IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
JAWA 175 / 356 / '59 PAWLACZYSKIS
Autor Wiadomość
pawlaczyskis
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Wto 31 Paź, 2006   JAWA 175 / 356 / '59 PAWLACZYSKIS

WITAJCIE



http://OLDmachine.prv.pl



Zapraszam do ogladania i komentowania! Jeśli będą jakieś aktualizacje będę tu o tym informował!



RAZ JESZCZE ZACHĘCAM DO UMIESZCZANIA TU SWOICH UWAG!
 
 
panz


Motocykl: Yamaha
Posty: 578
Skąd: Oliva
Wysłany: Wto 31 Paź, 2006   

Niezły arsenał masz pod garażem :D
 
 
pawlaczyskis
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Wto 31 Paź, 2006   

To tylko 1/100 arsenału mojego starszego :D ma hop-la na punkcie staroci :D i tak zbiera co popadnie. Od motocykli poprzez lampy naftowe po karabiny i pociski :D A jak JAWA?
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Wto 31 Paź, 2006   

Jest bardzo dobry sposób, ale w twoim przypadku to juz za późno, po prostu przed nałożeniem chromu prosisz gazwanizera, zeby pomoczył dosc długo te kolana w sodzie, ona usuwa wszystko, tylko trzeba cierpliwosci.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
PęDZEL


Motocykl: Iż-49
Posty: 360
Skąd: Opolskie
Wysłany: Wto 31 Paź, 2006   

Dla mnie BOMBA :lol: , mnustwo roboty ale warto choćby dla samej satysfakcji :wink:

Życzę powodzenia w dalszych pracach!!



P.S. A ja dzisiaj przypadkiem zachaczyłem o złomowisko i nie uwierzysz znalazłem prawie cała taką Jawę, tylko brakowało kół, nie miałem jej za bardzo jak zabrać, więc wykręciłem tylko gaźnik i prądnice (wszystko w super stanie :lol: ) a w czwratek lub piatek pojade tam jeszcze raz i spróbuje wyszarpać całość :wink:
_________________
IŻ 49 - wieczny remont...
 
 
 
pawlaczyskis
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Wto 31 Paź, 2006   

Jak najbardziej sprzęt polecam! Napisz mi jeszcze czy to była 175 'tka i czy stacyjka była w baku czy w lampie... A no i rocznik jeszcze :D A pytam tylko i wyłącznie z ciekawości :P
 
 


Posty: 0
Wysłany: Pią 03 Lis, 2006   

no ładnie i precyzyjnie zrobiona, ale według mnie bordowa jednak lepiej wygląda, czy nic nie szło zrobić z tymi wżerami przed chromowaniem, bo chrom nigdy takich rzeczy nie pokryje i troche nieładnie wyglada, poza tym jeżeli mówisz o 175, a na to wskazuje licznik to nie jest to model 353 tylko 356



jak masz odstapić jeszcze jedną sakiewkę bez dna to chętnie przyjme, to wszystko sporo kosztuje, ale frajda z posiadania takiej ilości moto murowana :)
 
 
pawlaczyskis
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Pon 06 Lis, 2006   

Tak 356! To 353 to tylko małe nieporozumienie spowodowane zbyt dużą ilością zimnego browarka przelanego przez przewód pokarmowy... Puszki (bo chyba o to Ci chodzi) niestety nie posiadam na zbyciu, ale zajrzyj na Allegro! Tam bardzo często są w przystępnych cenach (nawet za 15 - 20zł w dobrym stanie) :!:
 
 
Hary


Motocykl: Jupiter
Posty: 54
Skąd: Krynica Zdrój
Wysłany: Nie 19 Lis, 2006   

Siema, im bardziej zagłebiam się w forum nabawiam się coraz niższej samooceny. Naprawde JAWA świetnie wyglada, podoba mi się jak sie do tego wszystkiego zabierasz:) , mi brak jeszcze cierpliwosci i dokładności, nie mialem tez kiedys takiego spojrzenia na oryginały :oops: . Mialem kiedyś jawe 250 z bodajże 56 r. ale to co z nią zrobilem nie nadaje się do pokazania, mimo to jak znajde zdjatka to tu wkleję.

ehhh... pozdrawiam
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Nie 19 Lis, 2006   

Psia krew :!: Chcialem dzisiaj zapodac zdjeciami, moze i nawet filmami mojej SHL M04, pogoda byla dziś bajeczna... długo nie myśląc wyciagnąłem ją z piwnicy i zapragnąłem pojeździc.



Odpalila odrazu. Ale niestety długo nie pochodziła, bo plywak sie zaciął i jak już chodziła to zassala cholernie duzo paliwa i sie najzwyczajniej w swiecie ZALAŁA, a ja ją już znam, jak ona sie zaleje to juz nic nie zrobisz... jedyne co to odstawic na dzien i czekac ąż to wszystko wyparuje.



Poczekam na inny termin, to sie pochwale moją perełką. :roll:
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
pawlaczyskis
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Pon 20 Lis, 2006   

Oczywiście jestem spragniony tych zdjęć! Tylko proponuję świerzy temat! Bo się bałaganu narobi! Pozdrowienia Gaca!
 
 
Matek


Posty: 156
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Wto 21 Lis, 2006   

Hmm... kolego Pawlaczyskis!!! Jestem pod ogromnym wrażeniem!!! Jeżeli chodzi o kolorek to bordowy jest nieco ładniejszy ale ten czarny też pasuje całkiem nieźle (sprawa gustu) :) Kawał dobrej roboty <ukłon> :) Mam tylko jedno pytanie. Czy lampa tylna nie powinna być starszego typu?? To znaczy ta metalowa z małymi tylko "szybkami"? Ja kupiłem swoją właśnie z taką lampą :roll: Właściciel twierdził, że taka jest od nowości...
 
 
 
pawlaczyskis
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Sro 22 Lis, 2006   

W bordowej Jawie którą też mam po remoncie z '59 roku już występowały szkła pełne (czyli takie jakie widać na zdjęciach). Wszystko 100% oryginał :D :P
 
 
Matek


Posty: 156
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Sro 22 Lis, 2006   

Hmm... no ja bym polemizował ale tylko troszkę:) bo wiesz co?? To tak jak ze wszystkimi motocyklami. Chodzi o to, że przecież żadne zakłady nie rozpoczynały montażu nowych elementów dokładnie od 1 stycznia nowego roku tylko dopiero po wykorzystaniu rezerw materiałowych fabryki. To tak jak z Junakiem "przejściówką", trochę w tym 07-ki a trochę 10-tki :) Tak samo mogło być z naszymi Jawami na początku roku 1959 jeszcze stare lampy a dopiero kiedy się skończyły zaczęto zakładać te pełne:) Kurka troszkę pewnie zagmatwałem ale kolega na pewno wie co mam na myśli :D



P.S. Ja mam przy swojej stary typ lampy i mam 99% pewności, że to oryginał:)
 
 
 
pawlaczyskis
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Czw 23 Lis, 2006   

Rozumiem Cie w 100% Ale i ja mam pewność, że mam oryginał :D Czyli obydwaj mamy kroszki racji! Pozdrawiam serdecznie!
 
 
pawlaczyskis
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Nie 08 Kwi, 2007   

Prawie finito :D Już nawet zagadała :D Brakuje błotnika i lewej puszki :D



 
 
krzysiek_2059


Motocykl: Iż-49
Posty: 140
Skąd: Trębaczew
Wysłany: Nie 08 Kwi, 2007   

piękne pawlaczyskis naprawde pogratulować
 
 
 
pawlaczyskis
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Nie 08 Kwi, 2007   

To jeszcze jedna foteczka. :D



 
 
Matek


Posty: 156
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Nie 08 Kwi, 2007   

Mnie troszkę rażą te "dziwne" tłumiki :) No i jakoś czerń w tych motocyklach do mnie nie przemawia... Poza tym miód!!!! :D
 
 
 
pawlaczyskis
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Czw 03 Maj, 2007   

No to koniec prac! Czekam na opinie :D Tylko szczerze! Na zdjęciu moje dwie prawdziwe miłości Agnieszka i Jawa 175 '59r 356...



 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów JAWA 350 typ 634.7
Knedel
Mateo Pozostałe 6 Pią 27 Maj, 2011
KOZA
Brak nowych postów CZ 175, Jawa TS 350, CZ 350
Moja kolekcja
sethio Pozostałe 3 Czw 16 Sie, 2012
Spiker
Brak nowych postów Jawa 175 '58
BartekG Pozostałe 10 Pią 02 Lut, 2007
Matek
Brak nowych postów Jawa 50 z osłonami
rastafarian37 Pozostałe 0 Sro 19 Sie, 2009
Brak nowych postów wfm, jawa 250-naprawa
albert80 Pozostałe 8 Pią 12 Sty, 2007
PęDZEL
Brak nowych postów Jawa mustang 50
Marek607 Pozostałe 74 Sob 18 Lis, 2023
Suchy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna