IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
O rejestrowaniu na zółto
Autor Wiadomość
spoon


Motocykl: Iż-49
Posty: 93
Skąd: Racibórz
Wysłany: Wto 09 Sie, 2011   O rejestrowaniu na zółto

tzok napisał/a:
był wyrejestrowany (co prawda czasowo ale teraz tego nie respektują, wyrejestrowany to wyrejestrowany i nie można powtórnie zarejestrować)

Podobno wszystko można! Próbuj w innym URZĘDZIE powinno się udać.
_________________
Nic się nie zdarza, jeśli nie jest wpierw marzeniem.
 
 
 
krzysztof


Motocykl: Iż-56
Posty: 223
Skąd: Luzino
Wysłany: Wto 09 Sie, 2011   

Bzdura że nie można zarejestrować, poszperaj, popytaj a zobaczysz jakie to proste. ;)
 
 
tzok


Motocykl: Iż-49
Posty: 37
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Wto 09 Sie, 2011   

Pytałem - nie zarejestrują - są od niego kompletne papiery (z umową k/s od pierwszego właściciela z lat '60 włącznie) jest zaświadczenie o wyrejestrowaniu więc nie ma możliwości powtórnej rejestracji. Zresztą jak się uda na żółte to nawet bardziej mi pasuje, bo z przeglądem też mógłby być problem, u mnie w mieście SKP są dość restrykcyjne, a tu ani kierunkowskazów ani dorabiany stop nie ma homologacji, poza tym normy hałasu też na pewno przekroczone. No i na żółtych nie trzeba płacić OC za cały rok, a że użytkowy motocykl to na pewno nie będzie więc możliwość zapłacenia za 3m-ce w roku jest ciekawa.

Chyba, że nie dadzą żółtych bo stwierdzą że za mało oryginalny to będę kombinował w okolicznych miastach.
Ostatnio zmieniony przez tzok Wto 09 Sie, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
krzysztof


Motocykl: Iż-56
Posty: 223
Skąd: Luzino
Wysłany: Sro 10 Sie, 2011   

To jakieś porąbane urzędasy u was są.
 
 
Pitek
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 467
Skąd: Toruń
Wysłany: Sro 10 Sie, 2011   

No właśnie, jeśli jednak chciałbyś zarejestrować na białe tablice to da się. Sam tak rejestrowałem motocykl (to było kilka lat temu i warto byłoby poszperać w przepisach żeby się upewnić). Do zestawu dokumentów taki jaki masz potrzebna była opinia rzeczoznawcy że pojazd jest unikatem i dlatego nadaje się do ponownej rejestracji. Nawet z opinią urzędnicy twierdzili że się nie da zarejestrować, ale po wizycie u kierownika nagle zmienili zdanie. Ale na żółte to chyba jednak bardziej się opłaci.
_________________
Iż 56 - 1959 r., WFM M06 - 1956 r.
 
 
 
Komar
Fundator


Motocykl: DKW
Posty: 340
Skąd: małopolska
Wysłany: Nie 14 Sie, 2011   

Lepiej na żółte tablice rejestrować w tym wypadku gdyż omijamy wykonywanie opinii przez rzeczoznawcę a to kosztuje. Wystarczy zrobić samemu białą kartę i koszt rejestracji zamknie się w 210 zł z przeglądem i żółtą tablicą. Wiem co mówię gdyż miesiąc temu dokonałem rejestracji pojazdu który nie miał żadnego dokumentu.
_________________
"..wolność i przestrzeń niczym nieograniczona.."
 
 
panz


Motocykl: Yamaha
Posty: 578
Skąd: Oliva
Wysłany: Czw 18 Sie, 2011   

Czysta ciekawość każe mi zapytać, jaki jest koszt przeglądu w Wieliczce? Bo widzę, że bardzo niski.
 
 
krzysztof


Motocykl: Iż-56
Posty: 223
Skąd: Luzino
Wysłany: Czw 18 Sie, 2011   

Kolego komar a wniosek od wojewódzkiego inspektoratu ochrony zabytków?
 
 
Komar
Fundator


Motocykl: DKW
Posty: 340
Skąd: małopolska
Wysłany: Czw 18 Sie, 2011   

Co z wnioskiem, Kolego Krzysztof, bo nie rozumiem?

Za badania zapłaciłem coś koło 130zł (diagnoście dałem wypełniony wniosek z danymi motocykla tak aby się nie męczył) , tablice ~60zł oraz wydruk białej karty w ploterni - 15zł
_________________
"..wolność i przestrzeń niczym nieograniczona.."
 
 
Archi88


Motocykl: Iż-56
Posty: 1347
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: Czw 18 Sie, 2011   

W Gdańsku konserwator liczy sobie 20 zł za wpis do rejestru i wymaga opinii rzeczoznawcy.
_________________
IŻ-56 '62, Suzuki GSX400E '83
 
 
Komar
Fundator


Motocykl: DKW
Posty: 340
Skąd: małopolska
Wysłany: Czw 18 Sie, 2011   

W Krakowie nic nie kosztuje wpis. Poza tym, nie może żądać opinii rzeczoznawcy. Jeśli tak jest to trzeba wysłać baiła kartę listem poleconym za potwierdzeniem zwrotnym. Muszą wtedy odpisać na papierze dlaczego odrzucają wniosek. Nie zrobią tego gdyż nie ma przepisów na który można by się powołać.
_________________
"..wolność i przestrzeń niczym nieograniczona.."
 
 
Archi88


Motocykl: Iż-56
Posty: 1347
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: Czw 18 Sie, 2011   

To nie chodzi o to czy jest przepis czy nie. Skąd konserwator (inspektor od zabytków ruchomych) ma wiedzieć czy motocykl ma co najmniej się 75% oryginalnych części dla danego modelu ? Owszem może zdobyć zdjęcia fabrycznie nowego motocykla i porównywać ze zdjęciami, które Ty wkleiłeś do białej karty, ale na kilku zdjęciach niewiele widać. Mógłby Ci kazać przyprowadzić motocykl do Krakowa, aby dokładnie obejrzeć. Inna sprawa, że to konserwator mógł wysłać rzeczoznawcę na swój koszt.

Myślę, że ze strony konserwatora wystarczyłaby odpowiedź, że nie wiadomo czy motocykl posiada 75% oryginalnych części, a to że sobie tak w białej karcie napiszesz to nic nie znaczy, bo nie jesteś zawodowo specjalistą w tej dziedzinie.
_________________
IŻ-56 '62, Suzuki GSX400E '83
 
 
Komar
Fundator


Motocykl: DKW
Posty: 340
Skąd: małopolska
Wysłany: Czw 18 Sie, 2011   

Nie chce mi się odpisywać na gadanie głupiego. Jeśli nie rejestrowałeś pojazdu to nie troluj i nie gadaj aby tylko gadać. Nie Robić wodę z mózgu innym.
Jeśli ktoś pracował nad motocyklem miesiące to zna ten model lepiej niż każdy rzeczoznawca. Nie sądzę aby świadomy człowiek rejestrujący pojazd na żółte tablice (poza właścicielami rosyjskich "motocykli" stylizujących na BMW), który spędził miesiące czasu na kompletowanie sprzętu aby montował coś innego niż to pokazuje katalog.
_________________
"..wolność i przestrzeń niczym nieograniczona.."
 
 
krzysztof


Motocykl: Iż-56
Posty: 223
Skąd: Luzino
Wysłany: Pią 19 Sie, 2011   

Kolego nie zapędzaj się tak. Archi, ja i kilku innych chłopców z forum już to przerabiało, tak że wyluzuj i posłuchaj rady innych, bo są bezcenne. A wyzywanie innych od głupków nie stroi na tym forum. ;)

PS. Robić to se motor można 10 lat a przepisy i tak będą przepisami i ich nie zmienisz. Rzeczoznawca rzecz święta w takich sprawach.
 
 
Komar
Fundator


Motocykl: DKW
Posty: 340
Skąd: małopolska
Wysłany: Pią 19 Sie, 2011   

Wybacz ale poniosło mnie. Przerabiałem 3 motocykle z żółtymi tablicami i nigdy nie było problemów poza 1 razem gdy trafiłem na tępego konserwatora zabytków i musiałem z kierownikiem rozmawiać.
_________________
"..wolność i przestrzeń niczym nieograniczona.."
 
 
tzok


Motocykl: Iż-49
Posty: 37
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pią 19 Sie, 2011   

Dziś był rzeczoznawca - obejrzał, zrobił zdjęcia i nie miał zastrzeżeń. Konserwator nawet "po znajomości" nie przyjmie wniosku bez opinii rzeczoznawcy.
 
 
 
krzysztof


Motocykl: Iż-56
Posty: 223
Skąd: Luzino
Wysłany: Sob 20 Sie, 2011   

W razie czego mam znajomego rzeczoznawce na śląsku, może pomoc jak trzeba ;)
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Wto 30 Sie, 2011   

Żółte blachy moim zdaniem to gówno i tylko same problemy z tym związane, niby motocykl jest Twój ale nie jest bo jak chcesz np coś w niem zmienić czy też przemalować to trzeba to zgłaszać do wojewódzkiego konserwatora, ja to już ostatnio przechodziłem.
Ale to jest nic najbardziej wkurzające jest to, w przypadku wyjazdu za granicę trzeba wpłacić ok 40 zł na konto wojewódzkiego konserwatora zabytków z prośbą o otrzymanie czasowego pozwolenia na opuszczanie granic RP i od widzimisię konserwatora dostaniemy tą zgodę bądź tez nie i cztery dychy pójdą się paść :/
Ja takową zgodę uzyskałem w tamtym roku na 2 lata i korzystam z tego jak mogę jeżdżąc na Ukrainę po paliwo 76 oktan, ale to wszystko do czasu bo teraz nasz kochany rząd chcąc ukrócić proceder tankowania za granicą wprowadza płatne zielone kary w wysokości 600 zł, czy to nie jest powalone?
Ja mam jeszcze ważną zielona kartę do końca listopada więc wiele się jeszcze nie najeżdżę :(
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
panz


Motocykl: Yamaha
Posty: 578
Skąd: Oliva
Wysłany: Sro 31 Sie, 2011   

Zawsze możesz przeprowadzić się na wschodnią stronę :mrgreen:
 
 
krzysztof


Motocykl: Iż-56
Posty: 223
Skąd: Luzino
Wysłany: Sro 31 Sie, 2011   

Guzik prawda z tym malowaniem i drobnymi przeróbkami , konserwator dostał zdjęcia przed remontem, i odpowiedni wpis fachowca czytaj rzeczoznawcy pozwala na dużo :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna