IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wilki zastępcze
Autor Wiadomość
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Czw 26 Maj, 2016   Wilki zastępcze

Plany były ambitne, wyszło jak zwykle. Z zazwyczaj licznej grupy dziś w trasę pojechała delegacja - ważne sprawy pokrzyżowały plany pozostałym dolnośląskim rajderom. Ale po kolei:

Rano, podczas spaceru do garażu zrozumiałem, że to nie będzie zwykły dzień. Na trasie pojawił się niezidentyfikowany obiekt nielatający:

Czarnym Junakiem udałem się do Środy Śl. Po chwili dojechał Hrabia i razem ruszyliśmy w kierunku zachodnim.

Pierwszy planowany postój wypadł nam na rogatkach Legnicy,

Mieliśmy chwilę, więc zajrzeliśmy do hrabiowskiej elektrowni, gdyż zdarzało się jej od czasu do czasu filuternie zamrygać kontrolką. I to był błąd - gdybyśmy tego nie zrobili, pewnie całą trasę bez niczego przejechalibyśmy na naderwanym i obróconym szczotkotrzymaczu. A teraz trzeba było naprawiać... :)

Święto religijne oznacza całkowitą zamkniętość sklepów. Dobrze, że na cepeenie mieli jakieś lepidiany.

W międzyczasie nadjechał Łukasz.

Po mniej więcej godzinie nienerwowej walki kontrolka definitywnie zgasła. W trzy junaki ruszyliśmy na południowy zachód.

Hrabia zaordynował kawę, po którą musieliśmy wdrapać się na widoczny w oddali pagórek...

... na którym przywitał nas zaspany gość w szlafroku. Późno wstają tam na zamku...

Po chwili podano kawę:

Każdy dostał własna porcję. :)

Grodzec - Spherical Image - RICOH THETA


Ugasiwszy pragnienie ruszyliśmy na południe. We Wleniu prawie rozjechaliśmy jakąś manifestację. Chyba byli niebepieczni, bo pochód eskortowała policja. Na nasz widok czym prędzej czmychnęli w boczną ulicę. Pfff.. :)

Strasznie naświnili na szosie. Jak tak można? :)

Dojechaliśmy do zapory w Pilchowicach. Rozmiarowo druga w Polsce (po Solinie), największa w kategorii zapór kamiennych. Naprawdę duża rzecz.
Pilchowice - Spherical Image - RICOH THETA


I bardzo estetyczna.

Zaporę oddano do użytku w 1912r. Te turbozespoły pracowały w niej nieprzerwanie aż do ubiegłego roku!

Czym się dało pokręcić - pokręciliśmy...

Co się dało wymacać - zostało wymacane...

Sprawdziliśmy też ładowanie - nie ładuje. :)

Oczywiście zameldowaliśmy się i na koronie.

Upatrzoną drogę powrotną musieliśmy deczko zmodyfikować. Z obranej zawrócił nas ten dzielny strażak. Stwierdził, że nie przejedziemy bo dziś urzęduje tam gliniarz i prokurator.

Pozostało zrobić w tył zwrot i pojechać objazdem.

Na popas stanęliśmy w Siedlęcine, w gościńcu "Perła Zachodu". Już tam kiedyś z Hrabią konsumowaliśmy, miejsce jest sprawdzone i zaaprobowane. :)

Widok na Bóbr rozlany w Jezioro Modre:

Dziś poszliśmy w ryby. Hrabia wziął pstrąga, ja zamówiłem filet z dorsza sudeckiego. :)

Łukasz preferuje kuchnię staropolską:

Z naładowaną bateryjką przemknęliśmy prez Jelenią Górę, kierując się na czeskie pogranicze. Tempo mieliśmy tak mocne, że nie sposób było zrobić ostre zdjęcie w ruchu. :)

Z tego wszystkiego niechcący wjechaliśmy na Śnieżkę :)

No, może niezupełnie na Śnieżkę - w każdym razie bariera 1000m n.p.m. została pokonana.

Mimo, że to Karkonosze, pod schroniskiem stała Tatra. Ech, ta czeska ekstrawagancja... :)

W zasadzie to był ostatni punkt zaimprowizowanego naprędce programu dnia. Potem nastąpił klasyczny szybki odwrót: Lubawka, Kamienna Góra, Bolków...

W Strzegomiu pożegnaliśmy się z Łukaszem.

W Kątach Wrocławskich rozjechaliśmy się z Hrabią...

Kolejna wycieczka dolnośląskich poszukiwaczy smaku przeszła do historii. Mam nadzieję, że w tym roku to nie było nasze ostatnie słowo. Prawda, koledzy nieobecni? :)
 
 
Łukasz Hawryluk
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 946
Skąd: Legnica
Wysłany: Czw 26 Maj, 2016   

Tak. To był dobry dzień - z wielką przyjemnością pokonywałem kolejne kilometry.

Pogoda - jedyny znak zapytania, była idealna. Przelotne deszcze przeleciały gdzieś obok. Słońce nie raziło, gorąco nie było, maszyny się chłodziły. :thumbup:

Zapora w Pilchowicach jest przykładem, że nawet praktyczne rzeczy można zrobić w ładnym dizajnie, który cieszy oko.


Pozytywnie zmęczony wróciłem na kolację do domu i... pozostało mi poobgryzać kości. Ech...

Tak - czuje się "młodym wilczkiem"! ;)
_________________
Iż 49 1956r.
 
 
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Pon 30 Maj, 2016   

No nareszcie coś się dzieje w TYM dziale. Od kiedy Archi przesiadł się na japońskie moto - cisza... Nic i zastój.

Wyprawa niczego sobie ale co tam, Wy macie tam same ładne tereny... no piknie, Panowie.

Nieprzerwanie jestem pod wrażeniem zdjęć z tego, no czegoś, co robi takie fajne zdjęcia. Jak nazbieram kasy, a będzie to pewnie jak już nie będę jeździł, to sobie kupię aby fotografować wycieczki. :)

A zaporę w Plichowicach to może kiedyś obejrzę, z majonezowego Junaka. :)
_________________
jarcco
 
 
Łukasz Hawryluk
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 946
Skąd: Legnica
Wysłany: Pon 21 Sty, 2019   

Odwiedziłem ostatnio miejsce znane lokalnym "iżownikom" :) z w/w wyprawy
Tak latem

Tak zimą. Żadnych iż-y nie spotkałem ;D
_________________
Iż 49 1956r.
 
 
cadyx


Motocykl: Iż-49
Posty: 16
Skąd: ok Krakowa
Wysłany: Pon 21 Sty, 2019   

Niestety to nie jest Tatra tylko Praga. Można jeszcze takie pojazdy zobaczyć w małopolsce w wersji z dźwigiem (używa je jeszcze krakowski Tauron).
 
 
awtowelo


Motocykl: BMW
Posty: 95
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 21 Sty, 2019   

Praga V3S "Jaszczurka" :) Z tymi samochodami wiąże się ciekawa historia. Swego czasu Czesi rozpisali konkurs na nowy wielozadaniowy samochód ciężarowy dla swojej armii (Praga to konstrukcja z lat 50-tych). Zgłosili się czołowi producenci. Zorganizowano testy porównawcze. W próbach terenowych najlepiej wypadła...Praga V3S :)
_________________
BMW R35, Simson 425 S, MZ BK 350, DKW NZ 350.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna