IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
K-55
Autor Wiadomość
Pawlasty


Motocykl: K-55
Posty: 62
Skąd: Krosno Odrzańskie
Wysłany: Pon 04 Lis, 2013   

Pierwszy raz miał ja w ręku pistolet. Nie wyszło najgorzej. Narazie tylko podkład antykorozyjny, a wiosną zobaczymy co dalej. Jeszcze nie wszystko udało mi się pomalować, może na dniach przybędzie trochę zabezpieczonych gratów. Ale najważniejsze, że do przodu :)
_________________
SHL M11W i K-55
 
 
 
probiezmotokros
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Wto 12 Lis, 2013   

No Panie zaskoczyłeś mnie :thumbup: A Ja jednak postanowiłem odrestaurować K-58. P.S. odezwij się kiedyś jak będziesz widział otwarte wrota...
 
 
mareq


Motocykl: M1A
Posty: 240
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Czw 10 Lip, 2014   

Skoro szukasz łożysk główki ramy, to pewnie oznacza, że coś drgnęło w temacie tego maluszka.
Nie wiem czy już zdobyłeś ale mam górną półkę zawieszenia.

Siadam na widowni i czekam na relację z postępów.
 
 
Pawlasty


Motocykl: K-55
Posty: 62
Skąd: Krosno Odrzańskie
Wysłany: Czw 10 Lip, 2014   

Powoli do przodu się sprawy posuwają. Pomalowałem już kilka drobiazgów, ale będą jeszcze do poprawy. Zrobiłem też małe zakupy ostatnio - puszkę narzędziową, kierownicę. Wczoraj zamówiłem klamkę odprężnika. Niedługo zaczynam urlop to będę miał czas, żeby działać i planuję pomalować całość. A na weekend chcę przysiąść i posegregować graty do chromu i ocynku.

Niestety nadal brakuje mi sporo części, najbardziej bolesna dla portfela sprawa to na pewno puszka prądów, lampa tylna. Potrzebuję też mocowania kierownicy, klamki sprzęgła, obsady klamki hamulca, no i tych nieszczęsnych łożysk. Będę sobie robił na spokojnie bo SHLka już praktycznie skończona i jest czym jeździć.

Górną półkę mam, dzięki. :)
_________________
SHL M11W i K-55
 
 
 
mareq


Motocykl: M1A
Posty: 240
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Czw 10 Lip, 2014   

Odnośnie łożyska napisałem w osobnym temacie.

Mocowanie kierownicy: jeśli jest takie samo jak w k-125 to mam luzem tylko 1 sztukę. Jak gdzieś przypadkiem trafisz na 1 a nie komplet, to pisz.

Widzę, że chyba jak większość radzieckich 125-tek masz wygięte podnóżki. Kupiłem niedawno do swojego nowe rury. Średnica zewnętrzna 20mm, ścianka 3mm. Wziąłem od razu drugi komplet na zapas. Wydaje mi się z twoich zdjęć, że u ciebie rury podnóżków mają śrubę (od zewnątrz). U mnie guma podnóżka jest tylko wciśnięta. Jeśli byłbyś zainteresowany to musiałbyś sobie zaspawać na końcu i nagwintować. Może to tylko rurka ale ciężko kupić taki rozmiar w detalu.

Jeszcze jedno. Mam prawdopodobnie podnózki pasażera do K-55 ale to muszę zweryfikować, czy to na pewno do niego.
 
 
Pawlasty


Motocykl: K-55
Posty: 62
Skąd: Krosno Odrzańskie
Wysłany: Pią 11 Lip, 2014   

Nóżki pasażera gdzieś miałem, ale też nie mam pewności, czy to są od niego. Tak to jest jak się kupuje motocykl nawet nie w skrzyniach a w worku po nawozie. :)

Mocowania kierownicy pewnie jest takie samo, jak znajdę jedno to się odezwę. :)

Te podnóżki to dla mnie nierozwiązana tajemnica. Nie mam pojęcia jak je wyjąć. Tym bardziej zastanawia mnie, czemu są wygięte w większości małych pierdziawek. Czyżby taka moda?
_________________
SHL M11W i K-55
 
 
 
mareq


Motocykl: M1A
Posty: 240
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pią 11 Lip, 2014   

Rury podnóżków są zakołkowane w ramie. W każdym razie u mnie wbite były kołki fi 5mm. Myślę, że wygięcie to efekt sponiewierania i ekstremalnej eksploatacji.
 
 
Pawlasty


Motocykl: K-55
Posty: 62
Skąd: Krosno Odrzańskie
Wysłany: Pią 11 Lip, 2014   

Przyglądnę się im jeszcze przed malowaniem, spróbuję wyciągnąć. Kołki będą gdzieś od spodu?
_________________
SHL M11W i K-55
 
 
 
mareq


Motocykl: M1A
Posty: 240
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Sob 12 Lip, 2014   

Kolki są na przelot z przodu do tyłu. Nie da się ich nie zauważyć. W katalogu części na rysunku z ramą masz element nr 40- podnóżek (widać że jest prosty) i element 41- kołek fi5/32mm. Może po prostu nie masz kołków, bo ktoś je usunął? Powinny być w rurze ramy, w którą wchodzą rury podnóżków, jakieś 2-3cm od brzegu. Jak ich nie wyczujesz to spróbuj chwycić za podnóżek "żabą" i pokręcić.
 
 
Pawlasty


Motocykl: K-55
Posty: 62
Skąd: Krosno Odrzańskie
Wysłany: Sob 12 Lip, 2014   

A rzeczywiście. Dziura jak byk, kołków brak. Będę próbował wyciągnąć.

Kurde miałem takie plany na dzisiaj ale cały dzień przespałem. Jestem po sześciu nockach...
_________________
SHL M11W i K-55
 
 
 
Pawlasty


Motocykl: K-55
Posty: 62
Skąd: Krosno Odrzańskie
Wysłany: Sob 19 Lip, 2014   

Przyszły mi już łożyska główki ramy do SHL, ale jest o parę mm za duża średnica.

Po niedzieli zadzwonię do Q3my zapytać, czy je ma jeszcze. Zacząłem właśnie urlop to będzie się działo przy motorze :)
_________________
SHL M11W i K-55
 
 
 
radarator
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1143
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Sro 05 Lis, 2014   

No i co Panie Szanowny? Od lipca cisza a ja u siebie też mam K 55.
 
 
 
Pawlasty


Motocykl: K-55
Posty: 62
Skąd: Krosno Odrzańskie
Wysłany: Sob 08 Lis, 2014   

A no troche mi ten rusek idzie jak krew z nosa... urlop zmarnowałem przy SHL, nie chciała mi palić... ale już opanowane. Potem cudownym trafem odnalazł się dowód do niej i w końcu ją zarejestrowałem. A wtedy to już większość czasu spędzałem na motorze :)

A K55... no niewiele się ruszyło. Jakoś nie mogę się zmotywować do malowania, kupiłem już farbę i pomalowałem parę rzeczy ale nie jestem zadowolony. Pistolet się przytykał i kaszana wyszła... zobaczę jeszcze jak będzie z temperaturą w trakcie tego weekendu długiego, to może pomaluje co trzeba, a co trzeba poprawię. Uzupełniłem też kilka braków: kierownicę, puszkę narzędziową, "trochę" klamek. Pomału pomału ale do przodu. Nie wiem jak będę stał finansowo przez zimę, bo chcę kupić samochód ale jak będzie ok to zrobię chromy, ocynk. Na wiosnę powinien stać na kołach i przypominać motocykl :) Ale do końca jeszcze długa droga, niestety sporo braków mam.

A tak mi wyszło malowanie:


No i tu troche gorzej - zbiornik
_________________
SHL M11W i K-55
 
 
 
Pawlasty


Motocykl: K-55
Posty: 62
Skąd: Krosno Odrzańskie
Wysłany: Czw 16 Lip, 2015   

No to i może ja się pochwalę postępami w pracach, o ile jest czym ;) Pomalowałem dziada.




_________________
SHL M11W i K-55
 
 
 
Mycha


Motocykl: K-55
Posty: 70
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Sob 18 Lip, 2015   

Siedem zylionów razy lepiej to wygląda niż u mnie.
Ja poszedłem w akrylowy półmat, któremu rzekomo bliżej do powłok z epoki, ale efekt jest taki, jakbym miał moto w samym podkładzie.

Powodzenia w dalszych pracach.
 
 
Pawlasty


Motocykl: K-55
Posty: 62
Skąd: Krosno Odrzańskie
Wysłany: Sob 18 Lip, 2015   

Dzięki :) Ja sam do końca nie jestem zadowolony ale lakiernik ze mnie żaden, pistolet za 65zł i kompresor z butlą 24 litry to nie jest zbyt dobre zestawienie.

Farba jaką malowałem to akryl, czarny czarny z palety VW - kod L041 czyli taki najzwyklejszy jaki można zobaczyć na golfach i tym podobnych.
_________________
SHL M11W i K-55
 
 
 
probiez1


Motocykl: K-55
Posty: 10
Skąd: Krosno Odrzańskie
Wysłany: Pią 11 Wrz, 2015   

Będzie dobrze wyglądał, tylko do roboty się weź ;P
 
 
Pawlasty


Motocykl: K-55
Posty: 62
Skąd: Krosno Odrzańskie
Wysłany: Sob 12 Wrz, 2015   

Tak jest! :)

_________________
SHL M11W i K-55
 
 
 
mareq


Motocykl: M1A
Posty: 240
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Sob 12 Wrz, 2015   

Pięknie wyszło. Gratulacje.
 
 
radarator
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1143
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Sob 12 Wrz, 2015   

O co chodzi ze zbiornikiem? Matowe pasy?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna