IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak jest zima, to musi być zimno
Autor Wiadomość
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3301
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Sob 04 Gru, 2010   Jak jest zima, to musi być zimno

Za oknem -13C, słonecznie, ani jednej chmurki na niebie. Pogoda - żyleta. Na ten dzień czekałem z utęsknieniem - trzeba w końcu się przejechać!

Dotarłem do garażu. Nie byłem tam chyba z tydzień, oczywiście mój podjazd zasypany. Dodatkowo pług odśnieżający alejkę garażową dowalił "w promocji" swoją całkiem sporą porcję śniegu. Nic to - po małej szarpaninie Ziutas jest już na powietrzu. Po krótkiej walce zagadał, jedziemy więc - przed siebie, jak zwykle.

Pomimo tego, że drugi bieg jest najwyższym, z jakiego dziś odważyłem się skorzystać, wrażenia są naprawde mocne. Ślisko jak cholera!

Drogi są dziś wyludnione, ale zdarzają się pojedynczo przemykające auta. Nawet tylko dla min dość zaskoczonych moim widokiem kierowców warto było dziś wyjechać na szosę :)

Asfaltowa nawierzchnia przykryta jest taflą cienkiego lodu, na której leży warstwa zmrożonego śniegu. Przy poboczu jest go więcej, co powoduje dość wyczuwalną "trójwymiarowość" trasy. Trzeba uważać, uślizgi tylnego koła na śniegowo-lodowych muldach mocno utrudniają poruszanie się po prostej.

Hamulców praktycznie brak. W czasie jazdy operuję wyłącznie sprzęgłem i przepustnicą.

Z wrażenia całkiem zapomniałem o niskiej temperatrurze. Frajda jest naprawdę duża!

Cóż, zapewne nie pobiłem dziś żadnego rekordu skoczni, ale na pewno były to dla mnie najbardziej intensywnie przejechane 4 kilometry w tym roku. :)
 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Sob 04 Gru, 2010   

No i "gitara gra" ;)

Na mrozie już kiedyś "iżowałem", na śniegu i lodzie jeszcze nie. Ale podejrzewam, że adrenalinka wysoko. :mrgreen:
 
 
 
panz


Motocykl: Yamaha
Posty: 578
Skąd: Oliva
Wysłany: Sob 04 Gru, 2010   

Pięknie Panie, pięknie. U sąsiada pług chyba przejechał po drzwiach garażu :mrgreen: Ja w podobnych warunkach zaliczyłem 3 gleby i po złamaniu klamki sprzęgła wróciłem do domu. Iż by tego nie przeżył. Sprzęgło po starcie działało bez problemów?
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3301
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Sob 04 Gru, 2010   

Tak, Iż działał jak zwykle. Nic nie kleiło. Za to pierwszy raz w karierze musiałem obudzić go zastrzykiem w płuco. Podejrzewam, że jakaś wilgoć w gaźniku zamarzła. Po zagrzaniu odpalał już od pierwszego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Zima
Twardziele w drodze w Bieszczady
Łukasz Hawryluk Hyde Park 2 Sob 30 Sty, 2021
LukS
Brak nowych postów Co to jest?
Czy to od motocykla?
Dominik Hyde Park 9 Nie 21 Lis, 2010
Błażej
Brak nowych postów Co to jest
rokooo Hyde Park 9 Sro 07 Mar, 2018
Marcin
Brak nowych postów Co to jest?
zokolic Hyde Park 3 Pią 31 Sie, 2012
skrzydlaty
Brak nowych postów Czy jest tu ktoś z...
Nawiążę kontakt
krzysztof772 Hyde Park 32 Pon 13 Kwi, 2015
janosik
Brak nowych postów Od czego to jest?
motolis Hyde Park 2 Czw 23 Lis, 2017
Łukasz Hawryluk


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna