IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Iż] Żółte Tablice
Autor Wiadomość
wingman1505


Motocykl: Iż-49
Posty: 44
Skąd: Warszawa / Góra Kalwaria
Wysłany: Czw 20 Paź, 2011   [Iż] Żółte Tablice

Wiem, że o żółtych tablicach było już wiele wątków. Sam z nich wyczytałem wiele informacji i praktyczną ścieżkę do przejścia. Jedak dzisiaj okazało się, że urzędy w naszym kraju i tak mogą zaskoczyć.

Ale od początku. Mojego Iz'a kupiłem 12 lat temu. Był wyrejestrowany od 78 roku (posiadał dowód rejestracyjny z adnotacją o wyrejestrowaniu). Miałem umowę kupna sprzedaży z gościem od którego kupowałem, niestety nie był to człowiek z dowodu (brak ciągłości umów). Kiedy ponad rok temu zabrałem się za odbudowę chciałem uzupełnić umowy, ale okazało się, że człowiek z dowodu już nie żyje i nie będzie to możliwe.

Na forum wyczytałem o ścieżce rejestracji na żółte blachy i to wydało mi się rozwiązaniem problemu. Zgłosiłem sie do konserwatora zabytków, wyrobiłem białą kartę, wpis do rejestru, a tydzień temu przegląd techniczny i opinie rzeczoznawcy.

Dzisiaj udałem się do urzędu aby zarejestrować mój motocykl. Pokazałem dokumenty i stary dowód i tu pojawił się problem. Urzędniczka powiedziała, że skoro mam dowód to obowiązuje mnie ciągłość umów i nie może wydać zgody na rejestrację. Gdybym nie pokazał dowodu to musiałbym spisać oświadczenie i wszystko byłoby ok a tak DUPA.
Oczywiście chciałem poprawić mój wniosek o rejestrację, tłumaczyłem, że motocykl był wyrejestrowany a dowód ma bardziej wartość historyczną ale to już nic nie pomagało.

Skończyło się u naczelnika, u którego złozyłem oficjalne pismo z prośbą o decyzję i zobaczymy. Pani Urzędniczka jak tylko powiedziałem, że w takim razie zmienię wniosek, to pobiegła skserować ten dowód :mrgreen:

Nie wiem czy ktoś miał podobną sytuację ale po dzisiajeszym dniu wszystkie mi się odechciało :(
_________________
IŻ 49-1956, WSK M06B1-1959, BMW R65-1979
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 516
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Pią 21 Paź, 2011   

W którym U.K. byleś?
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
krzysztof


Motocykl: Iż-56
Posty: 223
Skąd: Luzino
Wysłany: Pią 21 Paź, 2011   

Popełniłeś wielki błąd pokazując ten dowód.
 
 
Archi88


Motocykl: Iż-56
Posty: 1347
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: Pią 21 Paź, 2011   

Podobno zmieniają się przepisy, albo już się zmieniły dotyczące rejestracji pojazdów zabytkowego.

Ostatnio też przeglądając gazetkę "Classicauto" w empiku dowiedziałem się, że nasze pojazdy na żółtych tablicach wcale nie są postawione na równi z zamkiem w Malborku. Żółta tablica to tylko wpisanie do ewidencji zabytków (a nie rejestru, gdzie jest zamek krzyżacki w Malborku itd.) i konserwator zabytków ma gdzieś nasze motocykle. :mrgreen:
_________________
IŻ-56 '62, Suzuki GSX400E '83
 
 
grigorius
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 718
Skąd: Płock
Wysłany: Pią 21 Paź, 2011   

Archi88 napisał/a:
Podobno zmieniają się przepisy, albo już się zmieniły dotyczące rejestracji pojazdów zabytkowego.

A coś bliżej na ten temat? Lepiej będzie czy gorzej? ;)
 
 
wingman1505


Motocykl: Iż-49
Posty: 44
Skąd: Warszawa / Góra Kalwaria
Wysłany: Pią 21 Paź, 2011   

Probowalem rejestrowac w UK Piaseczno a co do dowodu to nie wiedzialem ze pokazanie sprawi takie klopoty
_________________
IŻ 49-1956, WSK M06B1-1959, BMW R65-1979
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 516
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Pią 21 Paź, 2011   

Przykra sprawa ja rejestrowałem na Woli jako pierwszy motocykl zabytkowy i zebroło się 3 -ch urzędników w celu pomocy tej jednej po magicznych słowach ---O JEZU ZABYTEK--- tablice WK 01A, ale do rzeczy--myślę, że w rozmowie z Naczelnikiem powinieneś uzmysłowić, że uchroniłeś kolejny pojazd od złomowania i przejście tej całej procedury powinno być ukoronowaniem przez wydanie dowodu rejestracyjnego a nie gatką, szkoda że Pan pokazał dowód rejestracyjny
POWODZENIA
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Pią 21 Paź, 2011   

Niestety tłumaczenia typu "proszę mnie zrozumieć" mogą na niewiele zdać w starciu z machiną urzędniczą, przecież chcą/muszą trzymać się przepisów. Jedyny sposób jaki mi przychodzi do głowy że tak powiem zmiana identyfikacji pojazdu, czyli żeby nie pisać wprost, wymiana elementu z nr. na element (trójkąt) bez numerów. Wówczas będziesz miał inny motocykl ;) Szkoda tylko białej karty i przeglądu.
Życzę powodzenia i niech "uda" się odwołanie do naczelnika.
_________________
jarcco
 
 
Komar
Fundator


Motocykl: DKW
Posty: 340
Skąd: małopolska
Wysłany: Pon 24 Paź, 2011   

1. Spisuj umowy wstecz z datami odpowiadającymi żywot poprzedniego właściciela- może znajdziesz poprzedniego właściela. Biała kartą się nie przejmuj, zrobisz nową. Jeśli ją wykonasz sam to nic Cię nie będzie kosztowała.
2. Inna możliwość: Zmień samą ramę z nowymi numerami. numeru silnika nie trzeba podawać podczas rejestracji. Nie zawsze można je odczytać przecież..
_________________
"..wolność i przestrzeń niczym nieograniczona.."
Ostatnio zmieniony przez Komar Pon 24 Paź, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zznachcor


Motocykl: Iż-49
Posty: 6
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 28 Paź, 2011   

jak się ma dowód to można zamiast na zabytek rejestrować na pojazd unikatowy, wystarczy zrobić opinie u uprawnionego rzeczoznawcy że pojazd spełnia warunki pojazdu unikatowego i droga otwarta do rejestracji, ja tak rejestrowałem, mimo, że motor był wyrejestrowany na stałe dowód był z uciętym rogiem i skreślony, a urząd w którym był poprzednio rejestrowany już nie istnieje, po zarejestrowaniu na pojazd unikatowy masz pojazd na normalnych białych blachach a wpis, że jest to pojazd unikatowy jest tylko w papierach w WK,
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 516
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Pią 28 Paź, 2011   

To nic nie zmieni brak ciągłości umów ----to co do żółtych--czy na kolekcjonerski te same zasady DUPA :( akurat miałeś szczęście , że urząd zlikwidowano
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
zznachcor


Motocykl: Iż-49
Posty: 6
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 30 Paź, 2011   

a kto Ci zabroni mieć ciągłość umów przecież stare umowy nie musiały mieć wszystkich danych jak obecne wystarczające są te z dowodu rejestracyjnego, a dowód przecież jest i umowa jak by dobrze poszukać też się znajdzie ;) tylko od Ciebie to zależy, i nic tu szczęście nie ma do rzeczy
 
 
wingman1505


Motocykl: Iż-49
Posty: 44
Skąd: Warszawa / Góra Kalwaria
Wysłany: Nie 30 Paź, 2011   

Właśnie się coraz bardziej skłaniam do dobrego poszukania tej brakującej umowy ;)
_________________
IŻ 49-1956, WSK M06B1-1959, BMW R65-1979
 
 
grigorius
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 718
Skąd: Płock
Wysłany: Nie 30 Paź, 2011   

No, poszukaj, z reguły taka stara umowa jest podobna do kartki włożonej na 10 min do rozgrzanego piekarnika.
 
 
ArturM


Motocykl: Iż-49
Posty: 115
Skąd: Sanok
Wysłany: Sro 02 Lis, 2011   

A spisałem taką umowę poprzednim właścicielem i z żoną jeszcze "poprzedniejszego" właściciela z odpowiednią datą (bo on to już niczego nie był w stanie podpisać). Na pytanie w UK czemu nie ma pieczątek o zarejestrowaniu powiedziałem że: poprzednik poprostu nie rejestrował a czemu nie mam z US: bo wartość była niska i nie trzeba było rejestrować. Najgorzej było z brakiem tablicy bo się franca przyczepiła że: jak to mogła się zgubić jak jest przykręcona do motocykla!!
Ale jakoś przeszło i stałem się właścicielem kompletu nowych dokumentów.

Jeszcze jedno. Co zrobić gdy masz stary dowód rejestracyjny a nie chcesz się go pozbyć ze względów kolekcjonerskich: Zgłaszasz się do poprzedniego US (widniejącego w dowodzie) i składasz pisemko z prośbą o potwierdzenie faktu zarejestrowania takiego pojazdu o takich numerach, ponieważ dowód rejestracyjny zaginął - jest to podpowiedź od naczelnika UK z mojego miasta
_________________
Iż 49 - zaczynam dłubać :-)
Royal Enfield Bullet 500 (współczesna skamielina)
Ostatnio zmieniony przez ArturM Sro 02 Lis, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wingman1505


Motocykl: Iż-49
Posty: 44
Skąd: Warszawa / Góra Kalwaria
Wysłany: Nie 06 Lis, 2011   

Panie i Panowie, od piątku jestem użytkownikiem zarejestrowanego motocykla :lol:
Nie znalazłem zagubionej umowy, natomiast zgubiłem dowód rejestracyjny ;)
Podłamany tym faktem, sprzedałem motocykl mojej firmie z siedzibą w innym mieście, która zgodnie z prawdą spisała oświadczenie o braku dowodu i zgubieniu go przez poprzedniego właściciela, a następnie zarejestrowała motocykl.


Swoją drogą ciekawe oznaczenie mają te tablice :mrgreen:
_________________
IŻ 49-1956, WSK M06B1-1959, BMW R65-1979
 
 
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Nie 06 Lis, 2011   

Gratulacje...WIELKIE...za wspaniale odrestaurowany motor i przemyślaną księgowość twórczą ;)
_________________
jarcco
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 516
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Czw 10 Lis, 2011   

:mrgreen: Kolejny uratowany od ''rozesrania'' na giełdzie staroci GRATULUJĘ ;)
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Pon 14 Lis, 2011   

wingman1505 napisał/a:
Swoją drogą ciekawe oznaczenie mają te tablice :mrgreen:


wingman1505 gdzie Ty dokładnie mieszkasz?
Bo coś mi się wydaję, że bardzie tablica WH by mi pasowała do Dekawki;)
Chyba się przeprowadzę w Twoje okolice albo sie gdzieś tam zamelduje , hehehe :mrgreen: :rotfl:

Ale tak czy siak, WIELKIE GRATULACJE ;)
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
wingman1505


Motocykl: Iż-49
Posty: 44
Skąd: Warszawa / Góra Kalwaria
Wysłany: Pon 14 Lis, 2011   

Ozzy, tak myślałem, że Ci się spodoba :mrgreen:

Motocykl został zarejestrowany w Warszawie na Pradze Południe, chociaż to nie jest typowe oznaczenie tablic z tej dzielnicy. Gdybym miał białe blachy byłoby WF :grin:
_________________
IŻ 49-1956, WSK M06B1-1959, BMW R65-1979
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Tablice rejestracyjne
Albert Hyde Park 4 Czw 15 Cze, 2017
Albert
Brak nowych postów Tablice rejetracyjne na Węgrzech
Pocztówka z wakacji
Łukasz Hawryluk Hyde Park 2 Pon 20 Sie, 2018
mcfrag


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna