IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[Inne] Zabezpiecznie przeciwkradzieżowe
Autor Wiadomość
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Czw 01 Sie, 2013   [Inne] Zabezpiecznie przeciwkradzieżowe

Nie ma takiego tematu, więc go założyłem.

Ciekawi mnie jak zabezpieczacie swoje szczęścia zwłaszcza w garażu. Znamy chyba historię okradzenia znanego kolekcjonera z 40 lat zbierania, na szczeście chyba mało kto ma taki dobytek, ale warto dobrze pomyśleć jak zabezpieczyć się nawet przed mało wyrafinowanymi złodziejami.

Ja motocykle trzymam zastawione autem, bez wyjechania nim na ulice nic się nie zdziała. Rower, który łatwiej wynieść przypiąłem do warsztatu łańcuchem Kryptonite, bez dobrych nożyc się go nie przetnie. Natomiast wymyśliłem jak lepiej zabezpieczyć moje dzieci, mianowicie zakupić długoogniwowy łańcuch zawiesiowy o średnicy drutu ok 16-18 mm, klasy 5-8. Długoogniwowy można łatwo zamknąć kłodką trzpieniową, gdzie nie ma dojścia do bolca, nie tak jak w pałąkowej, poza tym długoogniwowy jest tańszy. A dlaczego taki gruby? Ponieważ ręczne nożyce do prętów mogą generować dużą siłe, jednak ich maksymalna możliwość cięcia to 16 mm, większych ogniw tacy złodzieje nie utną. Wiem, że np fleksą można przeciąć wszystko, jednak nie wiem czy włamywaczom zależy na hałasowaniu.

Chciałem zakupić ww łańcuch, jednak dowiedziałem się, że min zamówienie to 30 mb, ale za to koszt to ok 60-80 zł/mb. Byli by chętni na taki wspólny zakup?
 
 
 
jeż
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 929
Skąd: Konin/Wilczyn
Wysłany: Pią 02 Sie, 2013   

Ja tam akurat takiego problemu aktualnie nie mam chyba, że gdzieś na wyjeździe.
Ale mam tu coś takiego zamiast zastawiania motocykli samochodem:

http://www.allegromat.pl/aukcja140868
http://www.allegromat.pl/aukcja140869

Znalazłem kiedyś przypadkiem takie zabezpieczenia w katalogu.
Może się komuś przyda bo czasy są różne.
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią 02 Sie, 2013   

Ciekawe te kotwy, ale ja chyba jednak gdy zakupię wspomniany łańcuch, to będę go przypinał do biegnącej niedaleko rury od gazu.
 
 
 
mareq


Motocykl: M1A
Posty: 240
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pią 02 Sie, 2013   

Co z tego jak kotwa jest solidna, skoro można ją łatwo odkręcić.

Ja myślałem, że łatwiej jest stracić motocykl na wyjeździe, gdy np. zaparkujemy na mieście.
 
 
jeż
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 929
Skąd: Konin/Wilczyn
Wysłany: Pią 02 Sie, 2013   

Mareq raczej nie tak łatwo. Przeczytaj opis, wbijane są kulki zabezpieczające w śruby. Bez szlifierki ani rusz.
 
 
Archi88


Motocykl: Iż-56
Posty: 1347
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: Pią 02 Sie, 2013   

Gdy mój motocykl stoi w garażu to się o niego nie obawiam, a zabezpiecza go jedynie kłódka na drzwiach.

Na wyjeździe jest z tym różnie, gdy wyjazd jest spontaniczny to często stoi 1-2 godziny bez zabezpieczenia. Zawsze pocieszam się wtedy myśleniem, że jak go ukradną to przynajmniej przestanie mi zabierać czas ;)

Gdy wiem, że jadę do dużego miasta lub motocykl będzie nocował pod chmurką to zabieram stalową linkę z kłódką (nic nadzwyczajnego). Ściągam siedzenie i spinam koło z ramą w miarę ciasno na wysokości regulatora napięcia. Po założeniu siedzenia nie ma dojścia, aby przeciąć linkę nożycami. Można jedynie starać się wydobyć kłódkę na widok i próbować ją otworzyć. Zawsze może się znaleźć jakiś złodziej z nożycami, który miał Iża i wie jak ściągnąć kanapę, albo szajka złodziei, która po prostu wrzuci Iża na pake.

Myślę, że najważniejsze to nie zostawiać motocykla systematycznie w jakimś miejscu w mieście, bo ktoś może go sobie upatrzyć. Przypadkiem przechodzący złodziej raczej nie będzie się zabierał za zabytkowy motocykl.
_________________
IŻ-56 '62, Suzuki GSX400E '83
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią 02 Sie, 2013   

Hmm, ja ostatnio parę sezonów preferuję najlepsze zabezpiecznie, przez kradzierzą na mieście.
Mianowicie jeżdzę motocyklem, którego nikt nie będzie chciał ukraść i mam luz. :grin: Bo taki brzydki i nieorygilany, no i jak ktoś buchnie, to nie będzie wielka szkoda. :hmm:
Jednak gdy ten motocykl wyglądał nieco lepiej i trzymałem go pod blokiem w KRakowie, to był przypięty łańcuchem Kryptonite, oczywiście ze skutkiem pozytywnym.

Łańcuch już zamówiłem, wybór padł na górniczy fi 18, zrywalnośc ok 36 t. Czy ma ktoś jakieś doświadczenie, z rodzajami zamków/kłodek, które najtrudniej otworzyć? Są np kłódki niby wysokiej klasy5/6, ale zamykane za zwykły klucz nacinany, jedynie nieco dłuższy. Nie wiem jakiego typu zamka szukać.

Moja mama jak zobaczyła to się zapytała, czy będę statki kotficzył.
 
 
 
mcfrag
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 3297
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: Czw 19 Wrz, 2013   

Suchy napisał/a:
Ciekawi mnie jak zabezpieczacie swoje szczęścia



:mrgreen:
 
 
hrabia_T


Motocykl: Iż-49
Posty: 485
Skąd: Nowa Marchia
Wysłany: Czw 19 Wrz, 2013   

Mi raz ukradli moto z garażu Yamahe Virago starą jak węgiel. Miałem łańcuch taki do holowania traktorów wbetonowany w posadzke i zamykałem to na kłódkę antywałamaniową Gerda. Łańcuch oplatałem za ramę. Nie wiem do dzisiaj czym złodziejaszki przecięły łańcuch ale cięcie było dosłownie chirurgiczne. I ani motora ani łańcucha ani kłódki nie zostawili :-)
 
 
 
mareq


Motocykl: M1A
Posty: 240
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Czw 19 Wrz, 2013   

Pewnie miecz lorda Vadera. Virażka poszła na ciemną stronę.
 
 
bartino


Motocykl: Planeta
Posty: 79
Skąd: Inowroclaw
Wysłany: Czw 19 Wrz, 2013   

Suchy napisał/a:
Ciekawi mnie jak zabezpieczacie swoje szczęścia




:lmao:
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

Mojego nożycami nie ruszą, fleksą też nie, bo na noc wyłączam prąd w garażu.

 
 
 
mareq


Motocykl: M1A
Posty: 240
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

Są fleksy akumulatorowe...
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

Są tez palniki, tylko czy goście będą mieć wszystko pod ręką. :chillout:
 
 
 
hrabia_T


Motocykl: Iż-49
Posty: 485
Skąd: Nowa Marchia
Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

Jak bedą cie mieli okraść to i tak okradną i nie ma szans żeby upilnować . Jedyne co możesz zrobić to sie od kradzieży ubezpieczyć . Ale czy można motocykl stary od kradzieży ubezpieczyć to nie wiem . JAk to mówią przezorny zawsz ubezpieczony. W niedługim czasie będę miał przyjemność przez 20 godzin przebywać w towarzystwie kryminałów :hihi: to może mi poopowiadają jak sie sprzęty kradnie to wam wtedy opowiem.
 
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

hrabia_T napisał/a:
Jak bedą cie mieli okraść to i tak okradną i nie ma szans żeby upilnować . .


Więc po co ludzie kupują i zakładają różne zabezpiecznia, bo o tej zasadzie nie wiedza? ;D Jak się baaaardzo chce to wszytko się zrobi, ale dlaczego złodziejom ułatwiać życie skoro można utrudnić? W tym wypadku o ile nie bądą mieli fleksy na aku to są bezradni jak dzieci. Każda przeszkoda zabiera czas, a złodziej czasu nie ma. Niedługo np montuję kraty w oknach składające się z rurek w rurkach i w rurkach, chodzi o to, że takiej rurki w rurce w rurce prawie nie da się przeciąć fleksą bo się będzie kręcić.
 
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto 11 Lut, 2014   

hrabia_T napisał/a:
W niedługim czasie będę miał przyjemność przez 20 godzin przebywać w towarzystwie kryminałów :hihi: to może mi poopowiadają jak sie sprzęty kradnie to wam wtedy opowiem.


I powiedzieli coś? :D
 
 
 
hrabia_T


Motocykl: Iż-49
Posty: 485
Skąd: Nowa Marchia
Wysłany: Czw 19 Cze, 2014   

Wszyscy kryminały z gminy Czernica mnie znają a ja znam ich. To są kryminały typu: nie zapłacone alimenty, pijany kolarz, degustator w niedozwolonym miejscu, wydalanie w niedozwolonym miejscu albo zwyczajni uczciwi obywatele jak ja.
_________________
ИЖ-49 '57
 
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Czw 19 Cze, 2014   

To ostro tam u was. Z drugiej strony słyszałem w Polsce że w Kielcach podobno jest bardzo niebezpiecznie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Iż] Iż a inne motocykle
czyli który najlepszy?
mcfrag Ogólne 153 Pon 08 Sty, 2018
Komar
Brak nowych postów [Inne] Co to za klakson?
prawie C-35A
mcfrag Ogólne 5 Czw 12 Maj, 2011
katok
Brak nowych postów [Inne] Nowe Iże
czy można jeszcze kupić?
tomek_27 Ogólne 4 Nie 27 Gru, 2015
Łukasz Hawryluk
Brak nowych postów [Inne] Ciekawe tendencje
jacekpolak111 Ogólne 4 Nie 17 Sty, 2010
mcfrag
Brak nowych postów [Inne] Przodkowie naszych Iży
Muzeum historii firmy AUDI
Darek Ogólne 8 Nie 28 Lut, 2016
Darek
Brak nowych postów [Inne] Poszukuję poszkodowanych
Łukasz Walczak z miejscowości Serniki
cygan41 Ogólne 4 Nie 16 Gru, 2018
niebieski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna