IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[56] Iż56 cały do remontu, pomożcie
Autor Wiadomość
panz


Motocykl: Yamaha
Posty: 578
Skąd: Oliva
Wysłany: Czw 19 Paź, 2006   

Tak się składa,że nie pisałem o kolesiach zajmujących się likwidacją szkód komunikacyjnych tylko o rzeczoznawcach samochodowych, o których najłatwiej dowiedzieć się właśnie w ubezpieczycialniach typu PZU z tego względu że współpracują z ubezpieczycielami (nie rozumiem czemu Was to tak dziwi!) http://www.rzeczoznawcy.com.pl/rzeczoznawstwo.html .Każdy powiat w Polsce powinien mieć listę rzeczoznawców PZM, niestety gdy ja o taką poprosiłem Panie zrobiły wielkie oczy, więc najłatwiej dowiedzieć się w PZU itp. kto? i gdzie? albo wytrwali mogą szukać tutaj http://64.233.183.104/sea...l&ct=clnk&cd=1.



Kolejna sprawa to mylicie procedury rejestracji poj. zabytkowego z poj. unikatowym.Jeżeli pojazd ma co najmniej 25 lat, którego model nie jest produkowany od lat 15, to rzeczoznawca za wspomnianą kwotę wydaje papier stwierdzający że jesteście właścicielami pojazdu unikatowego lub mającego szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji.

Ot i wsio nie ma żadnych żółtych tablic, konserwator zabytków nie macza w tym palców itd. itd. http://weteranszos.pl/ind..._news&nwsid=126
 
 
piotr


Motocykl: Iż-56
Posty: 275
Skąd: Chodzież
Wysłany: Czw 19 Paź, 2006   

Darz Bór Panz
_________________
ИЖ 56 '58 не ходит
 
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 517
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Czw 19 Paź, 2006   

8) Unikatowy = kolekcjonerski takie sformułowanie ' w Wawie ,np. w Lublinie jest nieco inna procedura (wzór) książki ale to szczegóły. Kolegę PANZ proszę o wyluzowanie bo to jednak JA zarejestrowałem SWÓJ sprzęd na zabytka (nie jestem wcale z tego dumny bo wolałbym na kolekcjonerski i za zaoszczędzone pienądze zrobić chromy itp.) i wiem ile jest chodzenia jak wygląda opinia, książka pojazdu itp, więć proszę nie pisz że nie wiem jakich pojęć nie jestem w stanie rozróżnić :evil: "0" />

Pozdrawiam w pogodnym nastroju :D
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 517
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Czw 19 Paź, 2006   

8) A co P. Skrzelińskiego mającego warsztat w piasecznie pod Warszawą to mam swoją opinię: Zadzwoniłem do kolesia dostawszy namiar od jego kolegi z Lublina rzeczoznawca PZM z prożbą o pomoc w wykonaniu księżki pojazdu dowiedziałem się że niema czasu i szkoda zachodu dla tak marnego sprzętu szkoda gadać Ma parę samochodów z lat 20-tych ale pokazuje się na motobazarze w Wawie robiąć wokół siebie szum. Facet jest autorem artykułu z linku PANZ http://64.233.183.104/sea...l&ct=clnk&cd=1.
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 517
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Czw 19 Paź, 2006   

:? Sorry nie ten link

http://weteranszos.pl/ind..._news&nwsid=126
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 


Posty: 0
Wysłany: Pią 20 Paź, 2006   

No dość rzeczowo i ciekawie opisany temat, tak że nazewnictwo nie jest przypadkowe.

Po przeczytaniu tego nikt nie będzie miał wątpliwości, co z czym się je. Z artykułu wynika między innymi to, ze jak chcesz pojeździć sezon, dwa to nie warto załatwiać żółtych, a jak nie chcesz się rozstawać ze swoim moto to warto załatwić żółte. Temat ujęty technicznie, a nie praktycznie, czyli kwestia posiadania papierów, jakich? kiedy? po co? dlaczego? i co kiedy? nadal pozostaje nie sprecyzowana przynajmniej ja się nie doczytałem. Chodzi mi o to kiedy wystarczy umowa, kiedy tylko dowód, a kiedy nic nie potrzeba, a kiedy tak jak w moim przypadku potrzeba wykazać cały ciąg umów od początku istnienia moto.
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 517
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Nie 22 Paź, 2006   

:D Ja na szczęście małem komplet :D :D :D dokumentów stare dowód na moje nazwisko z adnotacją pojazd wyryjestrowany

Zyczę powodzenia
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
panz


Motocykl: Yamaha
Posty: 578
Skąd: Oliva
Wysłany: Wto 24 Paź, 2006   

A ja nadal nie rozumiem dlaczego kolega FK zastosował procedurę rejestracji pojazdu zabytkowego, (gdzie m.in. wymagana jest kopia decyzji w sprawie wpisania pojazdu jako dobra kultury do rejestru zabytków lub dokument potwierdzający ujęcie pojazdu w centralnej ewidencji dóbr kultury), a nie "mającego szczególne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji"? Co do mylenia procedur "zabytka" z "unikatem" jest to nagminne i nie o Ciebie FK chodziło .

Jeżeli posiadamy tylko umowę z ostatnim z wielu właścicieli wówczas polecam zajrzeć tutaj http://www.podkowa98.pl/strony/text02.htm
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 517
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Wto 24 Paź, 2006   

8) Dowiedziałem się o tej możliwości w okienku przy rejestracji na zabytkowy wcześniej pytając sie co mam zrobić, pani w okienku powiedziała mi że nie ma innej możliwościa a w trakcie rejestracji na zab. ta sama spytała dlaczenie nie rejestruje na ' i wtedy :evil: "0" /> :evil: "0" /> :evil: "0" /> myślałem że kobietę wyciągnę z otworu w szybie i ją napier...... i tak mam żółte tablice i pare złoty mniej :D
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 


Posty: 0
Wysłany: Wto 24 Paź, 2006   

teraz masz parę złotych mniej, ale zabytka nie musisz przeglądać co roku, a na białych chyba tak, po kilku latach wyjdzie na to ze zarobiłeś, a poza tym sam fakt że żółte to atrakcja, od lat wszyscy poszukują zawsze czegos oryginalnego i to co nie jest powszechne jest bardziej atrakcyjne, mój kolejny moto również będzie na zółtych
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 517
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Sro 25 Paź, 2006   

:D No niby tak ale w/g P Szkrzelińskiego (wejdż na jego stronę) jest to snobizm ???????? i nie chciał mi pomóc, a dla mnie jak myślałem było jedyne wyjście
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
Ferago
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Czw 02 Lis, 2006   

Czy mógłby mi ktoś napisać jasno i wyraznie, nie rozpisując sie za bardzo co w mojej sytuacji mam zrobić. Na dzień dzisiejszy wiem że będę miał umowe z pierwszym i ostatnim włąścicielem mojego Iża, ponoć w archiwum wydziału komunikacji, w miejscowosci gdzie był rejestrowany są jakieś dane. Czy umowa wystarczy? ewentualnie dopisze się że dokumenty zagineły. Nie chce tego starszego Pana ciągnac po urzędach, tymbardziej ze dzieli nas spory kawałek drogi (160 km w jedna strone).

Jakby doszło do rejestracji to jak go zarejestrowac, z tego co zytałem to lepiej na zabytek.
 
 
panz


Motocykl: Yamaha
Posty: 578
Skąd: Oliva
Wysłany: Czw 02 Lis, 2006   

Wszystko masz powyżej :!: Rejestrujesz jako pojazd "unikatowy", zadbaj o to, żebyś otrzymał "kwit" określający rok produkcji pojazdu (posiadam dowód rejestracyjny w którym tego brak).
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Czw 02 Lis, 2006   

Moim zdaniem sama porzadna umowa kupna sprzedarzy i tablica rejestracyjna wystarczy w calosci, (wystarczy znac numer rejestracyjny) bo zawsze mozna wyciagnac z urzedu wtórnik dowodu rej. No i potem jak w tym wturniku bedzie notka ze pojazd zostal wyrejestrowany to trzeba na zabytek rejestrowac (przynajmniej trzeba opinie rzeczoznawcy wziac) jezeli nie ma takiej notki to nie powinno byc problemu ze zwykla rejestracją.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 517
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Czw 02 Lis, 2006   

8) JA BYM ZROBIŁ TAK poszedł do w.k. z tym co mam o spytał bym się co jeszcze potrzeba żeby go zarejestrować ,nie ma co gdybać powinni Ci powiedzieć cojeszcze jest do dostarczenia :wink:
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
panz


Motocykl: Yamaha
Posty: 578
Skąd: Oliva
Wysłany: Czw 02 Lis, 2006   

"..No i potem jak w tym wturniku bedzie notka ze pojazd zostal wyrejestrowany to trzeba na zabytek rejestrowac ... " Panowie ja Was proszę, nie mylcie rej. poj. zabytkowego z "unikatowym" bo mi już ręce opadają :x to dwa różne tematy!
 
 
Ferago
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Pią 03 Lis, 2006   

ok, dzieki za pomoc, tak zrobie, numer rejestracyjny mam jeszcze oryginalnie namalowany na błotniku, tak kiedyś robili bo na MZ Trophy też mam namalowany.
 
 
Ferago
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Sob 04 Lis, 2006   

Panowie, koleś z Allegro powiedział mi 70-80 zł. za szkiełkowanie silnika z cylindrem, to chyba mało, podejrzane ?
 
 
PęDZEL


Motocykl: Iż-49
Posty: 360
Skąd: Opolskie
Wysłany: Sob 04 Lis, 2006   

To jest strasznie mało :shock: , ja o ile pamiętam za szkiełkowanie swojego silnika zapłaciłem 280 zł, to było coprawda jakieś 3 lata temu ale myśle że ceny tak drastycznie nie spadły!!!



Słyszałem ostatnio o takich przypadkach, że goście biorą części, niby do szkiełkowania a w rzeczywistości traktują wszystko drobniutkim piaskiem, efekt wizualny jest podobny jak po szkiełkowaniu matowym ale jak wiadomo powierzchnia po piaskowaniu bardzo łatwo się brudzi i ciężko utrzymać ją w estetycznej czystości :!: Coś mi się wydaje że to może być jeden z tych naciągaczy :evil: "0" /> :evil: "0" /> :evil: "0" />

Ewentualnie pojedz do gościa z częściami i niech to robi na Twoich oczach, wtedy bedziesz miał pewność czy był piasek czy szkło :wink: !!!
_________________
IŻ 49 - wieczny remont...
 
 
 
Ferago
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Sob 04 Lis, 2006   

PęDZEL napisał:
Ewentualnie pojedz do gościa z częściami i niech to robi na Twoich oczach, wtedy bedziesz miał pewność czy był piasek czy szkło :wink: !!!
odpada, koleś mieszka milion kilometrów odemnie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [56] Koszt remontu kapitalnego silnika
WojtaS Ogólne 5 Nie 23 Gru, 2012
radarator
Brak nowych postów [49][56] IŻ49 swap felgi od IŻ56
agrupa Ogólne 2 Nie 14 Sty, 2007
mcfrag
Brak nowych postów [56] Moje ogłoszenie Iż56 - proszę o wycenę
agrupa Ogólne 6 Wto 24 Paź, 2006
denis
Brak nowych postów [56] Iż56 wreszcie zawita pod moje skrzydla
Wojt@s Ogólne 44 Pią 06 Paź, 2006


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna