IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Listopadowy patrol
Autor Wiadomość
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pon 01 Lis, 2010   Listopadowy patrol

Nareszcie po chyba 2 miesiącach udało się wygospodarować więcej czasu , który zgrałby się jednocześnie z dobrą pogodą, by pojeździć na Iżu. W sumie było to możliwe tylko dlatego, ze weekend miał trzy a nie dwa dni, które z reguły nie sprzyjały Iżowaniu.

Pomysłu na wycieczkę nie było wcale. Chciałem skorzystać ze złoto jesiennej aury by porobić kolorowe fotki.

Zdecydowałem się wyjechać ze Świdnicy (I) w kierunku Pieszyc (B), a tam pokręcić się po fantastycznych serpentynach, których w tych rejonach nie brakuje. Dojeżdżając do Pieszyc zrobiłem kilka fotek.




Następnie z rozpędu, zapominając o serpentynach, pognałem do Bielawy (C), w której zorientowałem się, że znajduję się nie tam gdzie trzeba. W związku z tym należało zmienić nieco plany. Pojechałem inną, nieznaną mi dotąd drogą w kierunku Nowej Rudy.

Droga obfitowała w mnóstwo serpentyn o bardzo dobrej nawierzchni.






Po chwili stało się jasne, ze robię pętlę wokół gór Sowich. Tego się więc trzymałem. Po naprzemiennym wspinaniu się i zbieganiu z pagórów dotarłem do Walimia (D) i jego podziemnych fabryk.



W Walimiu stwierdziłem, że jest za wcześnie by już kierować się w drogę powrotną. Odbiłem od pierwszego zamysłu i pognałem w przeciwnym kierunku niż dom. Nadrabiając tym kilkadziesiąt fajnych kilometrów.





Pognałem na południe a tam poruszając się wzdłuż granicy odwiedziłem m.in. Mieroszów (E) i Chełmsko Śląskie (F), w którym zrobiłem zdjęcie drewnianych domów tkaczy, ale tak nie schodząc z motocykla ;)



Stamtąd szybszym niż do tej pory tempem ruszyłem w kierunku Kamiennej Góry (G) a następnie przez Bolków (H) do domu.

Pogoda naprawdę dopisała. Było bezwietrznie co pozwalało na czerpanie całkowitej przyjemności z jazdy. Nie brakowało również debili na drogach, ale to już inna historia. Ważne, że udało się nakręcić na bieżnik ponad 170km. Nie mniej jednak apetyt nie został do końca zaspokojony.

Mapka z wycieczki poniżej:

_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
spoon


Motocykl: Iż-49
Posty: 93
Skąd: Racibórz
Wysłany: Pon 01 Lis, 2010   

Gaca jak zwykle można przypisać Ci tytuł długodystansowca ;) Piękne tereny , piękna wycieczka.
_________________
Nic się nie zdarza, jeśli nie jest wpierw marzeniem.
 
 
 
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 02 Lis, 2010   

Chciałbym zaprotestować!!!
na pierwszych zdjęciach widać sztucznie usypywane liście.
U nas to k**** nawet takiej jesieni nie ma :P

Serpentyny- hehe, jak popatrzeć na moją mapkę to najlepiej widać profil dróg mazowieckich :P
_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
topik_2006


Motocykl: Iż-49
Posty: 88
Skąd: D-K (Lubelskie)
Wysłany: Pią 10 Gru, 2010   

Przez Świebodzice jechałeś to na posiadłość Hochbergów można było zajechać
Fajne zdjęcie by wyszły na tle zamku w Książu ;)
 
 
 
fazer_19


Motocykl: Iż-56
Posty: 44
Skąd: Budzów
Wysłany: Sob 11 Gru, 2010   

No nie powiem wycieczka super:D
Ps-Mieszkam koło Ząbkowic Śl. więc całkiem blisko mamy do siebie :mrgreen:
_________________
Iż-56 1959r.
Ursus C-45 1949r.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Patrol Dziennych Wilków
Wycieczka kulinarna
tybusz W trasie 9 Pon 20 Kwi, 2015
Łukasz Hawryluk
Brak nowych postów Patrol zdekompletowanych Dziennych Wilków
Na ratunek łukaszowych prądów
tybusz W trasie 4 Nie 16 Sie, 2015
nickeledon


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna