IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Iż] Rejestracja bez dokumentów
Autor Wiadomość
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 517
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Czw 12 Lip, 2012   

Znam lapsze czarne żeczy :mrgreen: ale nie da się ukryć stary motocykl i Te czarne mają coś w sobie :thumbup:
Białe z racji wieku ( Mojego ) kojarzą mi się z pojazdami z ZSRR ;P
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Czw 12 Lip, 2012   

Czarne blachy same w sobie stanowią już zabytek.
 
 
 
krzysztof


Motocykl: Iż-56
Posty: 223
Skąd: Luzino
Wysłany: Czw 12 Lip, 2012   

Co macie przeciwko żółtych blach,wg. mnie same zalety a największa to ta ze nie każdy może ja mieć. ;P
 
 
Michał


Motocykl: Iż-56
Posty: 2449
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Czw 12 Lip, 2012   

Tym bardziej nie każdy może mieć czarne! :lmao:
 
 
krys80


Motocykl: Iż-49
Posty: 7
Skąd: Węgorzewo
Wysłany: Pią 13 Lip, 2012   

Ogólnie jak widac...blachy do koloru do wyboru. Ja nie mam nic przeciwko tym co preferuja zólte :) , ale ja akurat preferuje biale, bo jak sobie bede chcial zmienic jedna szpryche to nie bede musial leciec do urzedu po zezwolenie :grin: . A ze utrzymanie takiego motoru kosztuje wiecej....cóz...wolnisc i swoboda w podejmowaniu decyzji moim zdaniem- bezcenne.
Z reszta jak porównuje koszta renowacji i utrzymania IZ-a z kosztami renowacji mego GAZ-a 69...to za ta sume to bym Izy-49 dla calej rodziny kupic ;P wiec jakos moze dam rade.
Kazdy kolor blach niesie ze soba pewne kozysci i minusy...i od indywidualnych preferencji zalezy komu jaki kolor bardziej pasuje, wiec ja bym nie rozpatrywal tego w kontekscie jakie blachy lepsze....ale jakie blachy bardziej komu pasuja.
 
 
Archi88


Motocykl: Iż-56
Posty: 1347
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: Pią 13 Lip, 2012   

Cytat:
Ja nie mam nic przeciwko tym co preferuja zólte :) , ale ja akurat preferuje biale, bo jak sobie bede chcial zmienic jedna szpryche to nie bede musial leciec do urzedu po zezwolenie :grin:


To jest błędne myślenie wielu osób, a i ja tak myślałem, gdy rejestrowałem motocykl na żółte tablice. Z resztą niektórych natrętnych gapiów próbujących macać mojego Iża nadal w tym podtrzymuje ostrzegając, że jak coś uszkodzą to mogą pójść siedzieć za niszczenie zabytku :rotfl:

Jakiś czas tamu czytałem artykuł w miesięczniku "ClassicAuto" (tak w ogóle to sporo tam piszą o przepisach dotyczących starej motoryzacji, warto zaglądać) i moje przypuszczenia, że tak naprawdę nikt nie będzie się interesował tym co robie z moim Iżem stały się faktem.

Pojazdy rejestrowane na żółte tablice wpisywane są do ewidencji zabytków, a nie rejestru zabytków. Może jakiś samochód z początków motoryzacji jest wpisany do rejestru i właściciel nie może tam za dużo majstrować bez zgody konserwatora, ale nie nasze motocykle z XX wieku.

Cytat z:
http://www.gazetadobryznak.pl/index.php?art=1109

Zabytek może zostać także ujęty w wojewódzkiej ewidencji zabytków. Jest nią zbiór kart ewidencyjnych zabytków znajdujących się na terenie określonego województwa, prowadzony przez wojewódzkiego konserwatora zabytków. Znajdują się w niej np. karty ewidencyjne wiekowych budynków, czy pojazdów zabytkowych. Przede wszystkim jednak wyjaśnić należy, iż ewidencja zabytków nie jest formą ochrony zabytków, w związku z czym umieszczenie danego zabytku w wojewódzkiej ewidencji zabytków nie daje organom konserwatorskim uprawnień do władczego wypowiadania się w analogiczny sposób jak w przypadku zabytków wpisanych do rejestru.


Żółte tablice w porównaniu do zwyczajnie zarejestrowanego pojazdu tylko zakazują wyjazdu na stałe za granicę. Oprócz tego, gdy się pojazd sprzedaje trzeba poinformować o tym konserwatora. I to tylko tyle.

Normalny wyjazd za granicę jest tak samo ograniczony dla pojazdów z białą jak i żółtą tablicą. Gdy pojazd ma ponad 50 lat i jego wartość wynosi co najmniej 32 tyś. zł to trzeba mieć zgodę konserwatora.


Nie powiem, też bym wolał czarne tablice, szkoda, że mój tata zdecydował się go wyrejestrować Iża. Miałbym teraz czarną tablice z nieistniejącego województwa elbląskiego zaczynającą się do liter ELK ;)

Takie pisemko otrzymujemy od konserwatora zabytków z którym można już biec do wydziału komunikacji i rejestrować na żółte:
_________________
IŻ-56 '62, Suzuki GSX400E '83
 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Pią 13 Lip, 2012   

Ja jednak konsekwentnie będę robił wiele by zabytkowe, czarne blachy zostały jak najdłużej na moto.


(Ps. Jakiś czas temu kumpel nabył auto na teoretycznie nie istniejących, niemieckich numerach, a obecnie pomyka sobie w pełni legalną, zarejestrowana furą. :lmao: )
 
 
 
Polonez


Motocykl: Iż-49
Posty: 9
Skąd: Baranowo
Wysłany: Pią 13 Lip, 2012   

Archi88 dzięki za rozjaśnienie sprawy, a czy orientujesz się jak mam pojazd wpisany do ewidencji zabytków i chcę zrobić remont tj. malowanie i chromy to czy muszę to zgłaszać do konserwatora? Ogólnie zgłosić to nie problem ale czy przypadkiem nie mogą zabronić wykonania tego remontu ;)
 
 
Archi88


Motocykl: Iż-56
Posty: 1347
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: Pią 13 Lip, 2012   

Wpis do ewidencji zabytków jest tylko poinformowaniem konserwatora, że istnieje motocykl spełniający wymogi pojazdu zabytkowego i ty jesteś jego właścicielem. Nie znalazłem przepisów mówiących jak trzeba się zachować remontując motocykl. Ja jeszcze nikogo nigdy nie informowałem, a np. ostatnio obszyłem kanapę na inny kolor niż była w momencie rejestracji na zabytek. Jak będę go kiedyś malował to też nikomu nic nie powiem ;)

Według mnie trzeba się trzymać 2 zasad które wymienione są w przepisach:

- pojazd zabytkowy musi mieć co najmniej 75% oryginalnych części, więc remontując trzeba się postarać, aby po remoncie nie było ich przypadkiem mniej ;)

- właściciel ma obowiązek utrzymać pojazd zabytkowy w jak najlepszym stanie technicznym, a remont w końcu temu służy :)
_________________
IŻ-56 '62, Suzuki GSX400E '83
Ostatnio zmieniony przez Archi88 Pią 13 Lip, 2012, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Maniek G


Motocykl: Iż-49
Posty: 420
Skąd: Włocławek
Wysłany: Pią 13 Lip, 2012   

Michał napisał/a:
Żółte są brzydkie. Tylko czarne są ładne. :)

Nieprawda, ja mam żółte i jest OK :thumbup:
 
 
 
Komar
Fundator


Motocykl: DKW
Posty: 354
Skąd: małopolska
Wysłany: Nie 15 Lip, 2012   

To prawda, Archi ma racje. Wpis do ewidencji zabytków a wpis do REJESTRU zabytków to dwie różne sprawy. My wpisujemy pojazdy do Ewidencji co nam pozwala np ominąć konserwatora podczas remontów
_________________
"..wolność i przestrzeń niczym nieograniczona.."
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1435
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 16 Lip, 2012   

Jak to jest z tymi czarnymi tablicami do dzisiaj widocznymi na niektórych pojazdach? Ja po wyczerpaniu się miejsca w dowodzie rejestracyjnym na kolejne wpisy potwierdzające dokonanie przeglądu zostałem po prostu zmuszony do przejścia na białe blachy. Wystąpiło to zarówno w przypadku motocykla jak i samochodu. Czyżby specyfika (i samowola) tego konkretnego urzędu?
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3830
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon 16 Lip, 2012   

Tylko i wyłącznie chęć okazania posiadanej władzy. U mnie w tym roku również skończyło się miejsce w starym blankiecie i była ostra rozmowa z paniusią z okienka, ale czarne zostały ponieważ przymusu wymiany tablic w takim przypadku nie ma.
 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Pon 16 Lip, 2012   

Ja w zeszłym roku miałem podobnie. (Posiadałem jeszcze stary, podwójny dowód rej.) Paniusia z okienka - uparta gorzej niż koza ;) :P , nawet nie chciała przyjąć wniosku o wymianę, tylko ciągle to samo, że mam jej jeszcze przynieść tablice z motocykla to łaskawie przyjmie dokumenty i wtedy proszę czekać. Ja swoje, że na motocyklu przyjechałem i na takowym wracam do domu.
Dopiero kiedy rozpętałem małe piekiełko :mrgreen: i sprawa zaczęła dochodzić do kierownika wydziału (łącznie z informacją, że pójdę do starosty powiatowego) jakoś udało się przyjąć wniosek i ostatecznie wydać nowy dowód.
 
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Pon 16 Lip, 2012   

Oooo, Maniek G.
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
Maniek G


Motocykl: Iż-49
Posty: 420
Skąd: Włocławek
Wysłany: Pon 16 Lip, 2012   

KOZA napisał/a:
Oooo, Maniek G.

Żyje, żyje :thumbup:
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

Nie wiem, co będzie za kilka lat, ale hipotetycznie jeżeli zajdzie potrzeba emigracji do innego państwa to chciałbym zabrać ze sobą moje motocykle. Załóżmy, że wszystkie są zarejestrowane na żółte blachy. Przecież nie mogę ich wywieźć na stałe za granice. Co w takim przypadku?
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
jeż
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 932
Skąd: Konin/Wilczyn
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

Gaca powiesz, że jedziesz turystycznie na zlot i za niedługo wracasz ;)
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 517
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Wto 17 Lip, 2012   

Zawsze możesz zasugerować że zakładasz daleko wysuniętą placówkę muzeum motoryzacji :mrgreen:
P.S mocno zeszło to wszystko z tematu przewodniego
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
pietruszka


Motocykl: Iż-49
Posty: 134
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 26 Lip, 2012   

Gaca gdzieś mam artykuł w którym piszą o przejściu z żółtych blach na białe, na podstawie np. dość znacznego zdekompletowania, bądź zniszczenia zabytku, musiał bym poszukać, żeby dokładnie to opisać.
_________________
Iż 49 '56
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Iż] Rejestracja weteranów
Na białe i żółte
radarator Ogólne 316 Nie 22 Sty, 2023
Komar
Brak nowych postów Rejestracja motocykla który nie posiada się dokumentów
regers Hyde Park 1 Wto 19 Sie, 2008
KOZA
Brak nowych postów [56] Rejstracja bez dokumentów
brak numeru ramy
elabogdan1 Ogólne 16 Sro 31 Sie, 2011
grigorius
Brak nowych postów [Iż] Rejestracja
Czy będzie problem?
Wojt@s Ogólne 34 Czw 26 Cze, 2008
KOZA
Brak nowych postów [49] Rejestracja
Chcę się pochwalić
lukasz06 Ogólne 6 Sob 14 Lut, 2015
Suchy
Brak nowych postów Rejestracja samoroba
Voron Hyde Park 2 Sob 21 Kwi, 2007
panz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna