IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Planeta] Moja Planeta - chwalę się.. :))
Autor Wiadomość


Posty: 0
Wysłany: Nie 19 Lis, 2006   [Planeta] Moja Planeta - chwalę się.. :))

Witam,

mam przyjemność pochwalić się swoją Planetą. Przeszła już wstępną renowację, ale jakieś 10 lat temu i kwalifikuje się do ponownego odnowienia.

Oceńcie na ile jest oryginalny (na tabliczce ma napisane IZ-P, 1962r.), które części wydają się Wam dołożone od innego modelu (jeśli takie znajdziecie).

Zdjęć silnika nie mam, ale uzupełnie jak tylko zrobię. Resztę mogłem sfotografować tylko pod tym kątem jaki widzicie.

Czekam na Wasze opinie.. :)

http://www.fotosik.pl
http://www.fotosik.pl
http://www.fotosik.pl
http://www.fotosik.pl
http://www.fotosik.pl
 
 
Wafelek


Posty: 165
Skąd: Stargard Szczeciński
Wysłany: Nie 19 Lis, 2006   

Całkiem fajna ta Planetka! Zazdroszcze ci licznika i tylnej lampki. Ciężko je dostać!
 
 
 
Voron


Motocykl: Iż-56
Posty: 124
Skąd: Ogrodzieniec
Wysłany: Nie 19 Lis, 2006   

Wafelek jak chcesz to ja mam taki licznik do sprzedania ale jest niesprawny
_________________
Iż 56 1958r, Yamaha xv 1600
 
 
Wafelek


Posty: 165
Skąd: Stargard Szczeciński
Wysłany: Nie 19 Lis, 2006   

A wiesz moze co w nim jest nie tak?
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Nie 19 Lis, 2006   

Nie tak jest w nim to, że nie ma papierów i mieć nie bedzie.. Chcę kupić albo ramę z papierami albo drugi, sprawny i poskładać z dwóch całość. Chciałbym, żeby ludzie wprawnym okiem jednoznacznie określili, że jet to to co myślę, czyli Planeta 62r. Tabliczkę ma, ale nie jestem jej na 100% pewny. No i czy jest i w jakim stopniu zamienny np. z modelem 56 (chodzi o części i podzespoły). wiem, że Planety miały jeszcze numer oznaczający czy to wersję, czy rok produkcji. I właściwie o to mi chodzi.
 
 
pawlaczyskis
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Nie 19 Lis, 2006   

Mi sie wydaje, że jest takie samo w obydwu egzempalrzach (56 i Planeta), albo jest to tu nie oryginalne! Mianowicie lampka tył i lampa przód!

A swoją drogą to to troche syfiaste jest :D
 
 


Posty: 0
Wysłany: Nie 19 Lis, 2006   

Jak motor jest zabytkowy to i kurz też.. :) Ale serio, nie dotykałem go jeszcze, na razie zbieram literaturę i wiadomości ogólne i próbuję się ogólnie rozeznać w tym temacie bo generalnie to jestem mocno początkujący.. :)
 
 
kurczak


Motocykl: Planeta
Posty: 261
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 20 Lis, 2006   

Jedyne co widzę nieoryginalnego to korek wlewu paliwa, reszta na mój gust jest oryginalna.

Co do przedniej lampy to 56 i Planeta mają inne. 56 ma podobną w kształcie do 49, a Planeta ma bardziej "smukłą". Do tego w Planecie licznik ma proste wyjście, a w 56 (i 49) jest pod kątem dzięki czemu licznik od Planety jest tańszy - przynajmniej na Allegro :wink:

Moim skromnym zdaniem maszyna jest dobrym materiałem do remontu i pozostało Ci załatwić jakieś ładne papierki :wink:
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Pon 20 Lis, 2006   

Kurczak,

a może pdesłałbyś mi na priva jakieś zdjęcie oryginalnego korka paliwa, jeśli masz, albo jak zrobisz w jakiejś niedalekiej przyszłości?
 
 


Posty: 0
Wysłany: Pon 20 Lis, 2006   

ten "Gość" wyżej to ja - logowanie, jak zwykle.. :)
 
 
kurczak


Motocykl: Planeta
Posty: 261
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 20 Lis, 2006   

As You wish:

Z profilu:



Korek jest oryginalny :wink: :
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Pon 20 Lis, 2006   

No fajna ta PLANETKA tylko pogratulować .



------------------

Iż 56-1956r

Iż 49-1955r
 
 
diablomichal


Motocykl: Planeta
Posty: 764
Skąd: Staszów/Kraków
Wysłany: Pon 20 Lis, 2006   

A jak się ma sprawa z osłona stacyjki. Patrząc na zdjęcia Kurczaka i Chrumpel 'a widać że są inne, która jest oryginalna. Może obie ?
_________________
Iż Planeta '63
 
 
 


Posty: 0
Wysłany: Pon 20 Lis, 2006   

No ja tylko ze swojej strony moge powiedzieć, stacyjka i kluczyk są od nowości.



Kurczak, dzięki za zdjęcia, nie miałem pojęcia, że korek akurat jest lewy.. :) Choć faktycznie nie mogłem dopatrzeć sie otworu odpowietrzającego, a taki chyba powinien być w oryginale...
 
 


Posty: 0
Wysłany: Pon 20 Lis, 2006   

lampa jest na 100% oryginalna, w iżu 56 też takie były montowane w późniejszym okresie tak samo licznik, rama praktycznie jest identyczna w planecie i 56(mam 3 sztuk i trudno znalezc roznice) za wyjatkiem różnicy w tylnej czesci - tam gdzie zakłada sie siedzenie. Co do korka to prawdopodobnie pozniejsze wersje taki miały (mam ich dosyć dużo) a może są z póżniejszych wersji iża?
 
 


Posty: 0
Wysłany: Pon 20 Lis, 2006   

Co do ramy, to z tego co się dopatrzyłem na zdjęciach, to chyba zasadniczą różnica jest to, że w Planecie, z tyłu, pod siedzeniem jest otwarta, a w 56 zamknięta i zaokrąglona. A korek może być z późniejszych wersji. Ale pasuje jak ulał..
 
 
kurczak


Motocykl: Planeta
Posty: 261
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 21 Lis, 2006   

Co do korka, to ten plastikowy może być z jakiejś Planety 2 lub innego młodszego modelu, gdzie wprowadzono więcej plastiku. Pasować będzie, bo przypuszczam, że do teraz Iże i inne rusy maja identyczny wlew w baku.



Co do osłonki stacyjki to na moją błękitną landrynkę wogóle nie patrzcie, bo mam całą przednią lampę od WSK. Tutaj Chrumpel ma pełen oryginał.



Ramy sa praktycznie identyczne w 56 i P. Zasadnicza różnica jest w tylnej części. Wojtas co z moim artykułem o porównaniu Iża 56 i Planety? :wink:



Kurczak
 
 
 
BartekG


Motocykl: Iż-49
Posty: 756
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 21 Lis, 2006   

Witam!

Ten korek to identyczny jak w 49 - więc może nie z młodszej, a starszej wersji :)
_________________
Iż49
 
 


Posty: 0
Wysłany: Wto 21 Lis, 2006   

A pomysł z porównaniem 56 i Planety (i może jeszcze 49) jest świetny. Coś takiego na stronce Wojt@sa byłoby świetne, przynjamniej dla nas, początkujących Jeżowców.



Wojt@s, wogóle Twoja strona, jak ją przeglądam, może być zajebistą kopalnią wiedzy i to w jednym miejscu...
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 21 Lis, 2006   

Wojt@s zgłasza się. Kurczak moge zamieścić Twój artykuł, ale po pierwsze musze go znaleźć, bo mi się gdzieś zawieruszył. Taki artykuł jest niezły i jeszcze go zestawić z 49 i będzie finito.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Planeta] Kwestja oryginalności części (planeta)
Paszapl09 Ogólne 1 Pią 27 Sty, 2017
Spiker
Brak nowych postów [Planeta] Skąd się wzięła Planeta
Michał Ogólne 5 Sro 29 Lis, 2006
Wojt@s
Brak nowych postów Chwalę się :)
pietruszka Hyde Park 0 Pią 20 Lip, 2012
pietruszka
Brak nowych postów Chwalę się ;-)
panz Hyde Park 2 Sob 02 Sie, 2008
KOZA
Brak nowych postów [Planeta] Planeta z Youtube-a
Ciekawy egzemplarz
Spiker Ogólne 2 Pią 12 Lip, 2019
Spiker
Brak nowych postów [Planeta] Planeta 5 z 1997r.
Dlaczego tak mało o tym roczniku?
Michał Ogólne 27 Sro 13 Kwi, 2016
strazak-84


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna