IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
[49] Renowacja iż 49
Autor Wiadomość
vbike


Motocykl: Iż-49
Posty: 7
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pią 15 Lis, 2013   [49] Renowacja iż 49

Kupiłem w lipcu 2 iże 49,w dobrej cenie. Oczywiście były rozkręcone w drobny mak tylko silniki były całe dzięki bobu Jak bywa w takich zakupach mam kilka braków. Potrafię i mam możliwość dorobienia pewnych elementów ale nie wszystkich. I tu prośba do was gdzie można kupić dobrą replikę lub oryginał w rozsądnej cenie.

- tylna lampa (byłem u faceta który handluje częściami do rusków ma ale mocowanie jest inne)
- lampa przód
- napęd ślimaka (mam flaki ale obudowa cała popękana , czy ktoś próbował odlewać to z mosiądzu wiem kolor nie będzie oryginalny ale może działać)
- gumy na stopki
- kopniak

Za wszelkie informację bardzo dziękuję.
 
 
Hardcor


Motocykl: Iż-49
Posty: 453
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią 15 Lis, 2013   

Wszystko znajdziesz na alledrogo.
Myślałem o odlewaniu obudów napędu licznika, ale po konsultacji z kolegą tokarzem zrezygnowałem.
 
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Pią 15 Lis, 2013   

Forumowicze na tym forum już są tak znudzeniu jak mój stary wylegujący się kot. Którego nawet najbardziej wymyślna sztuczna mysz na sznurku nie zainteresuje. :mrgreen: Przez te laaaata forum widziało już wszystkie Iże jakie się tylko da. ;D Ale podaj zdjęcia, jak masz w fajnym oryginlanym lakierze to może kogoś jeszcze to zaciekawi.

Ale bardziej niż o Iżach, napisz coś o sobie, jakie mijałeś motocykle i przygody na nich i skąd pomysł zakupu Iża 49.
 
 
 
vbike


Motocykl: Iż-49
Posty: 7
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon 18 Lis, 2013   

Poszedłem na żywioł wypiaskowałem i pomalowałem motocykle więc nici ze zdjęć oryginalnych.Co do motocykli nie mam i nie miałem nic godnego uwagi ,tylko WSK ,jawka typ 20 , komar 3 .cz175.Lubię generalnie pojazdy z lat PRL-u zawsze mnie kręciły .A iże kupiłem bo była okazja tak mi się wydaje przynajmniej .Chciałbym je odrestaurować jak najbliżej oryginału dla tego pytałem się o te części
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Pon 18 Lis, 2013   

Mój kot jest równie znudzony jak tutejsi forumowicze motocyklami. Ostanio pojawiło się akwarium z rybkami, myślicie, że go to ruszyło? ;-) Co do Twoich pojazdów to ja np mam do jawki mustang wielki sentyment, bo w liceum taką latałem w góry w wakacje. A części do Iza niby drogie, ale do przejścia, np ostanio na bajzlu prawie kupiłem tylna lampkę za ok 100 ;-) . Tyle, że mi sie nie pali w przywracaniem mojego. Mam inne kierunki teraz.
A z ciekawości ile dałeś za piasowanie obydwu?
 
 
 
vbike


Motocykl: Iż-49
Posty: 7
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Wto 19 Lis, 2013   

Mam w miarę wyposażony garaż i dużo znajomości za wypiaskowanie 2 iży 400 zł (kolega był mi dłużny), szkiełkowanie tylko mój czas polerowanie znalu też we własnym zakresie (to moja specjalność) jak na razie chromy są najdroższe 4000zł. No i mam jeszcze parę braków. Drobnych ale są.
 
 
mareq


Motocykl: M1A
Posty: 240
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Wto 19 Lis, 2013   

Nie baw się w żadne polerowanie. To nie przystoi.
 
 
vbike


Motocykl: Iż-49
Posty: 7
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Wto 19 Lis, 2013   

W iżu tylko poleruję znal na kierownicy on i tak zaśniedzieje a odświeżyć zawsze trzeba za bardzo zniszczony był
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto 19 Lis, 2013   

Rany boskie... To gdzie Ty te chromy robiłeś? W Szwajcarii? Ja robię zawsze u Gauxa, ceny nawet ludzkie, za to mi zwołali ponad 400:

http://nsu.riders.pl/inde...g2_itemId=95652

 
 
 
vbike


Motocykl: Iż-49
Posty: 7
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Wto 19 Lis, 2013   

firma motochrom

[ Dodano: Wto 19 Lis, 2013 ]
warszawa była jeszcze droższa a jaki czas oczekiwania u mnie 3 miechy
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto 19 Lis, 2013   

Ja chyba też ich prosiłęm o wycene, o ile pamiętam zaśpiewali ok 1000. Więc szukałem dalej.
 
 
 
vbike


Motocykl: Iż-49
Posty: 7
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Wto 19 Lis, 2013   

moich chromów było trochę więcej


[ Dodano: Wto 19 Lis, 2013 ]
a czy jesteś zadowolony z usługi dużo dali miedzi
 
 
Łukasz Hawryluk
Fundator


Motocykl: Iż-49
Posty: 946
Skąd: Legnica
Wysłany: Wto 19 Lis, 2013   

Ja powoli robię się zwolennikiem żeby stare wyglądało jak stare. Oby mechanicznie sprawne był i się nie sypało xD
_________________
Iż 49 1956r.
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3826
Skąd: Słupsk
Wysłany: Wto 19 Lis, 2013   

Jeżeli to stare jest od nowości to jak najbardziej, ale często po radosnej twórczości naszych mechaników w latach poprzednich nie ma wyjścia jak remontować.
 
 
Suchy
Fundator


Motocykl: Junak
Posty: 1784
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto 19 Lis, 2013   

Powiem Ci VBike, że trochę przepłciłeś za chromy, podejrzewam, że u Galuxa by za 2 tys zrobili. Ale i tak nie tyle sałaty w remonty wchodzi.
 
 
 
vbike


Motocykl: Iż-49
Posty: 7
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Sro 20 Lis, 2013   

Tez jestem zwolennikiem żeby zachować jak najwięcej oryginału tylko co mam zrobić jak motocykle były rozebrane i w fatalnym stanie farba i chromy skorodowane nie mocno ale gryzło w oko silniki miały kompresję w miarę ładną ale i tak trzeba było spojrzeć do środka żeby nie stanąć gdzieś w polu :mrgreen:
Co do chromowni na pewno sprawdzę na kolejnym projekcie Komar3 xD

[ Dodano: Sro 20 Lis, 2013 ]
macie może namiary gdzie kupić kpl simeringów do silnika

[ Dodano: Sro 20 Lis, 2013 ]
ile wlewa się oleju do lag ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna