IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Rajd Pałuk
Autor Wiadomość
Archi88


Motocykl: Iż-56
Posty: 1347
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: Sro 02 Mar, 2011   Rajd Pałuk

Rajd Pałuk to II edycja motocyklowego rajdu turystyczno-krajoznawczego. Jazda według itinera . Na trasie kilka zadań logiczno-sprawnościowych. Trasa asfaltowa około 250 km , off 170 km.

Szczegóły:
http://www.rajdpaluk.com/

Zamierzam się wybrać i przejechać trasę asfaltową. Pewnie starych motocykli będzie niewiele lub w ogóle, ale mi to nie przeszkadza.

Może ktoś jeszcze czuję się na siłach. Miło byłoby się spotkać.
_________________
IŻ-56 '62, Suzuki GSX400E '83
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Sro 02 Mar, 2011   

Pogadaj z Kaszubami, to może zobaczymy się w sierpniu.
 
 
krzysztof


Motocykl: Iż-56
Posty: 223
Skąd: Luzino
Wysłany: Sro 02 Mar, 2011   

Z jakimi Kaszubami ;) ?
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Sro 02 Mar, 2011   

Z Drogowymi :)
 
 
krzysztof


Motocykl: Iż-56
Posty: 223
Skąd: Luzino
Wysłany: Sro 02 Mar, 2011   

Dzisiaj jestem niekumaty z wiadomej przyczyny ;)
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Sro 02 Mar, 2011   

Dobra :) Już nie będę męczył
http://www.drogakaszubska.pl/

Być może uda mi się wystartować. To będzie dla mnie "wyprawa życia" :) (dotychczasowego)
 
 
krzysztof


Motocykl: Iż-56
Posty: 223
Skąd: Luzino
Wysłany: Sro 02 Mar, 2011   

Grzechem byłoby nie jechać, odemnie 35 kilometrów, no to się zobaczymy.chyba, może więcej ludzi przyjedzie z południa? ha w końcu coś blisko domu.
 
 
Archi88


Motocykl: Iż-56
Posty: 1347
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: Sro 02 Mar, 2011   

No można by się umówić, aby więcej osób się tam zjawiło. Mnie jakoś nie ciągną takie imprezy gdzie się więcej siedzi niż jeździ, ale mógłbym się zmusić :mrgreen: . Wpisowe wysokie :wink:
_________________
IŻ-56 '62, Suzuki GSX400E '83
Ostatnio zmieniony przez Archi88 Sro 02 Mar, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
krzysztof


Motocykl: Iż-56
Posty: 223
Skąd: Luzino
Wysłany: Czw 03 Mar, 2011   

A kto wam karze siedzieć , sam fakt przyjazdu nad morze o tej porze to już coś , co poniektórzy pewnie nad baltykiem nie byli, a jest co oglądać, oj jest ,dzikie plaże tez jeszcze istnieją :rotfl: :rotfl: to oczywiście żart , a wada tej impry to korki na cypel, ale jak się zna kanały boczne to ok.
 
 
Archi88


Motocykl: Iż-56
Posty: 1347
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: Czw 12 Maj, 2011   

Spóźniona relacja ze względu na to, że nie robiłem własnych zdjęć.

Pogoda w dniu rajd dopisała, w drogę wyruszyłem o 7 rano, na miejsce startu czyli do Barcina miałem 150km. Byłem jednym z 80 uczestników chcących pokonać trasę asfaltową, na off-road było ich przeszło 300.

Tak wyglądały 2 strony itinera który dostałem:



Na mapie cała trasa wyglądała tak:



Zadań było 7. Pierwsze z nich było najciekawsze, na strzelnicy trzeba było oddać 5 strzałów z karabinka KBKS do 5 tarcz, niektóre cele były tak małe, że prawie niewidoczne.



Zadania były głównie z typu dojedź na miejsce i znajdź odpowiedź na pytanie, czasami trzeba było sporo przeczytać :)



Kolejnym z ciekawszych zadań było wyciągnięcie jakiegoś elementu z wraku samochodu i przywiezienie go na metę, im większy tym więcej punktów. Rekordziści potrafili zabrać klapę bagażnika czy fotel kierowcy :mrgreen:



Było też zadanie niespodzianka bez określonego miejsca, na poboczu drogi stał motocykl ze zdjętym siedzeniem i uczestnikiem rajdu symulującym naprawianie czegoś, trzeba było się zatrzymać. W ogóle nie przyszło mi do głowy, że japoński motocykl może się zepsuć :lol: , nie zatrzymałem się :twisted: Co innego jakby stała jakaś WSK...

Na trasie rajdu była także przeprawa promowa przez Zalew Koronowski:



Metą był ośrodek wypoczynkowy w miejscowości Jasień koło Koronowa, gdzie każdy uczestnik w ramach wpisowego dostał talerz grochówki i kiełbasę.

Atmosfera podczas całej drogi była bardzo przyjemna pomimo tego, że jechałem przeważnie sam, ale ma to też swoje plusy, niektórzy zazdrościli mi "samodzielnej nawigacji", zamiast jazdy w peletonie.

Mój Iż był najstarszym motocyklem biorącym udział w rajdzie, z motocykli zeszłej epoki była jeszcze MZ i motorower Simson, ale ich kierowcy wyruszyli na trasę z samego rana także nie miałem okazji ich spotkać nawet na mecie.

Oczywiście było sporo pytań o mój motocykl i zdjęć (ale jakoś żadnego w necie nie znalazłem), wychwalałem markę Iż jak tylko mogłem, niech ludzie wiedzą, że zabytkami da się normalnie jeździć :mrgreen:

Na mecie zaczepił mnie organizator, obiecał nagrodę specjalną za najstarszy motocykl, podałem mu adres, bo nie czekałem do 22 na ogłoszenie wyników, może coś mi przyśle :)

Do domu wróciłem już po ciemku z 500km na liczniku przejechanymi tamtego dnia.

W przyszłym roku na pewno będę się interesował tym rajdem o ile będzie kolejna edycja.
_________________
IŻ-56 '62, Suzuki GSX400E '83
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Rajd Ziemi Puckiej - III rajd stowarzyszenia StormRiders
21.09.2013, woj. pomorskie m. Puck
Adam Imprezy 2 Sro 25 Wrz, 2013
Adam
Brak nowych postów 4 Rajd Partyzancki
22-24 maja 2015
Hardcor Imprezy 81 Pon 01 Cze, 2015
Komar
Brak nowych postów Rajd Łamignat
LukS Imprezy 5 Nie 21 Maj, 2023
skrzydlaty
Brak nowych postów 39 Rajd ROTOR
18-21 czerwca 2015
Komar Imprezy 26 Czw 25 Cze, 2015
Suchy
Brak nowych postów Rajd Noc Listopadowa
8-10 listopada 2019
LukS Imprezy 0 Czw 31 Paź, 2019
LukS
Brak nowych postów Rajd Bzura
6-8 lipca 2012
Maciekpiti Imprezy 0 Nie 01 Lip, 2012
Maciekpiti


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna