IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
NSU 251 OSL
Autor Wiadomość
Tuftufek


Motocykl: AWO T
Posty: 103
Skąd: Pińczów
Wysłany: Nie 05 Paź, 2014   

Temat podstawki pewnie po rajdzie POLSKA B :D . Suchy dostał wyróżnienie za najstarszy motocykl na rajdzie. ( Proszę o kontakt na PW w celu ustalenia odbioru nagrody) Gratulacje!

Suchy napisał/a:


Dwaj twardziele.
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1779
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie 05 Paź, 2014   

Generlanie jadąc na rajd na wyboju odczepiła mi się podstawka, więc owinałem ją jakimś workiem foliowym żeby dobrze siedziała w zatrzasku i jadę dalej. Na miejscu NSU nie zrobił specjlanej sensacji, za to wszyscy byli żywo zainteresowani workiem. Worek zrobił furorę.
 
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3822
Skąd: Słupsk
Wysłany: Nie 05 Paź, 2014   

Również przyłączę się do gratulacji i mam nadzieję, że w jury nie było żadnego rzeczoznawcy ;D
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1779
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie 05 Paź, 2014   

Był, ale jak mnie zobaczył to sp...ł w las. :chillout:
 
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3822
Skąd: Słupsk
Wysłany: Nie 05 Paź, 2014   

No wiesz, to nagrody z rąk wroga przyjmować nie wypada :letssin:
 
 
mareq


Motocykl: M1A
Posty: 240
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pon 06 Paź, 2014   

nickeledon napisał/a:
No wiesz, to nagrody z rąk wroga przyjmować nie wypada :letssin:


Jak nie? Jagiełło przyjął 2 miecze :) .
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3822
Skąd: Słupsk
Wysłany: Pon 06 Paź, 2014   

mareq napisał/a:
Jagiełło przyjął 2 miecze


To nie była nagroda lecz wyzwanie.
 
 
mareq


Motocykl: M1A
Posty: 240
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pon 06 Paź, 2014   

Wiem, za szybko to napisałem...
Tą nagrodę zatem bym przyjął jako symbol poddania :) .
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1779
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon 06 Paź, 2014   

Tuftufek napisał/a:
Dwaj twardziele.

A trzeci na Awo Turiście się nie załapał. ;D Poza tym z czołówki starszych był kolega na EMW ,,Osiołku". Bo skoro Osły i Ćwiartki pod Stalingrad zajechały to u nas mają nie przejechać? Jednak, my to jesteśmy mięczaki , Grzegorz na Gazeli urwał się przedwczesnie, bo od razu pojechał do Bydgoszczy, z lampką LED zamiast przedniej żarówki! :pada: Ale dał radę!
A tak wogóle to spodobała mi się koncepcja rajdu terenowgo, przy czym na nastepny pojadę Junakiem na ,,kostkach".
 
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1408
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 07 Paź, 2014   

Suchy napisał/a:
czy wie ktoś jak zrobić, żeby tylna podstawka się nie obrywała z tylnego zatrzasku na co większych wybojach?

Kto tutaj może to wiedzieć? Zadaj pytanie na forum NSU i z pewnością otrzymasz odpowiedź. Choćby ode mnie :mrgreen:
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1779
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto 07 Paź, 2014   

Perfidnie. <_<
 
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1779
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon 16 Mar, 2015   

Z nowości to u mnie na jesieni znowu siadł regulator z Cyklo, mimo, że przejechał kilka tys. Wynegocjowałem zamontowanie regulatora mechanicznego w ramach gwarancji. Zamontowali, jednak regulator daje prąd ładowania tylko do ok 6,2- tzn większego napiecia nie wykryłem na styku ładowania. Po przekroczeniu 6,2 i dodaniu gazu odcina prąd, kontrolka się zaczyna żarzyć a napięcie do napięcia takiego jak na aku. :D . Akumulator generlanie jest naładowany, ale słabo to widzę. :D Chyba w będę musiał sam blaszkę dogiąć, żeby później puszczała. Generlanie z Cyklo nie liczę już ile razy zwracłem do reklamacji pradnice Junak i NSU. :]
Zastanawiałem się, czy może jest u mnie jakieś przebicie na instalacji. Po wyjęciu żarówek i przy podniesionym przerywaczu, nie ma żadnego prejscia z kabli ma masę. Tak, wiec nie wiem dlaczego juz parę razy regulator padł. :hypno: :S
Ma ktoś jakieś pomysły?
 
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1779
Skąd: Kielce
Wysłany: Czw 07 Maj, 2015   

Podregulowali mechniaczny regulator, tak, że jakoś ładuje. Dzisiaj zamontowałem do Nesa kosę home made z Jawki. Schowana dość dyskretnie, bo od ciągłego stawiania NSU na fabryczną podstawkę można dostać p... :S :hypno:
 
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1779
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon 10 Sie, 2015   

U mnie w newsów technicznych to popsułem poprzednią tulejkę korkową w kraniku poprzez jej przesuszenie z paliwa, obrócenie w kraniku i próby udrożnienia kompresorem 8atm. :thumbup: Zatem wystąpiła potrzeba wykonania nowej. Zatem wyselekcjonowałem najlepsze korki i wypaliłem śrubą M6 otwór pod rdzeń kurka 8mm. Wypaloną tulejkę wytoczyłem do ok 13 mm, przy czym otwór w kraniku wynosi 12 mm. Taką tulejkę osadziłem i na miejscu wypaliłem szprychą otwory przez otwory przelotowe w kraniku, co jest lepszym rozwiązaniem niż wykonywanie ich przed osadzeniem. Na sucho był dobry opór obracania, a teraz gdy napęczniało jest poprostu cud miód malina. Poprzednio lekko się pocił przy wyjściu osi pokrętnego rdzenia. Jak ktoś to przeczytał i go to zainteresowało to może dac znać, bo może piszę żeby mieć z czego się śmiać za 10 lat. <_<
Po prawej stara tulejka nieco wyschnięta, po lewej wypalona przed przetoczeniem.
 
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1779
Skąd: Kielce
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2017   

Co roku coś dokupuję i Nesio rośnie. Wczoraj kupiłem za pół darmo dźwigienkę dekompresora.
 
 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1408
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto 12 Wrz, 2017   

Suchy napisał/a:
Wczoraj kupiłem za pół darmo dźwigienkę dekompresora.

Nawet podobne do oryginału ... więcej na forum NSU ;) .
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1779
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto 12 Wrz, 2017   

Nie narzekaj, na calową kierownicę jest. W NSU nie było takich zacisków na śrubę? Był tylko jeden rodzaj montowanego odprężnika? Zbieram zdjęcia różnych dźwigienek NSU i takie też się trafiają. Wszedłbym na forum, ale jeszcze znowu jakąś kropkę, czy przecinek źle napiszę i znowu będzie. :hmm:
 
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3822
Skąd: Słupsk
Wysłany: Wto 12 Wrz, 2017   

Suchy napisał/a:
Wszedłbym na forum, ale

Niech Spiker wystawi list żelazny i po kłopocie. ;D
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1779
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto 12 Wrz, 2017   

Chyba na starość po tych 2 latach trochę się ukulturalniłem. Bo nie napiszę co myślę o tamtym forum. Zatrzymam się na stwierdzeniu, że mnie ono już nie interesuje. :muted:
 
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3822
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sro 13 Wrz, 2017   

Suchy napisał/a:
Wszedłbym na forum
Suchy napisał/a:
mnie ono już nie interesuje

:ehh: Normalnie Suchy i Mokry (taka parafraza mi się nasunęła)

[ Dodano: Sro 13 Wrz, 2017 ]
PS

Starałem się.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna