IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[49][50] Iż - ale jaki?
Autor Wiadomość
~Brzydal

Posty: 0
Wysłany: Pon 06 Lis, 2006   [49][50] Iż - ale jaki?

mam iz coś jak 49 ale ma głegokie dłotniki coś jak by od normalnego błotnika 49 po bokach pociągnąć równą blach w dół ok 15cm u dou z ładnym felcem. czy to 49?? i z ktyrych lat??
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Pon 06 Lis, 2006   

15cm? ktoś się zapatrzyl na Indiana :D A poważnie, to jakaś kolejna samowola budowlana. Tak sie wtedy "tjuningowalo" motory. Pokaż jakąś fotkę, jestem ciekawy.
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pon 06 Lis, 2006   

Powiem tak, to raczej "49" bo jezeli ktos kombinował z pogłebianiem to tylko w tym modelu, w innych nie jest to potrzebne (jezeli chodzi o funkcjonalnosc błotników). Moja rada to tak:

Tarcza do cięcia 6zł (kup dwie). Koszt wykonania, prąd i moze kilka palców. Zobaczyć iża ponownie z płytkimi błotnikami, bezcenne :wink:
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Maniek G


Motocykl: Iż-49
Posty: 420
Skąd: Włocławek
Wysłany: Pon 06 Lis, 2006   

Panowie spokojnie zanim zaczniecie ciąć to muszę wam powiedzieć, że kupiłem takie głębokie błotniki i pochodzą one od iża 50 sport. Jeśli jest to oryginał to jest to perełka i proszę tego nie niszczyć, a jak chcesz mieć płytkie to kup na bajzlu, a jest w czym wybierać.
_________________
iż49, garbus 1600, Simson SR2, Honda VT1100 i inne
 
 
 
PęDZEL


Motocykl: Iż-49
Posty: 360
Skąd: Opolskie
Wysłany: Pon 06 Lis, 2006   

Maniek ma rację, ja też mam takie błotniki, pochodzą od Iża 50 :wink: , w oryginale były pogłebiane :!:
_________________
IŻ 49 - wieczny remont...
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pon 06 Lis, 2006   

Najlepiej sprzydalo by sie zdjęcie, ja stawiam na kowalska robotę w iżu 49 :wink:

HALLO ZDJECIE POTRZEBNE NA GWAŁT :shock:
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Maniek G


Motocykl: Iż-49
Posty: 420
Skąd: Włocławek
Wysłany: Pon 06 Lis, 2006   

tu jest zdjęcie przedniego błotnika

http://www.fotosik.pl/pok...5dc2a2cefc.html

a tu tylnego z ramą http://www.fotosik.pl/pok...2a6b292d54.html
_________________
iż49, garbus 1600, Simson SR2, Honda VT1100 i inne
 
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Wto 07 Lis, 2006   

...
Ostatnio zmieniony przez Michał Sob 27 Gru, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maniek G


Motocykl: Iż-49
Posty: 420
Skąd: Włocławek
Wysłany: Wto 07 Lis, 2006   

Odszczekuję ten głęboki błotnik, gość zrobił mnie w h... (może przez ch).

Dzisiaj odebrałem kurwa zakupione na Allegro części. Tym bardziej przykre, że to nie jakiś ćwok, ale gość co robi zabytki i doskonale wiedział, że to kowalska robota, bo spawy widać.Zapomniał o tym powiedzieć psia mać, a rama to popękany złom. Zdjęcia piękne były, krew zalewa. Nie będzie iża 50 soprt. :cry: Acha jego ksywa to uśmiech86.
_________________
iż49, garbus 1600, Simson SR2, Honda VT1100 i inne
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Wto 07 Lis, 2006   

Widziałem tę aukcję, rama i tylny błotnik wyglądał mi na oryginalny Iz50, co do przodu, to na bank było rękodzieło. Iż50 nie miał głębokiego z przodu, poza tym inaczej niz w 49 był mocowany do lag.



Szkoda, że tak wyszlo. Z Allegro niestety jest tak, że można kupic kota w worku.
 
 
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 07 Lis, 2006   

Maniek G napisał:
Odszczekuję ten głęboki błotnik, gość zrobił mnie w h... (może przez ch).

Dzisiaj odebrałem kurwa zakupione na Allegro części. Tym bardziej przykre, że to nie jakiś ćwok, ale gość co robi zabytki i doskonale wiedział, że to kowalska robota, bo spawy widać.Zapomniał o tym powiedzieć psia mać, a rama to popękany złom. Zdjęcia piękne były, krew zalewa. Nie będzie iża 50 soprt. :cry: Acha jego ksywa to uśmiech86.




Upss, a ja właśnie czekam na stopki od tego typka.

Mam nadzieje że będą się nadawać jakoś.

Maniek G a wystawiłeś komentarz typowi??
_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
PęDZEL


Motocykl: Iż-49
Posty: 360
Skąd: Opolskie
Wysłany: Wto 07 Lis, 2006   

Chłopaki słuchajcie, ja ostatnio sprzedałem temu gościowi zaczep do wózka od 49-tki, gadalismy na temat IŻa 50 i miał mi przysłać zdjęcie kolanek i tłumików od tego modelu ale nie zrobił tego i wystawił wszystko na Allegro, quwa mać :evil: "0" /> A już miałem chrapkę na "górne" tłumiki, teraz z pewnością tanio tego nie kupie :cry:

Bądź co bądź trzeba uwarzać na gościa :!:
_________________
IŻ 49 - wieczny remont...
 
 
 
Maniek G


Motocykl: Iż-49
Posty: 420
Skąd: Włocławek
Wysłany: Wto 07 Lis, 2006   

Nie i nie wystawię. Widziały gały co brały :shock: jak kiedyś gość mnie przewalił na Allegro i wystawiłem mu negatywa, to i sam dostałem to samo i nie ma, że boli, masz wtedy nasrane w opiniach, a mało kto będzie dochodził kto miał rację.
_________________
iż49, garbus 1600, Simson SR2, Honda VT1100 i inne
 
 
 
Maniek G


Motocykl: Iż-49
Posty: 420
Skąd: Włocławek
Wysłany: Wto 07 Lis, 2006   

PęDZEL widziałem , tego iża z twoim zaczepem, widziałem też te górne tłumiki, trochę mi odeszła ochota żeby je kupić. Jak chcesz wiedzieć dlaczego to poproś go o zdjęcia z przodu kolanek.
_________________
iż49, garbus 1600, Simson SR2, Honda VT1100 i inne
 
 
 
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 07 Lis, 2006   

PęDZEL napisał:
Chłopaki słuchajcie, ja ostatnio sprzedałem temu gościowi zaczep do wózka od 49-tki, gadalismy na temat IŻa 50 i miał mi przysłać zdjęcie kolanek i tłumików od tego modelu ale nie zrobił tego i wystawił wszystko na Allegro, quwa mać :evil: "0" /> A już miałem chrapkę na "górne" tłumiki, teraz z pewnością tanio tego nie kupie :cry:

Bądź co bądź trzeba uwarzać na gościa :!:




A pamietacie że ten typ na początku sprzedawał te graty jako IŻ 49.

Widocznie ktoś potem chlapnął że to IŻ 50, to sie chłopek zorientował co ma i teraz już jedzie z cenami.
_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Wto 07 Lis, 2006   

Powiem że naprawde niektórzy owczesni, dzisiajsi tuningerzy naprawde ładnie robią, ja mialem tak z bagaznikiem i i błotnikami, ogolnie były pogłębiane, ale tylny mial zmienioną krzywizne, a bagaznik skrócony tak ze naprawde nie wyłapałem czegos takiego jak kombinacja, dopiero sie zorientowalem jak dokupilem pałąki łączace rame i bagażnik... były za długie. i zacząłem dochodzic dlaczego :wink:
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
usmiech86
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Czw 17 Wrz, 2009   

Maniek G napisał:
Odszczekuję ten głęboki błotnik, gość zrobił mnie w h... (może przez ch). Dzisiaj odebrałem kurwa zakupione na Allegro części. Tym bardziej przykre, że to nie jakiś ćwok, ale gość co robi zabytki i doskonale wiedział, że to kowalska robota, bo spawy widać.Zapomniał o tym powiedzieć psia mać, a rama to popękany złom. Zdjęcia piękne były, krew zalewa. Nie będzie iża 50 soprt. :cry: Acha jego ksywa to uśmiech86.
witam nareszcie w wolnej chwili i po długim czasie znalazłem się na tym forum i napotkałem się z niemiłą opinią na mój temat ze strony Pana Mariana G. Swoją przygodę z iż49 rozpocząłem w 2005r. podczas zakupu mojego pierwszego egzemplaża iż49 z 1952r motocykl został kupiony jako złom z dokumentami pragnąłem go przywrócić do życia i zakupiłem drugiego iża jako dawce części . Części które nie były mi potrzebne wystawiłem na Allegro jako iż49. Allegrowicze pisali do mnie że to są części od iż50 sport i zmieniłem opisy aukcji wystawiając te części ponownie i trafnie opisana. W tym momencie podczas sprzedaży zapoznałem się miłym człowiekiem i prawdziwym znawcą tematu jeśli chodzi o radzieckie motocykle Panem Marianem G. , który nabył na moich aukcjach części do iża. Co ciekawe to co napisał na forum to nie jest prawda TEN CZŁOWIEK PRZYJECHAŁ DO MNIE DO DOMU WŁASNYM AUTEM I DOKONAŁ OSOBISTEGO ODBIORU CZĘŚCI ( widać teraz jaki to człowiek co on wypisuje i jaki jest ) PO OGLĘDZINACH I UISZCZENIU OPŁATY ZA CZĘŚCI ODJECHAŁ ZADOWOLONY. PO PARU DNIACH ZADZWONIŁ DO MNIE Z AWANTURĄ I STRASZYŁ MNIE DOBRZE TO PAMIĘTAM. I JAK TERAZ MU WIERZYĆ PISZE O ZDJĘCIACH NA Allegro ŻĘ BYLY JAKIEŚ NIERZECZYWISTE ALE JA MU TEGO NIE WYSŁAŁEM LECZ SAM DOKONAŁ ODBIORU OSOBISTEGO JA MU TEGO TOWARU NIE WCISKAŁEM NA SIŁE SAM BYŁ U MNIE I BRAŁ UCIESZONY CZĘSCI ZA SMIESZNE PIENIĄDZE. PAN MARIAN G. PISZE ŻE JA WIEDZIAŁEM ŻE TO KOWALSKA ROBOTA TO PROSZĘ POMYŚLEĆ ... PAN MARIAN TEGO NIE ZOBACZYŁ PODCZAS OSOBISTEGO ODBIORU TYLKO DOPIERO WTEDY JAK ZACZŁ ZDZIERAĆ STARY LAKIER i gdzie tu jest prawda??? muszę przyznać żę jeszcze nigdy nie spotkałem się z tak fałszywym i dwulicowym człowiekiem może on widzi tylko pieniądze, zysk, straty ale nie widzi czym jest odrestaurowanie motocykla i jakie to niesie ze sobą przeżycia duchowe u osoby ,która dopiero zaczyna swoją przygodę z radzieckimi motocyklami jakie ma plany i czym się inspiruje, a takie zachowania jak Pana Mariana G. to czysty strzał w moją godność na co sobie nie pozwolę. Na Allegro działam już długi czas pod nickiem usmiech86 proszę sobie sprawdzić moje konto. Wiadomo na świecie trafi się zawsze taka osoba która chce cos zakręcić a najgorsze jest to, że działa za moimi plecami pisząc nieprawdę ( na Allegro nie wystawił mi nawet komentarza bo pewnie wiedział dobrze że nie zostawił bym tak tej sprawy i odpowiedział na niego natomiast tu na forum bardzo pojechał mnie za moimi plecami za co stracił w moich oczach szacunek) TYLKO SZKODA, ŻE O TEJ SPRAWIE DOWIEDZIAŁEM SIĘ DOPIERO PO 3 LATACH. Bardzo dziękuje Wam wszystkim osobom działającym na tym forum, że mogłem do Was dołączyć mam nadziej , że nasza wspólpraca będzie przebiegała owocnie i będziemy sobie pomagać. pozdrawiam wszystkich !!!
 
 
Maniek G


Motocykl: Iż-49
Posty: 420
Skąd: Włocławek
Wysłany: Czw 17 Wrz, 2009   

Tak gwoli wyjaśnienia, zakup na Allegro na podstawie zdjęć i sprytnego opisu to był mój błąd, ale nie mogłem się z niego wycofać, było po transakcji. Części odbierałem w pośpiechu, bo byłem wtedy w Łodzi w szpitalu po brata, po trepanacji czaszki i usunięciu guza mózgu. Cwaniaków nie toleruję i możesz to słusznie traktować jako strzał w Twoją "godność".
_________________
iż49, garbus 1600, Simson SR2, Honda VT1100 i inne
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Iż] Jaki to model?
Ogólne 16 Pon 12 Mar, 2007
slawmartorun
Brak nowych postów Jaki anglik?
i dlaczego?
Adam M. Hyde Park 73 Pon 26 Lip, 2021
Jacek635
Brak nowych postów Jaki to motocykl?
Rozpoznanie motocykla
bassey Hyde Park 9 Sro 15 Lut, 2017
mareq
Brak nowych postów Jaki skuter dla starszej Pani?
Michał Pozostałe 6 Nie 15 Kwi, 2007
Michał
Brak nowych postów Zestaw kluczy nasadowych - jaki? PROXXON?
kurczak Hyde Park 9 Czw 07 Maj, 2020
matthew100


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna