IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Droga Kaszubska
Autor Wiadomość
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3301
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Czw 26 Lip, 2012   

Michał napisał/a:
Co ciekawe można też Hondą CB250 z 1978 r. :)

Ale pewnie tylko niebieską. :)
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3830
Skąd: Słupsk
Wysłany: Czw 26 Lip, 2012   

Na Rotor wpuszczają to na DK widać nie mają prawa odmówić. Aby nie było dokładam :) :) :)
 
 
crovaxus


Motocykl: Peugeot
Posty: 308
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw 26 Lip, 2012   

ja tam nie jadę do nich. Drażni mnie ich wieczne podejście "jak nie masz angola to spieprzaj". Nawet na zaproszeniu od nich jest wzmianka "szczególnie motocykle angielskie".
_________________
Peugeot P112 DeLuxe '34, Dniepr MT10 '76, Jawa 175 356 '60
 
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1437
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 27 Lip, 2012   

crovaxus napisał/a:
ja tam nie jadę do nich. Drażni mnie ich wieczne podejście "jak nie masz angola to spieprzaj". Nawet na zaproszeniu od nich jest wzmianka "szczególnie motocykle angielskie".

Do takiej formuły organizator ma pełne prawo. Z tego co wiem to klub organizujący DK liczył ... kilka osób (aktualnie 13 według ich strony www). Muszą więc ograniczać ilość uczestników, aby jakoś to ogarnąć. Kto nie organizował oficjalnego zlotu czy rajdu nie przypuszcza nawet ile w to trzeba włożyć zdrowia.

No a jak już z konieczności ogranicza się ilość uczestników to powstaje pytanie jaki przyjąć klucz? Czy właśnie nie taki jak jest na DK, czyli: najrzadsze, najoryginalniejsze i najbardziej okazałe egzemplarze? Iż jest fajny, ale nie jest rzadki, i raczej nie wygląda (i nie brzmi) zbyt okazale. No, może wypieszczony Iż-350 nie byłby aż tak odstający od reszty stawki. Klub "Old Bike Club" zrzesza wielu miłośników motocykli angielskich i dodatkowo jest zrzeszony w "The Vintage Motorcycle Club" więc ich estyma do motocykli z wysp jest chyba zrozumiała.

Jest coś w tych elitarnych imprezach - ja na przykład bardzo chętnie wziąłbym udział w rajdzie dedykowanym Iżowi z formułą "posiadaczy motocykli innych marek zapraszamy w innym terminie". ;) A co!

Dla mających kompleksy z powodu braku zaproszenia na DK zacytuję MadMaxa (www.riders.pl): "Nieważne, co masz pod dupą. Ważne, co masz nad nią."
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Pią 27 Lip, 2012   

Zgadzam się z tobą prawie całkowicie Spiker. Też jestem zdania, że ich pełne prawo wprowadzić ograniczenia. Nie miałem zamiaru jechać na tę imprezę w tym roku (miałem zamiar w zeszłym, bo byłem zaproszony, ale na szczęście nie pojechałem), więc niespecjalnie powinienem się wypowiadać. Zrobiłem ten raban - jak zwykle u mnie - "dla draki", bo sprawa jest wesoła i humorystyczna. :)

A zgadzam się prawie, dlatego, że zrozumiałe byłoby gdyby organizatorzy przyjęli na przykład klucz: przyjeżdżają tylko "krewni i znajomi królika". Nie jest wcale tak, że wpuszczane są motocykle unikatowe, bo naprawdę na Junaku można przyjechać. A Junaków jest w Polsce z dziesięć razy więcej, niż Iżów wszystkich typów razem wziętych. Sądzę, wręcz jestem pewien, że Pomorzakom chodziło nie o motocykle, ale o motocyklistów na nich przyjeżdżających. Pokutuje nadal dość negatywny stereotyp Iżowca, wueskowca itp a zwłaszcza bokserowca.

Z relacji BartkaG z kolei wiem, że zagraniczni goście DK o wiele chętniej oglądają właśnie Iże, emki i wueski, niż te pomorskie Triumfy, Besy i Nortony choćby nie wiem jak wychuchane.

P.S. Ale ubaw muszą mieć organizatorzy czytając te wpisy "oburzonych" :D
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 517
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Pią 27 Lip, 2012   

Więc po co się spinać postawić tą wschodnią technologię na ulicy i pokazać na co stać Nas (znacie tekst z MISIA ) a o 17,00 rozdać herbatkę po Kapitańsku 50 V i wsio orajd :S
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pią 27 Lip, 2012   

Drogi kaszubskiej nie znam i trudno jest mi powiedzieć co tak naprawdę się tam robi i jakie są atrakcję. Moje doświadczenie polega na jednym i jedynym zlocie motocyklowym, z którego ulotniłem się w nocy bo to co się tam działo (picie, poranne zdychanie oraz poranna obawa czy można prowadzić pojazd) zupełnie nie odzwierciedlało moich oczekiwań. Takie zabawy można sobie zrobić od poniedziałku do piątku w mieszkaniu, a potem się zastanawiać, czy aby na pewno jestem w stanie jechać do pracy.

Dobrą namiastką tego typu imprezy był nasz piknik Iżowy. Choć impreza nieoficjalna, to dała ona chyba wszystkim radość z przejechanego dystansu oraz ze spędzeniu czasu z innymi użytkownikami motocykli (w tym przypadku Iż). Każdy wiedział co go czeka jutro i nie ma sensu walić do sztywności.

Ostatnio czytałem relację z rajdu nocnego i szczerze powiem, mam chęć kiedyś w tego typu imprezie uczestniczyć to mimo to dalej siedzi we mnie myśl, że wszystkie tego typu organizowane imprezy mają dużo sztuczności i pozerstwa. Warto się zastanowić, czy lepiej pojeździć czy spędzić czas stacjonarnie na terenie imprezy.

Z drugiej strony ludzie jeżdżą chmarami na te "zloty". Znaczy to, że tego typu zachowania są trendy i modne ;)
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
jeż
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 932
Skąd: Konin/Wilczyn
Wysłany: Sob 28 Lip, 2012   

Spiker napisał/a:
ja na przykład bardzo chętnie wziąłbym udział w rajdzie dedykowanym Iżowi z formułą "posiadaczy motocykli innych marek zapraszamy w innym terminie". ;) A co!

Spiker przecież taki rajd się odbył i to całkiem niedawno: 29.06-01.07. ;)
 
 
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Sob 28 Lip, 2012   

Michał napisał/a:
Zrobiłem ten raban - jak zwykle u mnie - "dla draki", bo sprawa jest wesoła i humorystyczna. :)

No i chyba trzeba to właśnie w takiej kategorii traktować, nie ma co się spinać i napinać :) Organizatorzy mają pełne prawo do swojej formuły zabawy przecież... Nie chcą Iży :) i dobrze.

Ja mam duży dystans do wszelkich imprez "zorganizowanych", nie przepadam za tłumem.... z drugiej jednak strony nie byłem nigdy na podobnej imprezie, i chyba by wypadało się z raz wybrać żeby mieć jakieś zdanie :)

Rajd ma być tuż koło mojej chałupy, to pomyślałem że jest okazja... a tu jednak okazji ni ma :O
_________________
jarcco
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Sob 28 Lip, 2012   

Więc jedź Junakiem!
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3830
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sob 28 Lip, 2012   

Więc jedź gdziekolwiek chcesz, a nie gdzie ciebie nie chcą



Wczorajszy nocny powrót z Bornego Sulinowa (tam też są zloty-spędy :)
Ostatnio zmieniony przez nickeledon Sob 28 Lip, 2012, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Sob 28 Lip, 2012   

Michał napisał/a:
Więc jedź Junakiem!


Junak spoczywa na półkach w garażu... nie pojedzie :)
_________________
jarcco
 
 
crovaxus


Motocykl: Peugeot
Posty: 308
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon 30 Lip, 2012   

o to cię nie posądzałem iż wozisz karne kutasy ze sobą :P
_________________
Peugeot P112 DeLuxe '34, Dniepr MT10 '76, Jawa 175 356 '60
 
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Pon 06 Sie, 2012   

A ja nie jadę tam, gdzie mnie nie chcą. Ale z jednym się zgadzam, dla "zagraniczniaków" Triumph, WLA, czy BMW nie są niczym nadzwyczajnym, ale widziałem Niemców przy Gazeli, chyba z pół godziny radzili, co to za cudak. Sam też nie biegnę na złamanie karku, jak kiedyś, słysząc Sokoła czy WLkę, ale jak zobaczyłem Indiana Chiefa, czy DKW SB500, to myślałem, że z podniecenia kupę zrobię ;D
I niech sobie organizują zloty posiadaczy HD, angoli i innych baboli, a ja swoją 49 będę dosiadał do końca świata i jeden dzień dłużej ;P
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Szwajcaria Kaszubska
wydzielone z Pozdrowień
nickeledon W trasie 7 Pon 15 Wrz, 2014
nickeledon
Brak nowych postów Junak - droga zabawka
patyk Pozostałe 10 Czw 03 Lip, 2008
Suchy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna