IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z rejestracją - dokument SAD
Autor Wiadomość
sztyga20


Motocykl: Iż-49
Posty: 397
Skąd: Rzeszów i okolice
Wysłany: Wto 09 Lip, 2013   Problem z rejestracją - dokument SAD

Mój Iż jest w sumie skończony, poszedłem zadowolony do urzędu komunikacji że wreszcie po trzech latach czekania sobie pojeżdżę, pani wnikliwie patrzyła w dokumenty, już sobie myślałem że wyjdę z tablicami a tu problem...

Motocykl jest sprowadzany z Ukrainy, wszystko jest oprócz jakiegoś papieru celnego, chyba SAD to się nazywa. Dokładniej to mam go ale kopię podbitą przez specjalistę urzędnika celnego - "poświadczam zgodność z oryginałem". Ale urzędniczka powiedziała że koniecznie musi być oryginał.

Dzwoniłem do sprzedawcy mojego motocykla, najpierw powiedział że ma to i mi mi wyśle ale jest gdzieś-tam i żebym zadzwonił po weekendzie, po weekendzie jak rano zadzwoniłem to była gadka żebym, zadzwonił wieczorem, wieczorem żebym, zadzwonił za 30 min a za 30minut przestał odbierać w ogóle.

Straszliwie mnie to wk....o i najchętniej pojechałbym do gościa z bandą łysych, ale cóż, trzeba coś pomyśleć:
Możecie mi coś doradzić?
:(
_________________
Iż49 1957, Matchless G3LS 1953
 
 
jeż
Fundator


Motocykl: Iż-56
Posty: 932
Skąd: Konin/Wilczyn
Wysłany: Wto 09 Lip, 2013   

Sztyga na urzędników nic nie poradzisz.

A byłeś w urzędzie celnym? Może tam byś coś załatwił, ewentualnie dowiedział się co dalej.
Na pewno jest takowy urząd w twojej miejscowości. Zanim załatwisz ekipę od przeprowadzek ;) to podjedź do urzędu i zapytaj.
 
 
sztyga20


Motocykl: Iż-49
Posty: 397
Skąd: Rzeszów i okolice
Wysłany: Wto 09 Lip, 2013   

Dzięki za odpowiedz, rozważałem coś takiego tylko że ja jestem z pod Rzeszowa a właściwy urząd celny jest pod Elblągiem. :)

Taniej niż bilety do Elbląga wyszedłby mnie rzeczoznawca, może tak na unikat zarejestrować?
Tylko czy do rejestrowania na unikatowy (nie zabytkowy) znowu nie będe potrzebował tego dokumentu SAD?

Patrzyłem w przepisy i niby nie trzeba niczego oprócz dowodu własności i badania technicznego ale nigdzie nie ma zaznaczonego, że tyczy się to pojazdów sprowadzanych...
_________________
Iż49 1957, Matchless G3LS 1953
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3830
Skąd: Słupsk
Wysłany: Wto 09 Lip, 2013   

Ja bym się dowiedział czy naprawdę konieczny jest oryginał dokumentu w jakimś niezależnym źródle, często są to fanaberie panienek z okienka. Jeżeli niestety nie obędzie się bez oryginału, to przecież można poprosić celników z Elbląga o wysyłkę odpisu czy jak tam zwał pocztą. Jest to dokument celny (kasa misiu) więc żaden urzędnik Ci nie odpuści, zasadniczo masz komplet dokumentów aby legalnie zarejestrować motocykl tylko jeszcze trochę wytrwałości i będzie sukces.

PS. Tylko, tak się jeszcze zastanawiam czy jednak nie będziesz musiał bardziej nacisnąć handlarza. Zawsze możesz jeszcze raz zapłacić cło, tylko że już pewnie z jakąś karą, należałoby się zorientować co tańsze :)
 
 
Hardcor


Motocykl: Iż-49
Posty: 453
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 09 Lip, 2013   

Maiłem to samo, bez oryginału nie chcieli mi Urala zarejestrować. Na szczęście mi sprzedawca dosłał oryginał.
 
 
 
sztyga20


Motocykl: Iż-49
Posty: 397
Skąd: Rzeszów i okolice
Wysłany: Pią 12 Lip, 2013   

Przycisnąłem sprzedawce i ponoć mi wyśle ale nie SAD tylko fakturę, ponoć jak się ma zarejestrowany obrót pojazdami (a on ma) to wystarczy faktura a SAD nie trzeba. Zobaczymy, jak papier mi przyjdzie to pójdę do urzędu i jak będzie czym to się pochwalę.

nickeledon, w ustawie do rejestracji trzeba ten dokument, tylko nie jest napisane że trzeba oryginał. W ustawie brzmi, że do rejestracji trzeba być w posiadaniu dowodu odprawy celnej przywozowej, jeżeli pojazd został sprowadzony z terytorium państwa niebędącego państwem członkowskim Unii Europejskiej i jest rejestrowany po raz pierwszy.

Tylko czy dowodem jest tylko oryginał? Czy dowodem nie jest posiadanie kserokopii potwierdzone za zgodność z oryginałem przez specjalistę właściwego miejscowo urzędu celnego? Widać dla pań z okienka nie. :/

Nasze wspaniałe jasne przepisy z dowolną interpretacją.
_________________
Iż49 1957, Matchless G3LS 1953
 
 
sztyga20


Motocykl: Iż-49
Posty: 397
Skąd: Rzeszów i okolice
Wysłany: Sob 27 Lip, 2013   

Wreszcie w piątek dostałem fakturę! :)

Motocykl ma już czerwone tablice! Oczywiście nie obyło się drobnych komplikacji w urzędzie w związku z tym że na stałe zameldowany jestem w innym mieście ale głośne odczytanie interpretacji sądu administracyjnego w podobnej sprawie zrobiło swoje.
_________________
Iż49 1957, Matchless G3LS 1953
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Problem z przepustnicą K55
Jimmy Hyde Park 3 Pon 17 Kwi, 2017
radarator
Brak nowych postów Problem w CZ350
Suchy Pozostałe 3 Pon 30 Kwi, 2007
Brak nowych postów [Iż] Problem z dokumentami
zawisz23 Ogólne 5 Pon 08 Kwi, 2013
slawmartorun
Brak nowych postów [49] Mały problem z oryginalnością Iża 49
Wojt@s Ogólne 30 Sro 13 Wrz, 2006
Gaca
Brak nowych postów [Planeta] Problem z obrotami podczas jazdy
kamil36 Ogólne 6 Wto 03 Sie, 2010
kamil36


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna