IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Rosyjskie i ukraińskie serwisy aukcyjne
Autor Wiadomość
aelfric


Motocykl: Iż-56
Posty: 77
Skąd: Słupca
Wysłany: Pią 28 Lut, 2014   Rosyjskie i ukraińskie serwisy aukcyjne

Pytanie ogólne: czy ktoś ma jakieś doświadczenia z kupowaniem gratów do Iża (czy w sumie, czegokolwiek innego) na którymś z rosyjskich lub ukraińskich serwisów? Jeśli tak, są jakieś doświadczenia z wysyłką, cłami, kosztami przesyłki, solidnością?

Przejrzałem sobie dość dokładnie aukro.ru, aukro.ua i avito.ru pod kątem części do Iża.
Te dwa pierwsze to klony Allegro. Z kolei avito, znacznie większe niż aukro.ru, to portal ogłoszeniowy, tak jak leboncoin.fr we Francji, bez możliwości kupowania czy licytowania. Na aukro można się zalogować spod konta Allegro, ale przynajmniej u mnie, konto jest wtedy jakby puste (lista zakupów, obserwowanych itd. jest pusta). Nie sprawdzałem czy da się tam licytować spod konta Allegro.

Jest tam bardzo dużo rzeczy do Iży, ale niemal wyłącznie tych nowszych, z lat 70 i 80, do których z kolei w Polsce ciężko znaleźć cokolwiek. Do 49 i 56 jest bardzo mało, znacznie mniej niż w Polsce. Siłą rzeczy, towaru musi tam być po stodołach duuużo więcej niż u nas... Więc albo sprzedawanie w internecie się tam jeszcze nie tak upowszechniło, albo może gdzieś jest lepsza strona której nie znalazłem.


Raz jedyny kupiłem coś w Czechach (część do starej Skody), przez aukro.cz które jest w pełni powiązane z Allegro. Wszystko normalnie, oprócz opłaty za przelew. Przelew zrobiłem w koronach, bo była taka możliwość w moim banku. Co prawda gośc tłumaczył na swojej stronie żeby przelew zrobić na jego konto w euro, bo wtedy opłata to ok. 7 zł. Jakoś go nie zrozumiałem po czesku albo nie posłuchałem, i w efekcie, poszło w koronach... wszystko fajnie, dopóki tydzień później nie naliczyli opłat - 54 zł (kwota przelewu to było ok. 50 zł). Część przyszła, wszystko ok.

Ktoś juz próbował?
 
 
pablito


Motocykl: Planeta
Posty: 3
Skąd: Nakło n/Not
Wysłany: Pią 14 Mar, 2014   Rosyjskie i Ukraińskie serwisy aukcyjne

Wielokrotnie kupowałem na Aukro, zawsze na przedpłatę towar zawsze otrzymałem zgodny z zamówieniem.Przesyłki pocztowe nie są tanie ale do zaakceptowania.

Od około trzech lat zamawiam części do moich iżaków od Aleksandra z Dergaczy, nick na aukro: master-kot555.Aleksandr prowadzi sklep z częściami do kos, pił spalinowych, motocykli Jawa, Iż, Dniepr, Sowa, Dyrciki, Mokiki i Chińczyki. Co miesiąc składam zamówienie na określone części, otrzymuję zwrotnego meila z cenami i kosztami przesyłki. Pieniądze wysyłam Western Union, koszt ok. 20-30 zl. Aleksandr wysyła paczkę. Na paczkę czekam około trzech tygodni i cieszę się nowymi częściami.

Do Iż Planeta 4,5 i Jupiter 4,5 prawie wszystko jast dostępne co do najmiejszej pierdółki. Korespondencję trzeba prowadzić w języku rosyjskim lub ukraińskim cyrylicą. Części raczej tanie, przykładowa przesyłka: 4,8 kg - 230 hrywien razy 40 groszy - 92 zł, paczka 14 kg - 420 hrywien - 168 zł.

Ważne! Przesyłki do 200$ są zwolnione z cła, powyżej trzeba płacić, co zawyża koszty o ok. 1/3. Mogę pomóc w korespondencji, zamówieniach, kontakt ze mną najlepiej telefoniczny 606 573 078. Gdybym nie odebrał nie zniechęcać się, dryndnąć za kilka kilkanaście minut, nie mam włączonej poczty, przekierowań itp.
 
 
kuba_777


Motocykl: Iż-49
Posty: 140
Skąd: Iława
Wysłany: Czw 20 Mar, 2014   

Do tej pory też nie zostałem oszukany przez ukraińskiego kontrahenta, a kupuję u trzech. Pieniądze wysyłam Western Union, przesyłki przychodzą chociaż czasami się dłuży czas oczekiwania. Kupowałem w Połtawie i Kijowie.
 
 
aelfric


Motocykl: Iż-56
Posty: 77
Skąd: Słupca
Wysłany: Pią 21 Mar, 2014   

kuba_777 napisał/a:
Do tej pory też nie zostałem oszukany przez ukraińskiego kontrahenta, a kupuję u trzech. Pieniądze wysyłam Western Union, przesyłki przychodzą chociaż czasami się dłuży czas oczekiwania. Kupowałem w Połtawie i Kijowie.

Dzięki za podzielenie się ciekawymi doświadczeniami. Własnie kupiłem coś na Ukrainie, ale przez niemiecki ebay... Zobaczymy co z tego wyjdzie.
 
 
kuba_777


Motocykl: Iż-49
Posty: 140
Skąd: Iława
Wysłany: Pią 21 Mar, 2014   

Też tak kupiłem - strasznie skrytykowane przez Gace klamki do 350 - kupiłem na niemieckim ebay - a przesyłka przyszła z Kijowa.
 
 
aelfric


Motocykl: Iż-56
Posty: 77
Skąd: Słupca
Wysłany: Sro 17 Wrz, 2014   

kuba_777 napisał/a:
Też tak kupiłem - strasznie skrytykowane przez Gace klamki do 350 - kupiłem na niemieckim ebay - a przesyłka przyszła z Kijowa.


Z Ukrainy wszystko przyszło, bez cła. Ceny nie jakieś szałowe, ale gadżety ciężko u nas dostępne - stacyjka na bolec i C-23. Zadowolony jestem. Ale teraz to już nie wiem czy od braci Rosjan się coś da kupić, a mam ochotę na "Moto-apteczkę", są w stałej sprzedaży.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna