IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Motobazar] Wrocław
Autor Wiadomość
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pią 02 Mar, 2012   [Motobazar] Wrocław

Minął prawie tydzień od bazaru, a relacji jak nie było tak nie ma. Wiem, ze prawie każdy miał w ręku aparat i robił zdjęcia. Ja fotografii nie robiłem.

Na bazarze zjawiłem się dość przypadkowo, bo akurat na ten weekend byłem towarzysko we Wrocławiu. Grzechem być tak blisko i nie wpaść spotkać się ze znajomymi.

Mimo dobrej pogody nie było tak ciepło. Ja zmarzłem. Mimo tych niesprzyjających warunków udało się kupić kilka niezbędnych zakupów orz tych które okazały się przypadkowymi wydatkami.



Na początek udało się odkupić od kolegi Manfreda bardzo podobną do Iżowej, ale nie będącą nią, gumkę rolgazu. Nieco później trafiła się, konieczna za niedługo, opona Mitas (do wózka) wraz dętką, a nie opodal leżała Turbinka Kowalskiego do Fiata 126p (zwana oszczędzaczem paliwa).

U Walerego zakupiłem krzywkę przerywacza do Iża oraz odprężnik. W związku z tym, że nikt nie miał jak wydawać na bazarze na te drobne dwa detale musiałem się zapożyczywszy u Spoon'a, który prócz stałego dolnośląskiego składu, również się pojawił na placu.zakupów.

Ostatnim zakupem był przełącznik świateł П-25. Grzechem było go nie wziąć, więc mając czyste sumienie zapłaciłem za niego i wszedł od tej chwili w moje posiadanie.

Dla uspokojenia ślinotoku u niektórych powiem, że lampka widoczna na zdjęciu nie stanowi trofeum bazarowe. Po prostu chwili robienia zdjęcia była potrzebna do montażu i znalazła się w kadrze ;)

Mam nadzieję, że teraz, jak już napisałem kilka słów inni też przedstawią swoje relację. Chyba nie tylko ja bym chciał zobaczyć bazar z innej perspektywy.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Pią 02 Mar, 2012   

Gratuluję trofeów, i ja chętnie popatrzę - z baaaardzo odległej perspektywy.
_________________
jarcco
 
 
matin82


Motocykl: Iż-49
Posty: 88
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: Pią 02 Mar, 2012   

jaki jest koszt przełącznika świateł na bazarze ??
_________________
Iż49 + Honda CBR F4i
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Sob 03 Mar, 2012   

matin82 napisał/a:
Jaki jest koszt przełącznika świateł na bazarze?

Jeżeli jest na wierzchu to kosztuje tyle samo co na Allegro. Jeżeli jest ukryty, lub sprzedaje go nieświadoma osoba ceny zaczynają się nawet od 20zł.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
matin82


Motocykl: Iż-49
Posty: 88
Skąd: Gorzów Wlkp
Wysłany: Sob 03 Mar, 2012   

ile takich przełączników widziałeś na bazarze? Jeśli nie tajemnica ile Ciebie kosztował?
_________________
Iż49 + Honda CBR F4i
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Sob 03 Mar, 2012   

matin82 napisał/a:
ile takich przełączników widziałeś na bazarze? Jeśli nie tajemnica ile Ciebie kosztował?

Bazar to nie supermarket. Nie rozglądałem się za regałem z przełącznikami ;) W ogóle się nie rozglądałem za przełącznikiem. Sam się nagle znalazł. Odpowiadając na cześć pytania: Widziałem tylko ten jeden.
Dostępność tego elementu jest taka sama jak na Allegro - występuje on stosunkowo rzadko, przez co jego cena jest na pewnym a nie innym poziomie. Ja zapłaciłem za niego 50PLN, ale musiałem się mocno nagimnastykować i nagadać.

No. Skończmy już ten offtop. Gdzie fotorelacje innych? Fraga nie liczę, bo akurat bazar z jego perspektywy znam - spacerowaliśmy przez większość czasu razem. Chodzi mi raczej o DUŻYCH Tybuszy, którzy wypstrykali chyba ze dwie klisze w swoim Samsungu ;)
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
regers


Motocykl: Iż-49
Posty: 1575
Skąd: Wołów
Wysłany: Sob 03 Mar, 2012   

W tym nowym samsungu ;D
Ja z kolei już któryś z rzędu bazar bez zakupów ( nie licząc chałwy).
_________________
Iż-49, Iż-56, Africa Twin rd4
 
 
 
Błażej


Motocykl: Iż-49
Posty: 726
Skąd: Oława
Wysłany: Nie 04 Mar, 2012   

Chałwy już też nie warto. w Tesco znajdziesz przepyszną kilogramową turecką po 9.90... Pozostały tylko suchary.
 
 
 
regers


Motocykl: Iż-49
Posty: 1575
Skąd: Wołów
Wysłany: Nie 04 Mar, 2012   

O Dzięki za info Błażej, trzeba będzie zrobić rekonesans :grin: .
_________________
Iż-49, Iż-56, Africa Twin rd4
 
 
 
Pawlasty


Motocykl: K-55
Posty: 62
Skąd: Krosno Odrzańskie
Wysłany: Pon 05 Mar, 2012   

Ja też byłem na oldtimerze we Wrocławiu ;) Niestety żadnych zakupów... 4h w pociągu (w jedną stronę) ... ale byłem :P Oto moje zdjęcia:























































_________________
SHL M11W i K-55
 
 
 
Q3ma


Motocykl: K-55
Posty: 29
Skąd: Sulęcin
Wysłany: Pon 05 Mar, 2012   Re: Wrocław

Gaca napisał/a:
Na początek udało się odkupić od kolegi Manfreda bardzo podobną do Iżowej, ale nie będącą nią, gumkę rolgazu..

Gumka jest do K-55 jeżeli chcesz się jej pozbyć jestem chętny.
_________________
K-750W oraz K-55 z 57r
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pon 05 Mar, 2012   

Q3ma napisał/a:
Gumka jest do K-55 jeżeli chcesz się jej pozbyć jestem chętny.

Gumka jest ogólnie do małych pierdków i niestety nie odsprzedam, bo sam mam dla niej zastosowanie. Niestety obawiam się, że te gumki są jakimś odpadem produkcyjnym, lub elementem który został wadliwie wyprodukowany. Mianowicie guma ta posiada prawie 2mm mniejsza średnicę wewnętrzną niż średnica rury rolgazu. Zamontowanie jej na rolgazie graniczy z cudem albo jest zupełnie niewykonalne. To będzie moje drugie podejście i mam naprawdę duży stres czy to się uda - kolejnej szansy nie będzie :hmm:

Jednak zawsze pozostanie zaproponowanie wykonania takiej gumki przez pana Edzia. Może wtedy z rozpędu zrobiłby i lewą na wzór tej lewej do Iża. Uszczęśliwiło by to nie tylko 125-tkowców, ale i Iżowców.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
Q3ma


Motocykl: K-55
Posty: 29
Skąd: Sulęcin
Wysłany: Pon 05 Mar, 2012   

nie to nie ;P ;P ;P
_________________
K-750W oraz K-55 z 57r
 
 
 
czyzykel


Motocykl: K-750
Posty: 6
Skąd: Gdynia / Włocławek
Wysłany: Pon 05 Mar, 2012   

Ze zdjęć wnioskuję że było o wiele ciekawiej niż w Łodzi. ;)
 
 
 
kuba_777


Motocykl: Iż-49
Posty: 140
Skąd: Iława
Wysłany: Wto 06 Mar, 2012   

A ja niestety już drugi bazarek we Wrocku opuściłem.... Gaca a wiesz, że robiąc porządki po remoncie nadwozia mojej 49, znalazłem wciśnięty w kąt identyczny P-25, tylko że czarny. Ma troszeczkę ukruszony przycisk klaksonu i nie mogę znaleźć na forum Twojej recepty na jego regenerację. Gdzie to jest?

Pozdro dla Fraga i Tybuszy!
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Wto 06 Mar, 2012   

Proszę:
http://izhmoto.pl/viewtop...er=asc&start=20
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
tybusz
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1154
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 06 Mar, 2012   

Taa, właściwie to już wszystko zostało pokazane przez moich poprzedników, postaram się nie dublować.
Ten osobnik zarzekał się, że go nie będzie, chyba wszyscy byliśmy zgodni, jest super :thumbup: Niestety, radość trwała krótko i jeszcze ten widok przełącznika w jego zmarzniętych łapskach :X


Przy okazji widok stoiska Walentego, trzeba przyznać, że chłop się rozkręca, bywa na każdym bazarze, właśnie dołączył kolega spoon. Fragu miętosi uszczelki chyba od wfm-ki, czyżbyśmy o czymś nie wiedzieli ;)


Od lewej: Sas, Gaca, Regers, Frag gdzieś się zawinął i kto by pomyślał, że takim potentatom motocyklowym może jeszcze do szczęścia brakować roweru :O


No, teraz rozumiem o co biega ;)


Chociaż już był, ale mimo tej ozdóbki na lampie i rewelacyjnych kolorków, ładnie utrzymany i w dobrej kondycji, ceny niestety nie pamiętam.


Aparacik ładnie się spisał, ale jest problem że zmniejszaniem zdjęć, przez co foty tracą na jakości, możecie coś doradzić ?
_________________
ИЖ-49 z 1956, Junak M10
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3300
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Wto 06 Mar, 2012   

Nie będę dublował fot, pokażę ich tylko kilka.

Czwóreczka na chodzie - już sprzedana, ale oczywiście chwilkę sobie na niej posiedziałem. To chyba objaw atawistycznej tęsknoty za wiosną :)


Kolega Igora przywlókł takie cudo:


Dłuższą chwilę spędziliśmy na stanowisku Szymka - Reprezentanta Polski (patrz ostatnia fota) i Mistrza Sportu Motocyklowego. :) Fajnie się słucha opowieści z pierwszej ręki o wyścigach zaprzęgów na zamarzniętym jeziorze...

U Szymka mieliśmy okazję obejrzeć resztki fabrycznego zestawu do sidecarcrossu. Sprzęt ma już nowego właściciela i sądzę że za jakiś czas wróci do świata żywych.




Tyle ode mnie.

tybusz napisał/a:
Aparacik ładnie się spisał, ale jest problem że zmniejszaniem zdjęć, przez co foty tracą na jakości, możecie coś doradzić ?

Specjalnie na potrzeby naszego forum:
http://izhmoto.pl/resizer.zip

1. Otwórz ściągnięte archiwum i wypakuj plik exe na Pulpit. Ważne - nie zmieniaj mu nazwy, bo przestanie działać!
2. Otwórz folder z fotkami do zmniejszenia tak, żeby jego okno nie zasłaniało pliku exe, który masz na Pulpicie.
3. Zaznacz fotki, które chcesz zmniejszyć i jednym ruchem myszy przeciągnij je i upuść na ikonę na Pulpicie.
4. Po chwili w folderze pojawią się zmniejszone pliki (oczywiście oryginały nie zostaną nadpisane) z dopiskiem -640 w nazwie.
5. Wrzuć zmniejszone pliki do forumowej Galerii. Teraz możesz usunąć je z dysku.

Voila!
 
 
spoon


Motocykl: Iż-49
Posty: 93
Skąd: Racibórz
Wysłany: Wto 06 Mar, 2012   

Ja dopowiem tylko krótko, że było mi tak zimno, że wręcz nie chciało się przeglądać stoisk.
Gdyby nie spotkanie z DOLNOŚLĄSKĄ EKIPĄ to powiedziałbym, że nie było po co jechać.
_________________
Nic się nie zdarza, jeśli nie jest wpierw marzeniem.
 
 
 
agrupa


Motocykl: Iż-49
Posty: 1111
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 06 Mar, 2012   

Piotrze czy wróciłeś z tym kawałkiem TIZ-a ? Jaka była cena z ciekawości.
_________________
Pozdr, Marcin
IŻ 49 1955r
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Motobazar] Wrocław
25 lutego 2007
tybusz Motobazary 13 Pon 26 Lut, 2007
Błażej
Brak nowych postów [Motobazar] Wrocław
20 wrzesnia 2009
tybusz Motobazary 2 Czw 24 Wrz, 2009
mcfrag
Brak nowych postów [Motobazar] Wrocław
28 lutego 2010
Gaca Motobazary 6 Sro 03 Mar, 2010
spoon
Brak nowych postów [Motobazar] Wrocław
26 września 2010
Mrówa Motobazary 11 Sro 29 Wrz, 2010
spoon
Brak nowych postów [Motobazar] Wrocław
20 lutego 2011
mcfrag Motobazary 6 Pon 21 Lut, 2011
WADER
Brak nowych postów [Motobazar] Wrocław
29 kwietnia 2012
Gaca Motobazary 5 Nie 29 Kwi, 2012
tybusz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna