IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Iż] Rejestracja bez dokumentów
Autor Wiadomość
patrykoj


Motocykl: Iż-56
Posty: 38
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: Sro 01 Lut, 2012   [Iż] Rejestracja bez dokumentów

Planuję zarejestrować mojego Iża ale nie mam żadnych papierów umowy i nie mam pojęcia
kto był poprzednim właścicielem. Jak zdobyć jakikolwiek dokument że jestem jego właścicielem?
_________________
patrykoj
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Sro 01 Lut, 2012   

Odpowiedzi są w dole pod twoim tematem.
 
 
patrykoj


Motocykl: Iż-56
Posty: 38
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: Sro 01 Lut, 2012   

Chodzi mi dokładniej o to czy wystarczy umowa ze złomiarzem ze odkupiłem od niego ileś kg złomu czy raczej ze byla to rama motocyklowa o takich i takich nr . Rejestrował ktoś tak na żółte blachy?
_________________
patrykoj
 
 
Hardcor


Motocykl: Iż-49
Posty: 453
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro 01 Lut, 2012   

http://oldtimery.com/inde...awne&Itemid=714
 
 
 
patrykoj


Motocykl: Iż-56
Posty: 38
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: Czw 02 Lut, 2012   

O rejestracji na żółte blachy przeczytałem prawie wszystko. Tylko nie wiem co zrobić w moim przypadku. Rejestrował ktoś ze świstkiem od złomiarza?
_________________
patrykoj
 
 
grigorius
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 718
Skąd: Płock
Wysłany: Czw 02 Lut, 2012   

Nie widzę innej opcji jak zgłosić się do Wydziału Komunikacji i zapytać - pamiętaj że co urząd to inna interpretacja przepisów. Naświetl urzędnikowi że masz taki motocykl, sam go składałes z kupki części zakupionej na złomie, na którą masz fakturę. Do tego biała karta od rzeczoznawcy, wpis w rejestr, przegląd i gotowe.
 
 
krzysztof


Motocykl: Iż-56
Posty: 223
Skąd: Luzino
Wysłany: Czw 02 Lut, 2012   

A np. może kupiłeś go od dobrego znajomego, któremu zgubił się dowód rejestracyjny, poszukaj na forum to nic nie kosztuje ;)
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 516
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Czw 02 Lut, 2012   

Jestem w tym samym punkcie :cool:
Puzle z jakimiś numerami ,które dostałem kiedyś od kogoś bez wiadomości kto był właścicielem, tablic rejestracyjnych itp , co mogło by wskazać na właściciela
Strony które są linkowane nic nie wnoszą do tego tematu ----a co jeżeli moto jest zgłoszone w 1968 jako kradzione :hyhy:
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
wingman1505


Motocykl: Iż-49
Posty: 44
Skąd: Warszawa / Góra Kalwaria
Wysłany: Pią 03 Lut, 2012   

Byłem w podobnej sytuacji, polecam lekturę:

http://izhmoto.pl/viewtopic.php?t=4586
_________________
IŻ 49-1956, WSK M06B1-1959, BMW R65-1979
 
 
Fanatyk


Motocykl: Iż-49
Posty: 1
Skąd: Gryfice
Wysłany: Pią 03 Lut, 2012   

Witam ja zarejestrowałem iż 49 bez żadnego dokumentu, zarejestrowałem go na żółtej tablicy. Trwało to rok czasu, koszt całkowity ok 1500 zł. Służę pomocą gg 11988186
Pozdrawiam Marcin :evil:
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Sob 04 Lut, 2012   

patrykoj napisał/a:
O rejestracji na żółte blachy przeczytałem prawie wszystko. Tylko nie wiem co zrobić w moim przypadku. Rejestrował ktoś ze świstkiem od złomiarza?

Ja rejestrowałem DKW NZ 350-1 na żółte nie mając żadnych dokumentów i właśnie nabyłem fakturę VAT ze złomu gdzie miałem wpisane "złom motocykla DKW NZ 350-1 o nr ramy XXXXXX" Mając już taki kwit możesz wtedy zwrócić się do rzeczoznawcy PZM i wydanie opinii o pojeździe, następnie musisz złożyć wniosek (tzw. białą kartę) u wojewódzkiego konserwatora zabytków o wpis pojazdu do rejestru pojazdów zabytkowych i zrobić przegląd na pojazd zabytkowy.

W zależności od wydziału komunikacji różnie jest to wymagane, bo np u mnie było wymagane pismo od Policji z SIS (System Informatyczny Schengen) czy pojazd nie figuruje jako zaginiony, poszukiwany lub skradziony. Jest to tylko wymagane wtedy gdy pojazd nie ma dokumentów.

Po taki pismo możesz się udać do Powiatowej Komendy Policji pisząc stosowne pismo do komendanta, w większości przepadków da się to sprawdzić od ręki i szybko wyjść z odpowiednim dokumentem i możesz się udać do wydziału komunikacji po nowy dowód i żółte tablice rejestracyjne.
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
Maciekpiti


Motocykl: Iż-49
Posty: 212
Skąd: Radom
Wysłany: Sob 04 Lut, 2012   

To może ja się wypowiem w sprawi czerwonego Junaka którego zdjęcie pokazywałem. Motocykl nie miał nic. Chodzi mi o dokumenty. Krok pierwszy opinie rzeczoznawca. Idziesz mówisz że odrestaurowałeś motocykl, nie posiadasz do niego dokumentów, wypełniasz gotowy druczek w którym oświadczasz że to Ty kupiłeś motocykl bez papierów. Krok drugi to konserwator zabytków. Zanosisz tam dokumenty które dostałeś u rzeczoznawcy czyli białą kartę. Czas oczekiwania ok 2 tyg w moim przypadku w Warszawie. Następnie rejestrujesz na zółte blachy, robisz przegląd i jesteś 100% legalnym posiadaczem motocykla.
 
 
 
Komar
Fundator


Motocykl: DKW
Posty: 342
Skąd: małopolska
Wysłany: Sob 04 Lut, 2012   

ja zrobiłem tak samo jak kolega post wyżej tylko z tym zastrzeżeniem że białą kartę wykonałem sam. Do tego nie jest potrzebny rzeczoznawca. Szkoda pieniędzy na niego. Na wpis u konserwatora czekałem 4 dni. Rejestracja na żółte tablice trwała w moim przypadku 6dni!
_________________
"..wolność i przestrzeń niczym nieograniczona.."
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Pon 06 Lut, 2012   

Za nie długo będę rejestrował Iża 49K i też na żółte bo nie mam kwitów a nie mam zamiaru płacić w ciul kasy z kwity z innego po to żeby mieć białą tablicę, mi to w niczym nie przeszkadza ;)
Ale słyszałem, że teraz ponoć konserwator zabytków nie chce przyjąć białej karty wypełnionej przez właściciela tylko przez rzeczoznawcę ale o tym się sam będę musiał na wiosnę przekonać czy teraz tak jest.
Także w moich okolicach nie przejdzie tak jak u Ciebie Komar to że wysłałeś białą kartę bez opinii rzeczoznawcy, nie tak dawno mój kumple też tak zrobił jak Ty i niestety wniosek został odrzucony a biała karta odesłana.
Jak to mówią co region to inna interpretacja prawa i inaczej jest u konserwatora w Krakowie a inaczej np Przemyślu pod jakiego podlegam.
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
krys80


Motocykl: Iż-49
Posty: 7
Skąd: Węgorzewo
Wysłany: Sro 11 Lip, 2012   

Witam.
Przeszukalem tu forum i jest sporo o rejestracji Iz-a bez papierów na zólte tablice. A chcialbym sie zapytac czy jest mozliwosc zerejestrowania takiego Iz-a na biale tablice. Czyli kupuje takiego Iz-a np. z Allegro od kogos tam, bez papierów i czy w takim przypadku sa jakies opcje by ostatecznie byl motor na biale.
Pytam bo osobiscie akurat mam ,,alergie'' na zólte tablice...a wlasciwie to na urzedników ;P i sama swiadomosc ze mój pojazd nie jest nie jako mój (bo o tym i o tamtym urzedas moze decydowac) napewno nie dawala by mi spac po nocach.
 
 
Ozzy
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1115
Skąd: Jarosław/Szczecin
Wysłany: Sro 11 Lip, 2012   

Jak masz kogoś z rodziny lub bardzo dobrych znajomych w wydziale komunikacji to się da a jak nie masz to zostają Ci tylko żółte.
_________________
ИЖ 49K 1957 DKW NZ 350-1 1944 ИЖ 49 1951
 
 
 
Archi88


Motocykl: Iż-56
Posty: 1347
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: Sro 11 Lip, 2012   

Jest jeszcze rejestracja na "pojazd unikatowy". Praktycznie to samo do załatwienia co na zabytek tylko nie trzeba lecieć do konserwatora po wpis do ewidencji zabytków, ale opinie rzeczoznawcy trzeba mieć. Blachę dostaje się wtedy białą i nie ma przywileju bezterminowego przeglądu.

Poszukaj na ten temat dokładnych informacji, bo ja napisałem tyle co pamiętam jak rejestrowałem mojego Iża na żółtą 3 lata temu.
_________________
IŻ-56 '62, Suzuki GSX400E '83
 
 
krys80


Motocykl: Iż-49
Posty: 7
Skąd: Węgorzewo
Wysłany: Sro 11 Lip, 2012   

Dziekuje za jakies sugestie i kierunki jak ewentualnie rozwiazac taki problem. Ja na razie sie rozgladam za Iz-em dla mego ojca....i chyba i dla mnie bo zarazilem sie juz chyba tym motocyklem :) , ale to bylo do przewidzenia....bo jako ,,gazikowiec'' to slabosc do starej radzieckiej technologii juz mam :grin: .
Podoba mi sie sczególnie ta opcja pojazdu unikatowego :thumbup: ....bo niech ktos mi powie ze IZ 49 pojazdem unikatowym nie jest.
Nie wiem czy cala ta wiedze bede potrzebowal, bo moze ostatecznie zakup bedzie z papierami...ale przygotowywuje sie na kazda opcje, bo wiele motorów tego typu jest bez papierów i opcja ojazdu unikatowego to wydaje sie byc jedna z ucieczek od zóltych tablic, ale ja zadnych przywilejów zwiazanymi z zóltymi tablicami miec nie chce. Chce placic za wszystko, ale i decydowac w 100 procentach o lasach motoru.
Inna opcja to kupno dokumentów oddzielnie i szacher macher z numerami zapewne jak to mi ktos pobierznie sugerowal.
Choc najspokojniejsza i prostsza opcja jest motor zarejestrowany....lub od profesjonalnego handlarza co ma licencje ze takie motory ze wschodu sprowadza to w tedy prosto i taniej.
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 516
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Sro 11 Lip, 2012   

Podziel się co tak cię ogranicza przy żółtych tablicach bo jak narazie to w mojej sytuacji zauważyłem same plusy, no chyba ,że wyjeżdzasz za granicę to co innego :chillout:
Co do własności jest to mój motocykl i żaden urzędnik nie ma nic do niego
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Sro 11 Lip, 2012   

Żółte są brzydkie. Tylko czarne są ładne. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Iż] Rejestracja weteranów
Na białe i żółte
radarator Ogólne 316 Nie 22 Sty, 2023
Komar
Brak nowych postów Rejestracja motocykla który nie posiada się dokumentów
regers Hyde Park 1 Wto 19 Sie, 2008
KOZA
Brak nowych postów [56] Rejstracja bez dokumentów
brak numeru ramy
elabogdan1 Ogólne 16 Sro 31 Sie, 2011
grigorius
Brak nowych postów [Iż] Rejestracja
Czy będzie problem?
Wojt@s Ogólne 34 Czw 26 Cze, 2008
KOZA
Brak nowych postów [49] Rejestracja
Chcę się pochwalić
lukasz06 Ogólne 6 Sob 14 Lut, 2015
Suchy
Brak nowych postów Rejestracja samoroba
Voron Hyde Park 2 Sob 21 Kwi, 2007
panz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna