IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Szczyt.... no właśnie czego?
Autor Wiadomość
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Sro 04 Paź, 2006   Szczyt.... no właśnie czego?

Domorosłym tjunerom, ku przestrodze.

Na swój sposób autor tego "potwora" mi zaimponował. Nie żartuję




http://frag.blt.pl/wynalazek
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 04 Paź, 2006   

hehe;] no troszke nawet ciekawie to rozwiązał a tak wogole to zgwałił iża jak cholera.
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Sro 04 Paź, 2006   

Juz zesmy z Fragiem gadali na ten temat, ale teraz jednak dostrzegam plusy tego wiesniactwa. Jest caly tył tylko brak koła, chodzi mi o błotnik, bagaznik siedzenie, no i lampka.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Czw 05 Paź, 2006   

gaca1985 napisał:
Juz zesmy z Fragiem gadali na ten temat, ale teraz jednak dostrzegam plusy tego wiesniactwa. Jest caly tył tylko brak koła, chodzi mi o błotnik, bagaznik siedzenie, no i lampka.
Pomjając karkołomny design - szacunek za pozostawienie ogólnego stylu iża, no i miejsce dla pasażera - to naprawdę chyba jest protoplasta trajki :wink: No i wydech do przodu rządzi! Tak samo jak głowica zamontowana 90stopni w lewo!
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Czw 05 Paź, 2006   

Jak już wspominałem w rozmowie z Fragiem to musiał byc ktoś idiota żeby odwrotnie założyc głowice... ale waga, pomyślmy dwa razy zanim coś powiemy... czyli jak juz pomyślimy to moze dojdziemy do wniosku ze ktoś to specjalnie zrobił bo z boku był na przkład wiatrak do chłodzenia. Coś musiało być bo sa wyprowadzenia na pasek klinowy, jak wiadomo przełożenie jest dośc mae, co widzac, wiec sprzet musiał sie strasznie mocno grać.



Tylko pytanie jak to własniwie pracowało, gdzie ten zapłon i takie tam pierdoły odpowiedziane za poprawne dzialanie?
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
patyk


Posty: 294
Skąd: Gorzów wlkp.
Wysłany: Pią 06 Paź, 2006   

Zostało przynim jeszcze duzo orginalnych gratów. Ciekawe rozwiązanie no ale wiadomo szkoda izyka tymbardziej 49.
 
 
 
tybusz
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1153
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 06 Paź, 2006   

Mocne ,nie ma co ktoś sie napracował , orane nie orane - zobaczyc go w akcji :roll: Ale to chyba 56 :!:
_________________
ИЖ-49 z 1956, Junak M10
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pią 06 Paź, 2006   

Mylisz sie tubusz, to jest "49" tylko ze wersja zaadaptowana do prac polowych... :wink:
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
tybusz
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1153
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 07 Paź, 2006   

Mea culpa , oczywiscie że 49 - coś mnie kapy zmyliły :oops:
_________________
ИЖ-49 z 1956, Junak M10
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Sro 18 Paź, 2006   

A popatrzcie na to, wiem że niedługo moze ta aukcja zniknąć i link bedzie nie ważny, ale popatrzcie jakie pomysły przychodza ludzią do głowy... najgorsze jest to ze pod szlifierke poszedł iż 49, tylni błotnik do uratowania, moze i jeszcze coś by wartościowego by wydusił, w koncu przód został z lampą.



http://moto.Allegro.pl/it...am_pf_126p.html
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
kurczak


Motocykl: Planeta
Posty: 261
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 19 Paź, 2006   

Pomijająć kwestie nieodwracalnego pocięcia 49, to po prostu bałbym się czymś takim jeździć.



Kurczak
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Czw 19 Paź, 2006   

To zrozumiałe kurczak, bo to motocykl wojskowy, a w wojsku odwazne chłopy i nie boją się śmigać takimi wynalazkami.



spawarka + wolny czas + zabytkowe motocykle + chwilowa niepoczytalność = tragedia



ku przestrodze kolekcjonerom i uzytkownikom zabytków, jesteś chwilowo niepoczytalny nie pracuj !!!
 
 
kurczak


Motocykl: Planeta
Posty: 261
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 19 Paź, 2006   

To ja sam sobie w ramach anegdotki obrobie 4 litery. Więc sytuacja wyglądała nastepująco. Jakieś 10 lat temu, jak juz skończyłem ówczesny remont mojego Iża, zacząłem jeździć, no i jedną z małych niedoskonałości był leciutko przeciekający kranik od paliwa. Ponieważ na półce miałem zdemolowany bak od simsonka, oraz gdzieś się walał kranik od MZ (identyczny gwint) to w przypływie geniuszu:

-zdjąłem bak z Iża, zlałem paliwo, wykręciłem stary kranik;

-wyciąłem "elegancko" stary gwint, nawiercając łądne dziurki wiertarką, przy wsparciu brzeszczotu;

-to samo zrobiłem w baku od simsonka;

-dopracowałem dziurę w baku Iża do tego co wyciąłem z Simsonka;

-"chewtnąłem" migomatem, dogiąłem płaszczyzny, przeprowadziłem akcję spawalniczą do końca;

-próba z nowym kranikiem i gwintem, wykazała, ża z kranika/gwintu juz nie leci, ale za to mam podobny wyciek jak poprzednio tylko że nie z kranika a z mojego spawu;

-tak więc ponownie nadspawałem moją poprzednią robotę;

-paliwo leciało mniej ale nadal był wyciek;

-zjechałem to szlifierą, pospawałem po raz kolejny;

-Sprawa skończyła się tak że spaw uszczlniłem klejąc go dookoła jakims poxipolem czy czymś tego typu;



Reasumując, zrobiłem rzeźbę w G.. , która spowodowała, że teraz przymierzając sie do ponownego odrestaurowania Iża musiałem kupić nowy bak (mam ich teraz łacznie z tym pospawanym 4 sztuki).



Nauka na przyszłość: nie spawaj jak nie masz maski, bo albo sobie uszkodzisz oczy albo wypalisz dziurę :wink:



Reasumując po raz kolejny to młody i głupi byłem :wink:



Kurczak
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Czw 19 Paź, 2006   

Hehe, według mnie to ten motocykl nigdy nie stał obok wojskowego motocykla, czy nawet koło żołnierza (juz nie wspomne o stylizowanym na wojsko motocykla) a co ciekawe sprzedajacy twierdzi że "do jazdy na zloty pojadów militarnych". Śmiech na sali, mi ogólnie byłoby wstyd czyms takim wyskoczyć w toważystwie ruskich bokserów, czy nawet Bawar i Zundappów.



Skad sie taka bajera bierze?? Skad takie pomysły?? Nie mieli resoraków w dzieciństwie??
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 19 Paź, 2006   

Gaca poprostu za dużo jest u nas w kraju bezrobotnych na zasiłku z wyboru i daletego takie szopki odchodzą. Ja bym się wstydził wyjechać na ulice a co dopiero na zlot.
 
 
 
pawlaczyskis
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Wto 31 Paź, 2006   

To jest dopiero szczyt...

Znalezione na Allegro.

Ku przestrodze!

Ta M 'ka już nigdy nie zabłyśnie swoim dawnym blaskiem... :(



























 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 516
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Wto 31 Paź, 2006   

8) No no chłop się trochu napracował :lol:
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
Grzegorz


Motocykl: Iż-49
Posty: 60
Skąd: Bieszczady
Wysłany: Sro 01 Lis, 2006   

jeśli silnik się przegrzewa to można wykorzystać rosyjski patent...



zobaczcie tutaj:



http://fotki.lv/?x=OS5RKF...VM5LlIoXEFYRVZG
 
 


Posty: 0
Wysłany: Pią 03 Lis, 2006   

to nie M 'ka, a jezeli chodzi o kategorie przerobione to u mnie ma 6-tke jak w tancach na lodzie za dobry smak bo zrobione z gustem, a za sam pomysł przerobienia weterana 10-tke cięzkich robót za URALEM
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pią 03 Lis, 2006   

To ze ktos ma Znaczki BMW to nie znaczy ze to BMW, popularny zabieg dla rosyjskich boxerów, dla mnie to EMA, tylko wole stanowczo w wersji oryginalnej :wink:



Na woodstosku kiedys widzialem tak zajebiscie zrobiona EMKE, zrobioną na BMW ze naprawde mógłbym sie na nia gapic godzinami, cale oprzyżadowanie wojskowe, po prostu poezja.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Iż] Szczyt kaszany
Pasztety, przeszczepy, wydumki i inne wynalazki
panz Ogólne 162 Pon 22 Wrz, 2014
KOZA
Brak nowych postów Szczyt głupoty cz. I (silnik)
Hyde Park 9 Pon 26 Mar, 2007
Suchy
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi od czego to??
dziara Hyde Park 2 Czw 16 Paź, 2008
dziara
Brak nowych postów Od czego to?
prośba o identyfiikację
amadeus Hyde Park 6 Sro 20 Lis, 2013
irbit
Brak nowych postów Od czego to?
prośba o identyfikację
siwy2934 Hyde Park 3 Pon 06 Paź, 2014
hrabia_T
Brak nowych postów Od czego ten wózek?
panz Hyde Park 17 Wto 06 Maj, 2008
patyk


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna