IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Jupiter] jupiter pjat remont...
Autor Wiadomość
sebastianbd


Motocykl: Jupiter
Posty: 48
Skąd: Bieszczady
Wysłany: Sro 05 Maj, 2010   [Jupiter] jupiter pjat remont...

Witam jeżowcy kolejnego motorowego dnia. Jak już pisałem w powitalni mam Iża Jupitera 5. Blacharka jest w niezłym stanie. Nie licząc baku który zardzewiał od środka. Co do mechaniki iż pali na jeden baniak(ale to chyba wina starych świec). Niewiele więcej mogę powiedzieć. Udało mi się go odpalić tylko raz. Ale jak już myślałem że zrobię chociaż rundę wokół domu, okazało się że Jeżyk gaśnie jak mu się trochę odkręci manetke (udało mi się go odpalić po wyczyszczeniu gaźnika i filtra powietrza). Co do mechaniki to chyba tyle, ale co do elektryki to po pierwszym włożeniu akumulatora (zaznaczam że włożyłem prawidłowo) włączyłem zapłon. I zaczęło się dymić z instalacji. Później dymienie ustało. Jeszcze co do elektryki grzeją się cewki zapłonowe i nie wiem czy one powinny się grzać czy nie. Mianowicie moja sytuacja jest taka. Jest Iż do remontu, jest garaż z narzędziami i jest młodzian który niewiele wie ale ma sporo chęci. Mam nadzieje że ktoś podpowie mi jak się zabrać za ten moto i jak najszybciej doprowadzić go do stanu używalności ;)
_________________
Route 66...
 
 
Darkojak


Motocykl: Jupiter
Posty: 55
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: Sob 29 Maj, 2010   

Witaj
Jak będziesz czegoś potrzebował pisz do mnie. Jupitera 5 mam rozpracowanego w drobny mak. Mój chodzi jak zegarek. Pali na dotyk. W sumie przez 3 lata przejechałem nim jakies 5 tys km i jak na razie jest w porzadku. Na początek proponawąlbym Ci przeczyszczenia gaźnika, filtra powietrza, sprawdzenie (wymiana świec), sprawdzenie stanu przerywaczy i regulacja zapłonu. Sprawdź olej w skrzyni biegów i olej w komorze korbowej wału.
Po silniku czas na układ napędowy, hamulce.
Pozdrawiam
 
 
sebastianbd


Motocykl: Jupiter
Posty: 48
Skąd: Bieszczady
Wysłany: Nie 30 Maj, 2010   

Słuchaj co do iża to pali juz od strzała gaźnik jest wyczyszczony. W filtrze powietrza było z kilo błota. Teraz się zastanawiam czy wymienić go na stożkowy czy kupić do tego nowy wkład bo ten jest pusty bez gąbki. Zastanawiam się czy rozbierać silnik i wymieniać uszczelki... jak myślisz? powinienem? W wydechu było w cholere oleju. A no i jeszcze jedno... iż ma chyba jakiś problem z elektryką... rozładowywuje aku. Coś jest z przelącznikami świateł bo raz działają a raz nie. I chyba na razie tyle jak będę miał jeszcze jakieś pytania co do remontu dam znać. Teraz pytanie co do części gdzie dostałbym kierunki i uszczelki do niego komplet. I tą gardziel która idzie od gażnika do cylindrów.
_________________
Route 66...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Jupiter] Jupiter, czyli wszystko co chcielibyśmy wiedzieć
rufi Ogólne 9 Czw 08 Lis, 2018
motolis
Brak nowych postów [Jupiter] IŻ Jupiter 5 vs JAWA 350TS
różnice i podobieństwa
dodo88 Ogólne 24 Czw 08 Sty, 2015
WILKOLAK
Brak nowych postów [Jupiter] Jupiter z Francji
papadom16 Ogólne 11 Nie 11 Mar, 2012
papadom16
Brak nowych postów [Jupiter] IŻ Jupiter
Grzegorz Ogólne 9 Sro 06 Gru, 2006
Hary
Brak nowych postów Czy to iż jupiter 3?
Hyde Park 1 Pon 23 Kwi, 2007
kurczak
Brak nowych postów [Jupiter] Jupiter 4
czyli przygotowania do zakupu
Dan22 Ogólne 39 Sob 08 Kwi, 2023
Dan22


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna