IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[350] Iż 350 - ile warto dać
Autor Wiadomość
los_sandalos


Motocykl: Iż-350
Posty: 5
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 14 Lip, 2021   [350] Iż 350 - ile warto dać

Witam serdecznie wszystkich na tym forum!
Zapragnąłem ostatnio wyremontować sobie coś z trapezem z przodu i wybór padł na iża 350,
poszukuję materiału do odbudowy. Ceny ostatnio wydaje mi się poszalały, wiem że 350 za dużo nie ma ale i tak myślę, że sprzedający "trochę" przesadzają.
Jeden z importerów znalazł w w CCCP sprzęta jak na zdjęciach poniżej. Widzę, że brakuje kilku istotnych elementów, które trzeba będzie wyszukać co też kosztuje.

Proszę Was oceńcie ile mniej więcej warty na teraz jest ten sprzęt to będę wiedział czy warto się w to pchać i w ogóle próbować rozmawiać z gościem. Kwotę, jaką chce on za złoma podam po Waszej wycenie.

Z góry dziękuję za zainteresowanie i pomoc.


















 
 
Spiker


Motocykl: Planeta
Posty: 1413
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 19 Lip, 2021   

Nie wiem co kieruje ludźmi pytającymi o wycenę na publicznym forum. Jesteś pewien, że ten sprzedawca tego nie czyta? Takie pytania to do wąskiego grona zaufanych osób raczej (używając np. PW).

Ktoś mógłby nawet zapytać "A może to Ty chcesz sprzedać tego Iża i testujesz ile można zażądać?". Aby uniknąć takich podejrzeń lepiej unikać tematów handlowych na forum moim zdaniem. Pewne sprawy powinny pozostać tajemnicą bezpośrednio zainteresowanych stron.

Ale mogę się mylić i dostaniesz lawinę wycen ...

P.S.: Lepsze było by pytanie o kompletność i oryginalność zestawu. Jak kupisz to się koniecznie pochwal. Powodzenia!
_________________
Iż Planeta '63, ...
 
 
los_sandalos


Motocykl: Iż-350
Posty: 5
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 19 Lip, 2021   

Hej,
po prostu chcę kupić to co na foto i nie wiem ile to może być faktycznie warte. Liczba braków duża i może to trochę kosztować. Szukałem po sieci jakichś 350 aby porównać ceny ale nic nie znalazłem. Chcę zapłacić uczciwą cenę za moto. Sprzedający określił ją na 14-15 tys. zależy jakie opłaty na granicy wyjdą. Ceny staroci mam wrażenie poszalały i może to nie jest zła cena a może nie warto, chciałem Waszej pomocy...
 
 
Jacek635


Motocykl: Jupiter
Posty: 279
Skąd: Kalisz
Wysłany: Pon 19 Lip, 2021   

Wszystko drożeje a na takie zabawki zrobiła sie moda. Chyba więc cena nie jest wygórowana jak na ten model.
_________________
prototypownia-janicki.blogspot.com IŻ Ju, MZ250, Junak, Romet760, 50T1, 710, Jawa 353, SHL M11, M06, WFM, WSK B3, 64, Z2, 2xGil, M06L, Pak, M21, S1, S2, H-D Evo, H-D Ironhead, Zaporożec, Tarpan, Wartburg, BMW E24 i inne
 
 
sztyga20


Motocykl: Iż-49
Posty: 397
Skąd: Rzeszów i okolice
Wysłany: Pon 19 Lip, 2021   

14-15 tys, jak dla mnie dość drogo, ale może kierują mną wspomnienia tego jak ceny kształtowały się kilka lat temu, druga strona medalu jest taka że taniej raczej nie będzie a baza jest dobra... Ostatnio mam wrażenie inwestowanie w zabytki jest dużo bardziej intratne niż nawet w nieruchomości.
_________________
Iż49 1957, Matchless G3LS 1953
 
 
Jacek635


Motocykl: Jupiter
Posty: 279
Skąd: Kalisz
Wysłany: Pon 19 Lip, 2021   

Pare lat temu większy gniot kosztował 10tys (kolega DarioG z Kotlina kupił). Moda sie zrobiła na te zabytki i ceny nie spadają. A w ogóle to chyba świadczy o niskiej wartości złotówki, więc warto w coś inwestować.
_________________
prototypownia-janicki.blogspot.com IŻ Ju, MZ250, Junak, Romet760, 50T1, 710, Jawa 353, SHL M11, M06, WFM, WSK B3, 64, Z2, 2xGil, M06L, Pak, M21, S1, S2, H-D Evo, H-D Ironhead, Zaporożec, Tarpan, Wartburg, BMW E24 i inne
 
 
los_sandalos


Motocykl: Iż-350
Posty: 5
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 19 Lip, 2021   

Ok, dziękuję za odpowiedzi. Chciałem się i upewnić, że jak kupię za coś koło tych kwot jakie podałem i się pochwalę na forum to nie będziecie mieli ze mnie ubawu po pachy, że się dałem zrobić. Cenę chcę zapłacić jak pisałem uczciwą tylko nie ma z czym porównywać i stąd moje pytanie było.

A tak z innej beczki - jak myślicie ile jest 350 w naszym pięknym kraju? Kilkadziesiąt, kilkaset?
 
 
los_sandalos


Motocykl: Iż-350
Posty: 5
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 03 Sie, 2021   

Witam, moto jeszcze nie dojechało ale zadam Wam jedno pytanie:
-czy po numerze silnika zaczynającego się na literę H można określić rok produkcji?
zdjęcie pola numerowego powyżej.

Z góry dziękuję!
 
 
Łukasz Hawryluk
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 946
Skąd: Legnica
Wysłany: Wto 03 Sie, 2021   

Wystarczy się porozglądać :)
http://izhmoto.pl/viewtopic.php?t=3197&start=0
_________________
Iż 49 1956r.
 
 
Komar
Fundator


Motocykl: DKW
Posty: 339
Skąd: małopolska
Wysłany: Wto 03 Sie, 2021   

los_sandalos napisał/a:
A tak z innej beczki - jak myślicie ile jest 350 w naszym pięknym kraju? Kilkadziesiąt, kilkaset?


W Naszym Kraju jest 142 sztuki Iża 350 w tym 83 po remoncie.
_________________
"..wolność i przestrzeń niczym nieograniczona.."
 
 
los_sandalos


Motocykl: Iż-350
Posty: 5
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 03 Sie, 2021   

Hej,
to w sumie całkiem dużo myślę, skąd tak dokładna wiedza o ilości, jeśli mogę wiedzieć?

"Moje" moto ponoć przyjechało już spod Chińskiej granicy na Białoruś i czeka na transfer do Polski. Jestem ciekawy co za złomik przyjedzie ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [49] Czy warto go kupić ?
1956r. Zarejestrowany. Co jest w nim nie oryginalne? Kierownica wydaje mi sie dziwna
Yolo_Warrior Ogólne 12 Pią 19 Lip, 2019
Yolo_Warrior
Brak nowych postów OT - ale warto obejrzeć
mcfrag Hyde Park 3 Sob 11 Sie, 2007
jocker163
Brak nowych postów Warto kupić?
jeż36 Hyde Park 3 Czw 12 Lip, 2018
andryś
Brak nowych postów [49] Iż rocznik 51 czy warto go kupić?
baczek79 Ogólne 3 Sro 29 Maj, 2019
motolis
Brak nowych postów [49] Proszę o ocenę czy warto kupić
marti1 Ogólne 9 Sro 29 Lut, 2012
Gaca


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna