IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Yamaha XJR 1300 SP
Autor Wiadomość
Zdzislaw
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 128
Skąd: Janikowo
Wysłany: Wto 14 Mar, 2023   Yamaha XJR 1300 SP

Mój motocykl w który wsadziłem worek albo dwa pieniędzy i bardzo dużo serca.

Kupiona w 2011 roku z przebiegiem 36500km, oczywiście łoryginalnym, bo w Szwecji notują to od lat :) . Obecnie ma 124kkm czy 126, musiał bym zerknąć do czarnego gestapowskiego notesu, a nie wiem gdzie leży. Tak więc trochę nią nakulałem.

Rok temu przeszła kapitalkę w sumie, rozebrana do śrubki, silnik otrzymał nowe tuleje w cylkach, pierścienie, sworznie, głowica po regeneracji, ślizgi łańcuszki, i wiele wiele wszystkiego, długo by pisać. Rama przelakierowana na RAL2004, czyli pomarańczowy, w proszku, no tak mi się uwidziało i jest zamiast czarnego.

Nie będę pisał ile opon zjadła, bo co dwa lata któraś jest wymieniana, oczywiście nowa. Używki nie mają sensu tutaj.
Na dniach wleci 4 komplet napędowy
Zjadła jak pamiętam 3 sprzęgła, teraz jest założony docisk Barnetta, więc może dłużej pożyje obecny zestaw. Oczywiście jak ktoś jeździ jak emeryt nie zużyje tyle opon, łańcuchów i sprzęgieł. Ja ją kocham za dawanie co wsiądę na nią banana na ryju, więc nie ma lekko :) .

Z dodatków i moich modyfikacji ma pomotane prze ze mnie gaźniki, filtry KN stożki, czasami wsadzę 4degree-płytkę zapłonową zmieniającą punkt zapłonu i przenoszącą moc i moment na dół. Obecnie ma 115KM na kole, zmierzone na hamowni.

Zawiecha oryginał przód z rozpórką od aliexpressów, tył nowe YSS gazowe
Wydech - rury i kolektor Black Widdoow
Tłumiki GPR, wcześniej prawie odkąd kupiłem ją Arrowy przelotowe, piękne brzemienie, teraz jeszcze lepsze.

Po mału robi się to tez zabytek, albo oldtimer, model nie produkowany od 22 lat a w ogóle zaprzestali XJRę robić jak pamiętam w 2017 czy 18. Tak więc kto szuka UJMa jakiegoś, to warto brać Ją na gaźnikach no i dwa wydechy.... nowsze są na szprycy i jeden wielki brzydki komin.

Ogólnie przelatałem nią cała Polskę wzdłuż i wszerz, Czechy,
Słowację.

Na serio jest to motór, którym w ciemno mogę pojechać gdzieś i wiem, ze wrócę z daleka. Raz tylko miałem większy problem, bo w wilgotnym klimacie nie chciała palić od razu, okazało się, że stacyjka była w środku zasyfiona. A tak. Wsiadam i jadę przed siebie nie martwiąc się o to, ze stanie :) .

No i raczej jej nie sprzedam, chyba, że ktoś mnie na serio zmiękczy odpowiednią ilością plnów..







_________________
XJR 1300SP 01, WSK Z 59,....IŻ 49 56'...
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3826
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sro 15 Mar, 2023   

No i przyszedł ten czas na Iżomahy :D
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Sro 15 Mar, 2023   

A można do niej dokupić szprychowane koła chromowane błotniki? :D
 
 
 
Zdzislaw
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 128
Skąd: Janikowo
Wysłany: Sro 15 Mar, 2023   

Do Iżomahy są jakieś akcesoryjne szprychowe, ale uwierz mi, kosztują tyle co niejeden IŻ forumowy :O .



Iżomaha, nickeldon :D .
_________________
XJR 1300SP 01, WSK Z 59,....IŻ 49 56'...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów yamaha ct1
piotr Pozostałe 6 Czw 17 Maj, 2007
piotr
Brak nowych postów Yamaha XJ600 Diversion
tofman Pozostałe 19 Czw 01 Lis, 2007
FK


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna