IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Junak ETZ 350
Autor Wiadomość
grigorius
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 718
Skąd: Płock
Wysłany: Sro 25 Sty, 2012   

agrupa napisał/a:
Spawałem po tym jak trzeba

Rozjebałeś mnie :mrgreen:
Skoro o winach to jako młodzieniec, ledwo nastolatek kupowaliśmy "Bycza Moc" i "Białe Tango".
 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Sro 25 Sty, 2012   

Kruszwicka rozlewnia win również już przeszła do historii :/ A całkiem niezłe trunki z niej wychodziły....
"Trzy buzunki na dwóch, i już Morfeusz w objęcia swe bierze Cię...." :hyhy:
 
 
 
Hardcor


Motocykl: Iż-49
Posty: 453
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro 25 Sty, 2012   

Ale koledze Michałowi oftopa jedziecie.
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Sro 25 Sty, 2012   

Hardcor napisał/a:
Ale koledze Michałowi oftopa jedziecie.

To nawet nie taki bardzo oftop :) Junak i winko mają wiele współnego kulturowo :)
 
 
regers


Motocykl: Iż-49
Posty: 1575
Skąd: Wołów
Wysłany: Sro 25 Sty, 2012   

Jak lubią pleśniawki to i temat idzie.
_________________
Iż-49, Iż-56, Africa Twin rd4
 
 
 
jeż
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 929
Skąd: Konin/Wilczyn
Wysłany: Sro 25 Sty, 2012   

Od tego czytania, waszych wypowiedzi na temat Michałowego Junaka ;) zaschło mi w gardle. I chyba będę musiał odwiedzić dziś kotłownię. Mam tam zkitranych parę butelek Wiśniówki z tamtego roku :)
 
 
BartekG


Motocykl: Iż-49
Posty: 756
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 25 Sty, 2012   

agrupa napisał/a:
Spawałem po tym jak trzeba ale pamiętam nawet dom w którym to kupowałem... Ehh rozmarzył się człowiek :)

W kwestii spawania to w moim przypadku najlepszym spoiwem była "Malinka" pita w Rucianem -Nidzie. :)

PS - do dzis nie jadam niczego o smaku malinowym :)
_________________
Iż49
 
 
Pitek
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 467
Skąd: Toruń
Wysłany: Sro 25 Sty, 2012   

:mrgreen: Malinka to pierwsze wino jakie piłem. Kiedy grupa rowerowa wróciła z pustymi rękami, bo kobieta w sklepie nie chciała sprzedać małolatom, to napisaliśmy list ,,w imieniu dziadka'' z prośbą żeby sprzedała wnukom 2 wina Malinka a do tego paczkę ciastek za fatygę ;)

Junak z kolei był pierwszym czterosuwem którym się przejechałem. Nigdy nie zapomnę samej jazdy i tego uczucia miękkich nóg i mrowienia kiedy zsiadłem z motocykla.
To był dla mnie szok bo wcześniej jeździłem tylko WFM o mocy 4,5 KM.
_________________
Iż 56 - 1959 r., WFM M06 - 1956 r.
 
 
 
roman


Motocykl: Iż-56
Posty: 326
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 26 Sty, 2012   

Na lubelszczyżnie najczęściej piło się "Jabłuszko sandomierskie", póżniej wytwórnia poszła za ciosem i produkowali "Gruszkę sandomierską". :lol:

Jedno było lepsze od drugiego.
_________________
ИЖ 56 - 1958r
 
 
 
wanatu


Motocykl: Iż-49
Posty: 68
Skąd: Warka
Wysłany: Nie 29 Sty, 2012   

Fajny kawałek o NAS i jakby element podsumowania tej dyskusji.
Rysiek śpiewa o naszej pasji ,tylko "Harleye" nasze inne .

http://www.youtube.com/wa...feature=related

[ Dodano: Nie 29 Sty, 2012 ]
A i nikt tu nie wspomniał o "klasyku", czyli wino marki wino zwane potocznie "patykiem pisane". Brrr...
_________________
Lepsze jutro było wczoraj
 
 
sławek


Motocykl: Iż-49
Posty: 147
Skąd: Krasnystaw
Wysłany: Nie 29 Sty, 2012   

W moim regionie najczęściej towarzyszącymi winami na imprezach były: Nadwiślańskie (czerwone wino o smaku/aromacie wiśniowym), oraz Biały Kielich (wino białe półsłodkie). Ciekawie się robiło po zmieszaniu obu gatunków. :mrgreen:

W 1997r ja Planetą a kolega Junakiem (na prądnicy) wybraliśmy się na tygodniową tułaczkę po Bieszczadach. Motocykle spisywały bezawaryjnie, choć Junak po powrocie wykazywał pewne braki w kompletacji. W czasie jazdy Junak pozbył się "zbędnych części", tj. podnóżków pasażera, osłony łańcucha, śrub mocujących zbiornik paliwa oraz śruby rzymskiej.

Jako że podróżowaliśmy w myśl zasady "słabszy jedzie przodem", oszczędziłem koledze czasu i pieniędzy, zbierając gubione przez niego części. :mrgreen:
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pon 09 Kwi, 2012   

Zostałem wywołany do odpowiedzi w watku "wojennym".

W zasadzie niewiele zostało z tego starego. Części mam w większości skompletowane. Dużo elementów jest wyszczotkowanych, trochę jeszcze zostało. Elementy w starym chromie dałem jednak do galwanizacji, polerka wiele by nie dała. Odbieram w tym tygodniu. Kanapa jest od czerwca u tapicera, zaczynam się wkurzać :)
W ogóle trochę żałuję, że zacząłem ten remont, bo może trzeba było złotą farbę prysnąć na czarny mat i dalej jeździć. No, ale trudno jak się zaczęło, to trzeba skończyć. Robota idzie powoli, ale jak ma iść kiedy poświęcam Junakowi jakieś dwie godziny tygodniowo?

Najważniejsze, że silnik ma wyremontowany cylinder i nowy komplet tłoka.

Wału ani łożysk nie ruszałem, są dobre. Jeśli padną to i tak silnik złożę w karterach przejściówkowych.
Chrom na kołach okazał się po wyczyszczeniu gorszy niż myślałem, ale i tak wolę farbę.

Przy okazji. Pomocna w remoncie będzie taka zabytkowa tokareczka, którą dość tanio nabyliśmy niedawno z tatą. Działa i toczy walce! :)

Trzeba tylko wzmocnić statyw.
 
 
fred8012


Motocykl: Iż-49
Posty: 725
Skąd: okolice Zabrza
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2012   

Michał napisał/a:
...Tak wygląda naprawione górne żebro, które było złamane...

Może pokażesz coś więcej na ten temat, jak to wyglądało przed naprawą.
Czy miałeś złamany element, algo kombinowałeś z dorobieniem.
_________________
ИЖ-49 57r, ИЖ-350 51r
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2012   

Górne żebro było ułamane - jak to zwykle w Junakach, kiedy ktoś brechą ściąga głowicę :) . Nie było jakichś 30% żebra. Odcięliśmy odpowiedni kawałek ze zużytego cylindra i dospawaliśmy. Zdjęć uszkodzenia ani operacji niestety nie robiłem.
Ostatnio zmieniony przez Michał Wto 10 Kwi, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KM
Fundator


Motocykl: SHL
Posty: 87
Skąd: Waleńczów
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2012   

Czyściłeś te blachy papierem ściernym czy szczotą drucikową? Miałeś zaparcie :D .
Te druciki ze szczotki lubią się urywać i dziurawić później dętki w rowerze, zwłaszcza dziecięcym.

Zdecydowałeś jaki w końcu będzie kolor na kołach? Trochę maczałem w tym palce i jestem ciekawy.
Czy na sygnale nie powinna być blaszka z oznaczeniem Belma?

Fajny ten Twój Junak. Będzie się można kiedyś przewieźć :) ?
Ostatnio zmieniony przez KM Nie 20 Paź, 2013, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2012   

KM napisał/a:
Te druciki ze szczotki lubią się urywać i dziurawić później dętki w rowerze, zwłaszcza dziecięcym.

Potrafią się także wbić w rękę i zostać ujawnione po dłuższym czasie. Tego się nie czuje przy w biciu.

Michał, czy aby Skoda trafiła pod dach w garażu? Ostatnio, jak byliśmy w odwiedzinach, biwakowała jeszcze na zewnątrz.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2012   

Szczotką drucianą na szlifierce kątowej. Miałem sześć drutów w brzuchu i nodze. I jeszcze kurtkę mam poszarpaną :)

Kolor obręczy będzie taki właśnie jak pokazałeś. Chociaż chyba jednak oryginał był dużo gorszej jakości niż w SHL - taki szaromatowy. Wydaje mi się, że mam pozostałości oryginalnej srebrzanki na wewnętrznej stronie dekielka

Co do sygnału, to kolejna kwestia do rozstrzygnięcia, raczej jest junakowy, ale faktycznie nie ma otworów do przykręcenia znaczka. Jednak nie wszędzie ten znaczek widywałem.

Pojeździć dam a jakże. Ale na żywo w towarzystwie pokażę go dopiero kiedy będzie wyglądał jak oryginał. Inaczej będą się ze mnie nabijać :)
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Sro 11 Kwi, 2012   

Michał napisał/a:
Pojeździć dam a jakże. Ale na żywo w towarzystwie pokażę go dopiero kiedy będzie wyglądał jak oryginał. Inaczej będą się ze mnie nabijać

Tu mowa głównie o tych dla których Junak lepszy od Iża? Bo przecież iżowe towarzystwo jest tolerancyjne i nie miało by podstawy by się śmiać skoro na Junakach się nie znamy ;)
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Sro 11 Kwi, 2012   

Gaca napisał/a:
Michał, czy aby Skoda trafiła pod dach w garażu? Ostatnio, jak byliśmy w odwiedzinach, biwakowała jeszcze na zewnątrz.

A no fakt, nie pochwaliłem się, że własnymi (i taty) ręcyma skonstruowałem taki budynek:
Oczywiście tylko tę przybudówkę.

Stoi tam Skoda, resztki z których może powstanie drugi Junak, Gnom, czerwone trofeum motobazarowe, i złomowe śmieci. Kiedy jeszcze porobię półki i wieszaki zrobi się druga jaskinia, bo w tej pierwszej już się nie mieszczę.

Gaca napisał/a:
Tu mowa głównie o tych dla których Junak lepszy od Iża? Bo przecież iżowe towarzystwo jest tolerancyjne i nie miało by podstawy by się śmiać skoro na Junakach się nie znamy ;)

Ci co nie lubią Junaków albo się nie znają będą teraz dla mnie jeszcze okrutniejsi. ;)

A w ogóle to dzisiaj dzwoniłem do tapicera, u którego 1 czerwca 2011 r zostawiłem kanapę do wymiany gąbki i obszycia skórą. Rozmowa wyglądała następująco:

ja - Dzień Dobry! Tu Michał, od tego siedzenia do Junaka.
(chwila ciszy
tapicer (nerwowy kaszel) - Łechłechchhhh!, panie chory leżę, połamało mię Łechłechłechhhhh!
ja - A bo chciałem zapytać czy może kanapa zrobiona?
tapicer - Dwa, trzy dni, bedzie zrobiona. łechłechłechhhhh!

Ostatnio często choruje biedak, chyba to niebezpieczny zawód takie tapicerstwo. :)
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Sro 11 Kwi, 2012   

Obszywasz siedzenie skórą? Jak coś to mam czarny materiał podobny do oryginalnego, pozyskany z materaca gimnastycznego twardy jak cholera i bez skazy, na siedzenie powinno starczyć.
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Junak M07
z 1958
BartekG Pozostałe 39 Pią 22 Lut, 2013
Suchy
Brak nowych postów Junak M10
Kolejny kłopot
tybusz Pozostałe 122 Sro 08 Maj, 2019
Suchy
Brak nowych postów Junak M10
TomeQ36 Pozostałe 17 Wto 22 Lut, 2011
BartekG
Brak nowych postów Junak M10
1961r.
hrabia_T Pozostałe 52 Wto 31 Lip, 2018
nickeledon
Brak nowych postów Junak M10
drugi motocykl w garażu
jarcco Pozostałe 106 Pon 06 Kwi, 2015
jarcco
Brak nowych postów Junak M10
Rocznik 1964
Mariusz Pozostałe 19 Czw 29 Mar, 2018
Mariusz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna