IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[50] Iż-49 a Iż-50
Autor Wiadomość
G_S_L


Motocykl: Iż-49
Posty: 5
Skąd: Łysaków
Wysłany: Sob 16 Lip, 2011   [50] Iż-49 a Iż-50

Witam, od niedawna jestem posiadaczem iża 49 zacząłem go pomału rozbierać i silnik ma od iż 50 - brak prądnicy tylko iskrownik, cylinder aluminiowy. Błotnik przedni też ma wyżej zaczepiony i wydaje się że jest oryginalny. Tak więc się zastanawiam czy to nie jest cały motor iż 50, pytanie mam takie jakie różnice w ramie były pomiędzy tymi modelami? czy taki silnik od 50 był mocniejszy? z góry dzięki
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3824
Skąd: Słupsk
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

A może po prostu ma zapłon od jawki błotnik i cylinder od Planety , bez zdjęć pewnie nikt ci nie pomoże.
 
 
G_S_L


Motocykl: Iż-49
Posty: 5
Skąd: Łysaków
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

zdjęcie silnika



i cały motorek z dziwnym przodem
 
 
TomeQ36


Motocykl: Iż-49
Posty: 109
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

tego iża chyba już widziałem, czy on nie jest czasem ze skarżyska?
jeżeli tak to błotnik ma na pewno od iża 50, a zapłon ma przerobiony na iskrownik, bo sam właściciel mi mówił ale on takiego przyprowadził, lampa jest z MZ-tki z tego co pamiętam, licznik z iża 56, klamki chyba też były nieoryginalne, dla mnie był w kiepskim stanie jak oglądałem, dużo śrub brakowało, oraz wiele drobnych detali. Ale chociaż dobrze że ktoś się nim zaopiekował, na pewno będziesz miał spore wydatki.

Pozdrawiam
_________________
Junak M10 1959 + wózek W03A 1964, (Iż 49 1954 był), Iż 49 1956, Citroen BL11 1949
 
 
regers


Motocykl: Iż-49
Posty: 1575
Skąd: Wołów
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

Na all długo był jak pamiętam , zapodaj większe foty tego silnika jak możesz.
_________________
Iż-49, Iż-56, Africa Twin rd4
 
 
 
G_S_L


Motocykl: Iż-49
Posty: 5
Skąd: Łysaków
Wysłany: Nie 17 Lip, 2011   

dzięki za zainteresowanie, większych zdjęć nie mam, a teraz silnik już jest rozebrany na części, przerobiony to on raczej nie jest bo na połówce z prawej strony (pierwsze zdjęcie) jest oryginalne wyjście na przewód WN i jest troszkę inny wał krótszy z jednej strony niż 49.
Czyli jak twierdzi TomeQ36 błotnik jest od 50 a reszta przodu? mam na myśli lagi, mocowania na błotnik mają tylko u góry

dokładniejsze zdjęcie przodu, może teraz ktoś napisze od czego to jest?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna