IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[49] Dorastanie mojego Iża
Autor Wiadomość


Posty: 0
Wysłany: Nie 01 Paź, 2006   [49] Dorastanie mojego Iża

Nie wiem jak zamieścić zdjęcia seryjnie ale pokombinuje na poczatek to zamieszczam aktualny jego stan, foto kiepskie bo z komóry







tu w trakcie składania, Pędzel tu lepiej widac lakier o który pytałeś







jeszcze bez głowicy i wielu innych detali, widaś silnik po piaskowaniu







tu pytanie o wkład lampy to z jakiegoś ruska? ramka dorobiona do wymiany







bębny tez piaskowane lub szkiełkowane nie znam sie na tym







po odebraniu silnika z piaskowania były przedarte szmaty zabezpieczające od strony gaźnika podejrzewałem że wykonawca nie robiło różnicy czy sie nasypie do środka, ale po zdjęciu cylindra oto ujrzałem piękny tłok na którym było logo iza i numer 00 i napis ,,uz" sprzedający nie kłamał że nowy założył, wszystko bez luzów czyli możliwe ze ma faktycznie to co na liczniku około 20 000, kopniak nie zniszczony,



 
 
PęDZEL


Motocykl: Iż-49
Posty: 360
Skąd: Opolskie
Wysłany: Nie 01 Paź, 2006   

No i powiem, że Iżyk pikny będzie... :lol: , nie ma to tamto!!!



P.S. Weteran ja się już wkrótce zjawie u Ciebie i obejrze na żywo ten lakier :P ...
_________________
IŻ 49 - wieczny remont...
 
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 01 Paź, 2006   

Zarąbista robota i widze ze na wojskowo. Gratuluje ja tez robie na wojskowy ale troszkem inna koncepcja, pozyjeCie zobaczycie. Naprawde ładna robota. Pozdrawaim
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Nie 01 Paź, 2006   

To jest wojskowy?? Ogolnie nie wyglada na taki, ale to moze tylko z mojej perspektywy :wink:
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
PęDZEL


Motocykl: Iż-49
Posty: 360
Skąd: Opolskie
Wysłany: Nie 01 Paź, 2006   

Mi to też na wojskowy nie wygląda 8) , z tego co wiem od Weterana to jest czarny proszkowy lakier...
_________________
IŻ 49 - wieczny remont...
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Nie 01 Paź, 2006   

A był on jeszcze polerowany?? Bo u mnie jak robia proszkowy połysk, to wychodzi to półmatowo. A powiem ze tez mam chrapke na calos w proszku, tylko blachy musze idealnie wyprowadzic :wink:
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Pon 02 Paź, 2006   

jest to czarny proszek z połyskiem, ale mówie, ze to super jakość, mam CZ 175 też w proszku przez kogos malowaną, ale to nieporównanie, nic nie było polerowane lakier ma jeszcze lepszy połysk niż wskazują niskiej jakości fotki i ta gruba warstwa jak pancerz tylko jak mówiłem dłubanina z wykończeniem, w tą sobotę walczyłem m.in. z kranikiem aby dokopac się do gwintu, ale jak przykręciłem to nie ma szansy aby cieknął takie uszczelnienie gwint dostał hehe, Wojtas stwierdził że wojskowy bo foty marnej jakosci, a sam kolor jednak znacznie odbiega od głebokiej czerni akrylu, nie wiem czy nie były nakładane dwie warstwy, to było parę lat temu i słabo kojarzę, ale przy proszku to by było trudno, chyba ze nałożyli mat a na niego połysk ???
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 02 Paź, 2006   

aaaa ja myslalem ze to jakis ciemny zielony, moze musze juz okulary kupic. No kombinacja powłoki lakierniczej jest bardzo ładna. Czarny akryl to to moze jest, ale wiesz połysk wszystko zmienia. Gdzie robiłeś chromy i jak dużo Cię to wyniosło??chodzi mi o szklanki tylnie:)
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Pią 06 Paź, 2006   

za ryby, suwaki, kolanka wydechów, pokrywkę od aparatu, ramke licznika, nakrętki łączące kolanka z cylindrem dałem coś około 200 z haczykiem i za przygotowanie około 100 wszystko robione legalnie na faktury w Opolu



a gdzie jeszcze kierownica, pałąk który idzie do tylnego błotnika (mam malowany proszkowo), obudowa sygnału (malowana tez proszkowo), korek wlewu jest w dobrym stanie i nie gięty ale odnowiony byłby lepszy - kasa kasa i jeszcze raz kasa
 
 


Posty: 0
Wysłany: Nie 08 Paź, 2006   

kolejna pracowita sobota i poza zamontowaniem tylnej lampki, stopu, łancucha pozostaje spiąc instalację w kupę :)







nawet fotki zaczęł komóry wychodzić lepiej







cylinder zmienia kolor na rudy po piaskowaniu ale mam mieszane uczucia co do lakierowania go







a tu przy okazji złapały sie kawałki dwóch pozostałych moto



 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Nie 08 Paź, 2006   

A takie pytanie, szpachli to chyba nie masz na motorze wcale, bo proszek sie kładzie na goła blache, miales tak idealne blachy??
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Nie 08 Paź, 2006   

zgadza sie nie mam szpachli, proszek kryje niewielkie nierówności bardzo dobrze bo to gruba warstwa, ale łączenia ramy - spawy sa widoczne w postaci zgrubień, wszystkie inne blachy były bardzo dobre poza wgnieceniem na załamaniu baku wielkości małego palca, nie jest to rzecz, która rzuca się w oczy natychmiast ale po chwili obserwacji moto oczywiście to widać - to jedyna wada jaką miały blachy



jeż ma przebiegu 20 410 km
 
 
PęDZEL


Motocykl: Iż-49
Posty: 360
Skąd: Opolskie
Wysłany: Sob 14 Paź, 2006   

Dzięki Weteran za wszystko, no i w ogóle było miło poznać osobiście :wink:



A Iża masz naprawde ładniutkiego :lol: Jeszcze troche pracy i bedzie sprzęt jak marzenie... I wiesz doszedłem do wniosku że chyba nie będe malował swojego na czarny proszkowu lakier z tego względu żeby nam się kiedyś Iże nie pomyliły :wink: Swojego pomaluje akrylem tylko jeszcze nie wiem na jaki kolorek - co dzień to inna wizja w mojej głowce :P
_________________
IŻ 49 - wieczny remont...
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Sob 14 Paź, 2006   

Jak zrobisz swojego Iża to chętnie wpadnę z rewizytą, jesteś niesamowicie precyzyjny, dlatego odnowiony jeż będzie na pewno dopracowany co do najmniejszego detalu, a przy okazji zobaczę Triumph-a.



Pędzel to niesamowicie słowny gość, pomimo kiepskiej pogody przybył z precyzją szwajcarskiego zegarka na motorze, a byłem przekonany, że odpuści, pogoda jak najbardziej by to usprawiedliwiała - również było miło poznac osobiście pozdr
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Nie 15 Paź, 2006   

Ja też bym przybył na czas, gdzybym miał blizej....a propos, mam dylemat, nie wiem jak mam robic iża 350, na cywil, czy na wojskwo (czyli DKW na panzergrau), zarówno ta i inna kwestia ma zalety, ale naprawde nie wiem :roll:
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
PęDZEL


Motocykl: Iż-49
Posty: 360
Skąd: Opolskie
Wysłany: Nie 15 Paź, 2006   

Gaca to może poszukaj jeszcze jednego takiego Iża i wtedy bedzie po problemie :wink: , jednego zrobisz na cywila a drugiego na wojskowo :twisted:



Do Ciebie kolego ze Świdnicy też się wkrótce wybiore - w końcu dałem słowo :lol:
_________________
IŻ 49 - wieczny remont...
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Nie 15 Paź, 2006   

No to wpadaj puki "zupa" jest w SHL.



Jaki jest problem, zrobilbym na wojskowo na jakiś kolor niebiesko-szary z tego PDFa http://www.dkw-nz.net/paint.pdf Kolor mi sie bardzo podoba, można jeszcze pełno oznaczen wojskowych walnąc, chociazby:

-->ilosc powietrza w przednim i tylnym kole.

-->na zbiorniku praktyczne rady producenta dla nie wyedukowanego żołnierza wehrmachtu.

-->i wiele innych ciekawych oznaczeń, wszystko kwestia wejscia w temat formacji wojskowych.



Coś w tym stylu chcialbym zeby to wygladało:

http://imageshack.us



Wszyskie czesci chromowane w oryginale powedrowaly by do proszku w kolorze czarnym, tylko nie wiem czy u mnie maluja taka drobnicę :roll:



Ogólnie potrzebowalbym jakiejs lampy traktorowej czy coś, która przypomina montowane w DKW przykrecane od spodu na śrube, jezeli ktoś kiedys zobaczy takowa na złomie to mógłby nabyć, chodzi o to zeby była w miare duża i nie była kanciasta jak to bywa w nowszych Ursusach :wink: (tytaj z mojej strony uśmiech do Pędzla, bo z nim najprawdopodobniej bedzie mi dane najszybciej sie spotkac) :)



No sie rozpisałem i zapomnialem o problemie, problem jest taki że zawsze robie na cywil, i nie wiem czy bede potrafi na wojskowo zrobic. A w ogóle to cywil Iża 350 tez jest bardzo ładny, wiec jestem w kropce. Patrzac na zdjecie "dykty" ukierunkowuje sie na wojskowy, ale jak widze cywila Iża 350 to juz nie jestem taki pewniak :wink:
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
piotr


Motocykl: Iż-56
Posty: 275
Skąd: Chodzież
Wysłany: Nie 15 Paź, 2006   

no i te gustowne skrzyneczki z tyłu trzeba dokombinować
_________________
ИЖ 56 '58 не ходит
 
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 15 Paź, 2006   

Skrzyneczki to nie problem. Blacha i spawarka i do dzieła. Bardzo ładny kolor;p ale gaca nie papuguj bo ja bedę go miał pierwszy i dobrze o tym wiesz;p trzeba mi było nie dawać linka do farb;p hehe
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Nie 15 Paź, 2006   

Panowie z tymi skrzynkami to akurat nie ma problemu wielkiego, choc jezeli chodzi o kase to problem jest i to duży.



Takie skrzyneczki jak i uchwyty to dorabiaja, skrzynka kosztuje 250zł a stalaz około 200zl, wiec sporo.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Sprzedałem mojego Iża
co dalej?
jarcco Hyde Park 4 Sro 30 Kwi, 2014
norbert
Brak nowych postów [Planeta] Przemówienie mojego Iża
tofman Ogólne 33 Sob 09 Mar, 2019
matthew100


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna