IZHMOTO.PL - Forum użytkowników i sympatyków motocykli IŻ
IZHMOTO.PL Strona Główna
Pomoc Statystyki Szukaj Użytkownicy Grupy Galeria Rejestracja Profil Sprawdź Wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Prądnica w K-125
Autor Wiadomość
jawka14


Motocykl: K-125
Posty: 5
Skąd: Choszczno
Wysłany: Nie 29 Cze, 2014   Prądnica w K-125

Prosiłbym o pomoc, mianowicie do mojego K-125 dostałem silnik z taką oto prądnicą ,mam pytanie czy będzie pracować ona z puszką prądów K-125. Przejrzałem chyba już chyba wszystkie schematy, nie jarzę jak ją podłączyć. Za pomoc z góry dziękuję.
 
 
WADER


Motocykl: Iż-49
Posty: 105
Skąd: Jelcz-Laskowice
Wysłany: Nie 29 Cze, 2014   

Cytat:
czy będzie pracować ona z puszką prądów k125

Ja mam podobną prądnice w mińsku M1M i mój egzeplarz nie posiada puchy.
_________________
Iż-49,Iż-56, Минск M1M '58, Jawa 20,
 
 
 
jawka14


Motocykl: K-125
Posty: 5
Skąd: Choszczno
Wysłany: Nie 29 Cze, 2014   

Dzięki za odpowiedź, z tego co się naczytałem w iżach montuje się inne prądnice np MZ. Czy to będzie grało z cewka w puszce prądów i regulatorem? Jakoś boję się to podłączyć na pałę żeby czegos nie sfajczyć.
 
 
nickeledon


Motocykl: Iż-49
Posty: 3824
Skąd: Słupsk
Wysłany: Nie 29 Cze, 2014   

Nie będzie.
 
 
mareq


Motocykl: M1A
Posty: 240
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Nie 29 Cze, 2014   

Niestety to masz całkiem nie ten silnik. Silnik z tą prądnicą ma inną prawą połówkę karteru i prawy dekiel. Do tego koło numeru seryjnego silnika powinno u biebie być oznaczenie K-125. Jakby co to mam kartery do K-125. Właściwa prądnice też się znajdzie.
 
 
jawka14


Motocykl: K-125
Posty: 5
Skąd: Choszczno
Wysłany: Nie 29 Cze, 2014   

No to fajnie czeka mnie przekładka żeby to miało ręce i nogi ,kartery mam dwa komplety razem z bebechami ale prądnicy nie, czyli moje prądy są od wersji z cewką butelkową na zewnątrz
 
 
mareq


Motocykl: M1A
Posty: 240
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pon 30 Cze, 2014   

Tak, cewka osobna i brak puszki prądów. Obstawiam, że na twoim silniku jest napisane k-55. Ta prądnica była chyba w późnych K-55 i chyba w K-58. Jakby było potrzeba to do K-125 mam też kompletne przednie zawieszenie i przedni błotnik. Jakbyś coś potrzebował to pisz na PW.
 
 
jawka14


Motocykl: K-125
Posty: 5
Skąd: Choszczno
Wysłany: Pon 30 Cze, 2014   

Na silniku jest M1A .A tak swoją drogą kombinuje czy jak bym dał elektroniczny regulator taki jak koledzy montują w iżu . prądnica jest 6v 35w
 
 
mareq


Motocykl: M1A
Posty: 240
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pon 30 Cze, 2014   

To co masz to tak na prawdę nie jest prądnica tylko alternator i daje prąd przemienny. Identycznie jest w Mińsku, tam jest alternator g-35. W Mińsku nie ma w instalacji żadnego regulatora napięcia. Jest tylko prostownik selenowy ukryty w przedniej lampie i dodatkowy przełącznik z cewką (też w lampie). Przełącznikiem reguluje się prąd ładowania akumulatora. Przełącza się go w zależności czy jeździ się na światłach czy nie.
Odnośnie karterów to faktycznie, mam kartery z 57 roku w wersji na twój alternator i mają oznaczenie M1A. Tu się rodzi pytanie czy ta zmiana została wprowadzona jeszcze za czasów M1A czy dopiero w M1M a oznaczenie pozostało. Tak ogólnie moim zdaniem masz silbik nie z tej fabryki co trzeba. M1A sugeruje zakłady w Mińsku a ty powinieneś mieć z Kowrowa czyli oznaczenie najlepiej K-125 lub w ostateczności K-55 ale mogę się mylić. Tu pytanie do znawców, bo Niektóre silniki sygnowane M1A mają dodatkowo znaczek zakładów MMWZ a niektóre nie.
 
 
jawka14


Motocykl: K-125
Posty: 5
Skąd: Choszczno
Wysłany: Pon 07 Lip, 2014   

Dzięki za wyjaśnienie, teraz już wiem na czym stoję. Do kolegi mareq wysłałem zapytanie na PW, tylko nie wiem czy doszło.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Miała być prądnica do 56...
Hyde Park 8 Sob 25 Paź, 2008
mcfrag
Brak nowych postów Prądnica DKW RT125
Od czego?
BartasK Hyde Park 9 Nie 04 Mar, 2018
BartasK
Brak nowych postów Prądnica DKW RT125 / Moskwa M1A
nieoryginalny wirnik
piter1978 Hyde Park 1 Pon 11 Wrz, 2017
nickeledon
Brak nowych postów Prądnica od czego ona jest (i coś jeszcze )
anper Hyde Park 4 Sob 25 Paź, 2008
49robus


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandblue created by spleen modified v0.2 by warna