IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
SHL M11W
Autor Wiadomość
Pawlasty


Motocykl: K-55
Posty: 62
Skąd: Krosno Odrzańskie
Wysłany: Sro 22 Lut, 2012   SHL M11W

Oto historia remontu mojego Wiatra, którą piszę w dalszym ciągu ;) Tekst skopiowany, z małymi poprawkami, z forum SHL'ki.

Moja przygoda z motocyklami zaczęła się dosyć niespodziewanie. Jakoś za bardzo za nimi nie przepadałem, wolałem podróże na czterech kółkach. To dlatego pierwszy pojazd rodem z PRL'u jaki wszedł w moje posiadanie to Syrena R20 z 1974 roku, którą kupiłem w Spółdzielni Kółek Rolniczych w kwietniu 2010 roku. Później zaczęły się studia a motocykle dalej jakoś mnie nie interesowały, dopóki mój kuzyn nie pokazał mi swojej WSK M06-Z2 i swojej wizji przyszłości tego motocykla. No i stało się... a gdy zobaczyłem zdjęcie SHL'ki M11 od razu wiedziałem, że chce ją mieć. Poszukiwania na Allegro nie dały rezultatu, gdyż w moich stronach ciężko o takie zabytki, ale w końcu udało się "od znajomego do znajomego" i zobaczyłem w lusterku widok holowanej SHL'ki.

Co do motocykla... Produkcja - 1968 rok, silnik W2A, który po założeniu klina wrócił do życia :) Nr silnika zgodny z tabliczką, przebieg około 17 tyś (licznik nie jest zbyt czytelny). Dokumenty są do odzyskania. Mój plan na przyszłość to przywrócenie dawnej świetności z końcówki lat 60'tych i doprowadzenie go do stanu jak najbliżej oryginału. Przy najbliższej wypłacie zacznę kompletowanie części a następnie zabieram się za remont, którego fotorelację chciałbym Wam tutaj przedstawić. Jak na razie to trochę go umyłem, założyłem klin, wyczyściłem gaźnik i zalałem trochę paliwa, żeby trochę nacieszyć się jazdą przed remontem :)

Pozdrawiam














Mały update :) Kilka rozbieranych fotek


















Malowanie






No i oczywiście nie mogłem odpuścić kwintesensji, prawdziwego uroku, czyli szparunków ;) Malowała je moja Kobieta (dziękuję Józiu :) ) Ja zająłem się oklejaniem wszystkiego taśmą, a Ona przejęła najbardziej odpowiedzialną robotę, czyli wycinanie :) Chciałem mieć ślad po sobie i się doigrałem, bo trochę mi nie wyszło i na boczkach linia przy kole jest troszkę krzywa, delikatnie mówiąc :) No ale nic, będzie się z czego pośmiać :) Oto fotki:




A to ja ;)




A tak to się prezentowało na motocyklu






stworzyłem klucz do amortyzatorów z jakiegoś starego wózka i zajrzałem do nich. Jednego nie udało mi się rozkręcić, trzy pozostałe poszły gładko, z czego jeden nawet pracował jak powinien. Z tyłu spotkała mnie przykra niespodzianka w postaci pękniętej sprężyny... czyli kolejna pozycja w rubryce "wydatki".








Przy okazji dłuższego pobytu w domu kupiłem setkę farby i zbliżyłem się do dokończenia zbiornika. Wczoraj dostałem sms od Józi, specjalistki od szparunków, że mogę wpaść ze zbiornikiem. Jedno logo zrobiła Ona, jedno ja ;) Oto wyniki pracy:







W sumie jeśli chodzi o zbiornik, została mi tylko prawa guma i korek, bo nie ma sensu już go ratować. Postanowiłem złożyć wszystko na próbę wizualną i tak to się prezentuje na chwilę obecną.








A tak wygląda SHL z boczną osłoną i złotą polską jesienią w tle... (wolałbym lato ;P )


Nie tak dawno temu zaopatrzyłem się w prawie kompletną lampę do M11 (brakowało tylko szkła) i przy okazji dźwignię ssania. Kupując lampę chodziło mi głównie o licznik, choć miał pękniętą szybkę. Myślałem poszukać czegoś z czasem i założyć, ale okazało się, że szybka znalazła się sama :) Odezwał się do mnie kamil260 z forum i po trzech dniach miałem ją już u siebie. Przepolerowałem ją pastą tempo przy użyciu podkładki filcowej na wiertarce i powiem wam, że czasami wygląda jakby jej wcale nie było ;) Dzięki Kamil! :) Przepolerowałem też uchwyty kierownicy, klamkę, bębny i ogólnie większość co mi wpadło w ręce...





Tak się to prezentowało przed założeniem nowej szybki

A oto i mój licznik ;)




Ramka jest troszkę krzywa i ma małe kropki rdzy, czy brudu ale to ma już swoje lata i ma prawo tak wyglądać, jednym słowem - zostaje tak jak jest :)

Dawno nie było żadnej aktualizacji, bo niewiele się dzieje. Ale w ostatnich tygodniach udało mi się zrobić całą instalację elektryczną i dostać prawą gumę zbiornika. Ogólnie koszt instalacji to około 30 zł, licząc około 30 metrów kabli 0,75mm2 i 1,5mm2 i złączki. Wszystko starałem się odtworzyć jak najbliżej oryginału, być może pomieszałem coś z oplotem, bo brakowało mi kilku jego fragmentów, dlatego wiązkę, która idzie do tylnej lampy owinąłem po prostu zwykłą izolacją. Korzystałem ze schematu w książce Pancewicza i wzorowałem się na szczątkach oryginalnego okablowania, które było cudem na kiju i musiałem brać poprawki ;) Wprowadziłem też małe usprawnienie i dołożyłem do wiązki lampy tylnej kabel masowy, w razie jakby pojawiły się jakieś problemy z przejściem.



Stanowisko pracy















Zbiornik z nową gumą


Przy okazji pozdrowienia dla fanów żużla ;)

A to kolekcja wspomagaczy, pomogły ogarnąć niektóre sprawy :P

Niestety w najbliższym czasie raczej niewiele się posunie do przodu bo odkładam kasę na prawo jazdy, chyba, że na oldtimerbazarze coś dostanę za rozsądne pieniądze ;) Pozdro
_________________
SHL M11W i K-55
Ostatnio zmieniony przez Pawlasty Czw 23 Lut, 2012, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Czw 23 Lut, 2012   

Fajnie, że pokazałeś nam cała historię remontu, ale obawiam się, że niewielu obejrzy ją w całości (ja wymiękłem przy trzeciej fotce).

Może już to zauważyłeś - na naszym forum panuje zwyczaj niewrzucania miniaturek. Zamiast tego prezentujemy zdjęcia w rozmiarze 640 lub 800 po dłuższym boku.

W wątku o K-55 przerobiłem Ci to po cichu (w dużej części), tu się poddaję. Sam też możesz poprawić wiadomość - wtedy słupek oglądalności Twojej M11 na pewno wzrośnie! :)
 
 
Pawlasty


Motocykl: K-55
Posty: 62
Skąd: Krosno Odrzańskie
Wysłany: Czw 23 Lut, 2012   

Tak, zauważyłem właśnie, że kilka zdjęć się zmieniło i zacząłem się zastanawiać, czy nie zrobił tego jakiś automat ;) Dziękuje za poprawę

Jest jakiś magiczny sposób, żeby wstawić większe zdjęcia, czy musiałbym po prostu zmienić rozmiar na kompie i wrzucić jeszcze raz na serwer? przy chwili wolnego stopniowo postaram się to pozmieniać ;)
_________________
SHL M11W i K-55
 
 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Czw 23 Lut, 2012   

Chyba najprościej można zmienić rozmiar zdjęcia w power-point-cie. Nie pamiętam dobrze ale chyba wystarczy dwa razy 50 i raz 80 procent w dół i już fotki powinny mieć prawidłowy rozmiar. (Musisz tylko pamiętać by nie robić tego na oryginałach tylko na kopii fotki). Najlepiej załóż sobie własną galerię na naszym forum, do niej wrzucaj zdjęcia a do pisanego postu wklejasz link fotki z galerii poprzedzony tagiem IMG i już wyświetla się ono w poście.
 
 
 
regers


Motocykl: Iż-49
Posty: 1575
Skąd: Wołów
Wysłany: Czw 23 Lut, 2012   

Robisz tak, włazisz na imageshack na swoje foty klikasz na fote prawym guziorem myszy i kopiuj adres obrazka, i tu na forum dajesz;
[img]tutaj adres[/img] i jest gicior.

Kod:
[img]http://desmond.imageshack.us/Himg580/scaled.php?server=580&filename=20120121195.jpg&res=medium[/img]




I takie o to foty ładne będą.
_________________
Iż-49, Iż-56, Africa Twin rd4
 
 
 
radarator
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1143
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Czw 23 Lut, 2012   

Albo takie :
 
 
 
Pawlasty


Motocykl: K-55
Posty: 62
Skąd: Krosno Odrzańskie
Wysłany: Czw 23 Lut, 2012   

katok power point to program do prezentacji multimedialnych, lepiej już zmniejszać fotki w paincie, ale ja używam do tego Corela ;) procentowe zmniejszanie zdjęć nie zawsze zda egzamin, bo wielkości zdjęć z różnych źródeł też się różnią...
Pomysł z imageshack mi się podoba, prosty i skuteczny ;) szkoda, że wcześniej na to nie wpadłem, no ale teraz w miarę możliwości będę się starał pozmieniać miniaturki na trochę większe obrazy, dzięki! :)

PS. Widzę, że zainteresował Was Falubaz i mała kolekcja butelek :D
_________________
SHL M11W i K-55
 
 
 
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Czw 23 Lut, 2012   

Wy tu o fotografii, a przecież tu jest kawałek ciekawej historii z remontu. Podoba mi się Twoja Sucha Elka. ;)

Podpowiem, że jest dużo lepszy sposób na malowanie szparunków. Jeśli będziesz to kiedyś jeszcze robił, poszukaj taśmy 3M. Doskonale daje się układać w łuki. Praca wtedy przyjemniejsza i efekt końcowy fajny.
_________________
jarcco
 
 
szary07


Motocykl: Iż-49
Posty: 29
Skąd: Koło/Poznań
Wysłany: Czw 23 Lut, 2012   

A co to za czerwony potwór stoi w tej szopie?
 
 
Pawlasty


Motocykl: K-55
Posty: 62
Skąd: Krosno Odrzańskie
Wysłany: Czw 23 Lut, 2012   

Dzięki za poradę ;) Na pewno wykorzystam taką taśmę przy szparunkach do K-55.

To w szopie to Syrena R20, czeka w tej chwili na blacharza który podejmie się wyzwania :)
_________________
SHL M11W i K-55
 
 
 
szary07


Motocykl: Iż-49
Posty: 29
Skąd: Koło/Poznań
Wysłany: Czw 23 Lut, 2012   

A co tak z nia zle ze sie nie chca podjac?
 
 
Pawlasty


Motocykl: K-55
Posty: 62
Skąd: Krosno Odrzańskie
Wysłany: Pią 24 Lut, 2012   

Jest dość skorodowana, podłoga przede wszystkim, słupki przy progach i progi. Niektórych fragmentów w ogóle nie ma :P Miał ją brać znajomy blacharz już jakiś czas temu ale nie zjawił się do tej pory, mówi, że weźmie ale kiedy to nie wiadomo...
_________________
SHL M11W i K-55
 
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Pią 24 Lut, 2012   

Fajna SHLka i posiada iskrownik. ;)
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pią 24 Lut, 2012   

regers napisał/a:
Robisz tak, włazisz na imageshack na swoje foty klikasz na fote prawym guziorem myszy i kopiuj adres obrazka, i tu na forum dajesz;
[img]tutaj adres[/img] i jest gicior

Jak cię lutnę ;)

Pawlasty, nie słuchaj takich rad, bo od tego jest nasza forumowa galeria by z niej korzystać. Imageshack jest obecnie dla mięczaków :P

Fajnie, że jedziesz ze wszystkimi robotami, które można zrobić w domowym zapleczu, sam.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
KOZA


Motocykl: Iż-49
Posty: 1020
Skąd: Gniezno
Wysłany: Pią 24 Lut, 2012   

Kurcze ciągle się dowiaduję, że jestem albo pospólstwem, albo mięczakiem, strach się bać co przyniesie jutro...
_________________
ИЖ 49 1956', ИЖ 49 1956' przejściówka, Honda CB 550 1977'
 
 
Pawlasty


Motocykl: K-55
Posty: 62
Skąd: Krosno Odrzańskie
Wysłany: Pią 24 Lut, 2012   

Remont daje mi dużo satysfakcji więc co tylko mogę robię własnymi rękoma ;) Tak samo będzie z każdym innym motocyklem, który trafi do mojego garażu. Kupić motocykl i oddać go komuś do zrobienia.. to nie dla mnie. K-55 chcę zrobić już w 100% samodzielnie ;)

Hehe ja też właśnie się dowiedziałem, że jestem mięczakiem :D Imageshack jest dla mnie wygodniejszy, relacja z remontu idzie w sumie na trzech forach jednocześnie, więc jakbym miał wrzucać zdjęcia w galerie na każdym z osobna to trochę czasochłonne :D
_________________
SHL M11W i K-55
 
 
 
regers


Motocykl: Iż-49
Posty: 1575
Skąd: Wołów
Wysłany: Sob 25 Lut, 2012   

Tak jak Gaca napisał, foty zarzuć albo na naszą galerię lub na coś gdzie foty nie znikają np. Na Picasa!
_________________
Iż-49, Iż-56, Africa Twin rd4
 
 
 
KM
Fundator


Motocykl: SHL
Posty: 87
Skąd: Waleńczów
Wysłany: Pią 02 Mar, 2012   

Bardzo ładnie Ci to idzie :) , ale trzeba przyznać że trafiłeś na zdrowy okaz. Nie piszesz co z silnikiem, pewnie czeka w kolejce na przegląd.

Mógłbyś powiedzieć jakie masz bebechy przełącznika świateł?
Wariant 1:


Wariant 2:


Proszę, z wymiaruj (wysokość) szklanki górne amortyzatorów. Skąd wziąłeś izolacje kabli - czy to rurki igielitowe? Co zamierzasz z tłumikiem?

Nie podoba mi się klakson, a na pewno jego ramka, ale nie jestem pewny - musiałbyś podpytać Picka lub Bitelsa z forum SHL. W modelach z silnikami Wiatr był inny klakson niż w zwykłej m11, więc nie pomogę.

Muszę zwrócić uwagę na szparunek na tylnym błotniku, tzn na jego kanciaste zakończenie. Zrobiłeś coś takiego:


Powinno być tak, z ładnym zakończeniem. Radzę poprawić, jakość SHL zobowiązuje :) .


Uwaga nr 2 - czy w zaznaczonych miejscach masz spawaną ramę?
 
 
 
Pawlasty


Motocykl: K-55
Posty: 62
Skąd: Krosno Odrzańskie
Wysłany: Pon 05 Mar, 2012   

Co do przełącznika to mam ten drugi wariant, klakson jest taki jaki był przy kupnie, wg. Pancewicza są takie same ;) Szparunek w rzeczywistości wydaje się bardziej zaokrąglony, nie wiem czemu tu tak wyszło... a poza tym to szparunki nigdy nie były idealne, zobacz np. na lewy boczek przed malowaniem... a ja nie chcę, żeby moja SHL była taka cukierkowa. Izolacje przewodów są oryginalne, wymieniłem tylko same przewody, a ten igielitowy oplot tylko umyłem. Spawy zauważyłem już dawno, czyściłem całą ramę ręcznie :P
_________________
SHL M11W i K-55
 
 
 
KM
Fundator


Motocykl: SHL
Posty: 87
Skąd: Waleńczów
Wysłany: Pon 05 Mar, 2012   

Przełącznik jest inny niż w zwykłym modelu m11, to jest pewne. Wydaje mi się, że jest identyczny jak w WSK, a wręcz jestem pewny. Jest dłuższy i ma inne bebechy. Nie wiem tylko czy to była zmiana na stałe we wszystkich modelach.
Klakson jest na pewno inny, zobacz w katalogu. W m11 ramka wygląda tak:


Twój pochodzi chyba z produktu ze Szczecina, ale to muszą potwierdzić forumowi Junakowcy.

Zastanawiam się czy ślady spawania nie będą problemem przy rejestracji?

Ja kiedyś próbowałem wyciągnąć te przewody, ale mi się nie udało :ehh: . Mam jeszcze kilka pytań:
Czy osie kół mają takie zakończenie?


Będę wdzięczny za wymiary tych szklanek..
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna