IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
MSS 500
Autor Wiadomość
Pawlasty


Motocykl: K-55
Posty: 62
Skąd: Krosno Odrzańskie
Wysłany: Nie 12 Paź, 2014   

Niestety ani Dziadek ani Babcia nie pamiętają nic o takim motocyklu. Szkoda, że tak wyszło.
_________________
SHL M11W i K-55
 
 
 
HansDKW


Motocykl: inny
Posty: 17
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: Pon 10 Lis, 2014   

No cóż tak bywa.

A jeśli chodzi o wiadomości na FB od osób nieznajomych, to wcale tak nie jest, jak piszesz.
Napisał do mnie na FB Pan Redaktor z TVN-Turbo. Nie mam go w znajomych, ani on mnie i wiadomość była natychmiast i normalnie widoczna. Ja pisałem tez do mojego kolegi, którego nie mam w znajomych i on tez natychmiast widział moją wiadomość. W związku z tym wydaje mi się, iż pan Krystian Tomala po prostu olewa moje wiadomości niestety. Bardzo chcę się mylić, ale...

Załączam owe zdjęcie z FB. Zdjęcie to wspaniale ukazuje rozmiar motocykla MSS1.


https://www.facebook.com/...&type=1&theater
 
 
Pawlasty


Motocykl: K-55
Posty: 62
Skąd: Krosno Odrzańskie
Wysłany: Pon 10 Lis, 2014   

Ja z fb nie korzystam prywatnie, wrzucam tylko posty na fanpage SHL. Kiedyś jak zorganizowałem dla 1000 fana książkę Pancewicza to wysyłając wiadomość pokazało mi informację, że nie mam tego użytkownika w znajomych i wiadomość zostanie umieszczona w folderze "pozostałe", albo innym o podobnej nazwie. No i widocznie tak musiało być bo człowiek odezwał się po pół roku bo dopiero wtedy zauważył tą wiadomość, a książka już dawno była w innych rękach.

Szkoda, że nic nie wiedzą na temat tego motocykla, naprawdę chciałem pomóc :(
_________________
SHL M11W i K-55
 
 
 
HansDKW


Motocykl: inny
Posty: 17
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: Pią 09 Sty, 2015   

Pawlasty napisał/a:
Szkoda, że nic nie wiedzą na temat tego motocykla, naprawdę chciałem pomóc :(

Dzięki za szczere chęci. :thumbup:

Przed chwilą znów wysłałem PW na FB do tego osobnika, bo widziałem, że właśnie grał. Może teraz się odezwie.
 
 
HansDKW


Motocykl: inny
Posty: 17
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: Pon 23 Mar, 2015   

A tak wygląda dyskusja na FB:
https://www.facebook.com/...05103102963264/
 
 
HansDKW


Motocykl: inny
Posty: 17
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: Sob 13 Cze, 2015   

Rozwalony jezdem, :rotfl: :grin: :grin: :grin:
ALUMINIUM opisane "robaczkami"
http://captain-alfred.coc...ss500-ef36.html
czeba przewidąc trochę w dół :rotfl: :rotfl:
 
 
HansDKW


Motocykl: inny
Posty: 17
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: Sob 11 Lip, 2015   

A tak sie zarabia pieniądze na motocyklu MSS500:

http://www.alamy.com/stoc...z-50295142.html
 
 
HansDKW


Motocykl: inny
Posty: 17
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: Nie 23 Sie, 2015   

Nobilitacja dla Aluminium,
Hamerykanie umieścili Aluminium w doborowym towarzystwie :chillout:
http://goodsparkgarage.co...ge-motorcycles/
 
 
Łukasz Hawryluk
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 946
Skąd: Legnica
Wysłany: Wto 25 Sie, 2015   

Polish artist ;)
_________________
Iż 49 1956r.
 
 
HansDKW


Motocykl: inny
Posty: 17
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: Czw 03 Wrz, 2015   

Oooo, właśnie cóś takiego napędzało MSS1

http://moto.legendaryspee...-v-twin-engine/
 
 
Marza


Motocykl: inny
Posty: 2
Skąd: Kolo- Hamburg
Wysłany: Czw 24 Gru, 2015   

Witam wszystkich. Szukajac wiadomosci o tym motorze natrafilam na to forum. Jest mi niezmiernie milo czytac tak pochlebne opinie o moim dziadku. Ciesze sie, ze motor ten trafil w dobre rece i dzieki obecnemu wlascicielowi tak wiele osob moglo o nim uslyszec.

Dziadek mial wiele innych ciekawych wynalazkow. Jako dziecko pamietam jak na podworku powstawaly kolejne modele samolotow wykonanych z drewna ktore umieszczal na maszcie. Zdobily one nasze podworka. Pamiec o nim nigdy nie zgasnie.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Zycze Wam szerokiej drogi.
Marzena
_________________
Nigdy nie zapomne....
 
 
FK
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 516
Skąd: Warszawa/ łomianki
Wysłany: Pią 25 Gru, 2015   

Dawaj jakiekolwiek zdjęcia do netu, tu będzie źyć wiecznie - Dziadek. :mrgreen:
_________________
Iż-49 żółte tablice, Iż-49 w słoikach już na żółtych,Simson sr2 1958(paragon zakupu) Tata
 
 
hrabia_T


Motocykl: Iż-49
Posty: 485
Skąd: Nowa Marchia
Wysłany: Pią 25 Gru, 2015   

Czy zostały jakieś konstrukcje po dziadku ?
_________________
ИЖ-49 '57
 
 
 
Marza


Motocykl: inny
Posty: 2
Skąd: Kolo- Hamburg
Wysłany: Pią 25 Gru, 2015   

Tak, jest samolot drewniany. na podworku, ale to raczej elementy dekoracyjne, oraz wiele ciekawych rozwiazan w mieszkaniu, gdzie mieszkal. Jak kuchnia, szafy wmontowane w sciane, rozsuwane.

On kochal to aluminium. Pamietam, ze nawet swoj grzebien z aluminium mial wlasnej roboty. Czlowiek samowystarczalny. :)
_________________
Nigdy nie zapomne....
 
 
HansDKW


Motocykl: inny
Posty: 17
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: Sro 27 Gru, 2017   

Pan Stanisław Skura, wspaniały człowiek, skonstruował wiele rzeczy. Niektóre były mniej lub bardziej epokowe, wszystkie one były wspaniałe, proste, niektóre wręcz genialne w swej prostocie i użytkowości.

Myślę, że wielkość jego umysłu została zaprzepaszczona w poprzedniej epoce niestety. :(
 
 
HansDKW


Motocykl: inny
Posty: 17
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: Czw 01 Mar, 2018   

Onegdaj w Kraju Naszych Odwiecznych Przyjaciół ;D

http://www.lr-online.de/l...ten_aid-2759560
 
 
HansDKW


Motocykl: inny
Posty: 17
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: Sro 28 Lip, 2021   

W tym rocku, w sierpniu (pod koniec) Amelinium będzie eksponowane na zlocie motocyklowym w Nowym Miasteczku, organizowanym przez Grupę Motocyklową "S3", jakoś tak pod koniec sierpnia to będzie (wyguglajcie sobie).

Będzie można go zobaczyć na Wasze piękne oczka osobiście, ale bez dotykania zbyt mocnego, czułe głaskanie dozwolone pod kontrolą. ;)
 
 
HansDKW


Motocykl: inny
Posty: 17
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: Pią 04 Lis, 2022   

Pany i Panewki,
tak oto kończy się wieloletnie staranie o pozyskanie do kolekcji zdjęcia zamieszczonego onegdaj na Motoforum Krosna Odrzańskiego przez niejakiego Krystiana Tomalę z Krosna Odrzańskiego.
Zostałem opindolony i zablokowany.
Poniżej kopia pełnej korespondencji z ww osobnikiem.
Czy też uważacie, że mu jakoś ubliżyłem???

"Krystian Tomala
Krystian Tomala
1 wspólny znajomy: Komar Gracjan
29.09.2014, 13:53
Wysłano
Witam, jestem właścicielem motocykla MSS500 oraz roweru RSS7 zbudowanych przez Stanisława Skurę. Poszukuję wszelkich materiałów związanych z konstrukcjami Pana Skury, a przetrwało ich niestety mało. Jestem bardzo zainteresowany pozyskaniem do kolekcji zdjęcia motocykla MSS1 , które zamieściłeś na FB. Czy jest możliwe abym mógł odkupić to zdjęcie do mojej kolekcji? Pozdrawiam, Hansdekawka.
06.10.2014, 22:47
Wysłano
Pod zdjęciem napisałeś "Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek informacje na ten temat prosze o kontakt ze mną." Wysłałem Ci wiadomość względem zdjęcia i motocykla. Odpowiesz?
26.10.2014, 09:08
Wysłano
Czy jest szansa na odpowiedź na moje maile ???????????
09.01.2015, 13:07
Wysłano
Widzę,że właśnie grasz.
Popatrz se na motocykl.
I może wreszcie sie odezwij w sprawie zdjęcia motocykla.

http://izhmoto.pl/viewtop...der=asc&start=0

IZHMOTO.PL :: Zobacz temat - MSS 500
27.12.2021, 21:04
Wysłano
To zdjęcie powinno być u mnie !!!
Krystian
Krystian Tomala
Witaj.Ale powitanie🙃Nie wiem kto ma prawa do tego zdjęcia tak naprawde.Wiem jedynie kto je miał.Ja tylko je pożyczałem do udostępnienia.
Możecie teraz dzwonić do siebie nawzajem oraz wyświetlać informacje, takie jak status aktywności oraz informacje o przeczytaniu wiadomości.
Wysłano
Prawa do tego zdjęcia ma tylko i wyłącznie jego autor! A to zdjęcie obecnie powinno być u mnie !
Krystian
Krystian Tomala
Czyli jesteś autorem?Nie mam pojęcia generalnie o takich prawach autorskich.Nie jedna osoba poza tym mam zdjęcie od kogoś innego w tym od autorów.
Wysłano
Nie jestem autorem, poczytaj moje wiadomości powyżej, to będziesz wiedział kim jestem.
Wysłano
Spytaj Komara o mnie !
Krystian
Znam treść poprzednich wiadomości.I była propozycja odkupienia owego zdjęcia nie było krzyku o jakieś prawa tak jak teraz.
Krystian
Zdjęcie wypożyczyłem do zapytania o historie tego motocykla.Nie odpowiadałem na oferty typu kupie lub zeskanuje zdjęcie
Krystian
Krystian Tomala
Mniej więcej poznałem historie i to mi starczyło.
Wysłano
Jak zamieściłeś to zdjęcie na FB to napisałeś,że ty masz do niego prawa autorskie.
Wysłano
A ja mam motocykl Pana Skury i jego rower też mam, kolekcjunuję jego dzieła...
Krystian
Krystian Tomala
Mam prawo umieścić na portalach zwłaszcza jeśli mam zgode od właściciela przedmiotu/fotografii i tak to wtedy wyglądało i było.Wiem że jesteś w posiadaniu kolekcji Pana Skury i gratuluje.Pierwsze takie info miałem od świętej pamięci Bodzia Deszcza.Za wiele nie wiedział ale wskazywał że ty tą klasyke posiadasz.
Wysłano
Wysłano
Bo posiadam od końca lat 80--tych
Wysłano
Deszczy znał tę historię ode mnie
Wysłano
Deszczu miało być
Krystian
Krystian Tomala
Możemy kiedy się spotkać bo nie mam nic do ukrycia.Wtedy ci przekaże namiary kto prawdopodobnie ma tę fotografie.To nie jest na telefon.Szanuje ciebie i szanuje chłopaków którzy tyle robią dla pasji rozumiesz Wojtek?Ja tej pasji nie rozwinołem bo choruje i nigdy już motorem nie pojade.Została mi mechanika pojazdowa.
Wysłano
Nieprawda! mylisz sie!!!, są trajki mi można popierdalać 😃
Krystian
Krystian Tomala
Dlaczego to mnie zainteresowało?Historia,nasza okolica,stare czasy.
Wysłano
Krystian
Krystian Tomala
Niestety potem się załamałem..Deszczu umarł.Był mi przyjacielem.
Wysłano
Podaj namiar, jak się ociepli, to podjade.
Krystian
Dobrze.
Krystian
Krystian Tomala
Masz racje są trajki.Ale moja choroba to dziwactwo nie uleczalna do dziś.Tylko ode mnie zależy czy będe jakotako czyli po japońsku chodził bo narażanie się kosztuje powrót mnie na trajke zwaną wózkiem inwalidzkim.
Krystian
Krystian Tomala
Krystian
Krystian Tomala
W kontakcie.
Wysłano
OK
08:34
Krystian
Krystian Tomala
https://www.jednoslad.pl/...Vbi0ZPIBJuGAOwY
Wysłano
Jedno z lepszych opracowań tematu, nie pozbawione jednak błędów. Kiedy wreszcie zdjęcie trafi tam, gdzie jego miejsce?
Krystian
Krystian Tomala
Jestem przed pracą.Przeglądałem FB i ujrzałem ten artykuł dlatego ci go przesłałem wiedziałem że będziesz tym zainteresowany.Zdumiony jestem że ktoś koloryzował te zdjęcie.Co do samego opracowania błąd jest i to duży.Powinni z Tobą się skontaktować jako z właścicielem obecnym motorka zrobić wywiad porobić zdjęcia obecnego stanu itd i prosić o autoryzacje.A tak nazwano cię obecnym właścicielem z patentami i tylko tyle.Skąd zdjęcia pobrali nie mam pojęcia.
Wysłano
Większość zdjęć ja udostępniłem w sieci, jednak nie wszystkie. Tekst oparty na moich wygpowiedziach na forum "Odkrywcy" oraz moich wypowiedzi i wnuczki p.Stanisława, Marzeny z forum "Iża".
Krystian
Krystian Tomala
Rozumiem.Ale uważam za duży błąd pominąć cię w tym artykule.To co było kiedyś jest bardzo ważne jak i sama geneza motocykla.Ale ważne również jest dzisiaj a zwłaszcza to co przetrwało.Dlatego rozwala mnie że autor poszedł po bandzie i zamiast zrobić super artykuł oszczędził się do wiedzy z internetu.Może się myle ale tak myśle.
Wysłano
Nie on jeden, takich artykułów jest dużo więcej. Niektóre ze strasznymi wyssanymi z palca bzdurami. Nie odpowiedziałeś na ważne pytanie: Kiedy wreszcie zdjęcie trafi tam gdzie jego miejsce???
Krystian
Mieliśmy się spotkać i co?Lato mineło przyszła jesień.Dobrze pomimo to skontaktuje się z osobą która powinna mieć te zdjęcie.Pytanie tylko jak mam podejść tą osobe nie wiem ale postaram ci się pomóc przez wzgląd na św pamięci bodzia deszcza.To on opowiedział mi o Tobie.
Krystian
Krystian Tomala
CZEKAJ TEKST URWAŁO
Wysłano
OK, zadziałaj, powiedz prawdę, nie kombinuj. Gromadzę pamiątki związane z tym tematem i uważam, że miejsce zdjęcia jest u mnie, wśród reszty historii.
Krystian
721xxxxxx jak możesz zadzwoń { (usunąłem numer, bo mógłby kwękać) }
Krystian
Krystian Tomala
było by miło
Wysłano
Pod wieczór zadzwonię.
Krystian
Krystian Tomala
11:49
Krystian
Znasz Krosno w miarę dobrze?
Krystian
Jest taka ulica Osiedle Północne
Krystian
A jeszcze do nie dawna tą ulica nazywała się ulicą 40-lecia prl
Krystian
Bynajmniej na tej ulicy od głównej po prawej stronie zaczynają się domki jednorodzinne na pewno nie najnowszego typu
Krystian
I jest tam taki dom gdzie mieszkała babuszka.Dziadek jej mąż chyba wtedy świeżo zmarł.
Krystian
Ciekawie się zaczyna prawda?
Krystian
Była rodzina też ich jak i z Litwy.Jak dziadek umarł....rodzina polska rzekomo przewróciła dom do góry nogami.Czemu?A no szukali kasy kosztowności złota.Ponoć węgiel nawet w piwnicy przeżucili....Służyli czyli dziadek i babcia podajże WP/AK wysokie emerytury
Krystian
Ponoć nie odnaleziono wszystkich skarbów.
Krystian
Chate jednak opanowali Litwini mieli testament.Postanowili wynająć.Wynająłem z byłą już wtedy dziewczyną
Krystian
Opowiedziałem rodzicą tą historię wtedy z domem.Mój ojczym myślał że znajdzie jednak skrytke
Krystian
Guzik znalazł
Krystian
Krystian Tomala
Na strychu znalazł jednak zdjęcie Tak właśnie te zdjęcie
13:45
Wysłano
Na tym zdjęciu niema nikogo z rodziny Pana Skury. Jest to prawdopodobnie zdjęcie, jakich było i wiecej, zrobione przez ludzi, którzy przyjechali obejrzeć motocykl. Nie ma to znaczenia, jest to zdjęcie motocykla wiadomego.
Krystian
Wiesz co
Krystian
Krystian Tomala
Starałem się coś dowiedzieć
Krystian
Krystian Tomala
A ty mnie pouczasz i opierdalasz.Twoje stwierdzenie że zdjęcie powinno być tam gdzie ich miejsce to sam sobie odpowiadasz że tych zdjęć jest wiele.Piszesz mi nie kombinuj mów prawdę.Mam 43 lata i podchodzisz do mnie chamsko nie pierwszy raz.Nie musisz już dzwonić mam w 4 literach całą tą historię.A za zdjęcie próbujesz rozliczać jak za swoją własność i tak to traktujesz.Byłem miły i to koniec jak jesteś facet nadętym bucem"

Nie wiem, nie rozumiem kto tu jest nadętym bucem?
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1408
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 07 Lis, 2022   

Ja wiem oczywiście jak Ci na tej fotce zależy z wiadomych względów. Z mojego doświadczenia - ciekawe artefakty mają prawie zawsze (łagodnie mówiąc) "specyficzni "osobnicy. Gość wie, że jest na świecie tylko jeden poważny kupiec tej fotki, więc może kiedyś ... A może tej papierowej fotki już nie ma i niepotrzebnie się denerwujesz? :chillout:

(Ja bym nie cytował tej całej korespondencji jednak ...)
_________________
Iż Planeta '63, ...
Ostatnio zmieniony przez Spiker Wto 08 Lis, 2022, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
HansDKW


Motocykl: inny
Posty: 17
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: Pon 07 Lis, 2022   

Tak wiem, masz rację, "specyficzni osobnicy", bardzo dobrze powiedziane :)

Tego samego dnia pod wieczór napisał do niego w tej sprawie nasz wspólny znajomy.
Odpowiedź brzmiała, że ja byłem arogancki, a on nie ma kontaktu z posiadaczem zdjęcia od 3 lat !!!

Całą korespondencję umieściłem, bo chciałbym aby mi ktoś powiedział, gdzie, w którym miejscu tej korespondencji byłem arogancki, w którym miejscu go opierdalam, gdzie podchodzę do niego chamsko nie pierwszy raz... ???
Oświećcie mnie, bo naprawdę nie kumam :(

Zresztą gościu od razu wydał mi się jakiś dziwny, bo gdy umieścił to zdjęcie na FB napisał,że jest właścicielem zdjęcia i ze względu na prawa autorskie zabrania kopiowania i rozpowszechniania tego zdjęcia :O
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna