IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Poszukuję proszku teflonowego, proszku z brązu
Autor Wiadomość
sztyga20


Motocykl: Iż-49
Posty: 397
Skąd: Rzeszów i okolice
Wysłany: Sob 21 Sty, 2012   Poszukuję proszku teflonowego, proszku z brązu

Szukam bardzo intensywnie materiałów Szanowni Państwo, ilości raczej małe, proszku teflonowego z 50g, brązowego 200g, można coś takiego zdobyć tylko w ilościach wielokilogramowych za duże pieniądze.

Może ktoś z Was pracuje na politechnice albo czymś takim i ma dostęp do ilości bardziej detalicznych?

Chodzi o wyrób kopii ślimaków do napędu licznika z iża 49, można je zrobić albo z jakiegoś kompozytu epoksydowego zbrojonego włóknem węglowy z dodatkiem proszków brązowego i PTFE albo odlać... a z racji trudności technologicznych w grę wchodzi tylko pierwsza opcja.
_________________
Iż49 1957, Matchless G3LS 1953
 
 
Błażej


Motocykl: Iż-49
Posty: 726
Skąd: Oława
Wysłany: Sob 21 Sty, 2012   

Niekoniecznie. Można je zrobić z materiałów z szeregu itamidów, boramidów,teflonów, ertalonów i podobnych tworzyw wysokoudarowych. Bez problemów znajdziesz płyty, wałki, krążki...

Odlewanie, to tylko na gorąco w procesie wtrysku ciśnieniowego. Samo zrobienie formy, to kupa tysięcy złotych. W gre wchodzi w zasadzie tylko obróbka mechaniczna dostępnego materiału. Tak też realizowana jest w tej chwili masa tego typu zamówień. Sa firmy, robiące takie rzeczy. Służą pomocą techniczną.

Proszek, a właściwie pył mosiężny, występuje jako barwnik do farbki złotol, aluminiowy do srebrolu. Pył teflonowy występuje w motodoktorach, ale jak to odfiltrować i wypłukać?

Tu jest coś w niedużych opakowaniach: http://odczynniki.chem.pl/
Tu o tworzywach technicznych: http://www.audioplex.pl/tworzywa-k/
 
 
 
sztyga20


Motocykl: Iż-49
Posty: 397
Skąd: Rzeszów i okolice
Wysłany: Sob 21 Sty, 2012   

Dzięki za linki. Jeśli chodzi o szczegóły techniczne to planuje kupno silikonu do form, obklejenie ślimaka, później jego wyciągnięcie i w formę wpakowanie żywicy epoksydowej z wypełniaczem w postaci włókna węglowego/szklanego/niewielkich ilości grafitu ewentualnie siarczku molibdenu. Dodanie kilku procent objętościowo proszku PTFE radykalnie zmniejszyłoby współczynnik tarcia (wg. materiałów o kompozytach które znalazłem na stronie jakiejś politechniki).

Zamówienie takiego elementu w specjalistycznej firmie byłoby z pewnością rozwiązaniem najlepszym ale za cel wziąłem sobie to, aby koszt wykonania tego elementu był niższy niż rynkowe ceny napędu licznika iżowskiego.
_________________
Iż49 1957, Matchless G3LS 1953
 
 
Maciekpiti


Motocykl: Iż-49
Posty: 212
Skąd: Radom
Wysłany: Nie 22 Sty, 2012   

http://www.allegromat.pl/aukcja96872

To linka do aukcji mojego przyjaciela. Dorabia on praktycznie wszystkie częsci plastikowe lub bakelitowe przedstawionym przez Ciebie sposobem. Tyle że On formę silikonową zalewa odpowiednim tworzywem. Elementy które wychodzą z jego warsztatu nie są do odróżnienia od oryginału. Sposób ten jest naprawę skuteczny i tani.
 
 
 
szary07


Motocykl: Iż-49
Posty: 29
Skąd: Koło/Poznań
Wysłany: Nie 22 Sty, 2012   

A czemu nie pokażesz jego pokrywki do iża... Tez podobno jest nie do odróżnienia... A nie pasuje i nie takich wymiarów jak powinna miec...
 
 
Błażej


Motocykl: Iż-49
Posty: 726
Skąd: Oława
Wysłany: Nie 22 Sty, 2012   

1. Formę wykonuje się z LATEKSU, a nie z silikonu. Choćby na youtubie sa tutoriale, jak to zrobić (np jednym z kroków jest odgazowanie masy zalewowej).
2. Obawiam się, że tak wykonane zębatki będą jednak za słabe, by wytrzymać długotrwałą pracę, nawet pod małym obciążeniem. Dalej uważam, że nie tędy droga.
3. Przecież można zlecić docięcie zębatki/ślimaka profesjonalnej firmie. Rozumiem, że wziąłeś sobie za cel zbicie ceny, ale niech z tym nie idzie zbicie jakości, a co najmniej jej utrzymanie.
PS. zadzwoń do jakiejś firmy trudniącej się tego typu produkcjami i wybadaj ceny, a nie ustalaj wszystko z góry.
 
 
 
Maciekpiti


Motocykl: Iż-49
Posty: 212
Skąd: Radom
Wysłany: Nie 22 Sty, 2012   

Patrz, a to dziwne że nie pasuje, skoro była skopiowana z mojej i do mojej puszki pasuje.
 
 
 
szary07


Motocykl: Iż-49
Posty: 29
Skąd: Koło/Poznań
Wysłany: Nie 22 Sty, 2012   

No patrzalem, akurat nie tylko mnie nie pasuje...

http://www.izhmoto.pl/vie...ighlight=#46997
 
 
Maciekpiti


Motocykl: Iż-49
Posty: 212
Skąd: Radom
Wysłany: Nie 22 Sty, 2012   

Ta która jest bez loga Iżowego była wzorowa na mojej metalowej pokrywce


wiec ręki nie dam sobie uciąć co do jej idealnego wykonania, bo oryginalna na pewno nie jest. Natomiast sprzedawał on nie dawno jeszcze pokrywkę z logiem. I ta na pewno pasuje bo była identyczna z moją którą kupiłem z całą puchą. Tyle że to pokrywka do puszki 35 nie 37
 
 
 
sztyga20


Motocykl: Iż-49
Posty: 397
Skąd: Rzeszów i okolice
Wysłany: Nie 22 Sty, 2012   

Fajne rzeczy można w tym chemicznym kupić: cyjanowodór, siarkowodór, fosgen :shock:
_________________
Iż49 1957, Matchless G3LS 1953
 
 
Maciekpiti


Motocykl: Iż-49
Posty: 212
Skąd: Radom
Wysłany: Nie 22 Sty, 2012   

Jak już o chemicznych to jak by komukolwiek potrzeba było jakiś kwas to niech da znać. Mam dostęp za free.
 
 
 
Błażej


Motocykl: Iż-49
Posty: 726
Skąd: Oława
Wysłany: Pon 23 Sty, 2012   

A który najlepiej wchodzi bez popijania? :D
 
 
 
radarator
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1143
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon 23 Sty, 2012   

Solny ;)

[ Dodano: Pon 23 Sty, 2012 ]
Albo wiśniowy
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów poszukuję śrubki do KOMARa
Pozostałe 4 Sro 25 Cze, 2008
WFM_PL
Brak nowych postów [Inne] Poszukuję poszkodowanych
Łukasz Walczak z miejscowości Serniki
cygan41 Ogólne 4 Nie 16 Gru, 2018
niebieski
Brak nowych postów [Inne] K-175 poszukuję części i instrukcji
tiquet Ogólne 0 Nie 01 Maj, 2016
tiquet
Brak nowych postów Poszukuję literatury i matriałów o Zundappie,DKW, Motobecane
ciacho216 Hyde Park 7 Nie 27 Cze, 2010
ciacho216


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna