IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Iż] Wniosek o przeprowadzenie badania zgodności pojazdu
Autor Wiadomość
lukulus


Motocykl: Iż-56
Posty: 3
Skąd: Kraków / Gorlice / Jasło
Wysłany: Wto 02 Mar, 2010   [Iż] Wniosek o przeprowadzenie badania zgodności pojazdu

Witam!

Oto mój drugi post - mam nadzieję, że ktoś pomoże.

Wypełniam wniosek o przeprowadzenie badania zgodności pojazdu zabytkowego z warunkami technicznymi. Proszę o pomoc w uzupełnieniu pewnych punktów.
Sprawa dotyczy generalnie IŻ-56 - ale pewne punkty są uniwersalne dla wszystkich motorów.
Blankiet jest uniwersalny - pod auto oraz moto - więc w niektórych punktach może być: "nie dotyczy" lub "niemożliwe do ustalenia" Wybrałem tylko najbardziej upierdliwe punkty - oczywiste pominąłem. Bardzo mi pomogła instrukcja Iż-56 (PL)

Zaczynamy:

I. DANE IDENTYFIKACYJNE POJAZDU

6. Przeznaczenie: (a jakie może być przeznaczenie motocykla... :P )

II. WYMIARY I MASY

22. Prześwit:
- poprzeczny..... [mm]
- w granicach rozstawu osi..... [mm] (w książce IŻ-56 jest przekrój podłużny 135 mm - zatem który to może być..)

24. Dopuszczalna masa całkowita [kg]: ..... (nie mylić z masą własną - czy przy motorze występuje takie pojęcie)

29. Dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy [kg]........(nie mylić z wózkiem bocznym )

III. SILNIK

39. Maksymalny moment obrotowy [Nm] ...... przy prędkości obrotowej ..... (nigdzie nie ma takich danych)

IV. UKŁAD NAPĘDOWY

47. Przełożenie reduktora (nie mam pojęcia o co chodzi)
48. Rodzaj przekładni głównej (nie mam pojęcia o co chodzi)
49. Przełożenie przekładni głównej (nie mam pojęcia o co chodzi)

V. DANE EKSPLOATACYJNE

72. Minimalna średnica zawracania
- w lewo [m] ......
- w prawo [m] ......
73. Najmniejsza szerokość skrętu [m]........


Z 78 punktów - z 10 mam problem . HELP.

PS: Tylko proszę mi nie odpisywać,że robi to rzeczoznawca samochodowy :cool:
_________________
ИЖ 56 - 1959r
 
 
 
Archi88


Motocykl: Iż-56
Posty: 1347
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: Wto 02 Mar, 2010   

I. DANE IDENTYFIKACYJNE POJAZDU

6. Przeznaczenie: (a jakie może być przeznaczenie motocykla... :P )

Przewóz osób

II. WYMIARY I MASY

22. Prześwit:
- poprzeczny..... [mm]
- w granicach rozstawu osi..... [mm] (w książce IŻ-56 jest przekrój podłużny 135 mm - zatem który to może być..)

Ja wpisałem w granicach rozstawu osi.

24. Dopuszczalna masa całkowita [kg]: ..... (nie mylić z masą własną - czy przy motorze występuje takie pojęcie)

Rzeczoznawca w opinii wpisał mi 355kg, więc tak samo napisałem i tyle mam w dowodzie.

29. Dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy [kg]........(nie mylić z wózkiem bocznym )

Niemożliwe do ustalenia.


III. SILNIK

39. Maksymalny moment obrotowy [Nm] ...... przy prędkości obrotowej ..... (nigdzie nie ma takich danych)

Wpisałem 24 Nm (na polskiej jezdzie tyle pisali :mrgreen: ), a obroty niemożliwe do ustalenia ;)

IV. UKŁAD NAPĘDOWY

47. Przełożenie reduktora (nie mam pojęcia o co chodzi)

Brak

48. Rodzaj przekładni głównej (nie mam pojęcia o co chodzi)

Łańcuchowa

49. Przełożenie przekładni głównej (nie mam pojęcia o co chodzi)

Jest chyba było w instrukcji, albo policz zęby

V. DANE EKSPLOATACYJNE

72. Minimalna średnica zawracania
- w lewo [m] ......
- w prawo [m] ......

A to dopiero u mnie zostało zmierzone na przeglądzie, wpisałem niemożliwe do ustalenia, ale diagnosta sie uparł że musi być i mierzyliśmy na placu :grin:

73. Najmniejsza szerokość skrętu [m]........

niemożliwe do ustalenia

Z 78 punktów - z 10 mam problem . HELP.
_________________
IŻ-56 '62, Suzuki GSX400E '83
 
 
jeż
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 929
Skąd: Konin/Wilczyn
Wysłany: Pią 05 Mar, 2010   

A może te dane ci jeszcze pomogą? Znalazłem to w starej książce z danymi technicznymi motocykli.



 
 
Hardcor


Motocykl: Iż-49
Posty: 453
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią 05 Mar, 2010   

Jakieś takie utopijne zdeka to spalanie na tym wykresie
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Pią 05 Mar, 2010   

Mój tak pali. Do 75km/h, szybciej raczej nie pyrkam.
 
 
grigorius
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 718
Skąd: Płock
Wysłany: Pią 05 Mar, 2010   

jeż: możesz powiedzieć z jakiej to książeczki te skany? ... wydaje się bardzo ciekawa...
fajny wykres, podobną charakterystyke mam na wykresie od pannoni produkowanej do 58r.(12KM), bo te nowsze 14KM są ponoć szybsze od radzieckich junaków... choć jak rozmawiam z osobami które pamiętają te motocykle gdy były nowoczesne to przeważnie mówią że "jak ktoś jeździł szybko to miał junaka i iża, zaś spokojni jeździli pannoniami i awo...) :wink: to tak się wdarłem poza tematem...
 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Pią 05 Mar, 2010   

Ja swojego rozliczam w 5-tce.Obojętnie czy jadę turystycznie, czy trochę poganiam, zawsze liczę na podobne spalanie i nie mam później niespodzianek podczas tankowań.
(No chyba, że pamiętny wyjazd sprzed dwóch lat :mad: . Wtedy 16 litrów skończyło się po niecałych dwustu kilometrach. :mad:

Nigdy więcej orlenu z jego kroszonym paliwem!
 
 
 
maciek86


Motocykl: Iż-49
Posty: 147
Skąd: Sienno/Lublin
Wysłany: Pią 05 Mar, 2010   

grigorius napisał/a:
jeż: możesz powiedzieć z jakiej to książeczki te skany? ... wydaje się bardzo ciekawa...


Jest to najprawdopodobniej z książki Opisy Techniczne Motocykli. Wciślińskiego chyba, ja też takową posiadam (nie przy sobie, stąd mogłem autora pomylić) tylko, że moja jest z 58 roku i jeszcze ja w swojej posiadam coś takiego o Iżu 49. To już nowsza wersja... :hyhy:

A książka na prawde ciekawa. Motocykle poukładane pojemnościowo. Marki znane i mniej znane. Kiedyś widziałem takową na Aledrogo i poszła jakoś ponad 200zł chyba i od tamtej pory moja leży w skrzyni z osobliwościami...ech co ten handel internetowy powoduje... :zdziwko:
_________________
Maciek
Iż 49 '51 2xJawa 353 '59/'61 MZ ES250/1 '62 SHL M17 '69 WSK M06 '58 2xJawa 20 '74/'76
 
 
 
jeż
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 929
Skąd: Konin/Wilczyn
Wysłany: Pią 05 Mar, 2010   

A książka tak jak maciek mówi opisywała dość sporo motocykli w ten sposób jak załączyłem z niej skan. Do tytułu jednak nie jestem pewien więc nie będę nic na jego temat wspominał a rocznik książki był 1959.
A propo spalania mój Iż tak czy siak pali 6l/100km. Nawet na tym jawoskim gaźniku, ale osiągi za to lepsze.
 
 
Drakula


Motocykl: Planeta
Posty: 80
Skąd: podkarpacie
Wysłany: Pią 05 Mar, 2010   

Spala tak jak na wykresie ale po generalce.


jeż napisał/a:

A propo spalania mój Iż tak czy siak pali 6l/100km. Nawet na tym jawoskim gaźniku, ale osiągi za to lepsze.


Mój na gaźniku od J.250-ki sezon po złożeniu przy prędkości max do 80km (średnia-75km/h), spalił dokładnie 4,8 litra.
 
 
jeż
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 929
Skąd: Konin/Wilczyn
Wysłany: Sob 06 Mar, 2010   

Pewno gdybym jeździł z mniejszymi prędkościami to może i by palił trochę mniej ;) .
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Sob 06 Mar, 2010   

Albo ostro katujecie te Iże, albo jeździcie tylko na bardzo krótkich odcinkach, albo coś nie tak z regulacją.
Mój pali nawet odrobinę mniej, niż Fraga.
 
 
jeż
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 929
Skąd: Konin/Wilczyn
Wysłany: Sob 06 Mar, 2010   

Mój Iż krótkich przebiegów nie robił. Najdłuższa moja trasa to 1600km. Ale stówka z blatu nie schodzi. Chociaż jak był na dotarciu i to jeszcze na K-28 faktycznie spalanie zeszło mi ciut poniżej 5 litrów, ale to przy 60km/h.
 
 
maciek86


Motocykl: Iż-49
Posty: 147
Skąd: Sienno/Lublin
Wysłany: Sob 06 Mar, 2010   

Ja nie jeżdzę szybciej niż 65km/h i niestety palił sporo, a na nieorginalnym gaźniku, który miałem na początku to chlał jak nawiedzony a mocy wcale...no ale silnik stał 20 lat a ja nic przy nim nie robiłem. Mam nadzieję, że teraz jak skończę remont silnika to w tym sezonie będę miał mniej wizyt na stacjach paliw...
_________________
Maciek
Iż 49 '51 2xJawa 353 '59/'61 MZ ES250/1 '62 SHL M17 '69 WSK M06 '58 2xJawa 20 '74/'76
 
 
 
Archi88


Motocykl: Iż-56
Posty: 1347
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: Sob 06 Mar, 2010   

Trzeba trafić dobrze z regulacją. Można mieć nisko opuszczoną iglice i jeździć z prawie odkręconym na maksa gazem, lub podnieść igilcę i tylko lekko przekręcać gaz.

Ciekawe jak wygląda krzywa momentu obrotowego w iżu.
_________________
IŻ-56 '62, Suzuki GSX400E '83
 
 
granat


Motocykl: Iż-49
Posty: 68
Skąd: Kluczbork
Wysłany: Sro 15 Gru, 2010   

Niestety silniki dwusuwowe maję nieciekawą charakterystykę spalania (za to fajne osiągi), jednak wszystkie maja podobna, do pewnego punktu (mniej wiecej 70km/h ) pala po ludzku nawet czasem oszczednie a potem ile sie wleje w gaznik, i nie wazne czy to bedzie Jezyna czy nowa Honda, wykres pozostaje ten sam, zeby dokładnie zmierzyc spalanie należałoby przeprowadzic dwie jazdy próbne, na odcinku w miare prostym(w sensie długa jazda na najwyzszych biegach) i jazda w miescie, porównac spalanie i wyciągnąc srednia, wtedy mozna by mówic o tym ile który pali. A wszystkie potrzebne dane do wypełnienia karty sa w necie wystarczy wpisac w google "Iż 49(lub inny) dane" popatrz tu:
http://kotik.za.pl/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Iż] Badania techniczne
Ogólne 21 Sob 13 Sty, 2007
Wojt@s
Brak nowych postów Przykrywanie pojazdu na zimę
czyli w czym, czy i czym?
hrabia_T Hyde Park 16 Czw 06 Gru, 2012
jarcco
Brak nowych postów Dyrektywa UE o kontrolach technicznych pojazdu
Wreszcie wezmą się za Was, dwunastowoltowcy!
Michał Hyde Park 13 Czw 20 Wrz, 2012
hrabia_T
Brak nowych postów [Inne] Rejestracja pojazdu w Polsce - nowe przepisy
30 dni na rejestrację / wyrejestrowanie pojazdu, inaczej kara 1000 zł
Spiker Ogólne 5 Pią 26 Lip, 2019
nickeledon


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna