IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zagadkowe graty
Autor Wiadomość
Maciekpiti


Motocykl: Iż-49
Posty: 212
Skąd: Radom
Wysłany: Sro 12 Wrz, 2012   Zagadkowe graty

Witajcie, jakiś czas temu dostałem mały prezent od znajomego. Kilka szpargałów do silnika twierdził że to wszytko do Iża podobno kiedyś miał sztywniaka. Mniejsza o to. Graty trochę poleżały w garażu i przy okazji sprzątania przyjrzałem im się dokładniej. No i miła niespodzianka. Do Iża nie ma tam nic bynajmniej tak mi się wydaję. Kilka gratów do DKW emblematy Auto Union widnieją na każdym z tych elementów. Ale do rzeczy.

1. Kosz sprzęgłowy i tarcze.

Wybity jest na nim numer oraz artystyczny napis "Kurtz" tak mi się wydaję ciężko to dokładnie rozczytać. Mam do niego 3 pasujące tarcze sprzęgłowe które też mają ten napis.






Przekładka sprzęgłowa z emblematem DKW nie wchodzi do niej, ma za dużą średnicę.
Ponadto śruby trzymające koło zębate mają wybity napis "Verbus 8G"

2. Na grubej przekładce sprzęgła nabite jest 4 kółeczka oraz numer. Tarcza wydaje mi się taka sama jak w Iżu.



Reszta tarcz jest tej samej średnicy lecz nie ma na nich żadnych emblematów.

3. Na tych elementach również wszędzie jest znaczek "Auto Union".









3. Dostałem również taki kopniak





4. Z kolei na tych elementach nie ma żadnego znaczka tylko długi numer















Jeśli wiecie od czego to graty to dajcie znać, dobrze wiedzieć co się ma w piwnicy.
Pozdrawiam
 
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1435
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 13 Wrz, 2012   Re: Zagadkowe graty

Maciekpiti napisał/a:
Wybity jest na nim numer oraz artystyczny napis "Kurtz" tak mi się wydaję ciężko to dokładnie rozczytać.


Czy to nie jest napis "Hurth"? Bo jak tak to:
http://www.gleason.com/cms/en/188/gleason-hurth

Skrzynie biegów Hurth stosowano m.in. w motocyklach TWN, Victoria, Standard, Imperia Hercules, Hecker, wczesne DKW, ...

P.S.: Używaj trybu makro przy zbliżeniach - normalny tryb nie pozwala na prawidłowe zogniskowanie (ostrość) przy niewielkich odległościach od fotografowanego przedmiotu. Już lepiej zrobić fotkę z dalszej odległości i wykadrować odpowiedni fragment.
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna