IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
DKW NZ 350
Autor Wiadomość
hrabia_T


Motocykl: Iż-49
Posty: 485
Skąd: Nowa Marchia
Wysłany: Sro 26 Paź, 2011   DKW NZ 350

nie wiem czy już było ale patrzcie to:
http://www.dziennikbaltyc...aleria-material

i tu jeszcze :
http://wiadomosci.onet.pl...-wiadomosc.html
 
 
 
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Sro 26 Paź, 2011   

Piękniutki, z oryginalną korozją :smile: Znaleźć coś takiego to dopiero musi być radocha.
_________________
jarcco
 
 
sebol13


Motocykl: Iż-49
Posty: 39
Skąd: Norwich UK
Wysłany: Sro 26 Paź, 2011   

...kurcze...zrywam parkiet :lol:

A tak na poważnie to super znalezisko, a najważniejsze że pewnie od 60 lat żaden "Dobromir" nikt przy nim nie grzebał.

Pozdrawiam
_________________
Iż-49, MZ ETZ 250
 
 
Maciekpiti


Motocykl: Iż-49
Posty: 212
Skąd: Radom
Wysłany: Czw 27 Paź, 2011   

Mówili o tym w Teleexpress. Dodali tam że remontowali jakiś dom i rozbierali komórkę i tam właśnie stała piękna Dykta.
 
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Czw 27 Paź, 2011   

Jako Dekawkowiec przyznam się że też mi gul latał jak się o tym dowiedziałem, jedno to szkoda, że trafi do muzeum i nie będzie jeździć :( jakoś nie jestem zwolennikiem eksponatów jak to mcfrag mawia mebli garażowych.
Z drugiej strony jak przetrwała tyle czasu od wolny to też może i szkoda by było nią ryzykować jazdy, choć jej stan techniczny nie jest mocno budujący i mocno bym się zastanawiał czy na taką wsiąść i pojechać.
Ciekawe co z nią zrobią, taką zostawią czy wyremontują?
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pią 28 Paź, 2011   

Wg mnie jedyną słuszną decyzją powinno być zakonserwowanie i w takim "nienaruszonym" stanie pozostawić w sali muzealnej. Uważam tak z dwóch powodów: pierwszy jest chyba oczywisty. Gdyby ktoś zaczął ją remontować to musiałby tam wstawić około 50% innej DKW.
Drugi powód jest raczej przypuszczeniem, choć bardzo prawdopodobnym. Mianowicie gdyby zaczęli ją remontować to by po prostu ją schrzanili. Mało to rodzynków techniki wala się w muzeach które są quasi wyremontowane? Dobrym przykładem są SHL M04, wychromomowane, odpicowane oraz ze szparunkami które szczypią w oczy.

Myślę, że z tą DKW było by podobnie i będzie jeżeli się zdecydują na remont. Sądzę, że to nie nastąpi :)

Jeździć to nie będzie, bo stan na to nigdy nie pozwoli.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Maciekpiti


Motocykl: Iż-49
Posty: 212
Skąd: Radom
Wysłany: Pią 28 Paź, 2011   

To co pisze na stronie muzeum i mówili o tym w wiadomościach to ściema. 1 właścicielem motocykla po znalezieniu był mój dobry znajomy, ma zdjęcia jak na niej siedzi wrzucę po weekendzie. To ta sama DKW. Historie opowiem wam kiedyś przy piwku na spotkaniu Iż-owym. Myślę że warto poczekać bo historia tego motocykla jest zajebista a szkoda że ktoś to przerobił na takie gówno że pod płaszczem niemieckim była znaleziona. Dokładnie ta sama Dykta stała ponad miesiąc w klubie Kardan w Warszawie
 
 
 
wingman1505


Motocykl: Iż-49
Posty: 44
Skąd: Warszawa / Góra Kalwaria
Wysłany: Pią 28 Paź, 2011   

No proszę co można znaleźć w naszym mieście :lol: Szkoda, że w lokalnych mediach nikt się tym nie zainteresował :sad:
_________________
IŻ 49-1956, WSK M06B1-1959, BMW R65-1979
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 516
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Pią 28 Paź, 2011   

Czekamy na opowieści --- ;)
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Pią 28 Paź, 2011   

Nie tka dawno temu to DKW NZ 350 było wystawione na Allegro na sprzedaż za 15 tyś zł ale cena minimalna nie została osiągnięta.



Stan nie jest obiecujący ale jak znam życie to coś w tym muzeum spierdolą i albo odnowią nie tak jak trzeba albo zostawią w takim stanie jak jest.
Innym przykładem może być to co robi mjr Ogrodniczuk kustosz z Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu.
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
Maciekpiti


Motocykl: Iż-49
Posty: 212
Skąd: Radom
Wysłany: Sob 29 Paź, 2011   

Wingman to DKW nie było znalezione w Górze tylko w Garwolinie to co piszą na muzealnej stronce to kolejna bzdura.
 
 
 
wingman1505


Motocykl: Iż-49
Posty: 44
Skąd: Warszawa / Góra Kalwaria
Wysłany: Nie 30 Paź, 2011   

eeee. to szkoda. Już myślałem, że ta nasza Gora zasłynie z czegoś ciekawego :lol:
_________________
IŻ 49-1956, WSK M06B1-1959, BMW R65-1979
 
 
Maciekpiti


Motocykl: Iż-49
Posty: 212
Skąd: Radom
Wysłany: Pon 31 Paź, 2011   

Często do Radomia jeżdżę przez Górę to wpadnę kiedyś obejrzeć twoja 49
 
 
 
wingman1505


Motocykl: Iż-49
Posty: 44
Skąd: Warszawa / Góra Kalwaria
Wysłany: Pon 31 Paź, 2011   

Zapraszam :D
_________________
IŻ 49-1956, WSK M06B1-1959, BMW R65-1979
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna