IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Bazarowy ciąg dalszy II
Autor Wiadomość
tybusz
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 1153
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 22 Cze, 2013   Bazarowy ciąg dalszy II

Ciężko było trafić na ciepły i suchy weekend i do tego bazarowy, ale wreszcie jest. Cztery maszyny o 7.00 były już na chodzie. Tym razem Regers zaniemógł, ale pojawił sie po raz pierwszy w składzie Pietruszka! :thumbup:

Na początek, naszym celem był Oldtimerbazar, ale jak to zwykle bywa ze świeżo uruchomionymi motorami, wcięło prądy.

Szczęściem to tylko urwany kabel przerywacza.

Na wydzielonym parkingu dla weteranów. Gość z brodą to Czech, szczęśliwy posiadacz iża i junaka, że o jawach nie wspomnę.

Chwila na naciągnięcie łańcucha, rzęził okrutnie. Wader i Diaq jeszcze nie na iżach, ale obiecanki były! :P

Sas i ja wjeżdżamy na teren giełdy weteranem za darmo, pasażer pojazdu też. Fragu i Pietruszka wypełniają ankietę prezentacyjną i od teraz też mają wjazd za free.

Jak to Regers pisał o tym miejscu "oto i sponsor naszej wyprawy". Frag wyznaczył azymut na Walim, ale gdzie nas poprowadził, to tylko on wie. :hmm:

Urokliwe miejsce z panoramą gór Sowich, chyba Przełęcz Walimska.

Postój...

przy tamie w Zagórzu Śląskim, Sas z nowym nabytkiem bazarowym, teraz na ręce.

Prędkości w górkach były całkiem, całkiem. Iżak Pietruszki dzielnie dawał radę, jednak wymaga regulacji. Trochę paliwa poszło z dymem (coś o tym wiem, bo jechałem ostatni) i potrzebna była szybka transfuzja.


Jeszcze cepeen w Środzie Śląskiej i do domciu.

Fragu też coś tam utrwalał na kliszy, ale to pewnie były nic nie znaczące nasze drobne awarie. :)

Tak z 200 kilosów pękło, trochę tyłki odgniotło, ale tak miało być, jak się czekało tyle czasu na pogodę. Pietruszce należy się szacun za odwagę' ale z tak wyposażoną i zaprawioną w awarie ekipą, nie miało się prawa nic poważnego zdarzyć :shifty:
_________________
ИЖ-49 z 1956, Junak M10
 
 
jarcco


Motocykl: Iż-49
Posty: 1323
Skąd: Lublewo Gdańskie
Wysłany: Nie 23 Cze, 2013   

Podróżowanie w takiej grupie lepsze niż najlepszy asistans, a Frag działa jak motodoctor :)
Gratuluję zwłaszcza Pietruszce.

Co to jest ankieta prezentacyjna?
_________________
jarcco
 
 
SaS
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 313
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 23 Cze, 2013   

jarcco napisał/a:
Co to jest ankieta prezentacyjna?

Parkowaliśmy na polu wyznaczonym na prezentacje pojazdów zabytkowych. Jest tam prowadzący, który podchodzi z mikrofonem i przeprowadza wywiady z właścicielami na temat wehikułu. W ankiecie podajesz dane pojazdu, jego krótką historie, poziom oryginalności i dane kontaktowe.

Póki co jeszcze ani razu nie załapaliśmy się na wywiad, ale to z powodu szybszego opuszczenia bazaru, w celu zrobienia wycieczki. :) Prezentacje zaczyniają się zwykle po 10-tej, kiedy będzie odpowiednia ilość pojazdów i zwiedzających.

Plusem uczestniczenia w tym jest to, że cały czas ktoś kontroluje pojazdy, przez co mamy trochę spokoju. A bonusem są wejściówki dla pojazdu zabytkowego dla 2 osób. Nie jest przypisany konkretny pojazd, ma być zabytkowy.
_________________
ИЖ-49к - granaciak, ИЖ-56 ('58), wózek BP-56
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Pon 24 Cze, 2013   

tybusz napisał/a:
Fragu też coś tam utrwalał na kliszy, ale to pewnie były nic nie znaczące nasze drobne awarie.

Tym razem dodam tylko jedną fotkę - kombinowany portret zbiorowy na przełęczy Walimskiej:

Mam nadzieję że nasz "minipiknik dolnośląski" nie był jednorazowym wybrykiem i uda się powtórzyć podobną wycieczkę, najlepiej w szerszym składzie, oczywiście jeszcze w tym roku.
 
 
kuba_777


Motocykl: Iż-49
Posty: 140
Skąd: Iława
Wysłany: Pon 24 Cze, 2013   

Super Chłopaki, super!
 
 
pietruszka


Motocykl: Iż-49
Posty: 134
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 24 Cze, 2013   

Ja przyznam się szczerze, że po wyprawie nabawiłem się Iżowstrętu, ale tylko na chwilę i już mi przeszło! :)

Wszystko przez obolały tyłek i łokcie, ze dwa dni do Iża nie podchodziłem. Tybusz ma 100% rację, gdyby nie skład wycieczki nigdy nie podjąłbym rękawicy. Z założenia miałem dojechać jedynie na bazar, zupełnie nie uwzględniałem w planach dalszych wycieczek. Zdrowo okopciłem Sasa i Tybusza, mam nadzieję, że mi to wybaczą, jak również moje nieprzygotowanie i brak wycieczkowej ogłady. :]

Fragu doskonale sprawdza się w roli przewodnika, kilka razy zastanawiałem się skąd On wytrzasnął tą drogę.

Jedno jest pewne: piszę się na kolejną wyprawę! :)
_________________
Iż 49 '56
 
 
Gaca


Motocykl: Iż-49
Posty: 2879
Skąd: Świdnica/Bączylas
Wysłany: Pon 24 Cze, 2013   

Hmm. Jeżeli u mnie zapowiada się kuroniówka to niewykluczone, że będę miał aż nadto czasu na poszerzenie grona minipikniku. Swoją drogą ostanio nabrałem chęci, bo Iż sprawuje sie wyśmienicie, jadąc bez awarii powyżej 300km, paląc przy tym 3.5l zachowując prędkość na poziomie 70km/h.
_________________
ИЖ-49К '57, ИЖ-49 '56, ИЖ-350 '48, DKW NZ350/43 '44
 
 
 
 
katok
Fundator


Motocykl: Planeta
Posty: 886
Skąd: Gniewkowo
Wysłany: Wto 25 Cze, 2013   

Przy tej prędkości mój iżak mruczy jak dobrze pieszczona kotka. A gdy tylko podkręcić manetką to dopiero się zaczyna... :P

Po zeszłorocznych problemach z czterotaktem nie ma najmniejszego śladu. :mrgreen:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Bazarowy ciąg dalszy
Krótko, ale emocje były
tybusz W trasie 7 Wto 27 Mar, 2012
jarcco
Brak nowych postów Bazarowy oblot Motowilków i Motolisa
Kulinarnym szlakiem
tybusz W trasie 6 Wto 29 Wrz, 2015
regers


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna