąd: Włocławek
Wysłany: Nie 17 Wrz, 2006   

mcfrag - dzięki, właśnie skończyłem.
_________________
iż49, garbus 1600, Simson SR2, Honda VT1100 i inne
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Nie 17 Wrz, 2006   

Dlatego taki mały ruch dzisiaj na forum, bo wszyscy ściągają ksiązeczke, nie powiem fajna jest, sam ją jż sobie sciągnąłem :)
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 17 Wrz, 2006   

Gaca ta ksiazka to kopalnia wiedzy, jakie sa przyklady podawane przy doborze dysz do gaznika to siedzialem i sie gapilem z 20 min. Ksiazka napisana perfekcyjnie, a co do Izow to rowniez bardzo duzo rzeczy jest, ogolnie bardzo przydatnych wymiarow, czego w instrukcjach nie ma.
 
 
 
kurczak


Motocykl: Planeta
Posty: 261
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 25 Wrz, 2006   

Jak ktoś jeszcze nie ma to polecam:

http://moto.Allegro.pl/sh...?item=129530851

Tylko nie zróbcie bratobójczej walki i nie wywindujcie na 100PLN :wink:



Kurczak
 
 
 
piotr


Motocykl: Iż-56
Posty: 275
Skąd: Chodzież
Wysłany: Pon 25 Wrz, 2006   

wczoraj kupiłem to samo wydanie za 32 zł, też na Allegro, bardziej sie opłaca niż kserowanie lub drukowanie, no i ten czar starej książki.
_________________
ИЖ 56 '58 не ходит
 
 
 
pawlaczyskis
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Czw 28 Wrz, 2006   

WITAM

No i ja też pobrałem sobię tę książkę :wink: Ale programem (Advanced Site Crawler 2003) bo ręcznie to bym ogłupiuał do reszty :? Fjna fajna. I aż tak mi się spodobała, że porwałem się na drukowanie (atramentówką) :o :D I dało rade! 329kartek i 2napełniacze :D W skoroszycie pięknie to wygląda! Prawie jak encyklopedia :P Teraz pozostaje mi lektura (pomiędzy szkołą i składaniem kolejnej czeszki z '59 :P :wink: )

POZDRAWIAM

:----------------------------------------------------------------------------------------------:



:----------------------------------------------------------------------------------------------:
 
 
panz


Motocykl: Yamaha
Posty: 578
Skąd: Oliva
Wysłany: Sob 07 Paź, 2006   

No tutaj to już ktoś nie liczył się z kasą http://www.Allegro.pl/ite...d_i_gratis.html :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów wfm, jawa 250-naprawa
albert80 Pozostałe 8 Pią 12 Sty, 2007
PęDZEL
Brak nowych postów VII Zlot Motocykli SHL
25 sierpnia 2013
Suchy Imprezy 6 Pon 26 Sie, 2013
Suchy
Brak nowych postów III zlot motocykli BMW R35
5-7.08.2022
awtowelo Imprezy 14 Sro 02 Mar, 2022
andryś
Brak nowych postów Sprowadzanie motocykli z zagranicy
Jakie obowiązują przepisy i opłaty
ciacho216 Hyde Park 2 Pon 12 Kwi, 2010
katok
Brak nowych postów Wystawa motocykli w Świdniku
Hardcor Imprezy 8 Czw 11 Gru, 2008
Pitek
Brak nowych postów Zlot SHL i motocykli zabytkowych
Maciekpiti Imprezy 6 Pon 29 Sie, 2011
Maciekpiti


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna