IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pannonia
Autor Wiadomość
Ferago
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Pon 20 Lis, 2006   Pannonia

Kto z was ma Pannonie? Ja przymierzam sie do zakupu, ale za jakiś czas, aktualnie nie mam kasy :)
 
 
pawlaczyskis
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Pon 20 Lis, 2006   

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem :D Aktualnie jest w częściach i czeka na remont, ale myślę że w czasie zblizającego sie roku dam sobie z nią radę :D
 
 
Wojt@s


Posty: 586
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 20 Lis, 2006   

Co do Panoni to dość jest duża ludzi z okolic Kalisza. Pozatym zapłon jest dość uciążliwy, tak jak lejąca kopka w Janku;d
 
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Wto 21 Lis, 2006   

No bo w Iżu to wcale nie cieknie z pod kopniaka, no nie? :wink: Ale sa sposoby, gdzies bylo na forum (Pędzel pisał)
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
BartekG


Motocykl: Iż-49
Posty: 756
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 21 Lis, 2006   

Witam!

Pewnie, że w iżu nie cieknie :) A jak cieknie, to znaczy, ze oringu nie ma. Często nie ma nawet tulei przytrzymującej oring na wałku (i tu pytanie/dygrasja - czy nikt nie zauważył, że są dwie wersje kapy bocznej silnika od strony sprzęgła - jedna ma wytoczony rowek na oring w materiale, druga ma tuleję dociskającą oring. Tyle, że nie wiem, czy to wynik remontów/usprawnień, czy rzeczywiście fabrycznie tak było). A jak na osi zmiany biegów wytoczy się rowek na drugi oring, to nawet kropelka nie ma prawa kapnąć (sprawdzone). A jak chcemy mieś zupełnie suchy silnik, to jeszcze należy wytoczyć rowki na oringi na osiach skrzyni biegów w miejscu, w którym wchodzą w mały dekiel)
_________________
Iż49
 
 
Matek


Posty: 156
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Wto 21 Lis, 2006   

No ja mam też Pannonię :) Jestem z tego motocykla bardzo zdowolony. A ta którą chcesz kupić to wersja z zapłonem iskrownikowym czy akumulatorowym??
 
 
 
Ferago
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Sro 22 Lis, 2006   

nie wiem, a sa oryginalnie dwie wersje ?



zapytam jak cos kolesia, tylko zanim kur... uzbieram kase to sprzeda w pizdu



wlasnie ida mi opony do iza za 200 i paczka z czesciami za 350 i wal za ktory wplacilem 100 i do odebrania silnik z szkielkowania za 250 :)
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1797
Skąd: Kielce
Wysłany: Czw 23 Lis, 2006   

A dlaczego jestes zadowolony? jak z awaryjnością? ile ,,wyciąga" jaka jest prędkość podróżna? i ogólnie przydatnosc w turystyce?
 
 
 
Matek


Posty: 156
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Czw 23 Lis, 2006   

Oczywiście, że obie wersje są oryginalne:) Ja mam tą z zapłonem iskrownikowym:)

Co do awaryjności ja nie miałem ze swoją żadnych problemów poza jednym epizodem (skopał się prostownik selenowy, co zaowocowało "wariacją elektryki" ale to nie jest jakaś wielka awaria, obecnie wszystko już ok). Moja "wyciąga" ok 109 km/h (na liczniku 120) ale jeżdżę nią z prędkością nie większą niż 85 km/h bo po co? :) Nigdzie mi się nie spieszy:) A przydatność w turystyce? Hmm... jako singiel może być ale do zaprzęgu z wózkiem bocznym to ten motor tylko cierpi i nic więcej:( No ale niech się ktoś jeszcze wypowie...



P.S. No i radzę pamiętać o jeszcze jednym kupując Pannonię nie spodziewajmy się dużej dynamiki. Motocykl ten zyskał sobie raczej miano "mułka". W byłym ZSRR było na to takie fajne określenie... nie pamiętam ale może ktoś je zna? :?
 
 
 
Ferago
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Czw 23 Lis, 2006   

:) ja mam MZ 250 tropika ale co do dynamiki.. :) daje rade!
 
 
diablomichal


Motocykl: Planeta
Posty: 764
Skąd: Staszów/Kraków
Wysłany: Sob 02 Gru, 2006   

Z tego co pamiętam p. Sałek pisał że te jawy mają niezaciekawie ukształtowane kanały w cylindrze, byc może( a nawet napewno) to wiąże się ze słabą dynamiką.
_________________
Iż Planeta '63
 
 
 
Matek


Posty: 156
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Nie 03 Gru, 2006   

diablomichal jakie jawy?
chyba kurka cos mi umknęło...
 
 
 
Ferago
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Wto 05 Gru, 2006   

wiecie co, chciałbym kupić Pannonie, ma koleś za 500 zł. na chodzie z papierami, lampa z przodu nie oryginalna kawałek drogi trzeba po to jechać jakies 140-150 km i sie zastanawiam czy warto



motor z wygladu jest w porzadku, podoba mi sie ale chodzi jak MZ itp. motory bez "przutupu" psuje mi to klimat
 
 


Posty: 0
Wysłany: Czw 07 Gru, 2006   

Panonnia to sprzet bezobsługowy tak jak Iz wade ma taka ze trzeba ja piłowac na biegach i wtedy idzie jak burza najlepiej chodzi na gazniku Pegaz a modeli był 5 jak bys cos chciał z instrukcji czy katalogow do Pannoni to daj znac.
 
 
pawlaczyskis
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Czw 07 Gru, 2006   

Ja bym prosł jakies instrukcje i katalogi... Wszystko co masz bo biorę się właśnie za ramont...
 
 
Matek


Posty: 156
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Pią 08 Gru, 2006   

Wracając do Pannonii :) No więc z tym piłowaniem to się troszkę muszę zgodzić niestety, chociaż są na to sposoby. Jednym z nich jest właśnie założenie gaźnika Pegaz, na którym motor chodzi o niebo lepiej (wiem bo na próbę miałem założony) no ale powstaje problem. Chcemy mieć ORYGINAŁ czy po prostu NIEORYGINALNY ZAMIENNIK (i lepszą dynamikę na starcie)? Ja wybrałem tą pierwszą opcję, gaźnik oryginalny po regeneracji, dysze takie jakie są podane w instrukcji no a motor ma wciąż charakterystykę "mułka". Tyle tylko, że mi motocykl "zrywny" na starcie nie jest do niczego potrzebny bo co ja niby na wyścigach jestem?



P.S. Pamiętam jak w czerwcu jechaliśmy z kumplem do Leszna na żużel. Ja Pannonią a on WSK Kobuz. W drodze powrotnej zrobiliśmy sobie mały "wyścig", na starcie nie miałem szans ale później role się odwróciły.
 
 
 
Matek


Posty: 156
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Pią 08 Gru, 2006   

Pawlaczyskis kurka chłopie w necie krąży gdzieś katalog części do Pannonii po węgiersku, niemiecku i po polsku niestety nie mogę już go znaleźć :( A szkoda bo zapodałbym linka...
 
 
 
pawlaczyskis
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Pią 08 Gru, 2006   

A to szkoda... Oj szkoda :(
 
 
andrew
[Usunięty]

Posty: 0
Wysłany: Pią 08 Gru, 2006   

Co do stwierdzenia że Panonia to "mułek" to się musze zgodzić, moja nawet mimo tego że ma gaźnik Pegaza to i tak jakoś mułowato jeździ lecz być może zapłon jest troszkę za późny. a tak poza tym to nie nażekam, jeździ się bardzo dobrze, moja jest na dotarciu więc nawet nie wiem ile pójazie, ma fajny głos( nie to co junak ale według mnie bardziej podoba się mi niż głos Iża). Sądzę ze jedynym mankamentem jest zapłon bateryjny(wolał bym wersje z iskrowym)
 
 
Roy


Motocykl: Iż-56
Posty: 157
Skąd: Ogrodzieniec
Wysłany: Nie 10 Gru, 2006   

witam :) ja również jestem posiadaczem motocykla Pannonia :) moją pannonia wyciągłem z ogórdka (stała tam 10 lat niczym nie przykryta :roll: ) i po 3 długich latach remontu motocykl wygląda świetnie :) jest to badzo ciekawy motocykl z licznymi nietuzinkowymi rozwiązaniami technicznymi których na próżno szukać choćby w polskich motocyklach (np. napinanie łańcucha całym wachaczem :D ) jestem badzo zadowolony z motocykla choć muszę przyznać że mułek to z niej jest :? ale w końcu po to ma się zabytka żeby czerpać przyjemność z jazdy a nie podnosić sobie poziom adrenaliny :lol: pozdroo :D
_________________
FLSTF`98, FLSTC`98, Indian Chief, Shovelhead Chopper, Yamaha XV 1700, SAM ZAP 1200, Ural M62 1962, M72N 1957, M72M 1956
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Pannonia TLF 250
czyli Polak i Węgier
KM Pozostałe 2 Nie 03 Lis, 2013
KM
Brak nowych postów PANNONIA T1
Pozostałe 29 Pon 26 Maj, 2008
Roy
Brak nowych postów Pannonia 250 ( WojtaS )
WojtaS Pozostałe 20 Sob 23 Lut, 2008
Matek
Brak nowych postów Matek Pannonia T1
Matek Pozostałe 20 Pią 21 Wrz, 2007
Brak nowych postów też Pannonia TLF 1958 r
Pozostałe 2 Pią 07 Gru, 2007
Matek
Brak nowych postów Pannonia TLF Deluxe 1959
Czyli człowiekowi się nudzi i kupuje dziwne przedmioty
regers Pozostałe 26 Czw 09 Sty, 2014
KOZA


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna