IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Niebieski Gacy wyjechał na szosę
Autor Wiadomość
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Sob 05 Mar, 2011   Niebieski Gacy wyjechał na szosę

Dziś w końcu udało mi się odgruzować mojego Iża w garażu i odpalić. Skoro już odpalił nie można było zaprzepaścić takiej pogody jaka zagościła dziś w okolicach Świdnica (pewnie nie tylko tu).

Na początek przejechałem się w około garaży. To wystarczył by złapać bakcyla i pojechać motocyklem do domu. Oczywiście na tym również się nie skończyło. Nie chciałem bić jakichś kilometrowych rekordów, więc jak zawsze padło na wycieczkę do Zagórza.

Karolinę, tego zmarzlucha, zostawiłem w domu i razem z Niebieskim pojechaliśmy czerpać przyjemność.
Jak zawsze gdy byłem już blisko celu zboczyłem z głównej drogi by pojechać równoległą oraz trochę bardziej widowiskową trasą.


Po kilku kilometrach na horyzoncie ukazała się zapora, a pod kołami, ku mojemu zupełnemu zdziwieniu, nowy równy jak patelnia asfalt.


Na szczycie mogłem zobaczyć w pełni ogrom tamy, a to za sprawą braku "pierza" na koronach drzew, które mam nadzieję w krotce obrodzić pąkami.


Objechałem całe jezioro Bystrzyckie, które okazało się w całości zamarznięte i porobiłem kilka Iżowych fotek.




Cel mety został odfajkowany i można było wrócić do domu.


Było fajnie i nie tak zimno jak można byłoby się spodziewać. Zupełny brak wiatru dodał dodatkowy pozytywny walor tej ponad 30-to kilometrowej wycieczki.

Dzisiejsza okazja do pojeżdżenia dała mi również możliwość sprawdzenia poprawności wskazań przez prędkościomierz. Badałem to za pomocą GPS w komórce. Eksperyment bardzo mnie zadowolił i wykazał 100% zgodność danych na całym zakresie. Powyżej 65km/h występowało co prawda podbijanie wskazówki wzwyż, ale nigdy nie opadała ona niżej niż faktyczna prędkość.

No, to chyba tyle. Jest wieczór więc trzeba to uczcić - HOPLA ;)
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Sob 05 Mar, 2011   

Fajnie popatrzeć, przypominają się dawne czasy. Nie jechałem motocyklem od 19 lat, jak skończę moją 49 to dla nas "obojga" będzie podwójna radocha.
_________________
jarcco
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów DKW NZ350/43 '44 Gacy
Gaca Pozostałe 76 Sro 24 Mar, 2010
Ozzy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna